Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Весь виторг йде на благодійність». Як працює підприємство NAVIN, яке піклується про жінок у кризі

За підтримки Добродіїв

Опубліковано

 

Добродії ШоТам – це наші читачі, які підтримують нас фінансово на щомісячній або одноразовій основі. Завдяки їхній підтримці ми можемо:
• безкоштовно рекламувати малий український бізнес;
• допомагати важливим громадським та волонтерським проєктам шукати однодумців;
• розповідати історії успіху простих українців.
Добродії мають можливість обирати теми матеріалів, які вони проспонсорували. А ми регулярно звітуємо перед ними про витрачені кошти. Хочеш більше позитивних змін в нашому суспільстві? Ставай добродієм ШоТам і допомагай нам підтримувати змінотворців!

NAVIN — це кава, що дарує надію. Такий девіз обрали собі засновники соціального підприємства, аналогів якому в Україні більше немає. Вони самостійно виготовляють авторські купажі зі 100% арабіки, яку закуповують з-за кордону. А всі зароблені кошти витрачають на діяльність центрів підтримки для жінок, які опинилися у кризовій ситуації. І хоча через пандемію довелося відкласти плани з відкриття своїх кав’ярень, продаж через соціальні мережі дійсно має успіх. 

Катерина Розора
Катерина Розора

Співзасновниця київського соціального підприємства NAVIN — авторські купажі з різних сортів кави
Співзасновниця Центру соціального захисту та піклування «Друге дихання»

 

Після в’язниці — без житла та підтримки

У далекому 2002 році нам з чоловіком потрібно було завезти наші речі в уманську жіночу колонію, щоб віддати їх нужденним. Знайомі попросили нас навідати там одну жінку. Вона відбувала свій довгий термін покарання. Дівчина скаржилася на умови, в яких живе, та на те, що ніяк не бачить свого майбутнього. Спілкування з нею торкнулось наших сердець. І тоді ми замислилися: от людина скоїла злочин, відбула покарання, але що далі? Їй потрібно якось із цим жити. Жодної соціальної й психологічної підтримки вона не отримує, в місці покарання її використовують як робочу силу, й на цьому все.

Ми почали відвідувати її регулярно, щоб більше дізнатися про життя таких людей. Пішли плітки про те, що й інші дівчата хочуть, аби ми їх навідували. Так почався наш шлях з допомоги жінкам у кризі. Тривало це два роки, доки перші дівчата, з якими ми спілкувалися, не почали залишили межі місця відбуття покарання. Й от вони нам кажуть: «Ви нам розказували, що все в житті може змінитися, що не потрібно ставити на себе хрест. Але ми вийшли, й ось вона — реальність. У нас немає ані копійки, ані житла, ані близьких. Тільки ви є».

Допомагаємо жінкам, які опинилися у кризі

Ми з чоловіком — віряни, є членами християнської церкви. Ми не могли залишити жінок без допомоги. Тому за підтримки церкви створили благодійну організацію «Друге дихання», а у 2005 році й перший Центр допомоги жінкам у складних життєвих обставинах. Зараз у нас є два центри: у Київській та Житомирській областях. Починали ми працювати з категорією дівчат, які вийшли з місць позбавлення волі. Але згодом до нас поступово зверталися й з іншими проблемами.

Фото: facebook.com/navincoffee

Зараз ми працюємо з жінками похилого віку та з інвалідністю, які залишились без допомоги й догляду з боку рідних, жінками з вагітністю у кризі та з дітьми. Також допомагаємо дівчатам, які мають будь-які залежності чи звільнилися з місць позбавлення волі. А ще категорія — жінки, які постраждали від домашнього насилля. Ми розміщуємо їх у наших центрах і надаємо комплексну допомогу, включно з працевлаштуванням та адаптацією до нормального життя.

Створюємо авторські купажі зі 100% арабіки

Головною проблемою в нас завжди була фінансова сталість організації. Ми трималися на благодійних внесках від друзів, партнерів і донорів, однак у цьому не було стабільності. Й тому вирішили започаткувати власну справу, яка буде забезпечувати потреби організації. Так у 2004 році з’явилося соціальне підприємство NAVIN — авторські купажі з різних сортів кави. Мій чоловік Ігор давно захоплюється процесом смаження зерен. У нас вдома був мініростер (маленька версія духової шафи) для власних потреб. Але чоловік подумав: чому б не спробувати професійно створювати крутий продукт і таким чином заробляти кошти?

Фото: facebook.com/navincoffee

Ми закуповуємо 100% арабіку різних хороших сортів. Після цього на професійному обладнанні вдома, у Києві самостійно з чоловіком створюємо авторські купажі, потім це все пакуємо і продаємо під зареєстрованою маркою NAVIN. Всі зароблені кошти спрямовуємо на діяльність нашої організації, тобто на підтримку жінок у кризі. Навін — це біблійний герой, який попри всі перепони пішов і здобув перемогу на землях, які не належали на той час ізраїльському народу. Цей символізм про стійкість і незламність ми й перенесли у назву нашого підприємства.

На зароблені кошти допомагаємо жінкам

Ми єдине підприємство в Україні, яка займається кавою й передає всі свої прибутки на благодійність. Є кав’ярні, які мають соціальну складову, але немає подібного формату до нашого. Каву ми закуповуємо з Африки та Азії. Фасована як NAVIN вона вартує по 340-570 гривень за кілограм. Ми можемо робити будь-які порції, якщо це, наприклад, гуртове замовлення для офісу. Готуємо ми дійсно якісну каву, робимо як для себе.

Читайте також: Історія, яка надихає. Кондитерська DOBRA про запуск у кризу, відмову від цукру та працевлаштування нечуючих

Каву NAVIN ми продаємо через соціальні мережі. Також з нами співпрацюють деякі організації, які постійно роблять замовлення. Зокрема, «100% Життя» та «Крим СОС». Переважно в нас купують люди, які цінують крафт і якісну продукцію. Замовляють для офісів і бізнес-представництв. Приблизно 80% покупців після першого замовлення повертаються до нас знову. Ми хотіли відкрити свою кав’ярню, але поки пандемія посунула наші плани.

Фото: facebook.com/drugedyhannya

Найбільше вторгованих із кави коштів ми витрачаємо на харчування жінок у кризових центрах. Переважно там одночасно перебувають більш як 20 дорослих та ще до десяти дітей. Також значну суму ми скеровуємо на відновлення документів. Пригадую, одна жінка не мала документів протягом 20 років, і ми разом з партнерами з благодійного фонду «Право на захист» три роки їй їх відновлювали. А ще витрачаємо кошти на розваги для дітей, як от зоопарки й атракціони. Частина грошей пов’язана з працевлаштуванням жінок на роботу — на проїзд до місць співбесіди та підготовку до неї.

Мріємо про власні кав’ярні

Я вважаю, що держава сьогодні недостатньо робить для допомоги жінкам, які опинилися в кризовій ситуації. Немає дієвих механізмів і комплексної допомоги такій людині. Влада не дає місць, де дівчата можуть по кілька місяців жити, не допомагає з пошуком роботи. Так люди й стають безхатченками — просто залишаючись на вулиці без підтримки. У 2020 році з нашою допомогою 10 жінок отримати професію майстрині манікюрного сервісу та масажу. А ще багатьом ми допомогли знайти житло, сплативши за оренду першого місяця. Ось це і є соціалізація. Це довгий і складний процес, але комплексний. 

Фото: facebook.com/navincoffee

А проте добре, що в Україні запрацював закон про соціальні послуги, який хоча б дає можливість громадському сектору бути виконувачем соціальних послуг. Хоча там дуже багато вимог, яким, на жаль, ми не можемо відповідати. Тому це все теж поки що у «сирому» стані, як то кажуть.

У майбутньому ми хочемо розвивати продажі в соціальних мережах. Після стабілізації ситуації з пандемією плануємо нарешті відкрили кілька кав’ярень, де наші жінки змогли б навчатися на баристу, і потім там працювати. Ми хочемо створити локації, в яких людям буде смачно і затишно. Мріємо, аби наші покупці ставали постійними, отримували насолоду від кави, паралельно підтримуючи жінок у кризі. Це допоможе нам охопити не лише дві області, а й вийти на нові регіони.

Суспільство

Фермер із Донеччини планує створити Музей вівчарства

Опубліковано

 

Засновник ферми АгроДом у селі Торське Лиманського району на Донеччині Олег Шилов планує не лише розвивати господарство, а й популяризувати ферму як туристичний об’єкт.

Про це пише SEEDS.

За словами фермера, у їхній місцевості не так багато туристичних об’єктів. Олег разом з командою прагне виправити ситуацію.

 

На овечій фермі стрижуть овець і розвивають вівчарство, фермер хоче показати туристам, як це робиться.

Господарство заснували 2013 року. Уже за рік облаштували приміщення ферми, де раніше утримувалась худобу та заселили туди овець. Нині на підприємстві утримують понад 500 голів худоби. Основний напрямок – м’ясний. Також на фермі займаються переробкою відходів тваринництва.

Читайте такожСію-вію зеленесенькі: сім українських брендів, які роблять одяг, взуття та їжу з конопель

Вівці – курдючних порід, зокрема гіссарська і едильбаївська, також є помісні.

Читайте такожЗбираємося в гори. Шість українських виробників туристичного спорядження

Фермери виробляють еко-продукцію найвищої якості. Стрижуть і здають вовну. Послід із рослинними залишками перероблюють на гуміфікований компост, що має стабільний попит серед городників.

АгроДом уже приймає туристів, але власник ферми хоче, щоб господарство було для цього відповідно облаштоване: були місця для відпочинку, ділянки для спілкування з вівцями, яке є своєрідною терапією, особливо для дітей. З цією метою фермер почав збір грошей на Спільнокошті.

Читайте також«Я піду в далекі гори». П’ять українських фільмів про Карпати

«Плануємо створити на фермі туристичний об’єкт із музеєм вівчарства, фаст-фудом, туристичним маршрутом, дитячим майданчиком. Розпочали кампанію на Спільнокошті, з цікавими винагородами для доброчинців. Це буде перший етап створення туристичного об’єкта», – розповів Олег Шилов.

Нагадаємо, відбувся перший гастротур «Дороги гурманів».

Як ми повідомляли раніше, фермери на Запоріжжі виготовляють сири за стародавніми рецептами монахів.

Усі фото: seeds.org.ua.

Читати далі

Суспільство

Українці перемогли на чемпіонаті Європи з бальних танців (ВІДЕО)

Опубліковано

 

Закарпатці Вероніка Мешко у парі з Ерлом Вільямсоном здобули перемогу на чемпіонаті Європи з бальних танців, що відбувся у Києві.

Про це повідомили у пресслужбі Закарпатської ОДА.

Зазначається, що Україна – єдина країна в Європі, де після COVID-19 у змаганнях на чемпіонаті бере участь більше пар, ніж до пандемії.

 

Якщо у 2019 році змагалося понад 1100 пар, то цього року на чемпіонаті було понад 1200 учасників.

Цьогорічний чемпіонат Європи з бальних танців у Києві зібрав рекордну за останні 10 років кількість учасників — 31 пару.

Читайте також10-річний віртуоз зі Львова влаштовує концерти на карантині (ВІДЕО)

У столиці України змагалися спортсмени із 33 країн – Німеччини, Австрії, Франції, Італії, Іспанії та інших.

Нагадаємо, Кривий Ріг взяв участь у міжнародному танцювальному флешмобі Work It Out.

Як ми повідомляли раніше, українці перемогли на фестивалі спортивно-бального танцю у Британії Blackpool Dance Festival.

Головне фото: carpathia.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

В Україні запускають Школу Органів Студентського Самоврядування

Опубліковано

 

Українська Студентська Ліга запускає новий проєкт – «Школа Органів Студентського Самоврядування».

Про це ШоТам повідомили організатори.  

Кому буде цікавим проєкт?

  • Якщо взагалі не знаєте про Органи Студентського Самоврядування та не можете зрозуміти, чим серйозні хлопці та дівчата зі студпарламенту?
  • Якщо ви член/-киня Органів Студентського Самоврядування, проте втомилися від бездіяльності студентського самоврядування?
  • Якщо ви лідер свого університету, проте не можете реалізувати свої проєкти.

Читайте такожВіртуальна освіта. Столичні школярі тестують додаток із фізики для 8-9 класів

 

Школа Органів Студентського Самоврядування проходитиме 23-24 та 30-31 жовтня у Києві.

Зазначається, що це унікальна можливість покращити свої hard skills & soft skills у сфері студентського самоврядування, здобути цінні знання від провідних фахівців та познайомитися з найактивнішими представниками студентської спільноти.  

Про Школу

Програма складається з теоретичних та практичних блоків, пройшовши які можна здобути знання щодо внутрішньої структури ОСС, ознайомишся із реальними можливостями впливу ОСС на студентську та університетську спільноту. 

Читайте такожСію-вію зеленесенькі: сім українських брендів, які роблять одяг, взуття та їжу з конопель

Усі охочі зможуть взяти участь у вирішенні кейсів та студентських дебатах, покращиш лідерські, комунікаційні, менеджерські, правові та інші навички, необхідні членам ОСС.

Щоб долучитися, потрібно зареєструватися за посиланням.

Подробиці проведення будуть анонсовані на сторінках Школи ОСС та Української Студенської Ліги в Facebook тут та Instagram тут.

Нагадаємо, два столичні виші увійшли до кращих у світі за можливостями працевлаштування.

Як ми повідомляли раніше, дисципліну «Інноваційне підприємництво та управління стартап-проєктами» викладатимуть у 85 українських вишах.

Читати далі