Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Закутатись в українське: 6 виробників пледів, які зігріють вас взимку

Опубліковано

Не за горами зимові холодні вечори і саме час подумати про те, чим  утеплитись на цей період. А що може бути кращим, ніж закутатись у теплий затишний плед, пити гарячий чай та дивитись улюблений серіал. Щоб ваш комплект ідеального вечора був повний, ми зібрали шість українських виробників пледів: від ліжників та зв’язаних руками до конопляних та дизайнерських екземплярів. 

Плед для мегаломана

Успішний краудфандинговий проект Ohhio відомий у всьому світі своїми гігантськими в’язаними речами для дому. 

Одного разу засновниця проекту Анна Маріненко побачила незвичний матеріал – мериносову шерсть і вирішила зв’язати з неї щось руками. Вийшов дуже затишний плед, що і дало початок створення бренду Ohhio. З товстої пряжі Анна виготовляє пледи, ковдри, шарфи та в’язані ліжечка для тварин. Вироби створює руками, або за допомогою спеціальних великих спиць.

До речі, успіх бренду Ohhio приніс Kickstarter – там Анні вдалось зібрати 170 тисяч доларів, що у 9 разів більше заявленої суми. Зараз вироби купують не тільки в Україні, а й в усьому світі.

Де купити: сайт, Фейсбук

Ціни: в середньому $300

Пледи, які “скупались” у гірській річці

Хочете зігрітися взимку справжніми ліжниками з карпатської вівці? Тоді вам до майстрині Наталі Кіщук. Жінка займається ліжникарством з  п’яти років.Зараз тче ліжники разом з усією сім’єю: чоловік та діти також вправно пораються із пряжею біля ткацького верстата. 

Ліжник – ковдра з овечої вовни, з візерунком чи без, яку ще часто називають гуцульською ковдрою.  Цікаво, що вироби жінка валяє у потоці гірської річки. За словами Наталії, зітканий ліжник є надто об’ємним. По суті, кінцевого свого вигляду він набуває з допомогою гірської води.

У майстрині можна купити вовняні ковдри, шапки, жилетки, пальта та піджаки. А у її виробах з овечої вовни із задоволенням ходять і Руслана, і Джамала. 

Де купити: Фейсбук

Ціни: від 1000 гривень 

Коноплі, що зігрівають

Виробництвом конопляних ковдр “без кайфу” займається українська компанія DevoHome. Речі з такого натурального текстилю є гіпоалергенні і підходять для діток. Така тканина зігріває, коли холодно і охолоджує у спеку.

Компанію заснувала Оксана Дево у 2013 році. Коноплі для виробництва вирощують у Полтавській області без застосування пестицидів. Сировину обробляють на пенькозаводі, який придбала родина власниці бренду. 

Власний досвід боротьби з алергією підштовхнув засновницю  до того, щоб робити продукт як для себе – виключно натуральний органічний текстиль у стильному дизайні. Зараз у асортименті DevoHome є ковдри, наматрасники, покривала, подушки та навіть одяг з коноплі – шкарпетки, жилетки, сукні. А справжньою фішкою бренду стала конопляна шуба.

Де купити: сайт 

Ціни: від 1500 гривень

Ковдри з руками

Часто трапляються ситуації, коли ми укутались в плед, а витягнути руки, щоб перемкнути телевізор, холодно. Український бренд Teddy Boom для вирішення цієї проблеми створив оригінальні пледи з рукавами. 

Це дозволяє звільнити руки, залишатись в теплі та разом з тим користуватись ноутбуком, читати книгу, або просто пити каву. Крім того, такий плед має два кармани. 

Бренд позиціонує свої вироби як такі, що зручно брати з собою – на пікнік, у гості, або, навіть, на море. Плед створений з мікрофібри та є надзвичайно приємним до тіла.

Де купити: сайт

Ціни: 800 гривень

Дизайнерський плед

Бренд Woolkrafts виготовляє пледи з натуральної вовни. Бренд пропагує українське, тому навіть на ярличках написали не Made in, a «Product of Ukraine». Це принципово, бо і розробка дизайну, пошиття, матеріали, упаковки – все українське.

Ідея про створення виробництва пледів прийшла Олегу Михайлову і Ярославу Яковенко ще в 2013 році. Тоді двоє друзів після закінчення університету вирішили взятись за створення бізнесу. Так і з’явився бренд Woolkrafts. 

Якщо подивитись на асортимент бренду, то можна побачити різноманіття малюнків та кольорів. А все тому, що Woolkrafts співпрацює з українськими дизайнерами. Наприклад, спільно з Ліліт Саркісян вони створили колекцію в’язаних пледів з гранатами. 

Де купити: сайт

Ціни: 1800 гривень

Родинна пряжа

Від в’язаних пледів з “косичками”  до плюшевих із різноманітними написами – це все асортимент бренду Beautiful Decor Lab. Особливу увагу тут приділяють саме сировині, використовуючи пряжу високої якості. 

Бренд позиціонує себе сімейним, бо кожну пряжу особисто тестують на собі та своїй родині. А найкращі матеріали запускають у виробництво. 

Кожного сезону бренд представляє нову міні-колекцію, орієнтуючись на унікальність, а не масовість. У Beautiful Decor Lab можна вибрати як шерстяні, так і хлопкові пледи з різноманітними узорами. 

Де купити: сайт

Ціни: від 900 гривень

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі