Звяжіться з нами

NewСхід

У Краматорську встановили п’ять станцій моніторингу якості повітря

21.11.2019

У Краматорську встановили станції моніторингу якості повітря. Обладнання українського виробництва дозволить щохвилини вимірювати місткість забруднюючих речовин, а жителям міста – цілодобово слідкувати за станом атмосферного повітря у промисловому місті, повідомляють в Антикризовому медіа-центрі.

Що в повітрі?

“У Краматорську ми встановили п’ять станцій. Дві у центрі міста, ще три у промисловій зоні – в селищах Ясногірка, Жовтневе, на Новому Світі. Станції “Oxygen” оцінюватимуть якість повітря за такими показниками: пил РМ10 і РМ 2,5, діоксид азоту, оксид вуглецю, аміак, формальдегід. Більшість із цих речовин-забруднювачів входять до пріоритетного списку “А”. Щодо них проводять оцінювання якості повітря згідно з новим Порядком державного моніторингу у сфері охорони атмосферного повітря”, – повідомив Максим Сорока, технічний експерт проекту “Чисте повітря для України”.

Він зазначив, що станції дозволяють не тільки отримати оперативні дані про якість атмосферного повітря, а й накопичувати великі масиви даних для прогнозування індексів забруднення й ризиків для здоров’я населення.

Аналізують щоденно

Максим Сорока підтвердив, що пристрій дає певну похибку вимірювань, але вона незначна та повністю відповідає вимогам індикативного моніторингу. З цим згодна Світлана Марчук – завідувачка Краматорської лабораторії спостереження за станом атмосферного повітря Укргідрометцентру.

“Наша лабораторія багато років веде спостереження у Краматорську. Проби відбираються на чотирьох стаціонарних постах та аналізуються щоденно, а кожного місяця ми формуємо дані в бюлетень, який в тому числі передаємо до органів місцевої влади. Дійсно, у Краматорську постійно спостерігається перевищення по деяким небезпечним речовинам у повітрі. Нажаль, ми не бачимо дієвої реакції на це з боку компетентних органів. Тому я цілком підтримую появу альтернативних станцій моніторингу як засіб привертання уваги суспільства до проблеми”, – наголосила Світлана Марчук.

На думку члена Краматорського виконкому Юрія Трембача, владу можна підштовхнути до дій, якщо на це буде масовий запит з боку громадськості. І набагато краще, якщо вимоги громадян будуть обґрунтовані показниками моніторингу.

Де ще?

Окрім Краматорська, прилади встановлені ще в чотирьох промислових містах – Харкові, Кривому Розі, Дніпрі та Запоріжжі. 

Дані концентрації небезпечних речовин передаються в мережу через WiFi-зв’язок. Далі показники відправляються на сервер Eco City, після чого зібрані параметри в режимі реального часу відображаються на карті.

Станції моніторингу встановлюють у межах проєкту “Чисте повітря для України”, який реалізують за підтримки чеської громадської організації Arnika. За бажанням можна замовити прилади у розробника – “Eco-city” (Івано-Франківськ). Вартість одного – 3500 грн без сенсора формальдегіду та 4500 грн з формальдегідом.

NewСхід

Оголосили конкурс для громадських організацій Донбасу: які умови

Міжнародна організація з міграції оголошує конкурс для неурядових організацій з Донецької та Луганської областей України, інформує Гурт.

Запрошуються профільні неурядові організації (НУО) до участі в проєкті, спрямованому на започаткування та розвиток підприємництва серед населення, постраждалого внаслідок конфлікту на Сході України та в Криму. Дедлайн – 18 грудня 2019 року.

МOM запрошує НУО з Донецької та Луганської областей України подавати проєктні пропозиції та бюджети до них щодо започаткування та розвитку дрібного підприємництва для внутрішньо переміщених осіб та членів місцевих громад, а також супроводження бенефіціарів проєкту у процесі започаткування або розвитку власного бізнесу.

Читайте також: USAID виділить $10 млн на розвиток громадянського суспільства в Україні

Технічне завдання містить детальну інформацію про відбір та супроводження бенефіціарів проєкту. Бюджет подається у доларах США. Проте, розрахункова вартість, що підлягає оплаті буде конвертована в гривні з використанням офіційного обмінного курсу валют ООН, чинного на момент  здійснення платежу. Партнери-виконавці обиратимуться відповідно до процедур відбору за принципами якості / вартості, опис яких надано в цьому оголошенні про конкурс.

Детальніше про те, як долучитися, читайте тут.

Читати далі

NewСхід

Для шкіл Луганщини закупили нові шкільні автобуси

Школи Луганщини отримали нові шкільні автобуси. Транспорт придбали для навчальних закладів Марківського та Станично-Луганського районів. Вже невдовзі ці автобуси вийдуть на маршрути, повідомляє пресслужба облдержадміністрації.

“Автобуси отримали опорний заклад загальної середньої освіти Марківська гімназія Марківської районної ради Луганської області та КЗ «Станично-Луганська загальноосвітня школа І–ІІІ ступенів № 1 Станично-Луганського району Луганської області”, – йдеться у повідомленні.

Документи на шкільні автобуси передали керівникам відділів освіти Марківської та Станично-Луганської районних державних адміністрацій.

Читайте також: Сільські амбулаторії Донеччини отримали 23 автомобілі

Загалом протягом 2019 року для шкіл Луганщини придбали вісім нових автобусів, з них три – спеціалізовані.

У І півріччі поточного навчального року до закладів загальної середньої освіти області здійснюється підвезення 5765 учнів 138 шкільними автобусами.

Читати далі

NewСхід

У Маріуполі відкривають безкоштовну ковзанку з “європейським настроєм”

У Маріуполі відкривають кільцеву ковзанку для всіх охочих. Як повідомили у міській раді, цього року льодову арену розмістять у Театральному сквері. Відвідування для жителів і гостей міста будуть абсолютно безкоштовними.

200 людей одночасно

Заплатити потрібно буде тільки за оренду ковзанів. Як і минулого року, ціна буде варіюватися в залежності від часу та дня відвідування. Так, в будній день до 15:00 сума складе 30 гривень, а після 15:00 і у вихідні дні – 50. 

“Відмінністю стане відсутність сеансів. Одночасно каток зможе вмістити близько 200 людей”, – додають у міській раді.

Читайте також: У центрі Києва відкрили ковзанку просто неба

Зауважують, що підрядник обіцяє романтичну “європейську атмосферу”. Орендувати можна буде близько 400 пар ковзанів.

Як виглядатиме ковзанка?

У Театральному сквері вже почалися підготовчі роботи з облаштування ковзанки. Вона буде унікальної кільцевої форми, максимальною шириною 15 метрів. Цього року відмовляться від стандартної хокейної огорожі. ЇЇ замінить дерев’яна.

Відкриття ковзанки планується на 19 грудня і працюватиме вона до кінця зими.

Читати далі

NewСхід

Українським захисникам вручили орден «Народний герой України»

У Харкові у суботу, 30 листопада, недержавним орденом  «Народний герой України» нагородили українських бійців за виявлені героїзм, силу духу та мужність під час проведення Антитерористичної операції та Операції Об’єднаних Сил.

Про це повідомили у Новинарні.

Зазначається, що урочистості відбувалися у Великій залі Харківського національного академічного театру опери та балету імені Миколи Лисенка.

Читайте також: Молоді люди Донбасу можуть отримати 500 доларів на подорожі

Ордени одержали дев’ять військових і один волонтер. Двох бійців нагородили посмертно.

Посмертно

Посмертно орден вручили

 • Яні Червоній (позивний “Відьма”) із 46-ої ошб “Донбас-Україна”
 • Андрію Широкову (позивний “Сім’янин”) із 54-ої механізованої бригади. Відзнаки отримали їхні діти.

Прижиттєво

Прижиттєво відзначили:

 • добровольця Юрія Сергійчука (позивний “Сирота”),
 • волонтера Юрія Москаленка,
 • Михайла Гойду (позивний “Док”) із 3-ої опсп ССО;
 • Андрія Дзюбу (позивний “Принц”) із 24-ої омбр імені короля Данила;
 • військового з позивним “Чарлі” із 3-ої опсп (ім’я та прізвище бійця не називається);
 • Валерія Кіндзерського (позивний “Інженер”) із 93-ої омбр “Холодний Яр”;
 • Вадима Крайненка (позивний “Тридцятий”) із 24-ї омбр;
 • Григорія Сіваченка (позивний “Гора”) із батальйону “Айдар”.

Довідка

Орден «Народний Герой України» – українська недержавна нагорода, запроваджена 2015 року за ініціативою колекціонера антикваріату та волонтера Андрія Боєчка та ювеліра Дмитра Щербакова.

Це – вже 31-ша церемонія вручення народної нагороди.

