Суспільство
У Києві відкрили благодійну кухню гарячих страв від Ukrainian Food Foundation
Український фонд Ukrainian Food Foundation відкрив благодійну кухню гарячих страв у Києві.
Про це ШоТам повідомила команда благодійної фундації.
Співзасновник фонду Андрій Береговий розповів, що проблема нестачі продовольства через війну стає дедалі гострішою. Про це голосно заявляють на міжнародній арені.
«Ми в Ukrainian Food Foundation бачимо це зсередини. … Уже 4-ий рік наша фундація займається боротьбою з проблемами бідності та голоду в Україні через порятунок від утилізації надлишків продуктів харчування та напоїв, які були передані продовольчими мережами та виробниками у промислових масштабах», — пояснив Андрій Береговий.
Як працюватиме кухня?
Кухня функціонуватиме на постійній щоденній основі. Її фокус — приготування та доставка обідів людям серед внутрішніх переселенців, які найбільше потребують продовольчої підтримки. У планах команди — видача більш ніж 10 000 порцій їжі на місяць. Кінцевими отримувачами допомоги будуть внутрішньо переміщені особи. Наявність власної кухні дозволить зробити гаряче харчування тисяч людей якіснішим та різноманітним, а головне — регулярним.
Читайте також: Війна та їжа: як логістика перемагала зброю. Розповідає історик Володимир Полторак
Разом із кухнею було відкрито благодійний ресторан від Ukrainian Food Foundation. Головна мета закладу — організація та проведення обідів та вечер для внутрішньо переміщених осіб на безкоштовній основі.
Благодійний ресторан Noble Kitchen
Проєкт «Noble Kitchen», який поєднує в собі кухню гарячих страв та ресторан, реалізується за підтримки компанії PepsiCo в Україні та фінансування від PepsiCo Foundation.
«Часто, під час масових роздач продовольчої допомоги, ми бачили людей з одних і тих же міст, навіть сусідів, які вперше зустрічали один одного з того моменту, як були вимушені залишити свої рідні домівки. Це дуже емоційні зустрічі. Тому, крім головної функції — смачно нагодувати людей, — команда ресторану ставить за мету — створити ком’юніті, де люди можуть разом провести час, поспілкуватися та відновитися емоційно, а головне — смачно поїсти», — додав Андрій Береговий.
Через велику кількість охочих, обслуговування в ресторані відбувається за попереднім записом. Здійснити його можна заповнивши форму на сторінках фундації в соціальних мережах.
Нагадаємо, у Бучі завершили будівництво першої в Україні фабрики-кухні.
Раніше ми повідомляли, що в Ірпені на Київщині відкрили соціальну їдальню для переселенців, людей похилого віку та родин, які опинились у складних життєвих обставинах.
Фото: надане ШоТам.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі