У Києві відбудеться урочисте відкриття унікального мистецького простору — Музей новітнього мистецтва, розташованого на території Київської міської галереї мистецтв Лавра.
Про це повідомляє пресслужба простору.
Про виставку
У першій експозиції будуть представлені роботи дванадцяти найвідоміших сучасних художників України, ключових фігур українського та міжнародного артпростору, серед яких Анатолій Криволап, Олег Тістол, Олександр Гнилицький, Олег Голосій, Борис Михайлов, Віктор Сидоренко, Тіберій Сільваші, Олександр Ройтбурд, Олександр Животков, Назар Білик, Олександр Сухоліт та Арсен Савадов.
Відвідувачі Музею новітнього мистецтва матимуть можливість ознайомитися з творами, що відображають різноманіття і багатство сучасного українського мистецтва, яке вже стало невід’ємною частиною культурної спадщини України та отримує визнання на міжнародному рівні.
Виставковий проєкт відкриває нову сторінку в культурному житті Києва та всієї України, створюючи безперервний доступ до найактуальніших творів сучасного мистецтва у самому серці столиці. Це унікальний майданчик, що об’єднує новаторські ідеї та автентичні голоси українських художників, і стає прикладом для майбутніх музейних проєктів у різних містах нашої країни.
«Ідея створення подібного проєкту активно обговорювалася в нашій команді ще до великої війни. І ми обережно підступалися до його реалізації. Як будь-чому масштабному — тут був потрібен час на пошук справжніх сенсів. Коли світ для кожного з нас розділився на чорне та біле стало очевидно, що музей має бути про нашу ідентичність. Унікальну та героїчну, яку сторіччями хотіли знищити вороги, а ми завжди давали відсіч і ставали сильнішими. Ми впевнені, що «Музей новітнього мистецтва» стане важливим культурним осередком, який буде надихати і виховувати нові покоління українців, допомагаючи їм краще розуміти свою історію та культурну спадщину», — говорить директорка Київської міської галереї мистецтв «Лавра» та ініціаторка створення «Нового музею» Тетяна Міронова.
Мета створення арт-простору полягає в тому, щоб не лише сприяти розвитку українського сучасного мистецтва, але й популяризувати його як в Україні, так і за її межами. Музей стане місцем, де кожен зможе зануритися в художню реальність, відчути емоційну глибину та інтелектуальну потужність українських митців.
Як відвідати
Дата відкриття: 1 листопада 2024 року;
Час: 17:30;
Адреса: Київська міська галерея мистецтв «Лавра», Київ, вул. Лаврська, 7б (вхід з провулку Лаврського, 9), білі ворота.
Нагадаємо, що «Культурний десант» випустив пісню «Поговорімо» — звернення військового до цивільних, які втомилися від війни.
До виходу «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» у тематичному супермаркеті «Сільпо» додали нові елементи дизайну. Відтепер на вході до магазину гостей зустрічає сталкер у повному екіпіруванні, а вивіска магазину отримала новий акцент: крапку над «і» замінили на артефакт «Душа». Його сяйво нагадує про містичну енергетику та небезпеку Зони відчуження.
Про це повідомляє пресслужба Сільпо.
У відділі з овочами та фруктами «оселився» легендарний снорк — один із найбільш впізнаваних персонажів гри, чия поява відразу нагадує про небезпеки, які чекають у Зоні. Також у супермаркеті встановили чортове колесо, яке стало символом зони відчуження. Його можна знайти у відділі непродовольчих товарів.
Крім того, до виходу релізу гри «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля», 20 листопада, у тематичному «Сільпо» відбувся розшук артефактів. Гості магазину мали змогу знайти тематичні бляшанки, сховані серед полиць, та обміняти їх на унікальні призи:
Супермаркет «Сільпо» в Києві, на вул. Березневій, 12а, був створений у співпраці з розробниками гри GSC Game World та уже став знаковим місцем для фанів «S.T.A.L.K.E.R.». Дизайн магазину відтворює естетику постапокаліптичного світу: стіни нагадують закинуті індустріальні споруди, колони стилізовані під сосни, а на стінах — концепт-арти гри.
Цьогоріч команда журналістів суспільно-політичного порталу «Сектор правди» зняла документальну стрічку про життя в прифронтових громадах Сумської області. Прем’єра фільму «Прифронтове життя. Сумщина» відбулася на початку листопада в Конгрес-центрі Сумського державного університету.
Фільм розповідає про життя в регіоні, який постраждав від війни, пережив окупацію і продовжує підтримувати ЗСУ. У кадрі — історії людей із Сум та 12 громад області, зокрема Свеської, Кролевецької, Путивльської та Тростянецької. Герої стрічки — ті, хто втратив домівки, волонтери, які плетуть маскувальні сітки, та місцеві жителі, що створюють ткацькі вироби.
На показ у Сумах завітали учасники фільму — жителі прифронтових громад. Фільм уже побачили у Києві, Тернополі та німецькому Гуммерсбасі. Крім того, стрічку транслювали на телеканалі «ЕСПРЕСО».
Де подивитися
Документальний фільм «Прифронтове життя. Сумщина» стане доступним на платформі «Київстар ТБ» з листопада. Наразі можна переглянути тизер, який дає змогу відчути атмосферу стрічки.
Нагадаємо, що в Україні зняли документальний фільм про жінок-рятувальниць (ВІДЕО).
Фото обкладинки: кард з фільму «Прифронтове життя. Сумщина».
У переліку фіналістів — Дмитро Купріян, Оксана Омельчук, Анна Жулян, Євгенія Первак та Ігор Чекачков. Їхні роботи стали частиною виставки, яка триває у паризькій галереї Talmart.
Що це означає для авторів
Виставка надає митцям унікальну можливість презентувати свої твори широкій аудиторії. Її відвідують не лише глядачі, але й куратори, колекціонери та професіонали у сфері фотографії. Участь у цьому проєкті відкриває двері до міжнародного визнання та нових перспектив у творчому розвитку.
Виставка триватиме до 22 листопада 2024 року включно. Місце проведення — галерея Talmart у Парижі.
Form Photo Award — це одна з найавторитетніших премій у галузі фотографії, що відзначає талановитих митців з усього світу. Участь українців у шорт-листі підкреслює їхній високий рівень майстерності та здатність конкурувати на світовій арені.
Нагадаємо, що в Україні зняли документальний фільм про жінок-рятувальниць (ВІДЕО).
Коментарі