Культура
«Культурний десант» випустив пісню «Поговорімо» — звернення військового до цивільних, які втомилися від війни
Опубліковано
1 місяць тому
Об’єднання «Культурний десант» презентувало кліп на пісню «Поговорімо», написану військовим Валентином Ільчуком. Композиція розповідає про різницю у досвіді військових і цивільних під час війни та закликає до діалогу.
Історія створення
Автор пісні — Валентин Ільчук на псевдо «Буржуй», командир екіпажу операторів FPV-дронів «Група Тора» у складі Патрульної поліції України. Він — ветеран російсько-української війни з 2014-го року. В 2022-2024-х роках брав участь у бойових діях на Херсонському, Донецькому та Запорізькому напрямках.
Пісня народилася після випадку, який «Буржуй» описує як приклад несправедливості:
«Ми поверталися з бойового завдання в районі Роботиного й почули новину про можливе бронювання працівників індустрії гемблінгу, тобто казино, а також бронювання працівників цирку. І після цього стали ще більш очевидними два протилежні процеси. Частина громадян ігнорують свій обов’язок із захисту Батьківщини, тоді як військові — виснажені, багато хто поранений чи загинув. Як ми взагалі можемо перемогти, коли в суспільстві відбуваються такі речі? Вони точно не допомагають наблизити перемогу».
Читати також: «Неможливо стримати сліз»: військовий записав на фронті колискову для доньки
Пісню Валентин написав за одну годину — записав її на телефон та відправив в сімейний чат, а потім виклав у Фейсбуці. Далі Миколай Сєрга та Саша Чемеров запропонували записати цю пісню в професійній студії. У анімаційному кліпі, створеному військовослужбовцем Андрієм Клименком та ілюстраторкою Тетяною Ваврик, передано контраст між повсякденним тиловим життям і важкою реальністю фронту. Відео показує емоції болю і втрат, які переживають військові.
«Ця пісня — крик душі, який розуміє кожен з побратимів, — каже Ільчук. — Якщо ми воюємо як одна країна, то маємо всі разом робити свій внесок у боротьбу».
Про «Культурний десант»
Проєкт «Культурний десант» об’єднує творчих військових та митців, які покращують моральний дух військових на передовій. Щомісяця вони проводять близько 200 виступів, зокрема, й для поранених бійців у шпиталях, а також забезпечують воїнів книгами й організовують записи музики прямо з передової.
В 2023-му році «Культурний десант» розпочав проект «Книга на фронт» який забезпечує воїнів у зонах бойових дій необхідною літературою. Кілька великих мереж книгарень доєдналися до цієї ініціативи. За перший рік проєкту українці придбали близько 26 тисяч книг для бійців, які були передані на фронт.
В 2024-му році «Культурний десант» запустив проект «Фронтова студія». Це мобільна студія для запису музичного альбому з передової. Було записано 14 пісень, створених військовослужбовцями. У записі пісень взяли участь близько сотні музикантів. Серед записів — романси, рок-балади, колискові, панк, опера та реп.
Усі проєкти допомагають не лише військовим, але й суспільству загалом, адже зміцнюють зв’язки між фронтом і тилом.
Дивіться кліп на пісню «Поговорімо» на ютуб-каналі CulturalForcesMusic.
Фото: «Культурний десант».
Вам може сподобатися
-
«Культурний десант» випустив нову пісню «До побачення», присвячену загиблим героям (ВІДЕО)
-
Хард-рок кавер про Бахмут: «Культурний десант» випустив кліп до Дня ДШВ (ВІДЕО)
-
«Як ти там, Харків?»: Жадан, Куба та Гамлет знялися в кліпі на підтримку харків’ян (ВІДЕО)
-
Сергій Жадан та Євген Турчинов випустили новий ліричний мініальбом
-
Україна на пісенному конкурсі “Євробеченні”: хто представляв та які місця займала
-
Назвали учасників національного відбору на Євробачення-2024
Культура
Опубліковано
51 хв. тому10.12.2024
Виставковий проєкт «Різдвяне місто. Київ ХІХ–XX століття» відкрили в Музеї історії міста Києва. Експозицію представили у тематичних блоках, які демонструють головні етапи підготовки киян до зимових свят.
Про це повідомили у Київській міській державній адміністрації.
Що можна побачити на виставці
У музеї підготували п’ять тематичних блоків:
- «Ковзанка»;
- «Кав’ярня-кондитерська»;
- «Кравецька майстерня»;
- «Театральний Київ»;
- «Інтерʼєр помешкання».
«Наразі наближення зимових свят для кожного українця сприймається особливо щемливо та зворушливо, адже вже третій рік поспіль ми зустрічатимемо Різдво та Новий рік в умовах повномасштабної війни з росією. Але навіть у часи найважчих випробувань — у переживаннях за близьких на фронті, у тривозі за дітей під ворожими обстрілами, у постійному стресі від болю втрат — нам важливо зберегти віру в різдвяне диво, в перемогу світла над мороком, у людей і людяність», — сказала генеральна директорка музею Діана Попова.
