Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Права людини, війна та відбудова. Які події готує правозахисна програма RIGHTS NOW! від  Docudays UA

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Із 3 по 7 червня під час Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA відбудеться правозахисна програма RIGHTS NOW.

Про це ШоТам повідомили у Docudays UA.

Зазначається, що події організовує Правозахисний департамент Docudays UA спільно з командою проєкту «Архів війни», а також громадські ініціативи. Цьогоріч події об’єднує образ майбутнього, частиною якого є відновлення після нашої перемоги. 

«Кава з правозахисника(ця)ми»

Розмови у форматі «Кава з правозахисника(ця)ми» починатимуться об 11:00. Від Центру прав людини ZMINA 3 червня дізнаєтеся, хто і як має відновлювати деокуповані території.

Представниці мережі DOCU/CLUB 4 червня розкажуть про документальні фільми, які допомагають достукатися до сердець людей. Про екологію та відбудову поговорять гості Національного екологічного центру 5 червня.

Чому статеве виховання має бути базовим для підлітків і дорослих з’ясують 6 червня спікер(к)и Кампанії проти сексизму «Повага». А вже 7 червня про важливість включення людей з інвалідністю у планування відновлення України розкажуть експерт(к)и FIGHT FOR RIGHT!

«Архів війни»

Проєкт ГО «Докудейз» та Infoscope – «Архів війни» – вже понад рік збирає та каталогізує цифрові матеріали для збереження історії, справедливого представлення подій у правовому, публічному та культурному дискурсах.

Події «Архіву війни» починатиуться о 16:00. Вже 4 червня у розмові «Голоси України: як говорити про війну, аби світ розумів» відомі журналіст(к)и, режисер(к)и та воєнкор(к)и поділяться досвідом донесення меседжів про війну в Україні іноземній аудиторії. 

Що відбувається з музейними колекціями від початку повномасштабного вторгнення можна буде дізнатися 5 червня з події «Вкрадені скарби: Як повернути награбовану Росією культурну спадщину».

Ед Вулліамі – британський журналіст, який свідчив у Міжнародному кримінальному суді по справі воєнних злочинів в колишній Югославії та Ілля Пономаренко – український журналіст, який розказує світові про війну в Україні на сторінках The Kyiv Independent, зустрінуться 6 червня у діалозі «Сторітелінг на війні: чи можуть журналісти допомогти у звершенні правосуддя?».

У розмові «Конфлікт, війна, геноцид? Що напишуть про російську агресію підручники з історії?», яка відбудеться 7 червня йтиметься про суть поняття геноцид та довгострокові наслідки визнання та доведення дій Росії проти українців геноцидом.

RIGHTS NOW!

В основній програмі говоритимуть про майбутній розвиток нашої країни, а також про те, що допомагає нам переживати війну. Майже всі події починатимуться о 18:30.

Відкриватиме основну програму 3 червня дві дискусії: «Шлях відновлення. Хто і як творитиме нову Україну?», де йтиметься про 7 принципів декларації Лугано, яку Україна та міжнародні партнери ухвалили в 2022 році у Швейцарії та «Відновлення після поранень: як військові долають бюрократію», де можна дізнатися, як зробити ефективною взаємодію з державою, аби наші військові відчували свою цінність. 

Про допомогу дітям у подоланні стресу від війни говоритимуть 4 червня у події «Травми війни: як Хібукі-терапія допомагає дітям»У розмові «Психологічний самозахист: чому важливо жартувати про війну» 5 червня поговорять про те, як українцям/-кам вдається жартувати в ці важкі часи та в чому полягає феномен такої психологічної стійкості. Програму RIGHTS NOW! 7 червня завершить подія «Відбудова України: як зробити громади комфортними для всіх». Разом із освітнім проєктом Stem is Fem  розберемо, в який спосіб кожен/кожна із нас може впливати на процес відбудови.

Де дивитися

Усі події правозахисної програми RIGHTS NOW! відбудуться в кінотеатрі «Жовтень» у залі «Солодке життя» з перекладом жестовою мовою. Вхід на події вільний. Розклад подій можна переглянути на сайті фестивалю.

Нагадаємо, одинадцять українських кінопроєктів отримають фінансову підтримку у розмірі 523 тисяч євро від Європейського фонду солідарності для українського кіно.

Крім того, у відкритому доступі онлайн з’явився документальний фільм про українську весільною традицією «Весільний спадок».

Фото: надане ШоТам

Суспільство

Польща передала Запоріжжю і Миколаївщині 40 тонн опор для відновлювальних робіт

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Енергетики прифронтових областей отримали понад 40 тонн опор для відновлювальних робіт.

Про це повідомили у Міністерстві енергетики України.

Зокрема партію допомоги отримали АТ «Запоріжжяобленерго» та «Миколаївобленерго». Устаткування було надане Польщею.

«Тільки за останні два тижні з Польщі надійшло 13 вантажів допомоги загальною вагою понад 190 тонн. Серед них — 82 генератори різної потужності», — йдеться у повідомленні.

Загалом, з березня 2022 року до України надійшло 93 вантажі допомоги від польських партнерів загальною вагою понад 1,6 тисячі тонн.

Наголошується, що завдяки наданому обладнанню енергетики швидше та ефективніше проводять відновлювальні роботи для підготовки до наступного опалювального сезону.

Читайте також«Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

Така підтримка є особливо цінною для прифронтових регіонів, таких як Запорізька та Миколаївська області, які продовжують зазнавати нещадних атак ворога.

Нагадаємо, Фінляндія передала Україні 136 тонн енергообладнання.

Окрім того, Сербія відправила Україні чотири вантажівки з енергообладнанням.

Також ми повідомляли, що Україна отримала від Франції 183 тонни енергетичного обладнання.

Фото: facebook.com/minenergoUkraine.

Читати далі

Суспільство

У Гостомелі відкрили мурал «Очі», присвячений українським жінкам

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Гостомелі на Київщині відкрили патріотичний мурал «Очі», що присвячений українським жінкам.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Гостомельської селищної військової адміністрації.

Зазначається, що мурал створили на стіні Культурно-оздоровчого комплексу, розташованому на вулиці Свято-Покровська 81-б.

На стінопис авторку ідеї та художницю з Гостомеля Ірину Романченко надихнуло Міжнародне свято День матері. Також на авторку вплинуло спілкування з сильними духом жінками — матерями, сестрами та рідними військових, які зараз захищають Україну на фронті.

Ідею муралу «Очі» допоміг втілити у життя художник із Харкова Сергій Редьога та благодійники.

Читайте також«Не можу залишатися осторонь». Історія художника Нікіти Тітова, чиї роботи стали символом боротьби за Україну

Нагадаємо, у Києві відкрили мурал на честь Героя України Олександра Мацієвського.

Також ми повідомляли, що паризький вуличник художник створив портрет Лесі Українки на руїнах Бородянки.

Раніше ми повідомляли, що у Кенії створили український мурал «Зерна культури».

Фото: facebook.com/hostomel.ukraine.

Читати далі

Суспільство

Нічна атака: Сили оборони знищили 67 повітряних цілей

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Під час нічної атаки 29 травня Повітряні Сили ЗСУ збили 37 крилатих ракет, 29 «шахедів» та один розвідувальний безпілотник.

Про це у телеграмі повідомив головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний.  

«Цієї ночі російські окупанти атакували військові об’єкти та об’єкти критичної інфраструктури України крилатими ракетами та ударними дронами», — написав Залужний.

Він відзначив, що ворог випустив до 40 крилатих ракет повітряного базування Х-101/Х-555 з дев’яти літаків стратегічної авіації Ту-95мс із району Каспійського моря.

З північного та південного напрямків противник атакував іранськими безпілотниками Shahed-136/131. Усього – 35 ударних дронів.

Дивіться відеоЯк Протиповітряні сили оборони ЗСУ героїчно прикривають бійців і бережуть наш спокій

Відомо, що ворог здійснював атаку з опівночі до 5.00 годин ранку 29 травня.

Протиповітряна оборона працювала у зонах відповідальності всіх повітряних командувань Повітряних Сил: «Центр», «Схід», «Південь» та «Захід».

Силами та засобами повітряних командувань у взаємодії із протиповітряною обороною інших складових Сил оборони України знищено 67 повітряних цілей:

  • 37 крилатих ракет Х-101/Х-555;
  • 29 ударних БпЛА Shahed-136/131;
  • 1 розвідувальний БпЛА оперативно-тактичного рівня.

Командувач Повітряних Сили ЗСУ Микола Олещук написав, що ця атака — чергова безсонна ніч для українців. Він подякував захисникам неба за успішну бойову роботу.

«Чекаємо на посилення від партнерів новими системами ППО, посилено працюємо над реалізацією наших планів у створеній авіаційній коаліції», — відзначив Олещук.

Над Києвом збили 40 повітряних цілей

За даними Київської міської державної адміністрації, над столицею Сили ППО знищили понад 40 ворожих цілей, ударів по Києву не допущено.

«За попередньою інформацією, ворог застосував баражуючі боєприпаси Shahed. Практично одночасно із атакою БпЛА, з району Каспію ворожі ТУ-95МС здійснили пуски крилатих ракет, ймовірно Х-101/555. Тож атака на столицю була комбінованою, з різних напрямків», — зазначили у міській владі.

Нагадаємо, під час нічної атаки ворога 28 травня Сили ППО знищили рекордні 52 дрони-камікадзе.

А під час нічної атаки ворога 26 травня Сили ППО знищили 10 крилатих ракет і 23 дрони-камікадзе та два розвідувальні безпілотники.

Фото: facebook.com/kpszsu.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

«Наші вчителі – ченці з усієї країни». На Чернігівщині пекарня відродила старовинні рецепти монахів. Як це вдалося

Про хліб, створений за старовинними рецептами монахів, у Мені знає чи не кожний місцевий житель....

Суспільство6 днів тому

«Чоловіча» справа? Верстатам байдуже на стать. Як я власноруч створила успішний бізнес із лазерної та фрезерної порізки

Наталка Макар у дитинстві мріяла присвятити себе серйозній справі – працювати в політиці. Тепер вона...

Суспільство7 днів тому

«Рецепт знайшли у покинутій хаті». Як ветеран відроджує контабас – старовинний український напій, забутий в часи «совєтів»

Чули колись про контабас? Це стародавній український алкогольний напій на основі бруньок смородини. Тривалий час...

Суспільство1 тиждень тому

«Ми – русофоби, які пропагують українську культуру». Як перетворити книгарню на успішний бізнес? Кейс київського закладу «Сенс»

Чи можливо відкрити книгарню-кав’ярню, яка стане не лише популярною, а й прибутковою? Київський заклад «Сенс»...