Орден у вигляді тризуба виготовлений зі срібла 925-ї проби у двох варіантах: червоно-чорна стрічка на колодці – для воїнів, жовто-блакитна стрічка – для волонтерів та медиків.

Читайте також: У Маріуполі обладнали тактильними плитками 40 перехресть

П’ятий рік поспіль цю волонтерську відзнаку вручають тим людям, які зробили вагомий внесок у боротьбу за свободу нашої країни.

Нагадаємо, запорізька айтішниця врятувала від війни табун коней. Вони залишились на фермі в Авдіївці за 2 км від фронту. Перед порятунком у них вже закінчувалася їжа.

Читати далі

NewСхід

АДРА Україна запустила новий благодійний проєкт: як долучитися

Благодійна організація АДРА Україна розпочинає проєкт «Діти Дітям». Його мета – подарувати увагу дітям, яким її так бракує: сиротам, з малозабезпечених сімей, постраждалим через збройний конфлікт на Сході України, дітям з інвалідністю. Про це повідомляється на сторінці ADRA Ukraine у фейсбуці.

“Ми пропонуємо вам зібрати подарунки власноруч. Від наших волонтерів ви отримаєте пусті подарункові коробочки, які наповните подарунками: канцелярією, гігієнічними наборами, іграшками та смаколиками”, – йдеться у дописі.

Заповнену подарунками коробочку вам потрібно повернути волонтерам АДРА Україна. І вони вже відправлять ваш подарунок до дитини, яка на нього дуже очікує.

Щоб отримати коробочки, вам потрібно зателефонувати за такими номерами:

 • у Слов’янську – Макким Лазерєв, 0995045450
 • у Чернігові – Максим Буга, 0936770555
 • у Сумах – Олександр Пресакар, 0934099904
 • у Дніпрі – Павло Вістратенко, 0933907643
 • у Бердянську – Валерій Водоп`янов, 0933907628
 • у Кривому Розі – Олександр Мещеряков, 0933907657
 • у Харкові – Олег Василенко, 0933907627
 • у Запоріжжі – Денис Антонов, 0933907640
 • у Смілі – Роман Васильчак, 0972685297
 • у Горішнях Плавних – Лілія Москаленко, 0507485733
 • у Кременчузі – Наталья Шелейко, 0971003745
 • в Умані – Людмила Панасюк, 0988360366
 • у Черкасах – Ірина Дердюк, 0937441778
 • у Кропивницькому – Сергій Сугак, 0991877450
 • у Полтаві – Євгеній Земський, 0938330833, Дмитро Тищенко 0631433670
 • у Чернівцях – Андрій Ватаман, 0682323688
 • у Івано-Франківську – Андрій Ватаман, 0682323688
 • у Тернополі – Роман Макарчук ,0953977118
 • у Київській області – Михайло Проданюк, 0509426698

Нагадаємо, за сприяння благодійної організації ADRA Ukraine на Донеччині запустили новий маршрут соціального автобуса.

Читати далі

NewСхід

Запорізька айтішниця врятувала від війни табун коней (ВІДЕО)

Аліса Журик та Марина Панюшкіна — донька і мати з Запоріжжя, які взялись евакуювати тварин з прифронтової Авдіївки, повідомляє Укрінформ.

Айтішниця Аліса Журик врятувала від війни табун коней. Вони залишились на фермі в Авдіївці за 2 км від фронту. Перед порятунком у них вже закінчувалася їжа. Перевізники відмовлялися возити сіно через обстріли. Із 40 тварин залишилося лише 23.

“Одна вискочила під колеса БТР, деяких довелось продати за копійки”, – розповідає Аліса Журик.

Айтішниця Аліса Журик 2014-го року приїхала купувати кобилицю.

“Ми підтримували з власником зв’язок, від нього я дізналася, що ситуація важка”, – додає Аліса Журик.

Читайте також: В Україні вперше зняли реаліті-серіал про собак з притулку

Заради свого табуна кинула міське життя, купила землю в селі. За шалені гроші вивозила коней до Запоріжжя. Усі приготування зробила за власний кошт та на пожертви в інтернеті.

“Коні вперше скуштували яблука. Вже відновлюються, але роботи ще багато”, – каже  Аліса Журик.

Читати далі
Суспільство10 години тому

93 вироби для королеви та публікації у Vogue: як це вдалось українському бренду

Економіка10 години тому

Український виробник дощувальних машин виходить на ринок Казахстану

Суспільство12 години тому

Українець переміг на етапі Кубка світу з велотреку

Суспільство13 години тому

Українські полярники показали робочі місця на станції Вернадського

Суспільство13 години тому

Офіційно запрацювала Нова митниця України

Суспільство14 години тому

Київ приєднався до міжнародної ініціативи боротьби з туберкульозом

Суспільство14 години тому

У Рівному влаштували флешмоб «Зав'яжись на Катерини у бабусину хустину»

Суспільство15 години тому

У Києві відкрили пам'ятник військовим медикам

Технології15 години тому

Турецько-український ударний БПЛА Akinci здійснив перший політ (ВІДЕО)

Суспільство15 години тому

На Івано-Франківщині влаштують показ мод під гуцульський джаз

Суспільство16 години тому

В Україні висадили рекордні 8000 дубів і сосен

Суспільство16 години тому

На Кіровоградщині поліцейські офіцери громади розпочали роботу

Економіка17 години тому

Морський порт Південний встановив історичний рекорд вантажоперевалки

Суспільство17 години тому

З Троєщини запустять 40 сучасних трамваїв

Суспільство18 години тому

Інститут нацпам'яті випустив календар, присвячений жінкам ХХ ст.

Суспільство1 день тому

Харківські студенти на 3D-принтері майструють роботів (ВІДЕО)

Суспільство1 день тому

Україна вперше візьме участь у книжковому ярмарку в Софії

Суспільство2 дні тому

На будівництво комплексу Охматдиту виділили 200 млн грн

Суспільство2 дні тому

Андрій Макаревич в Одесі відкрив виставку своїх картин (ФОТО)

Суспільство2 дні тому

У нацпарку на Прикарпатті створили новий екомаршрут

Суспільство2 дні тому

У польських кінотеатрах показують ролик про Україну (ВІДЕО)

Економіка2 дні тому

В Україні з’явилася нова міжнародна платіжна система

Суспільство2 дні тому

У Харкові діти отримали грант і самі переробили стару котельну на спортзал (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

“Найважче — змусити людей працювати по-іншому”. Що таке систематизація та навіщо це компанії

Суспільство2 дні тому

Нечуючий хлопець представив Україну з трибуни ООН (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

Дев'ятикласниці читають лекції про менструацію у школах Харкова (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

Школярі навчили місто на Донбасі сортувати сміття (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

Як занедбану водойму в Києві перетворили на місце спортивної риболовлі (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

Марки «Комахи України» здобули гран-прі на міжнародному конкурсі в Австрії

Суспільство2 дні тому

У мережі з'явився тізер фільму про найвідоміший у світі український гурт

Суспільство2 дні тому

Українці вперше дивитимуться наживо церемонію вручення Нобелівської премії

Суспільство2 дні тому

На Донеччині відреставрували величезний парк на 26,8 га

Суспільство2 дні тому

Мінцифри запустить онлайн-платформу для ІТ- навичок українців

Суспільство2 дні тому

Авіалінії Антонова для Boeing перевезли гелікоптери до Індії (ФОТО)

Суспільство2 дні тому

Укрпошта презентувала конверт, що розробили волонтери

Суспільство2 дні тому

У Маріуполі відремонтують футбольний стадіон

Суспільство2 дні тому

Cannes Lions 2019 в Україні: що покажуть та чому варто піти

Суспільство2 дні тому

Ліси на Донеччині охороняють ветерани АТО

Суспільство2 дні тому

В Україні з'явився новий військовий дивізіон на Азовському морі

Суспільство2 дні тому

Миколаївський зоопарк рятує червонокнижних кажанів

Суспільство3 дні тому

На Закарпатті фермер зробив місцевий бренд із часнику

Суспільство3 дні тому

Українець став найкращим боксером 2019 року за версією WBO

Суспільство3 дні тому

Нідерланди відзначили кримську адвокатку за підтримку прав людей

Суспільство3 дні тому

У Києві на мосту поблизу НАУ встановили першу частину прогону (ФОТО, ВІДЕО)

Суспільство3 дні тому

У Запоріжжі випустили на лінію два трамваї місцевого виробництва (ФОТО)

Суспільство3 дні тому

Українська креативна агенція стала найкращою у Центральній та Східній Європі

Технології3 дні тому

У Києві облаштували світлодіодний пішохідний перехід, що працює на сонячній батареї (ВІДЕО)

NewСхід3 дні тому

Оголосили конкурс для громадських організацій Донбасу: які умови

Суспільство3 дні тому

Вийшла друком офіційна версія нового «Українського правопису»

