Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На ярмарку в Чехії представили український стенд, де плели маскувальну сітку (ФОТО)

Опубліковано

Благодійний ярмарок організували в Празі. На українському стенді презентували солодощі, вишиваний одяг, прикраси ручної роботи, страви та інші вироби.

Про це повідомили в посольстві України в Чехії.

Плетіння сітки

У межах стенду від України встановили фрагмент маскувальної сітки. На знак підтримки іноземні гості долучалися до її плетіння.

Читайте також: В Україні можна надіслати лист до святого Миколая: як це зробити

Майстер-клас, виступи та збір для дітей

Під час події українки Марія Скиба та Галина Демʼян провели для дітей майстер-клас з вишивання та створення ляльки-мотанки. Наприкінці заходу виступили дитячі українські колективи «Джерело», «Світоч» та «Паляниця».

Читайте також: Скульптуру «Маленького принца» повернули на Пейзажну алею з біонічним протезом (ФОТО)

На ярмарку збирали кошти для дітей у Чехії, яким необхідна підтримка.

«У той час, коли весь демократичний світ допомагає нашій країні у боротьбі за свободу та демократію, ми щасливі, що мали можливість долучитися до потрібної спільної справи та допомогти тим, хто цієї підтримки дуже потребує», — написали в посольстві.

Захід організувала Асоціація дружин дипломатів у Чехії за підтримки першої леді країни Єви Павлової.

Нагадаємо, що в латвійському парламенті відкрили виставку з малюнками дітей з Чернігова (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка посольства України в Чехії

Суспільство

У Миколаєві відкривають Українсько-данський молодіжний дім

Опубліковано

24 січня в Миколаєві запрацює новий простір для молоді — Українсько-данський молодіжний дім. Його офіційне відкриття відзначать подією Åbne Døre — Днем відчинених дверей. Усі охочі зможуть завітати, дослідити простір та познайомитися з командою.

Про це повідомляють організатори.

Дім для молоді

Українсько-данський молодіжний дім стане місцем для ідей, навчання, творчості й співпраці. Тут можна організовувати події, брати участь у тренінгах, працювати над власними проєктами й просто знаходити однодумців. Команда Дому працює для молоді міста й тих, хто хоче творити позитивні зміни у своїй громаді.

Протягом року в Миколаєві реалізували низку програм і ініціатив, зокрема навчання з методів діалогу, грантового менеджменту та локальних проєктів. Серед них — дві хвилі Ambassador Program, учасники яких уже стали частиною активної молодіжної спільноти.

Читати також: В Одесі запрацює єдиний хаб для громадськості

Програма події

Захід відбудеться за адресою: вул. Шевченка, 59.

Активності:

  • 15:30–16:30 — квест «Досліджуй Молодіжний дім»;
  • 16:30–17:00 — міні майстер-класи;
  • 17:00–17:30 — неформальне спілкування та нетворкінг.

Молодь, яка хоче долучитися до ініціатив або просто познайомитися з оновленим простором, може прийти в Дім безкоштовно. Попередня реєстрація за посиланням.

Нагадаємо, що у Львові відкрили три сучасні навчально-виробничі хаби.

Фото: Freepik.

Читати далі

Суспільство

У Києві завершує навчання перша жінка-машиністка метро

Опубліковано

Катерина Єсипчук завершує навчання на спеціалізованих курсах і готується стати першою жінкою-машиністкою електропоїзда у Київському метро.

Про це йдеться в сюжеті Вікна СТБ для телемарафону Єдині новини.

Курси стартували у вересні. У групу зарахували 25 осіб, серед яких було чотири жінки. Проте лише Катерина змогла продовжити навчання — інші дівчата залишили курси через складнощі із графіком, іспитами або рівнем зарплати.

Зараз на курсах залишилося 13 студентів. Вони отримують стипендію в розмірі 8 тисяч гривень щомісяця та проходять інтенсивне навчання, що включає теорію й практику.

Читати також: «У відповідальній роботі гендер не має жодного значення»: як працює перша жінка-машиністка харківської підземки

Навчання, що вимагає витримки

Щодня студенти слухають лекції по чотири заняття п’ять разів на тиждень. Практична частина відбувається в тунелях метро — під наглядом досвідчених інструкторів студенти вчаться керувати поїздом.

«Машиніст працює один у тунелі. У критичній ситуації допомогти може тільки власна підготовка та витримка», — пояснює один із викладачів.

Подолання стереотипів

Катерина зізнається, що іноді стикається з упередженнями з боку колег. Однак її це не лякає.

«Дехто вважає, що жінкам тут не місце. Але, вибачте, доведеться звільнити місце. Ми можемо керувати поїздом так само, як і чоловіки. Наші руки й ноги працюють не гірше», — впевнено каже вона.

Нагадаємо, що до Львова везуть безбарʼєрні трамваї зі Швейцарії.

Фото: кадр з сюжету Вікна СТБ.

Читати далі

Суспільство

Українських моряків звільнили з полону єменських хуситів

Опубліковано

Трьох українських моряків, членів екіпажу вантажного судна Galaxy Leader, евакуювали з полону єменських хуситів. Операцію зі звільнення провели спільно Головне управління розвідки Міністерства оборони та Міністерство закордонних справ за підтримки султанату Оману.

Про це повідомили в ГУР МО.

Рік перемовин

Хусити захопили українців разом із судном у Червоному морі 19 листопада 2023 року. Тоді вони затримали корабель, який, за словами прем’єра Ізраїлю Беньяміна Нетаньягу, використовувала британська фірма. Серед 25 членів екіпажу, окрім українців, перебували болгари, мексиканці та філіппінці.

Звільнення моряків стало результатом тривалих неофіційних перемовин, які тривали понад рік. Перший контакт із полоненими вдалося встановити лише 3 квітня 2024 року, а 22 січня 2025 року українців нарешті повернули додому.

Нагадаємо, що з російського полону повернули 25 важкохворих та поранених українців (ФОТО).

Фото: Depositphotos.

Читати далі

Шопочитати