Суспільство
У Києві проведуть благодійний фестиваль «Culture save nature: VILNI». На що збиратимуть кошти
У Києві 24 червня пройде благодійний фестиваль «Culture save nature: VILNI», де збиратимуть кошти на відновлення Ірпінського будинку культури.
Про це повідомляє видання «Великий Київ».
На фестивалі змагатимуться колективи у народній, сучасній та класичній хореографії. Подія запланована на 24 червня у Центрі культури та мистецтв КПІ ім.Ігоря Сікорського у столиці.
Раніше фестиваль «Culture save nature: VILNI» був спрямований на підтримку захисту довкілля. Проте після повномасштабного вторгнення цілі змінилися.
«Фестиваль пропонує українцям задати наступний після перемоги світовий тренд — мирне співіснування глобальної культури з природою. Та поки що довелося підігнати його під реалії. І суто екологічна мета відсунулася на інший план. На перший вийшла мета подолання наслідків війни», – розповіла організаторка Анастасія Побідаш.
Читайте також: «У мене не вірили навіть батьки». Студент з Одеси створює свічки із викинутих пляшок та просуває бізнес у тік-тоці. Як це працює
На заході збиратимуть кошти на відновлення Ірпінського будинку культури. Він повністю зруйнований через російську агресію.
Учасників фестивалю нагородять дипломами та подарунками. Для глядачів вхід вільний.
Про фестиваль
Проєкт був створений за підтримки програми Vidnova Fellowship Ukraine. Вона розрахована на активістів, що до лютого 2022 року створювали додану вартість у громадянському суспільстві, культурі та відповідальному бізнесі України
За підсумками двох попередніх фестивалів вдалося зібрати 75 тис. гривень. Кошти направили до Фонду відновлення Ірпеня на ремонт паркової зони після бойових дій та на відбудову Державного податкового університету в м. Ірпінь, який зазнав серйозних руйнувань.
Нагадаємо, з 3 по 7 червня під час Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться правозахисна програма RIGHTS NOW.
Крім того, музичний фестиваль «Файне місто», який зазвичай проводять у Тернополі, цьогоріч відбудеться у Львові.
Фото: bigkyiv.com.ua
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі