

Суспільство
У Запоріжжі намалювали найбільший мурал в Україні (фото)
У Запоріжжі створили найбільший в Україні мурал площею 890 м2, повідомив Запорізький портал 061.ua
Картину на території Мокрянського кам’яного кар’єру №3 назвали «Місто майбутнього».

Автори проєкту
Наж муралом працювали троє художників-монументалістів: Людмила Кирилюк (Запоріжжя), Владислав Пучинский (Енергодар), Володимир Пастушак (Київ).
«Це найбільший в Україні мурал, намальований на промисловому об’єкті. Думаємо, це буде рекорд України. Площа точно не стандартна. Ми раніше малювали на плоских поверхнях, а тут – новий виклик для нас. Ми перевірили свої сили і у нас вийшло», – каже організатор проекту Максим Кравчук.
Читайте також: І порятунок життя, і бізнес. Як працюють курси першої допомоги від FAST

Де створювали?
Картину намалювали на двох величезних бетонних бочках, висота кожної – 32 метри (від ніжок до основи), діаметр – 11,5 метрів.
Роботи стартували три тижні тому. На створення проекту пішло більше 200 кг фарби.
«Округла поверхня і для того, щоб всі кути були правильними, а все зображення – точними і чіткими, доводиться постійно спускатися і підніматися. Буває, що за день 14 раз спускаємося», – розповідає художниця Людмила Кирилюк.
Читайте також: Закутатись в українське: 6 виробників пледів, які зігріють вас взимку

Ідея муралу
Інфраструктура майбутнього – так пояснюють ідею проєкту. Висотні будинки, що символізують сонячні батареї, електромобілі – все це, можливо, колись буде не тільки на картині.
«Хотіли б, щоб таку ініціативу підтримали всі підприємства України, щоб сірості в нашому житті стало менше. Хочемо щоб яскраві барвисті мурали оточували людей, які працюють в промислових зонах», – каже організатор Максим.
Читайте також: Здай пляшку – отримай винагороду: українці створили екологічний додаток
Подавати заявку до національного реєстру рекордів України планують у грудні 2019 року.

Нагадаємо, На Херсонському шосе в Миколаєві київський художник 9 днів створював 31-метровий мурал.
Суспільство

Сумська міська рада нагородила 13-річного Кирила Ілляшенка почесною відзнакою «За заслуги перед містом» III ступеня. Хлопець врятував пасажирів автобуса, який загорівся внаслідок ракетного обстрілу росіян, що стався 13 квітня.
Про це повідомив в. о. Сумського міського голови Артем Кобзар.
Вчинок хлопця
Під час поїздки до спортивного залу разом із мамою Кирило опинився в автобусі, що потрапив під удар. Унаслідок вибуху двері заблокувало.
Хлопець вибрався через розбите вікно, після чого допоміг іншим пасажирам покинути транспорт і надавав допомогу пораненим на вулиці. Попри поранення уламками, він діяв рішуче та швидко.
Читайте також: «Амбасадорки сили духу»: українські гімнастки здобули визнання міжнародного класу
Окрім почесної відзнаки від міської ради, Кирило отримав подарунок від туристичної компанії «Еліта-Тур» — безплатну двотижневу путівку до дитячого табору «Мандарин» у Болгарії.
Кирило навчається у восьмому класі Сумської школи №4 та займається вільною боротьбою в ДЮСШ «Факел».

Нагадаємо, що 12-річна дівчинка з Черкас встановила рекорд Гіннеса у спортивній дисципліні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка очільника МВС Ігоря Клименка
Суспільство

Під час весняних обліків у Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику зафіксували стадо з 23 оленів шляхетних. Це найбільша кількість цього виду, яку реєстрували на території заповідника від початку спостережень.
Про це повідомили в заповіднику.
Щорічне обстеження заповідника
Щовесни фахівці проводять маршрутні обліки копитних тварин, зокрема за слідами та екскрементами, що дозволяє визначати місця проживання й маршрути міграції. Копитні залишають сліди до 20 разів на добу, що допомагає формувати точні дані навіть за умов мінімального візуального контакту.
Читайте також: Львів’янка представить Україну на Miss Eco International у сукні з цитатами класиків (ВІДЕО)
Весняні обліки показали зростання чисельності коней Пржевальського та оленя шляхетного, водночас чисельність лося європейського дещо зменшилася. Однією з причин зниження популяції лосів може бути обмеження їхньої сезонної міграції через державний кордон.
«Загалом, дані весняних обліків та спостережень у Чорнобильському заповіднику свідчать про позитивну динаміку: зростання чисельності окремих видів, активне використання пасовищ і розширення ареалів»‚ — написали у заповіднику.


Раніше ми писали, що в Чорнобильській зоні відчуження розквітнув червонокнижний білоцвіт (ФОТО).
Фото: Сергій Жила
Суспільство

У пікові весняні дні «Укрзалізниця» запускає додатковий поїзд №159/160 за маршрутом Київ – Трускавець – Київ. Потяг курсуватиме наприкінці квітня та на початку травня.
Про це повідомили в УЗ.
Розклад руху
З Києва поїзд вирушатиме 25, 26, 27 квітня та 2, 3, 4 травня 2025 року о 10:16 з прибуттям до Трускавця о 19:37.
У зворотному напрямку — з Трускавця до Києва — він курсуватиме тими ж днями з відправленням о 09:03 та прибуттям о 19:11.
Поїзд зупиняється у Львові та Дрогобичі, що дозволяє зручно подорожувати пасажирам з різних регіонів заходу України.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» у Гайвороні встановила новий національний рекорд.
Також ми писали, що на залізничному вокзалі у Києві військовий відкрив пекарню мережі Lviv Croissants (ФОТО).
Фото обкладинки: «Укрзалізниця»