Суспільство3 дні тому

У Києві відремонтували дитячу лікарню (ФОТО)

Суспільство3 дні тому

Українські марки змагаються за звання кращих у Європі: голосування

Економіка3 дні тому

В Україні запустять програму дешевих кредитів для відкриття бізнесу

Суспільство3 дні тому

Стартувало виробництво фільму за книгою Скрябіна

Суспільство3 дні тому

У Харкові збудують третю лінію метрополітену

Суспільство3 дні тому

На Співочому полі встановлять історичні арт-інсталяції, присвячені Києву

Суспільство3 дні тому

Українську стрічку покажуть на кінофестивалі в США

Суспільство3 дні тому

У Львові десантники отримають нове житло

Суспільство3 дні тому

У Києві відкрили проєкт на підтримку обдарованих дітей

Суспільство3 дні тому

Українка виграла медаль на етапі Кубка світу з біатлону

Суспільство3 дні тому

Українські підлітки до 13 років не зможуть користуватися Instagram

Економіка3 дні тому

Курс гривні оновив цьогорічний рекорд

Суспільство3 дні тому

Новий броньований катер ВМС назвали на честь загиблого морпіха

Суспільство3 дні тому

У Києві стартував інклюзивний кінофестиваль: кіно для кожного

Суспільство3 дні тому

YouTube назвав найпопулярніші відео в Україні

Суспільство3 дні тому

Вийшов календар-2020 із українськими воїнами і чотирилапими

Суспільство3 дні тому

Українські бомбардувальники відпрацювали дозаправку в повітрі (ВІДЕО)

Суспільство3 дні тому

Уряд хоче замінити інтернати на Будинки сімейного типу

Суспільство3 дні тому

На Запоріжжі розширять музей на острові Хортиця

Суспільство4 дні тому

На Луганщині придбали спеціалізовані реанімобілі

Суспільство4 дні тому

Показали фінальну стадію ремонту кінотеатру «Лейпциг»

Суспільство1 день тому

Харківські студенти на 3D-принтері майструють роботів (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

У Харкові діти отримали грант і самі переробили стару котельну на спортзал (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

Нечуючий хлопець представив Україну з трибуни ООН (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

Дев'ятикласниці читають лекції про менструацію у школах Харкова (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

Школярі навчили місто на Донбасі сортувати сміття (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

Як занедбану водойму в Києві перетворили на місце спортивної риболовлі (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Українець винайшов екопосуд із кукурудзяного бадилля (ВІДЕО)

NewСхід1 тиждень тому

Запорізька айтішниця врятувала від війни табун коней (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Як 10-річні українські генії рятують від шахрайства у магазинах (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Туристи "атакують" найзагадковіше містечко України (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

ТОП-5 термальних джерел в Україні (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Львівська майстриня продає гуцульські ковдри у Францію: як їй це вдалося (ВІДЕО)

Технології1 тиждень тому

Київські студенти перетворюють маршрутки на електрокари (ВІДЕО)

Суспільство1 тиждень тому

Українському "Пласту" потрібна допомога патріотів (ВІДЕО)

Економіка1 тиждень тому

У Франківську будують готелі майбутнього: що це і скільки коштує (ВІДЕО)

NewСхід3 тижні тому

Ветеран АТО відкрив у Краматорську соціальну кав’ярню

Суспільство3 тижні тому

Як у вінницькому таксі можна розрахуватися піснею

Технології3 тижні тому

Український студент здійснив прорив, розробивши технологію екопаперу з опалого листя

Суспільство3 тижні тому

В Україні створили першу та унікальну майстерню на колесах

Суспільство3 тижні тому

Читачі “ШоТам?” подарували дідусеві, який висаджує дерева в Миколаєві, подорож до Карпат

Суспільство3 тижні тому

“Наново”: як у Франківську допомагають стати айтішниками тим, кому за сорок

Суспільство3 тижні тому

Одесити створили унікальний екохостел з хати-мазанки

Суспільство3 тижні тому

Українка зробила успішний бізнес на вишуканій жіночій білизні

Суспільство3 тижні тому

На Житомирщині фермер вирощує у теплиці равликів з електропастухом

Суспільство2 місяці тому

Ніколи не пізно: як у Дніпрі пані за 60 стають на пуанти та вчаться балету

Суспільство2 місяці тому

В Україні знаходиться найбільший у світі сад кизилу

Суспільство2 місяці тому

Кактус у голові Джобса: українець створює вазони у вигляді голів знаменитостей

Суспільство2 місяці тому

Чоловік з черкаського села заробляє майже 200 000 грн на сонячній енергії

Суспільство2 місяці тому

Учена з України здійснила унікальний математичний прорив

Суспільство2 місяці тому

Розрахуватися за проїзд піснею: як працює перше караоке-таксі у Вінниці

Суспільство2 місяці тому

Місія “зберегти замок”: хто піклується про українську спадщину?

