Суспільство
У Славутичі створюють перший в Україні муніципальний музей сучасного мистецтва
Славутич в рік свого 34-річчя планує відкриття інноваційного музею сучасного мистецтва.
Ядром колекції стануть твори художників різних жанрів та напрямків, створені під час масштабної арт-резиденції «Семантичний сюрреалізм у просторі постмодернізму», яка пройде цього року у кілька етапів з 31 серпня по 17 жовтня.
Грантову підтримку для реалізації амбітних планів місто отримало від Українського Культурного Фонду.
Виборовши звання Малої культурної столиці України-2021, Славутич має амбітні плани конкурувати з іншими культурно-мистецькими центрами й не тільки на мапі країни.
Першим кроком на шляху до реалізації цих планів й створення інноваційного музею мистецтв буде проведення втретє (з 2019 року) у місті масштабної арт-резиденції у відкритому форматі, тому вона має назву OFAR (Open Format Art Residence).
Три окремі творчі підпроєкти мають спільну тему «Апофеоз імперії».
31 серпня – 6 вересня відбувається підпроєкт «Фото-Графіка» (куратор – Єлизавета Зігура) для фотографів і графіків, 6 – 12 вересня триватиме – «Тривимірне мистецтво у VR» (куратор — Катерина Рай) для скульпторів віртуальної реальності, а з 12 по 18 вересня — «Медіа-арт» (куратор – Олександра Халепа).
Також у програмі виставки графіки, фотографії, віртуальної та доповненої реальності, лекції про кіно, NFT-арт, майстерність та інноваційність, майстер-класи з акварелі, створенню токенів, доповненої реальності тощо, дитячий освітній фестиваль медіа-арту та сесії з віртуальної реальності, круглий стіл по започаткуванню Музею Мистецтв Славутича, науково-практична конференція з культурології, що підсумує ініціативи грантового портфеля 16-17 жовтня.
Читайте також: Рейви, виставки, інклюзивна школа та стріт-арт лабораторія – “План Б” для постіндустріальних міст
Усе напрацьоване на арт-резиденції, на яку запрошено 55 митців, увійде до фондів новоствореного інноваційного музею мистецтв Славутича. Це мистецтво буде дійсно сучасним в усіх сенсах, адже воно створене не тільки нашими сучасниками, а й за допомогою сучасних технологій VR/AR та медіа-арту.
Проєкт підготовлено за підтримки Українського культурного фонду. Позиція Українського культурного фонду може не збігатись з думкою авторів.
Довідка
Славутич — наймолодше, створене у 1986 році, місто в Україні потужного урбаністичного та інтелектуального потенціалів, з розвинутою інфраструктурою. Місце, де генеруються нові ідеї та впроваджуються амбітні ініціативи.
Читайте також: Куди їхати у подорож за смачним українським вином? Топ порад від сомельє
У 2021 році Славутич отримав статус Малої культурної столиці України та грант від Українського культурного фонду на реалізацію проєкту “Славутич: ось [to beⁱ] країна!”, який складатиметься з роботи арт-резиденції OFAM “Семантичний сюрреалізм у просторі постмодернізму Славутича”, діяльності “SESAM 2021 Poliklinika: Міжнародного семінару студентів-архітекторів від Європейської Архітектурної Студентської Асамблеї”, фестивалю для майбутніх медійників “Золота осінь Славутича”, ІІ Міжнародного фестивалю для людей поважного віку “GOLDenFest” та інших культурно-мистецьких ініціатив.
Нагадаємо, у Києві відновлять фрагмент легендарної Стіни пам’яті на Байковій горі.
Як ми повідомляли раніше, у Києві захаращений тунель «сталінського метро» перетворять на ресторан.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі