Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Нудний бабусин напій зі шкільної їдальні? Не для іноземців! Як в український узвар закохалися в Польщі та Америці

Партнерський матеріал

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

З борщем ми наче розібрались: весь світ знає, що це українська страва, а ми стали цінувати унікальні рецепти кожної сімʼї. А як щодо інших традиційних страв та напоїв? 

Згадайте, коли ви востаннє пили узвар? А морс? Підприємець Сергій Баченко зі своєю командою запустив роботу Ярмолинецького консервного заводу на Хмельниччині та відновив автентичні рецепти. Нині український узвар без цукру та морси підкорюють ринки Польщі та США, а Сергій з командою заводу продовжує переконувати українців та ШоТам, що своє – найсмачніше і найкорисніше. 

Сергій Баченко

співзасновник Ярмолинецького консервного заводу на Хмельниччині.

Українські яблука замість імпортних апельсинів

Ми банкіри, і довгий час пропрацювали у фінансовому секторі. Та завжди хотілось робити щось таке, чим самі будемо пишатись. Така нагода випала сім років тому, коли натрапили на старий консервний завод в селищі Ярмолинці на Хмельниччині. Колись потужне підприємство (ще й у такому фруктовому місці!) ледь не повторило долю аналогічних радянських заводів – розграбування на металобрухт. 

Тоді ми підрахували, що найефективнішим буде сфокусуватись на виробництві слабоалкогольних напоїв. Та як то кажуть, перший млинець комом. Це було болючим уроком для нас, та спонукало більше часу приділяти дослідженням ринку: куди рухаються світові тенденції по напоях. Ми мали знайти свою нішу. 

Та все найцінніше завжди знаходиться під носом. Я родом з Рівненщини – регіону лісової журавлини, ожини, груш та інших фруктів. Все життя дивувався, чому на полицях супермаркетів є імпортний апельсиновий сік, а немає рідних морсів та узварів. Ці думки пройшли зі мною крізь все життя і лише у 2018 році привели у свій бізнес. 

Ярмолинці на Хмельниччині – фруктове місце. Фото надав Сергій.

Як банкіри ми звикли до раціональних та обґрунтованих рішень. І стали вивчати, чому ніша узварів незайнята. Проаналізували досвід усіх аналогічних проєктів, які «не злетіли», і знайшли ахіллесову пʼяту конкурентів вони додавали цукор!

І на це є дві причини. 

  • По-перше, в сегменті солодких напоїв безперечні лідери – пепсі та кока-кола. Конкурувати з ними може хіба що апельсиновий сік, а всі інші займають зовсім малу частку ринку;
  • по-друге, в автентичному українському рецепті узвару (якому, до речі, близько 1000 років!) ніякого доданого цукру немає. Це і є наша перевага. Наш узвар – це суперфуд, тобто концентрат вітамінів та корисних речовин. 

Наші технологи відновили історичний рецепт та об’єднали з можливостями сучасного обладнаннями. Саме таке поєднання дає нам конкурентну перевагу. Лише автоматизація – не рішення. Сьогодні ви унікальні, а завтра ваш сусід знайшов таке саме чи навіть кращі машини. І що далі? Згортати бізнес? 

Ми навчились відтворювати смаки наших пращурів та одночасно зберігати максимальну кількість ефірних олій, макро- і мікроелементів та вітамінів. Це можливе завдяки низькотемпературному сушінню, двоступеневій фільтрації для збереження кольору та запарюванні сухофруктів протягом 12 годин. 

У напоях навчились зберігати максимальну кількість ефірних олій, макро- і мікроелементів та вітамінів. Фото надав Сергій.

Нині Ярмолинецький консервний завод має власних 42 гектари садів та є одним з найбільших закупівельників локальних сушених яблук, груш та слив. І саме в цьому головна ідея: нам не потрібен апельсин чи мандарин, ми робимо напої з українських фруктів та ягід, що ростуть на нашій землі.

Переконали дистриб’юторів, що це не «бабусині напої»

Як переконати українців купувати те, що всі звикли пити вдома? Саме таке питання ставили нам дистрибʼютори. Начебто класно пити колу чи фанту, а компот та узвар – це бабусині напої. Нібито це напій зі шкільної їдальні, що це не модно та нецікаво. 

Стереотипів у нашій галузі виявилось більше, ніж ми очікували. Українські традиційні страви та напої сповнені корисністю, і це зовсім не про минуле, а про здорове майбутнє. Ми шукаємо сили в світових авокадо та спіруліна, що беззаперечно також корисні, але ж є ближчі нам смаки, що точно не поступаються за якістю.

Ми вирішили спробувати подолати ці упередження, і звернулись з пропозицією до мережі фітнес-клубів SportLife. Це було рішення на 10/10! Відвідувачі їхніх банних комплексів купували наш узвар, хоча в асортименті були чаї, вода та інші напої. 

Надихнувшись першими успішними продажами, ми наважились на перемовини з супермаркетами. На початку нас сприймали як сезонний продукт на різдвяні свята. Та ми змогли втриматись на полицях всю зиму, а потім і літо. Нині ми представлені у національних торгових мережах, зокрема в «Ашані», «Варусі», «ТавріїВ», «Новусі», «Епіцентрі» та інших.

Смак України: як узвар потрапив на польський ринок

Якщо для українців морс та узвар асоціюються з домом та чимось сімейним, то для іноземців це абсолютно новий і незвичний продукт. Світ звик вживати соки. А от сушити фрукти, а потім їх запарювати – це дивна історія. Але саме такі технології дозволяють зберегти найкорисніше, і допомагають запобігати проблемам зі здоров’ям – судинами, серцем тощо. 

Технології дозволяють зберегти найкорисніше. Фото надав Сергій.

На іноземний ринок ми потрапили на хвилі уваги та підтримки всього українського після 24 лютого. Оскільки ми були представлені в українському Ашані, то нам запропонували співпрацювати з польським дистрибʼютором для організації поставок в польську мережу. Звісно, ми погодились. Це було відкриття як для поляків, так і для нас. Для них узвар нагадував компот, однак без цукру та більш збагачений корисними речовинами – і тому сприймається як суперфуд. А для нас була приємною не тільки увага до продукту, а й така швидка та щира підтримка українського бізнесу.

Єдине, що поляки не розуміли ні слова «узвар», ні наших пояснень. Тому ми знов повернулись до досліджень – як допомогти іноземцям нас зрозуміти? Хто ми для поляків? Так ми прийшли від узвару на українському ринку до нового бренду саме для польського – Lwowski sad. А потім переросло у лозунг «Susz i już», що означає «вже сухий». Тільки поляки могли для себе це так зрозуміло інтерпретувати! 

Для польського ринку створили новий бренд – Lwowski sad. Фото надав Сергій.

Зараз це згадувати приємно, та це велика переговорна робота. Вже після того, як ми «вдарили по руках» з мережами супермаркетів, треба було ще 3-4 місяці на отримання всіх дозволів та розмитнення. Перша партія на 20 тонн вже поїхала, і ми затамувавши подих працюємо далі. 

Конкуруємо не з пепсі, а з водою

Саме користь робить нас альтернативою до води в пляшках, а не солодких напоїв. Тому наразі ми відкриваємо для себе нові ринки. 

Ще з банківських часів ми багато спілкувались з різним бізнесом. Про нас дізнавались все більше і більше людей. І проєкт став, так би мовити, просувати сам себе. Нещодавно до нас звернулись наші колеги-хлібопекарі з Чернівців, які вже працюють на американському ринку. Вони скуштували зі своїми американськими партнерами наші напої – і нині ми готуємо на відправку першу партію на 10 тонн морсів та узварів у Портленд, США. 

Наші дослідження тенденцій на початку роботи виявились правильними. Світ рухається до зменшення споживання цукру в напоях, і ми у правильній течії. Це помітно і за оподаткування західного світу. Наприклад, в Європі для натуральних безцукрових напоїв ставка ПДВ знижена до 5% при звичайній 20%. Всі світові бренди змотивовані зменшувати цукор, а ми виявились попереду цієї течії! Узвар – це і є майбутнє!

Суспільство

У Брюсселі з’явився Офіс Вінниці

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Офіційне представництво Вінницької громади відкрили в Європейському Комітеті Регіонів у Брюсселі.

Про це повідомив міський голова Вінниці Сергій Моргунов.

«Особлива подія міжнародного рівня: відкрили Офіс Вінниці у Брюсселі», — написав міський голова.

Він наголосив — це дасть громаді більше можливостей, щоб переймати досвід іноземних колег та бути ближчими до грантових проєктів і ділових процесів.

Громада також розпочинає формувати спільноту амбасадорів міста по всьому світу з-поміж вінничан, які живуть наразі закордоном. Триває комунікація з вінничанами у Сполучених Штатах Америки, Кореї, Японії, Фінляндії та інших країнах.

Читайте такожМайже кожен житель села переконаний – у його криниці найчистіша вода. Але це не так. Як на Полтавщині очищають питну воду для переселенців та військових

«Думаю, весь світ бачить, наскільки рішуче Україна налаштована на євроінтеграцію. Вінниця, як і кожна громада, докладає максимум зусиль для того, щоб зберігати стабільність під час війни, розвиватись та змінюватися на краще. Ми активно налагоджуємо міжнародні зв’язки та зміцнюємо економічний потенціал», — додав чиновник та висловив сподівання, що Офіс Вінниці у ЄС стане майданчиком для нових знайомств та подальшого розвитку громади.

Нагадаємо, у Вінниці облаштували «віденські зупинки» для маломобільних пасажирів.

Раніше ми повідомляли, що у Вінниці почали курсувати перші 12 швейцарських трамваїв Tram2000.

Фото: facebook.com/SAMorgunov.

Читати далі

Суспільство

Джамала увійшла до трійки світових виконавців у плейлисті Spotify

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українська співачка Джамала потрапила до трійки найпопулярніших виконавиць в глобальному плейлисті Spotify Equal 2023.

Про це артистка написала у фейсбуці.

«Вчора отримала новину про те, що увійшла в трійку найпопулярніший світових виконавців зі Spotify Equal за 2023 рік. Дуже дякую кожному за підтримку», — написала вона.

Стрімінгова платформа Spotify підбила підсумки 2023 року й назвала найпопулярніші пісні у світі й у кожній країні.

Джамала потрапила до топ-3 глобального плейлиста Spotify Equal 2023 із піснею Take Me To A Place з ЕР «Поклик». На перших сходинках опинилися румунська співачка INNA й американська співачка й піаністка Аліша Кіз.

Читайте також«Давай будем на чистоту». Що ти знаєш про гурт Kalush та фронтмена Олега Псюка? (ТЕСТ)

Нагадаємо, торік Spotify створив спеціальний плейлист до Дня незалежності України.

Також ми розповідали, як гурт ТНМК випустив анімаційний кліп про повернення українських біженців на батьківщину.

Фото: facebook.com/jamalaofficial.

Читати далі

Суспільство

У п’яти областях запустили Службу 112, яка приймає всі екстрені виклики

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На Львівщині, Вінниччині, Житомирщині, Черкащині та Чернігівщині розпочинає роботу комунікаційний центр Служби 112.

Про це повідомив міністр внутрішніх справ Ігор Клименко.

Відтепер громадяни, які перебувають у цих регіонах зможуть викликати усі екстрені служби за єдиним номером – 112. Це дозволяє значно пришвидшити процес зʼєднання з екстреною службою та посилює комунікацію між підрозділами.

Оператори Служби, які працюють у Львові, володіють англійською, польською, чеською та турецькою мовами.

Вже наступного року планують запустити 112 у Дніпрі та Одесі. Згодом викликати рятувальників, поліцейських, медиків або працівників газової служби за єдиним номером можна буде з будь-якого регіону України.

Читайте також: «Рецепт знайшли практично випадково». Як подружжя з Києва відродило сухе варення – старовинний столичний смаколик

Про Службу

Служба 112 працює за принципом «єдиного вікна», що дозволить українцям використовувати для виклику допомоги всього один телефонний номер.

Служба забезпечена цілодобовим онлайн-доступом до відповідних фактичних даних із результатами фіксації технічними засобами громадських місць та метаданих до них.

Нагадаємо, відкриття першого комунікаційного центру Служби 112 у Києві відбулося у липні 2023 року. За цей час оператори прийняли майже 350 тисяч викликів.

Фото: МВС України.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

«Центром Львова я ще обов’язково погуляю»: історія переселенки на кріслі колісному, яка працює на себе та майже не виходить з дому

Стара 9-поверхова панелька, ліфт голосно приїздить на 4-й поверх. Двері відчиняє невисока жінка: «Доброго дня!...

Суспільство1 день тому

«Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею

Божену Гринько з Києва мобілізували навесні 2022 року. Жінка сама пішла до військкомату як медикиня....

Суспільство2 дні тому

Росіяни жили в кімнаті для дошкільнят: на Київщині волонтери відновили сільську бібліотеку

На столі в бібліотеці села Дружня Анна Михайлівна зберігала папку з документами наших військових. Коли...

Суспільство2 дні тому

Бочки з томатною пастою були пробиті снарядами й уламками. На Херсонщині відновив роботу консервний завод, який майже знищили росіяни

Георгій та Ольга Червєнкови — підприємці та власники консервного заводу на Херсонщині, якому понад дев’ять...

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення