Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Весь виторг йде на благодійність». Як працює підприємство NAVIN, яке піклується про жінок у кризі

За підтримки Добродіїв

Опубліковано

Добродії ШоТам – це наші читачі, які підтримують нас фінансово на щомісячній або одноразовій основі. Завдяки їхній підтримці ми можемо:
• безкоштовно рекламувати малий український бізнес;
• допомагати важливим громадським та волонтерським проєктам шукати однодумців;
• розповідати історії успіху простих українців.
Добродії мають можливість обирати теми матеріалів, які вони проспонсорували. А ми регулярно звітуємо перед ними про витрачені кошти. Хочеш більше позитивних змін в нашому суспільстві? Ставай добродієм ШоТам і допомагай нам підтримувати змінотворців!

NAVIN — це кава, що дарує надію. Такий девіз обрали собі засновники соціального підприємства, аналогів якому в Україні більше немає. Вони самостійно виготовляють авторські купажі зі 100% арабіки, яку закуповують з-за кордону. А всі зароблені кошти витрачають на діяльність центрів підтримки для жінок, які опинилися у кризовій ситуації. І хоча через пандемію довелося відкласти плани з відкриття своїх кав’ярень, продаж через соціальні мережі дійсно має успіх. 

Катерина Розора
Катерина Розора

Співзасновниця київського соціального підприємства NAVIN — авторські купажі з різних сортів кави
Співзасновниця Центру соціального захисту та піклування «Друге дихання»

Після в’язниці — без житла та підтримки

У далекому 2002 році нам з чоловіком потрібно було завезти наші речі в уманську жіночу колонію, щоб віддати їх нужденним. Знайомі попросили нас навідати там одну жінку. Вона відбувала свій довгий термін покарання. Дівчина скаржилася на умови, в яких живе, та на те, що ніяк не бачить свого майбутнього. Спілкування з нею торкнулось наших сердець. І тоді ми замислилися: от людина скоїла злочин, відбула покарання, але що далі? Їй потрібно якось із цим жити. Жодної соціальної й психологічної підтримки вона не отримує, в місці покарання її використовують як робочу силу, й на цьому все.

Ми почали відвідувати її регулярно, щоб більше дізнатися про життя таких людей. Пішли плітки про те, що й інші дівчата хочуть, аби ми їх навідували. Так почався наш шлях з допомоги жінкам у кризі. Тривало це два роки, доки перші дівчата, з якими ми спілкувалися, не почали залишили межі місця відбуття покарання. Й от вони нам кажуть: «Ви нам розказували, що все в житті може змінитися, що не потрібно ставити на себе хрест. Але ми вийшли, й ось вона — реальність. У нас немає ані копійки, ані житла, ані близьких. Тільки ви є».

Допомагаємо жінкам, які опинилися у кризі

Ми з чоловіком — віряни, є членами християнської церкви. Ми не могли залишити жінок без допомоги. Тому за підтримки церкви створили благодійну організацію «Друге дихання», а у 2005 році й перший Центр допомоги жінкам у складних життєвих обставинах. Зараз у нас є два центри: у Київській та Житомирській областях. Починали ми працювати з категорією дівчат, які вийшли з місць позбавлення волі. Але згодом до нас поступово зверталися й з іншими проблемами.

Фото: facebook.com/navincoffee

Зараз ми працюємо з жінками похилого віку та з інвалідністю, які залишились без допомоги й догляду з боку рідних, жінками з вагітністю у кризі та з дітьми. Також допомагаємо дівчатам, які мають будь-які залежності чи звільнилися з місць позбавлення волі. А ще категорія — жінки, які постраждали від домашнього насилля. Ми розміщуємо їх у наших центрах і надаємо комплексну допомогу, включно з працевлаштуванням та адаптацією до нормального життя.

Створюємо авторські купажі зі 100% арабіки

Головною проблемою в нас завжди була фінансова сталість організації. Ми трималися на благодійних внесках від друзів, партнерів і донорів, однак у цьому не було стабільності. Й тому вирішили започаткувати власну справу, яка буде забезпечувати потреби організації. Так у 2004 році з’явилося соціальне підприємство NAVIN — авторські купажі з різних сортів кави. Мій чоловік Ігор давно захоплюється процесом смаження зерен. У нас вдома був мініростер (маленька версія духової шафи) для власних потреб. Але чоловік подумав: чому б не спробувати професійно створювати крутий продукт і таким чином заробляти кошти?

Фото: facebook.com/navincoffee

Ми закуповуємо 100% арабіку різних хороших сортів. Після цього на професійному обладнанні вдома, у Києві самостійно з чоловіком створюємо авторські купажі, потім це все пакуємо і продаємо під зареєстрованою маркою NAVIN. Всі зароблені кошти спрямовуємо на діяльність нашої організації, тобто на підтримку жінок у кризі. Навін — це біблійний герой, який попри всі перепони пішов і здобув перемогу на землях, які не належали на той час ізраїльському народу. Цей символізм про стійкість і незламність ми й перенесли у назву нашого підприємства.

На зароблені кошти допомагаємо жінкам

Ми єдине підприємство в Україні, яка займається кавою й передає всі свої прибутки на благодійність. Є кав’ярні, які мають соціальну складову, але немає подібного формату до нашого. Каву ми закуповуємо з Африки та Азії. Фасована як NAVIN вона вартує по 340-570 гривень за кілограм. Ми можемо робити будь-які порції, якщо це, наприклад, гуртове замовлення для офісу. Готуємо ми дійсно якісну каву, робимо як для себе.

Читайте також: Історія, яка надихає. Кондитерська DOBRA про запуск у кризу, відмову від цукру та працевлаштування нечуючих

Каву NAVIN ми продаємо через соціальні мережі. Також з нами співпрацюють деякі організації, які постійно роблять замовлення. Зокрема, «100% Життя» та «Крим СОС». Переважно в нас купують люди, які цінують крафт і якісну продукцію. Замовляють для офісів і бізнес-представництв. Приблизно 80% покупців після першого замовлення повертаються до нас знову. Ми хотіли відкрити свою кав’ярню, але поки пандемія посунула наші плани.

Фото: facebook.com/drugedyhannya

Найбільше вторгованих із кави коштів ми витрачаємо на харчування жінок у кризових центрах. Переважно там одночасно перебувають більш як 20 дорослих та ще до десяти дітей. Також значну суму ми скеровуємо на відновлення документів. Пригадую, одна жінка не мала документів протягом 20 років, і ми разом з партнерами з благодійного фонду «Право на захист» три роки їй їх відновлювали. А ще витрачаємо кошти на розваги для дітей, як от зоопарки й атракціони. Частина грошей пов’язана з працевлаштуванням жінок на роботу — на проїзд до місць співбесіди та підготовку до неї.

Мріємо про власні кав’ярні

Я вважаю, що держава сьогодні недостатньо робить для допомоги жінкам, які опинилися в кризовій ситуації. Немає дієвих механізмів і комплексної допомоги такій людині. Влада не дає місць, де дівчата можуть по кілька місяців жити, не допомагає з пошуком роботи. Так люди й стають безхатченками — просто залишаючись на вулиці без підтримки. У 2020 році з нашою допомогою 10 жінок отримати професію майстрині манікюрного сервісу та масажу. А ще багатьом ми допомогли знайти житло, сплативши за оренду першого місяця. Ось це і є соціалізація. Це довгий і складний процес, але комплексний. 

Фото: facebook.com/navincoffee

А проте добре, що в Україні запрацював закон про соціальні послуги, який хоча б дає можливість громадському сектору бути виконувачем соціальних послуг. Хоча там дуже багато вимог, яким, на жаль, ми не можемо відповідати. Тому це все теж поки що у «сирому» стані, як то кажуть.

У майбутньому ми хочемо розвивати продажі в соціальних мережах. Після стабілізації ситуації з пандемією плануємо нарешті відкрили кілька кав’ярень, де наші жінки змогли б навчатися на баристу, і потім там працювати. Ми хочемо створити локації, в яких людям буде смачно і затишно. Мріємо, аби наші покупці ставали постійними, отримували насолоду від кави, паралельно підтримуючи жінок у кризі. Це допоможе нам охопити не лише дві області, а й вийти на нові регіони.

Суспільство

Друга частина науково-фантастичного фільму «Дюна» вийшла на українських платформах: де можна подивитися

Опубліковано

Друга частина науково-фантастичного фільму «Дюна» вже доступна на українських онлайн-платформах. Кінострічку можна переглянути на таких платформах, як Megogo, Sweet TV та «Київстар ТБ». З 29 лютого вона також доступна в українському кінопрокаті.

Про це повідомляє видання village.

“Дюна” – це науково-фантастичний фільм, знятий за романом американського письменника Френка Герберта. У 2021 році вийшла перша із запланованих двох частин кіноадаптації режисера Дені Вільньова.

Читайте також: Яким буде меморіал Героїв України у Львові: результати всеукраїнського конкурсу

У фільмі розповідається про планету Арракіс (Дюна), де видобувають речовину «спайс», що здатна розкривати потенціал людства.

У другій частині «Дюни» головний герой, Пол Атрід, разом із плем’ям фременів мститься заколотникам, які вбили його родину.

У фільмі грають Тімоті Шаламе, Зендея, Остін Батлер, Флоренс Пʼю та інші.

Нагадаємо, вийшов тизер-трейлер документального фільму “Тісто”.

Фото: скриншот із трейлеру

Читати далі

Суспільство

У Києві презентували унікальний проєкт та мультфільм «Книга-мандрівка. Міста»

Опубліковано

16 квітня, у кінотеатрі «Оскар» в ТРЦ «Гулівер» відбулась гала-презентація проєкту та мультфільму «Книга-мандрівка. Міста». Проєкт «Книга-мандрівка. Міста» — створено одночасно у двох форматах мультфільмів, що виходить на офіційному YouTube-каналі «Книга-мандрівка. Україна», та книг, які видані «Видавництвом Старого Лева».

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

Проєкт розповідає про шість незламних міст України: Харків, Чернігів, Суми, Запоріжжя, Миколаїв та Київ.

Авторкою проєкту стала Ірина Тараненко. Авторами текстів до кожної подорожі містами стали письменники, журналісти та діячі культури відповідних міст у співавторстві з командою «Books&Cartoons». Так, автором книги про Харків став Сергій Жадан, Чернігів – Дмитро Кузьменко, Суми — авторства Ірени Карпи, Миколаїв — від Братів Капранових, та Запоріжжя, історію якого розповів Вадим Єрченко.

Читайте також: Сніг посеред квітня: у гори Буковини повернулася зима – фото

Прем’єри мультфільмів та офлайн-презентації книжок відбулись в цих містах ще в березні та протягом квітня 2024 року. 

«Книга-мандрівка. Міста» створено за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI). Партнери проєкту: Укрзалізниця, 1+1 media, Київстар ТБ, Novikova Agency, ТРЦ Gulliver, кіномережа «Оскар», ТМ «Моршинська», журнал VIVA.

Нагадаємо, актори з Франківського театру виступатимуть у Великій Британії.

Фото: Міністерства культури та інформаційної політики

Читати далі

Суспільство

Українські полярники записали звуки рідкісних китів

Опубліковано

Українським вченим вдалося зустріти рідкісних китів — південних плавунів та записати їхні звуки. Дослідження проводили за участі українського судна “Ноосфера” в протоці Джерлаш, де найчастіше реєструють зустрічі з південними плавунами.  

Про це розповіли в Національному антарктичному науковому центрі.

Українські полярники записали звуки рідкісних китів

Окремо пошук тварин здійснювали з моторного човна, який пересувався неподалік і обстежував важкодоступні для великого судна бухти.

Українські полярники записали звуки рідкісних китів

Завдяки цьому з судна вдалося записати звуки плавунів.

Українські полярники записали звуки рідкісних китів

Для запису використовували спеціальну акустичну систему, що складається з:

  • акустичного рекордера, вмонтованого в обтічний корпус;
  • троса довжиною 180 м;
  • крила, яке тримає корпус з рекордером на фіксованій глибині;
  • хвостовика, що запобігає надмірній вібрації.

Читайте також: Продавчиня із деокупованої Іванівської громади проходить курси з домедичної допомоги (ВІДЕО)

Така конструкція дозволяє робити якісні записи під час руху судна попри акустичні шуми, які воно створює.

Українські полярники записали звуки рідкісних китів

Біологи отримали понад чотирнадцять годин акустичних записів — попередня оцінка деяких з них показала наявність звуків не лише плавунів, а також косаток і горбатих китів. 

Акустичні дослідження на “Вернадському” виконують з 2021 року. 

Зокрема, вчені записували різних морських ссавців з човнів, а також вели безперервні записи під час сезону розмноження тюленів Ведделла біля станції. 

Також вже другий рік поспіль досліджують антарктичних китів за допомогою методу пасивного акустичного моніторингу — декілька стаціонарних акустичних рекордерів встановили поблизу острова Анверc і вони працюють цілорічно.

Пасивний акустичний моніторинг дозволяє дізнатися про сезонність перебування тварин там, де неможливо організувати постійні спостереження за участю людей. 

Нагадаємо, Україна буде виробляти компоненти для малих ядерних систем.

Фото: Національний антарктичний науковий центр

Читати далі