Суспільство
У Хмельницькому відкрили високоспеціалізоване медичне відділення для новонароджених
У Хмельницькій обласній лікарні запрацювало відділення для діток, народжених у складних неонатальних умовах.
Про це повідомили у пресслужбі обласної держадміністрації.
У закладі відкрито відділення інтенсивної терапії новонароджених та відділення постінтенсивного виходжування та постнатального догляду.
Відомо, що в короткий термін провели ремонтні роботи в приміщенні. Відділення обладнали надсучасними апаратами штучної вентиляції легень, зокрема такими, що дозволяють проводити високочастотну осциляторну ШВЛ. Окрім того, закупили сучасні апарати для інфузійної терапії, також обладнання для цілодобового моніторингу життєво важливих функцій організму.
Читайте також: «Просто доклади зусиль». П’ять винаходів українських підлітків, якими захоплюється світ
У відділенні інтенсивної терапії надається допомога новонародженим дітям до 28 днів, які залежно від ваги і потреби в зігріванні можуть перебувати у відкритих реанімаційних системах або кювезах. Переважно це дітки із вагою від 500 грамів. За потребою їм цілодобово проводяться всі види лабораторних та інструментальних досліджень. Далі за потреби таких пацієнтів будуть переводити до постінтенсивного виходжування та постнатального догляду, де вони продовжать адаптацію до навколишнього світу.
Читайте також: «Весь виторг йде на благодійність». Як працює підприємство NAVIN, яке піклується про жінок у кризі
Під наглядом лікарів тут вже перебувають ще четверо діток, що потребують високоспеціалізованої медичної допомоги.
Як пише ngp-ua.info, у перспективі відділення перейде у новий лікувально-діагностичний корпус Хмельницької обласної дитячої лікарні і розгорне ліжкомісця для 12 немовлят.
Читайте також: Зігріти руки бійців. Як незряча волонтерка з Луцька вже 7 років в’яже теплі рукавички для наших захисників
Загальні витрати реалізації проєкту сягнули майже 18 млн гривень. За кошти обласного бюджету, а це майже 9 млн грн, придбали апарат УЗД експертного класу та апарат ШВЛ і слідкуючу апаратуру. На облаштування відділення також спрямовувалися кошти субвенції державного бюджету на соціально-економічний розвиток. Також закупівля обладнання здійснювалася за понад 9 млн грн власних коштів підприємства.
Нагадаємо, на Дніпропетровщині завершують капремонт амбулаторії сімейної медицини.
Також український бізнес зібрав понад 22 млн грн на відновлення костелу Святого Миколая після пожежі.
Як ми повідомляли раніше, в Ужгороді встановили національний рекорд заради порятунку хлопчика зі СМА.
Фото: adm-km.gov.ua;
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі