Суспільство
У львівській лікарні Охматдит відкрили операційну із обладнанням 3D-лапароскопії
У Львівській обласній лікарні «Охматдит» відкрили нову операційну, оснащену лапароскопічним обладнанням, що дає можливість проводити хірургічні втручання за технологіями 3D і 4К.
Про це на фейсбук-сторінці повідомили у пресслужбі медзакладу.
За інформацією медиків, відкриття нової операційної, обладнаної за останнім словом техніки, означає те, що в Охматдиті будуть нові операції, яких раніше не робили.
Об’ємна візуалізація із сучасним освітленням дає неймовірні можливості. Зокрема завдяки новій лапароскопічній стійці Karl Storz (виробництва Німеччини) з технологіями 4K і 3D.
Обладнання є лише в 6-ти лікарнях Європи
3D-лапароскопія – це як 3D-окуляри в кінотеатрі, але в операційній і замість фільму – операційне поле, де працюють хірурги. У результаті вони бачать максимально точне і об’ємне зображення завдяки тривимірній візуалізації.
Читайте також: $2 млн за життя. Як порятунок малюка з Одеси перетворився на всеукраїнський рух допомоги дітям із рідкісною хворобою СМА
Усього в Європі виготовлено лише 6 таких стійок і одна – уже в Охматдиті у Львові. Завдяки цій техніці буде змога оперувати найменших діток, і впроваджувати такі втручання, які донедавна ще не робили. Крім того, 3D-лапароскопічні операції відбуваються швидше в часі, а продуктивність лікаря зростає на 60-70%.
Зауважується, що для маленьких пацієнтів зменшується ризик крововтрати під час операцій, менша ймовірність інфекцій, менше болю, знеболення, страхів напередодні операції. Також скорочується кількість днів у лікарні, а після загоєння операційної ранки практично не залишається сліду. Адже лапароскопічні операції з використанням 3D і 4К відбуваються через розрізи довжиною лише 0,5-1,5 см.
Читайте також: «Нам просто хотілося жити». Як благодійна організація «100% життя» вже 20 років рятує ВІЛ-позитивних українців
За ходом операцій можна буде спостерігати на екрані монітора в актовій залі, яка розміщена неподалік нової операційної. Усе продумано для функціонування сучасного телемедичного центру. Буде змога вчити молодих лікарів, і вчитися самим у провідних хірургів світу.
«Наші операції онлайн можна буде побачити у Варшаві, Нью-Йорку або Чернівцях. Крім того, ми будемо запрошувати менторів із-за кордону і будемо вчитися новому у закордонних провідних фахівців. Маємо уже такий досвід проведення операцій з телемедичним супроводом. І вже маємо запити від колег на такі речі», – наголосив керівник Центру малоінвазивної хірургії Андрій Дворакевич.
Читайте також: Ohra Home: як мами дітей з інвалідністю створюють стильну постіль
Відзначається, що перші операції в новій операційній стартують уже зовсім скоро. Техніку лікарня отримала в межах транскордонного проєкту Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.
Читайте також: Українські ветерани створили інноваційну приліжкову панель для лікарень (ВІДЕО)
Нагадаємо, у Львівській політехніці розробили антисептик для протидії коронавірусу.
Фото: facebook.com/OHMATDYTLVIV.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі