Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Весь виторг йде на благодійність». Як працює підприємство NAVIN, яке піклується про жінок у кризі

За підтримки Добродіїв

Опубліковано

Добродії ШоТам – це наші читачі, які підтримують нас фінансово на щомісячній або одноразовій основі. Завдяки їхній підтримці ми можемо:
• безкоштовно рекламувати малий український бізнес;
• допомагати важливим громадським та волонтерським проєктам шукати однодумців;
• розповідати історії успіху простих українців.
Добродії мають можливість обирати теми матеріалів, які вони проспонсорували. А ми регулярно звітуємо перед ними про витрачені кошти. Хочеш більше позитивних змін в нашому суспільстві? Ставай добродієм ШоТам і допомагай нам підтримувати змінотворців!

NAVIN — це кава, що дарує надію. Такий девіз обрали собі засновники соціального підприємства, аналогів якому в Україні більше немає. Вони самостійно виготовляють авторські купажі зі 100% арабіки, яку закуповують з-за кордону. А всі зароблені кошти витрачають на діяльність центрів підтримки для жінок, які опинилися у кризовій ситуації. І хоча через пандемію довелося відкласти плани з відкриття своїх кав’ярень, продаж через соціальні мережі дійсно має успіх. 

Катерина Розора
Катерина Розора

Співзасновниця київського соціального підприємства NAVIN — авторські купажі з різних сортів кави
Співзасновниця Центру соціального захисту та піклування «Друге дихання»

Після в’язниці — без житла та підтримки

У далекому 2002 році нам з чоловіком потрібно було завезти наші речі в уманську жіночу колонію, щоб віддати їх нужденним. Знайомі попросили нас навідати там одну жінку. Вона відбувала свій довгий термін покарання. Дівчина скаржилася на умови, в яких живе, та на те, що ніяк не бачить свого майбутнього. Спілкування з нею торкнулось наших сердець. І тоді ми замислилися: от людина скоїла злочин, відбула покарання, але що далі? Їй потрібно якось із цим жити. Жодної соціальної й психологічної підтримки вона не отримує, в місці покарання її використовують як робочу силу, й на цьому все.

Ми почали відвідувати її регулярно, щоб більше дізнатися про життя таких людей. Пішли плітки про те, що й інші дівчата хочуть, аби ми їх навідували. Так почався наш шлях з допомоги жінкам у кризі. Тривало це два роки, доки перші дівчата, з якими ми спілкувалися, не почали залишили межі місця відбуття покарання. Й от вони нам кажуть: «Ви нам розказували, що все в житті може змінитися, що не потрібно ставити на себе хрест. Але ми вийшли, й ось вона — реальність. У нас немає ані копійки, ані житла, ані близьких. Тільки ви є».

Допомагаємо жінкам, які опинилися у кризі

Ми з чоловіком — віряни, є членами християнської церкви. Ми не могли залишити жінок без допомоги. Тому за підтримки церкви створили благодійну організацію «Друге дихання», а у 2005 році й перший Центр допомоги жінкам у складних життєвих обставинах. Зараз у нас є два центри: у Київській та Житомирській областях. Починали ми працювати з категорією дівчат, які вийшли з місць позбавлення волі. Але згодом до нас поступово зверталися й з іншими проблемами.

Фото: facebook.com/navincoffee

Зараз ми працюємо з жінками похилого віку та з інвалідністю, які залишились без допомоги й догляду з боку рідних, жінками з вагітністю у кризі та з дітьми. Також допомагаємо дівчатам, які мають будь-які залежності чи звільнилися з місць позбавлення волі. А ще категорія — жінки, які постраждали від домашнього насилля. Ми розміщуємо їх у наших центрах і надаємо комплексну допомогу, включно з працевлаштуванням та адаптацією до нормального життя.

Створюємо авторські купажі зі 100% арабіки

Головною проблемою в нас завжди була фінансова сталість організації. Ми трималися на благодійних внесках від друзів, партнерів і донорів, однак у цьому не було стабільності. Й тому вирішили започаткувати власну справу, яка буде забезпечувати потреби організації. Так у 2004 році з’явилося соціальне підприємство NAVIN — авторські купажі з різних сортів кави. Мій чоловік Ігор давно захоплюється процесом смаження зерен. У нас вдома був мініростер (маленька версія духової шафи) для власних потреб. Але чоловік подумав: чому б не спробувати професійно створювати крутий продукт і таким чином заробляти кошти?

Фото: facebook.com/navincoffee

Ми закуповуємо 100% арабіку різних хороших сортів. Після цього на професійному обладнанні вдома, у Києві самостійно з чоловіком створюємо авторські купажі, потім це все пакуємо і продаємо під зареєстрованою маркою NAVIN. Всі зароблені кошти спрямовуємо на діяльність нашої організації, тобто на підтримку жінок у кризі. Навін — це біблійний герой, який попри всі перепони пішов і здобув перемогу на землях, які не належали на той час ізраїльському народу. Цей символізм про стійкість і незламність ми й перенесли у назву нашого підприємства.

На зароблені кошти допомагаємо жінкам

Ми єдине підприємство в Україні, яка займається кавою й передає всі свої прибутки на благодійність. Є кав’ярні, які мають соціальну складову, але немає подібного формату до нашого. Каву ми закуповуємо з Африки та Азії. Фасована як NAVIN вона вартує по 340-570 гривень за кілограм. Ми можемо робити будь-які порції, якщо це, наприклад, гуртове замовлення для офісу. Готуємо ми дійсно якісну каву, робимо як для себе.

Читайте також: Історія, яка надихає. Кондитерська DOBRA про запуск у кризу, відмову від цукру та працевлаштування нечуючих

Каву NAVIN ми продаємо через соціальні мережі. Також з нами співпрацюють деякі організації, які постійно роблять замовлення. Зокрема, «100% Життя» та «Крим СОС». Переважно в нас купують люди, які цінують крафт і якісну продукцію. Замовляють для офісів і бізнес-представництв. Приблизно 80% покупців після першого замовлення повертаються до нас знову. Ми хотіли відкрити свою кав’ярню, але поки пандемія посунула наші плани.

Фото: facebook.com/drugedyhannya

Найбільше вторгованих із кави коштів ми витрачаємо на харчування жінок у кризових центрах. Переважно там одночасно перебувають більш як 20 дорослих та ще до десяти дітей. Також значну суму ми скеровуємо на відновлення документів. Пригадую, одна жінка не мала документів протягом 20 років, і ми разом з партнерами з благодійного фонду «Право на захист» три роки їй їх відновлювали. А ще витрачаємо кошти на розваги для дітей, як от зоопарки й атракціони. Частина грошей пов’язана з працевлаштуванням жінок на роботу — на проїзд до місць співбесіди та підготовку до неї.

Мріємо про власні кав’ярні

Я вважаю, що держава сьогодні недостатньо робить для допомоги жінкам, які опинилися в кризовій ситуації. Немає дієвих механізмів і комплексної допомоги такій людині. Влада не дає місць, де дівчата можуть по кілька місяців жити, не допомагає з пошуком роботи. Так люди й стають безхатченками — просто залишаючись на вулиці без підтримки. У 2020 році з нашою допомогою 10 жінок отримати професію майстрині манікюрного сервісу та масажу. А ще багатьом ми допомогли знайти житло, сплативши за оренду першого місяця. Ось це і є соціалізація. Це довгий і складний процес, але комплексний. 

Фото: facebook.com/navincoffee

А проте добре, що в Україні запрацював закон про соціальні послуги, який хоча б дає можливість громадському сектору бути виконувачем соціальних послуг. Хоча там дуже багато вимог, яким, на жаль, ми не можемо відповідати. Тому це все теж поки що у «сирому» стані, як то кажуть.

У майбутньому ми хочемо розвивати продажі в соціальних мережах. Після стабілізації ситуації з пандемією плануємо нарешті відкрили кілька кав’ярень, де наші жінки змогли б навчатися на баристу, і потім там працювати. Ми хочемо створити локації, в яких людям буде смачно і затишно. Мріємо, аби наші покупці ставали постійними, отримували насолоду від кави, паралельно підтримуючи жінок у кризі. Це допоможе нам охопити не лише дві області, а й вийти на нові регіони.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі