Суспільство
У Києві врятували собаку, який не міг вибратися з річки на берег (ВІДЕО)

У руслі річки Либідь у Києві 23 березня собака опинився у пастці, адже не міг вибратися на бетонний берег. Його намагалися врятувати перехожі, але самотужки не впоралися. Витягти собаку змогли рятувальники Kyiv Animal Rescue Group.
Про це повідомили в KARG.
Перехожі побачили собаку у річці та вирішили йому допомогти. У службі порятунку зазначили, що у тварин може бути різна реакція на стресові ситуації, тому цей пес не дозволив врятувати себе.
Собака забіг у підземний колектор річки Ямка. Усередині було темно та холодно, рівень води сягав коліна людини, а для собаки це майже по груди. Це значно ускладнило ситуацію.
Читайте також: UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО)
«Варто зробити ремарку, що підземні річки можуть мати значну протяжність — кілька кілометрів і відгалуження вузьких перерізів (уявіть трубу під землею діаметром 80, 60, 40 сантиметри). Тому дівчата, які не полізли туди і дочекалися рятувальниць команди з обладнанням, зупинилися дуже вчасно»‚ — написали в KARG.
Завдяки оперативній роботі фахівців собаку вдалося дістати з підземного колектора. Разом із волонтерами його передали екіпажу КП «Зоодопомога», де йому надали необхідну допомогу.
Собака був у нашийнику, тому є надія, що власники його шукають і найближчим часом він повернеться додому.
Головне – вміти вчасно зупинитися. Вчора у руслі Либеді розгорнувся справжній трилер: пес опинився в пастці, не маючи змоги вибратися на бетонний берег. Середній рівень води до 10 см в цю пору року і острівці під сонечком. Там його помітили люди з дуже великими серцями (без жодної іронії) та не пройшли повз. Олюднюючи тварину ій домогають з очікуванням на співпрацю, чи хоча б що вона не буде чинити супротив порятунку. Беззаперечно, є великий відсоток собак, що не будуть заважати себе рятувати у скрутний момент. Але ті, шо стресують від незнайомців чи бачили мало хорошого від людей, можуть навпаки загнати себе в надзвичайну ситуацію Так чорний пес, не маючи змоги сховатися в руслі річки від сміливих і добрих дівчат, що прямо у воду за ним полізли, забіг у притоку Либеді – підземний колектор річки Ямка. Там вже було темно та холодно, рівень води привходової ділянки сягав по коліно людині, псу по груди. З цього почалася надзвичайна ситуація за участю пса. Варто зробити ремарку, що підземні річки можуть мати значну протяжність – кілька кілометрів і відгалуження вузьких перерізів (уявіть трубу під землею діаметром 80, 60, 40см). Тому дівчата, які не полізли туди і дочекалися рятувальниць команди з обладнанням зупинилися дуже вчасно 💙 Рятувальниці команди песика дістали з підземелля на сонечко, разом з небайдужими донесли до екіпажу КП "Зоодопомога" Центр захисту тварин котрі його шпиталізували. Песик у нашийнику, можливо загубився, тож плекаємо надію, що власники шукають свого улюбленця та в найближчий час заберуть його додому. Ніколи не зупиняйте свої добрі наміри, якщо ви в нашій зоні доступу – звертайтеся на диспетчерську Команди: 098-844-79-37. А якщо ви далеко від нас – раді поділитися досвідом
Опубліковано Kyiv Animal Rescue Group Понеділок, 24 березня 2025 р.
Нагадаємо, що у Києві врятували лебедя, який застряг на тонкому льоду (ВІДЕО).
Фото обкладинки ілюстративне: Pixabay
Суспільство

Україна вперше в історії здобула одразу три престижні нагороди від Міжнародної асоціації жінок-поліцейських (МАЖП). Ця організація з 1915 року об’єднує жінок з 75 країн світу, які працюють у правоохоронній системі.
Про це повідомили в Міністерстві внутрішніх справ.
Хто здобув нагороди
Лейтенантка Валерія Біленець — інспекторка сектору евакуаційних заходів «Білі Янголи» Краматорського РУП на Донеччині. Її нагородили в номінації «Хоробрість». Від грудня 2022 року вона проводить евакуаційні місії з прифронтових територій, ризикуючи власним життям.
Завдяки її рішучості евакуювали 518 людей, серед яких 84 дитини. Валерія також брала участь у пошуково-рятувальних роботах після обстрілів.
Підполковниця Ольга Зінченко — керівниця відділу ювенальної превенції ГУНП у Запорізькій області. Вона отримала нагороду за «Служіння громаді». Ольга організувала пошук і повернення до родин 255 дітей з початку 2024 року, а також евакуацію понад тисячі дітей у 2022-му. Завдяки її роботі діти отримали знання про безпеку через ініціативи МВС та юнацький гурток «Байда».
Капітанка Олена Ставицька — керівниця сектору моніторингу Охтирського районного відділу поліції на Сумщині, здобула звання «Офіцер року». Вона брала участь у десятках евакуаційних місій, допомагала пораненим і рятувала мирних жителів із зон обстрілів. Навіть після поранення під час ворожої атаки у жовтні 2024 року Олена оперативно повернулася до служби.
Читайте також: Після переслідувань і тортур 25-річний Денис із Енергодара зміг вибратися з окупації



Довідка
Україна є членом Міжнародної асоціації жінок-поліцейських з 2019 року, а з 2024 року очолює 15-й регіон — Центральну та Східну Європу.
МАЖП має 11 номінацій, серед яких «Офіцер року», «Цивільна особа року», «Хоробрість», «Лідерство», «Служіння громаді» та інші. Це перший випадок, коли представниці українських правоохоронних органів одночасно здобули перемоги в трьох номінаціях.
Нагадаємо, що в Україні запустили маркетплейс оборонних технологій для військових: як він працює.
Фото: сайт МВС
Суспільство

До Дня Києва галерея Avangarden разом із Kooperativ оголосили open call для художників і художниць. Організатори запрошують авторів переосмислити образ столиці через мистецтво в межах виставки «Місто сили». Заявки прийматимуть до 5 травня 2025 року.
Про це повідомили організатори.
Про подію
Виставка охопить майже 5000 м² і відбуватиметься одночасно на двох локаціях: у просторі галереї Avangarden та в студії Kooperativ. Виставка триватиме з 22 травня до 13 липня. Митці також матимуть можливість продавати свої роботи як на відкритті, так і протягом усієї експозиції.
Читайте також: Українські зірки долучилися до кампанії «Титри Визнання» для подяки вчителям (ВІДЕО)
Хто може долучитися
Організатори запрошують до участі авторів і авторок, що працюють у візуальному мистецтві, фотографії, нових медіа, інсталяції, перформансі та дослідницьких практиках.
«Ми шукаємо мистецькі висловлювання, що осмислюють Київ як живу систему. Місто протиріч, краси, пам’яті, урбаністичних травм і нових надій. Місто, як поле, де перетинаються приватне і публічне, історичне й буденне, тілесне і метафізичне», — розповіла співзасновниця Avangarden Карина Качуровська.
Як подати заявку
Для участі потрібно надіслати CV, портфоліо, опис робіт або проєкту, технічні вимоги (формат, розміри, умови монтажу). Подати заявку можна через гугл-форму до 5 травня 2025 року.
Нагадаємо, що режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про нашу боротьбу (ФОТО).
Фото обкладинки: Avangarden
Суспільство

Українські полярники вперше зафіксували з дрона антарктичного смугача — одного з найменших китів родини смугачевих. Цей вид поширений в районі станції «Академік Вернадський», але його зустрічають нечасто.
Про це повідомили в Національному антарктичному науковому центрі.
Смугач має довжину 7-9 метрів і вагу в середньому 5-6 тонн. Самиці трохи більші за самців. Ці кити припливають до Антарктиди влітку, щоб живитися крилем, а взимку мігрують у тепліші води для розмноження. Та все ж деякі залишаються зимувати біля крижаного континенту.
Цей вид вважають доволі складним для досліджень через свою маневровість і звичку швидко пересуватись між крижинами. Також він зазвичай показує лише спину з характерним серповидним плавцем.
Читайте також: Військові привезли сину загиблого побратима кошеня з фронту (ВІДЕО)
УНІКАЛЬНІ ЗЙОМКИ СМУГАЧІВ 😎 Вперше показуємо зйомки з дрона антарктичного смугача — кита, який теж поширений в районі української станції «Академік Вернадський», однак трапляється нашим дослідникам не так часто, як горбані. Цей кит — один з найменших з родини смугачевих. Його довжина становить 7–9 метрів, дуже рідко деякі особини сягають 10 м. Вага — до 10 тонн, але здебільшого коливається в районі 5–6 тонн. Самиці трохи більші за самців 🐳 Вид зустрічається в усіх океанах Південної півкулі. До крижаного континенту припливає зазвичай на антарктичне літо, щоб живитися крилем 🦐 На зиму відпливає північніше, в тепліші води для розмноження. Хоча деякі смугачі можуть зимувати в Антарктиці. Цей кит зазвичай швидко переміщується між крижинами, показуючи лише спину з характерним плавцем, за яким його можна здалеку розпізнати. Цей плавець — серповидний 🌙, закруглений і загострений водночас. Через таку маневреність антарктичний смугач досить складний для досліджень: зафіксувати зустріч з ним, а тим паче виміряти його чи відібрати біопсії — велика удача. Втім наші науковці уже мають результати досліджень, якими готові поділитися. Чекайте в одному з наступних дописів 😉 Відео: Олександр Мацібура
Опубліковано Національний антарктичний науковий центр Неділя, 27 квітня 2025 р.
Нагадаємо, що українці біля «Вернадського» зафіксували рідкісну в Антарктиці єгипетську чаплю (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка НАНЦ