

Суспільство
Закутатись в українське: 6 виробників пледів, які зігріють вас взимку
Не за горами зимові холодні вечори і саме час подумати про те, чим утеплитись на цей період. А що може бути кращим, ніж закутатись у теплий затишний плед, пити гарячий чай та дивитись улюблений серіал. Щоб ваш комплект ідеального вечора був повний, ми зібрали шість українських виробників пледів: від ліжників та зв’язаних руками до конопляних та дизайнерських екземплярів.
Плед для мегаломана

Успішний краудфандинговий проект Ohhio відомий у всьому світі своїми гігантськими в’язаними речами для дому.
Одного разу засновниця проекту Анна Маріненко побачила незвичний матеріал – мериносову шерсть і вирішила зв’язати з неї щось руками. Вийшов дуже затишний плед, що і дало початок створення бренду Ohhio. З товстої пряжі Анна виготовляє пледи, ковдри, шарфи та в’язані ліжечка для тварин. Вироби створює руками, або за допомогою спеціальних великих спиць.
До речі, успіх бренду Ohhio приніс Kickstarter – там Анні вдалось зібрати 170 тисяч доларів, що у 9 разів більше заявленої суми. Зараз вироби купують не тільки в Україні, а й в усьому світі.
Де купити: сайт, Фейсбук
Ціни: в середньому $300
Пледи, які “скупались” у гірській річці

Хочете зігрітися взимку справжніми ліжниками з карпатської вівці? Тоді вам до майстрині Наталі Кіщук. Жінка займається ліжникарством з п’яти років.Зараз тче ліжники разом з усією сім’єю: чоловік та діти також вправно пораються із пряжею біля ткацького верстата.
Ліжник – ковдра з овечої вовни, з візерунком чи без, яку ще часто називають гуцульською ковдрою. Цікаво, що вироби жінка валяє у потоці гірської річки. За словами Наталії, зітканий ліжник є надто об’ємним. По суті, кінцевого свого вигляду він набуває з допомогою гірської води.
У майстрині можна купити вовняні ковдри, шапки, жилетки, пальта та піджаки. А у її виробах з овечої вовни із задоволенням ходять і Руслана, і Джамала.
Де купити: Фейсбук
Ціни: від 1000 гривень
Коноплі, що зігрівають

Виробництвом конопляних ковдр “без кайфу” займається українська компанія DevoHome. Речі з такого натурального текстилю є гіпоалергенні і підходять для діток. Така тканина зігріває, коли холодно і охолоджує у спеку.
Компанію заснувала Оксана Дево у 2013 році. Коноплі для виробництва вирощують у Полтавській області без застосування пестицидів. Сировину обробляють на пенькозаводі, який придбала родина власниці бренду.
Власний досвід боротьби з алергією підштовхнув засновницю до того, щоб робити продукт як для себе – виключно натуральний органічний текстиль у стильному дизайні. Зараз у асортименті DevoHome є ковдри, наматрасники, покривала, подушки та навіть одяг з коноплі – шкарпетки, жилетки, сукні. А справжньою фішкою бренду стала конопляна шуба.
Де купити: сайт
Ціни: від 1500 гривень
Ковдри з руками

Часто трапляються ситуації, коли ми укутались в плед, а витягнути руки, щоб перемкнути телевізор, холодно. Український бренд Teddy Boom для вирішення цієї проблеми створив оригінальні пледи з рукавами.
Це дозволяє звільнити руки, залишатись в теплі та разом з тим користуватись ноутбуком, читати книгу, або просто пити каву. Крім того, такий плед має два кармани.
Бренд позиціонує свої вироби як такі, що зручно брати з собою – на пікнік, у гості, або, навіть, на море. Плед створений з мікрофібри та є надзвичайно приємним до тіла.
Де купити: сайт
Ціни: 800 гривень
Дизайнерський плед

Бренд Woolkrafts виготовляє пледи з натуральної вовни. Бренд пропагує українське, тому навіть на ярличках написали не Made in, a «Product of Ukraine». Це принципово, бо і розробка дизайну, пошиття, матеріали, упаковки – все українське.
Ідея про створення виробництва пледів прийшла Олегу Михайлову і Ярославу Яковенко ще в 2013 році. Тоді двоє друзів після закінчення університету вирішили взятись за створення бізнесу. Так і з’явився бренд Woolkrafts.
Якщо подивитись на асортимент бренду, то можна побачити різноманіття малюнків та кольорів. А все тому, що Woolkrafts співпрацює з українськими дизайнерами. Наприклад, спільно з Ліліт Саркісян вони створили колекцію в’язаних пледів з гранатами.
Де купити: сайт
Ціни: 1800 гривень
Родинна пряжа

Від в’язаних пледів з “косичками” до плюшевих із різноманітними написами – це все асортимент бренду Beautiful Decor Lab. Особливу увагу тут приділяють саме сировині, використовуючи пряжу високої якості.
Бренд позиціонує себе сімейним, бо кожну пряжу особисто тестують на собі та своїй родині. А найкращі матеріали запускають у виробництво.
Кожного сезону бренд представляє нову міні-колекцію, орієнтуючись на унікальність, а не масовість. У Beautiful Decor Lab можна вибрати як шерстяні, так і хлопкові пледи з різноманітними узорами.
Де купити: сайт
Ціни: від 900 гривень
Суспільство

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.
Про це повідомив активіст Дмитро Перов.
За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.
На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.
Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.


Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.
Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова
Суспільство

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Символізм артоб’єкта
Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.
«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.
Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам
Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».
Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.


Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Суспільство

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.
Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».
Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.
«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)
Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.
За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.


Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).
Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»