Читайте також: В Україні запрацювала перша виставка з віртуальними картинами Марії Примаченко (ФОТО)
Серед експонатів виставки є такі предмети: швейна машинка «Зінгер», сторічний касовий апарат, старовинні французькі журнали моди, тогочасні деталі жіночого будуара, особисті речі акторки Марії Заньковецької, ялинки та новорічний декор.
Також у музеї можна розглянути архівні фотографії краєвидів зимового Києва.
Коли можна відвідати виставку
Експозиція триватиме до 26 січня 2025 року. Виставка працюватиме з середи по неділю з 12:00 до 19:00 (квитки продаватимуть до 18:30).
Нагадаємо, що Музей Ханенків отримав міжнародну нагороду за свою роботу під час війни.
Фото: сайт КМДА
Коментарі
Культура
Опубліковано
2 години тому10.12.2024
Музей Ханенків здобув відзнаку Outstanding Museum Practice Award 2024 від Міжнародного комітету музеїв і колекцій сучасного мистецтва (CIMAM).
Про це повідомили на фейсбук-сторінці музею.
За що нагородили музей
CIMAM відзначив Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків за «переосмислення своєї ролі під час війни та перетворення свого простору на центр солідарності, безпеки й стійкості».
Про вручення нагороди оголосили під час генеральної асамблеї CIMAM в Лос-Анджелесі.
«Це дуже важлива командна відзнака для нашої інституції. Вона цінна для нас особливо тим, що саме мережа сучасних музеїв оцінила нашу роботу, хоча сам музей оперує класичною колекцією. Це наше з вами розхитування старих правил. І це про те, що не тільки колекція має значення, а й наші практики і програми, аби музей працював для блага суспільства, його історії, його сміливості, його критичності і зростання», — зазначила генеральна директорка Музею Ханенків Юлія Ваганова.
Читайте також: «Книгарня “Є”» відкриває новий культурний простір у Києві (ФОТО)
Довідка про музей
У музеї виставляють мистецькі твори Європи, Азії та Стародавнього світу. Головним зібранням музею є художня колекція Богдана та Варвари Ханенків — видатних українських благодійників кінця 19 – початку 20 століття.
Наразі фонд музею включає понад 25 тисяч предметів, з яких близько тисячі експонують постійно.
Нагадаємо, що в Києві відкрили виставку з картиною Катерини Білокур і графікою Тараса Шевченка.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка музею
Коментарі
Культура
Опубліковано
8 години тому10.12.2024
Музиканти Роман Григорів та Олена Шикіна створили альбом Irrenaissance, де головним інструментом виступає відпрацьований касетний снаряд РСЗВ «Ураган».
Про це повідомляє The Claquers.
Про альбом
Irrenaissance складається з 12 композицій, серед яких твори для ракети соло (Song of the Unborn), ракети й голосу та оркестрового супроводу. Три треки були записані в 2023 році в Андріївській церкві у супроводі камерного оркестру «Київська Камерата».
«Звук металу переживається тілесно, тому я би радила слухати альбом у навушниках. Це унікальний слуховий досвід, що створює відчуття, ніби ви перебуваєте всередині ракети», — зазначає Олена Шикіна.
Реліз уже доступний на платформах Spotify, YouTube Music, Amazon Music.
Читати також: У Харкові заснували премію на честь загиблої художниці та поетки Вероніки Кожушко
Живі виступи
Протягом року команда тричі виконувала перформанс наживо, використовуючи ракету як музичний інструмент. Один із виступів відбувся у Берліні, де слухачі, захоплені перфомансом, підходили до ракети, щоб переконатися, що це справжній снаряд, а не муляж.
Роман Григорів підкреслює: «Ідея грати на ракеті — це спосіб трансформувати символ руйнування у щось нове, живе та мистецьке. Це протест, переосмислення і водночас голос України».
Нагадаємо, що Національна капела бандуристів виступить у Європі для підтримки митців у ЗСУ.
Фото: скрін з відео.
Коментарі
Шопочитати
«Я створюю затишок для ВПО»: кримка робить безкоштовні ремонти в старих будинках
Переселенці змушені полишити все: рідні стіни, улюблену подушку, теплий плед, який так довго дарував відчуття...
Як бухгалтерка й інженерка стали креативницями: ці жінки встигають і дітей виховувати, і професію змінювати
Олена за спеціальністю бухгалтерка, а Тетяна 11 років пропрацювала інженеркою на будівництві. Кожна з них...
«Ми перетворили помилки на успіх»: як бренд ECOSEXUAL створює екобізнес
Вона хаотично споживала речі, аж поки одного дня не збагнула — справжнє щастя не вимірюється...
Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло
Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...
Коментарі