Суспільство2 місяці тому

Новатор з Маріуполя будує власну імперію заправок для електротранспорту

Суспільство3 місяці тому

100 000 грн на гектарі тютюну може заробити кожен

Суспільство3 місяці тому

Росіянин став на коліна перед матерями загиблих українських захисників

Суспільство3 місяці тому

Київський патрульний врятував життя чоловікові

Економіка3 місяці тому

Купують навіть у США: львів’янка створила успішний бізнес на тимчасових тату

Економіка3 місяці тому

Чому дерев’яна головоломка може стати візитівкою України

Суспільство3 місяці тому

Волонтерка перетворила пустир на візитівку Києва

Економіка3 місяці тому

Дівчина збудувала бізнес на якісних українських книжках

NewСхід3 місяці тому

На Донбасі чиновник сам возить дітей до школи власною автівкою

Суспільство3 місяці тому

Занедбану радянську спадщину перетворюють на арт-простір

NewСхід3 місяці тому

Як учителька з Донеччини створює етнічні українські прикраси

Суспільство3 місяці тому

Блогер влаштував полювання на привидів у старовинному українському замку (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

У пошуках Чугайстра: що приховують карпатські ліси? (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Блогер роздає гроші за знання про Україну у Чатрулетці (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Блогер дослідив найбільше підземне озеро в Україні (ВІДЕО)

Суспільство3 місяці тому

Сільський туризм в Україні: як вижити у 19 столітті? (ВІДЕО)

Економіка3 місяці тому

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії

NewСхід3 місяці тому

Як у Сєвєродонецьку змалку вчать переробляти пластик

Суспільство3 місяці тому

Українець став найкращим курсантом Королівської академії в Британії

Економіка3 місяці тому

Успішний кооператив: як на Черкащині АТОвець розвиває сільське господарство

NewСхід3 місяці тому

Яскравий Донбас: як художник із Сєвєродонецька прикрашає муралами регіон

Технології3 місяці тому

Українці розробили інноваційний вітрогенератор: він абсолютно безшумний

Суспільство3 місяці тому

Як працює перша в Україні хімікиня-рятувальниця

Суспільство3 місяці тому

Як на смітті заробити до 600 тисяч гривень на рік

NewСхід3 місяці тому

Донеччанка в Черкасах навчає жінок постояти за себе

NewСхід3 місяці тому

Як шеф-кухар з Донецька привчає Одесу до старовинної грузинської кухні

Суспільство3 місяці тому

Трансформатор медицини: як одна людина може зупинити корупцію

NewСхід3 місяці тому

Чебуреки переселенки стали символом Одеси

Суспільство4 місяці тому

Не Львовом єдиним: три “непопсові” райцентри західної України для відпочинку (ВІДЕО)

Економіка4 місяці тому

Як сім’я з Ужгородщини збирає щодня з власної плантації 250 кг лохини

Суспільство4 місяці тому

Де в Україні знаходиться унікальний лікувальний гейзер?

NewСхід4 місяці тому

84 види морозива: як переселенець відкрив унікальну джелатерію в Одесі

Суспільство4 місяці тому

Єдиний у світі лікувальний грязьовий вулкан знаходиться в Україні

NewСхід4 місяці тому

Як переселенка з Донецька розвиває кавову імперію в Борисполі

Суспільство4 місяці тому

Українська Сахара: найбільша пустеля Європи знаходиться на Херсонщині (ВІДЕО)

Суспільство4 місяці тому

“Сонячний історик”: як перший в Україні бакалавр історії із синдромом Дауна отримав роботу

Суспільство4 місяці тому

Донбас приморський: топ морських курортів на Донеччині (ВІДЕО)

Суспільство4 місяці тому

Чому екстремалам варто відвідати Умань

NewСхід4 місяці тому

Як колишня вчителька відкрила кав’ярню на Донбасі

Тренди

Підтримати
ШоТам

Ти можеш підтримати нас, якщо тобі подобається те, що ми робимо для тебе.