Суспільство
У Києві відкрився центр психологічної терапії з залученням собак
У Києві запрацював перший центр терапії за допомогою собак InNikos за підтримки благодійного фонду Royal Canin Foundation. Безкоштовні сесії проходять як у груповому, так і в індивідуальному форматах. Центр розташований за адресою вул. Прирічна, 27е.
Про це ШоТам повідомив зовнішній пресофіс Royal Canin в Україні.
Каністерапія — відносно новий для України напрямок психосоціальної та фізіореабілітаційної терапії, який передбачає взаємодію зі спеціально підготовленими для такої роботи собаками. З огляду на війну та її наслідки, до каністерапії дедалі частіше звертаються військові, ветерани, внутрішньо переміщені особи та цивільні, що пережили окупацію, обстріли або стрес чи тривогу на фоні війни.
Систематична взаємодія зі спеціально навченими собаками не лише підвищує рівень серотоніну та дофаміну, але й сприяє зниженню рівня кортизолу, гормону стресу, та стимулює вироблення ендорфінів — природних антидепресантів. Крім того, каністерапія сприяє боротьбі з нічними кошмарами, соціальній інтеграції, зменшенню рівня тривожності або проявів гніву, а також зменшує симптоми ПТСР.
Читайте також: Під обстрілами рятували коней, а тепер займаються реабілітацією: як відновлюється кінно-спортивна школа на Харківщині
Про центр Києві
Столичний центр каністерапії InNikos надає підтримку та допомогу військовим, їхнім родинам, а також малим та дорослим українцям, які постраждали від війни.
У центрі працюють кваліфіковані психологи та кінологи з щонайменше п’ятирічним досвідом, а собаки відповідають усім необхідним критеріям. Вони привітні до нових людей, спокійно реагують на галас та на незнайомі для них ситуації. І хоча в Україні терапія за допомогою собак не регламентована на законодавчому рівні, тварини Центру отримують міжнародні сертифікати, такі як IAHAIO, PADA, ASB
Читайте також: Нудний бабусин напій зі шкільної їдальні? Не для іноземців! Як в український узвар закохалися в Польщі та Америці
«Royal Canin Foundation підтримує проєкти, які популяризують важливу роль домашніх тварин у здоров’ї та добробуті людини. Відкриття столичного центру — лише початок реалізації нашого амбітного плану щодо відкриття закладів каністерапії в інших регіонах країни упродовж двох років», — говорить Вікторія Вознюк, директорка зі зв’язків з громадськістю ТОВ «Рояль Канін Україна».
«У світовій практиці каністерапія давно зарекомендувала себе як ефективний додатковий метод у комплексній терапії та демонструє дійсно дивовижні результати. Сьогодні, маючи світовий досвід, ми в Україні використовуємо цю методу аби допомогти нашим співгромадянам, героям та їхнім родинам», — додає Вікторія Вознюк.
Як записатися
Деталі та запис на консультацію на офіційному сайті Центрів Каністерапії — canistertherapy.com.ua.
Нагадаємо, у Львові на грант у понад 8 млн грн відкрили Центр розвитку дітей та молоді.
Також ми розповідали, що у Києві запрацював перший мобільний клас безпеки.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі