Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Весь виторг йде на благодійність». Як працює підприємство NAVIN, яке піклується про жінок у кризі

За підтримки Добродіїв

Опубліковано

Добродії ШоТам – це наші читачі, які підтримують нас фінансово на щомісячній або одноразовій основі. Завдяки їхній підтримці ми можемо:
• безкоштовно рекламувати малий український бізнес;
• допомагати важливим громадським та волонтерським проєктам шукати однодумців;
• розповідати історії успіху простих українців.
Добродії мають можливість обирати теми матеріалів, які вони проспонсорували. А ми регулярно звітуємо перед ними про витрачені кошти. Хочеш більше позитивних змін в нашому суспільстві? Ставай добродієм ШоТам і допомагай нам підтримувати змінотворців!

NAVIN — це кава, що дарує надію. Такий девіз обрали собі засновники соціального підприємства, аналогів якому в Україні більше немає. Вони самостійно виготовляють авторські купажі зі 100% арабіки, яку закуповують з-за кордону. А всі зароблені кошти витрачають на діяльність центрів підтримки для жінок, які опинилися у кризовій ситуації. І хоча через пандемію довелося відкласти плани з відкриття своїх кав’ярень, продаж через соціальні мережі дійсно має успіх. 

Катерина Розора
Катерина Розора

Співзасновниця київського соціального підприємства NAVIN — авторські купажі з різних сортів кави
Співзасновниця Центру соціального захисту та піклування «Друге дихання»

Після в’язниці — без житла та підтримки

У далекому 2002 році нам з чоловіком потрібно було завезти наші речі в уманську жіночу колонію, щоб віддати їх нужденним. Знайомі попросили нас навідати там одну жінку. Вона відбувала свій довгий термін покарання. Дівчина скаржилася на умови, в яких живе, та на те, що ніяк не бачить свого майбутнього. Спілкування з нею торкнулось наших сердець. І тоді ми замислилися: от людина скоїла злочин, відбула покарання, але що далі? Їй потрібно якось із цим жити. Жодної соціальної й психологічної підтримки вона не отримує, в місці покарання її використовують як робочу силу, й на цьому все.

Ми почали відвідувати її регулярно, щоб більше дізнатися про життя таких людей. Пішли плітки про те, що й інші дівчата хочуть, аби ми їх навідували. Так почався наш шлях з допомоги жінкам у кризі. Тривало це два роки, доки перші дівчата, з якими ми спілкувалися, не почали залишили межі місця відбуття покарання. Й от вони нам кажуть: «Ви нам розказували, що все в житті може змінитися, що не потрібно ставити на себе хрест. Але ми вийшли, й ось вона — реальність. У нас немає ані копійки, ані житла, ані близьких. Тільки ви є».

Допомагаємо жінкам, які опинилися у кризі

Ми з чоловіком — віряни, є членами християнської церкви. Ми не могли залишити жінок без допомоги. Тому за підтримки церкви створили благодійну організацію «Друге дихання», а у 2005 році й перший Центр допомоги жінкам у складних життєвих обставинах. Зараз у нас є два центри: у Київській та Житомирській областях. Починали ми працювати з категорією дівчат, які вийшли з місць позбавлення волі. Але згодом до нас поступово зверталися й з іншими проблемами.

Фото: facebook.com/navincoffee

Зараз ми працюємо з жінками похилого віку та з інвалідністю, які залишились без допомоги й догляду з боку рідних, жінками з вагітністю у кризі та з дітьми. Також допомагаємо дівчатам, які мають будь-які залежності чи звільнилися з місць позбавлення волі. А ще категорія — жінки, які постраждали від домашнього насилля. Ми розміщуємо їх у наших центрах і надаємо комплексну допомогу, включно з працевлаштуванням та адаптацією до нормального життя.

Створюємо авторські купажі зі 100% арабіки

Головною проблемою в нас завжди була фінансова сталість організації. Ми трималися на благодійних внесках від друзів, партнерів і донорів, однак у цьому не було стабільності. Й тому вирішили започаткувати власну справу, яка буде забезпечувати потреби організації. Так у 2004 році з’явилося соціальне підприємство NAVIN — авторські купажі з різних сортів кави. Мій чоловік Ігор давно захоплюється процесом смаження зерен. У нас вдома був мініростер (маленька версія духової шафи) для власних потреб. Але чоловік подумав: чому б не спробувати професійно створювати крутий продукт і таким чином заробляти кошти?

Фото: facebook.com/navincoffee

Ми закуповуємо 100% арабіку різних хороших сортів. Після цього на професійному обладнанні вдома, у Києві самостійно з чоловіком створюємо авторські купажі, потім це все пакуємо і продаємо під зареєстрованою маркою NAVIN. Всі зароблені кошти спрямовуємо на діяльність нашої організації, тобто на підтримку жінок у кризі. Навін — це біблійний герой, який попри всі перепони пішов і здобув перемогу на землях, які не належали на той час ізраїльському народу. Цей символізм про стійкість і незламність ми й перенесли у назву нашого підприємства.

На зароблені кошти допомагаємо жінкам

Ми єдине підприємство в Україні, яка займається кавою й передає всі свої прибутки на благодійність. Є кав’ярні, які мають соціальну складову, але немає подібного формату до нашого. Каву ми закуповуємо з Африки та Азії. Фасована як NAVIN вона вартує по 340-570 гривень за кілограм. Ми можемо робити будь-які порції, якщо це, наприклад, гуртове замовлення для офісу. Готуємо ми дійсно якісну каву, робимо як для себе.

Читайте також: Історія, яка надихає. Кондитерська DOBRA про запуск у кризу, відмову від цукру та працевлаштування нечуючих

Каву NAVIN ми продаємо через соціальні мережі. Також з нами співпрацюють деякі організації, які постійно роблять замовлення. Зокрема, «100% Життя» та «Крим СОС». Переважно в нас купують люди, які цінують крафт і якісну продукцію. Замовляють для офісів і бізнес-представництв. Приблизно 80% покупців після першого замовлення повертаються до нас знову. Ми хотіли відкрити свою кав’ярню, але поки пандемія посунула наші плани.

Фото: facebook.com/drugedyhannya

Найбільше вторгованих із кави коштів ми витрачаємо на харчування жінок у кризових центрах. Переважно там одночасно перебувають більш як 20 дорослих та ще до десяти дітей. Також значну суму ми скеровуємо на відновлення документів. Пригадую, одна жінка не мала документів протягом 20 років, і ми разом з партнерами з благодійного фонду «Право на захист» три роки їй їх відновлювали. А ще витрачаємо кошти на розваги для дітей, як от зоопарки й атракціони. Частина грошей пов’язана з працевлаштуванням жінок на роботу — на проїзд до місць співбесіди та підготовку до неї.

Мріємо про власні кав’ярні

Я вважаю, що держава сьогодні недостатньо робить для допомоги жінкам, які опинилися в кризовій ситуації. Немає дієвих механізмів і комплексної допомоги такій людині. Влада не дає місць, де дівчата можуть по кілька місяців жити, не допомагає з пошуком роботи. Так люди й стають безхатченками — просто залишаючись на вулиці без підтримки. У 2020 році з нашою допомогою 10 жінок отримати професію майстрині манікюрного сервісу та масажу. А ще багатьом ми допомогли знайти житло, сплативши за оренду першого місяця. Ось це і є соціалізація. Це довгий і складний процес, але комплексний. 

Фото: facebook.com/navincoffee

А проте добре, що в Україні запрацював закон про соціальні послуги, який хоча б дає можливість громадському сектору бути виконувачем соціальних послуг. Хоча там дуже багато вимог, яким, на жаль, ми не можемо відповідати. Тому це все теж поки що у «сирому» стані, як то кажуть.

У майбутньому ми хочемо розвивати продажі в соціальних мережах. Після стабілізації ситуації з пандемією плануємо нарешті відкрили кілька кав’ярень, де наші жінки змогли б навчатися на баристу, і потім там працювати. Ми хочемо створити локації, в яких людям буде смачно і затишно. Мріємо, аби наші покупці ставали постійними, отримували насолоду від кави, паралельно підтримуючи жінок у кризі. Це допоможе нам охопити не лише дві області, а й вийти на нові регіони.

Суспільство

На Полоді реставрують історичну вивіску перукарні: фото

Опубліковано

Фонд «Має значення» взявся за реставрацію історичної вивіски «Перукарня», що знаходиться на Подолі. Перший етап робіт уже завершено: вивіску очистили від залишків фарби, пошліфували та визначили її історичні кольори.

Про це активісти поділилися в своєму Facebook.

Однак реставратори стикнулися з проблемою: чотири з дев’яти літер буквально розсипаються в руках і не підлягають відновленню.

Команда вирішила створити ці літератури з нуля, зберігаючи автентичність інших частин вивіски шляхом реставрації. Для цього вони придбали ідентичну вивіску, з якої використовують деякі символи.

Читати також: У центрі Львова облаштують сквер на місці колишнього ринку «Добробут»: як він виглядатиме

Завершити реставрацію планують до 7 червня, після чого вивіска повернеться на своє історичне місце на будівлі, де вона висить з 1977 року і де досі функціонує перукарня.

Нагадаємо, що українські воїни філігранним скидом знищили російський «орлан».

Фото: фонд «Має значення»

Читати далі

Суспільство

Нацперелік культурної спадщини України поповнився новими пунктами: що додали

Опубліковано

МКІП додало низку пунктів до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України.

Про це повідомляє МКІП.

Серед них:

  • Традиційна народна гра «Ашик», розповсюджена на Півдні Одеської області у місцях компактного проживання болгар і гагаузів, зокрема в селах Городнє, Виноградівка Болградського району, Котловина Ізмаїльського району;
  • Традиція виконання ритуального чоловічого танцю «Сербен» у селі Чортовець Городенківської міської ради. Традиція розповсюджена також у місцях компактного проживання уродженців села Чортовець за кордоном. Це передмістя Праги (Чехія), передмістя Парижа (Франція), Португалія, Польща;
  • Культура традиційної гуцульської сирної пластики. Ця традиція побутує в селах Брустури, Космач, Прокурава, Шепіт, Річка, Снідавка Косівського району та седах Криворівня, Чорний потік, Красник Верховинського району. Подібні елементи існують і в інших регіонах України, зокрема Карпатського регіону, так і в інших країнах, таких як Польща, Словаччина, Угорщина, Румунія, однак мають місцеві особливості, традицію та культуру, пов’язану з місцем побутування;
  • Весільний обряд «Читання корони». «Корона» побутує на теренах Волинської області.

Нагадаємо, що на акаунті Unreal Engine опублікували роботу українського художника.

Також ми повідомляли, що під бренд «Створено захисниками» виділять полиці в супермаркетах і на заправках.

Фото: МКІП

Читати далі

Суспільство

У Львові стартувало опитування для молоді

Опубліковано

У Львові стартувало опитування серед молоді віком 14-35 років, щоб дослідити їхні потреби та бажання, повідомляє міська рада. Це опитування допоможе розробити стратегію для молоді у громаді, оскільки Львів став «Молодіжною столицею Європи 2025».

Про це повідомляє міська рада.

За результатами опитування буде сформовано профіль молодих людей з урахуванням таких сфер, як цінності, взаємодія в соціумі, безпека та війна, здоров’я, кар’єра, дозвілля, громадська активність і схильність до міграції.

Читати також: Private Language School: як жителів Чернігова навчають англійської

Розробником та виконавцем дослідження є дослідницька агенція Fama, а партнером виступає мережа ресторанів Lviv Croissants. За кожну заповнену анкету Lviv Croissants надсилатиме 100 гривень реабілітаційному центру Unbroken.

Опитування доступне за посиланням.

Нагадаємо, що в центрі Львова облаштують сквер на місці колишнього ринку «Добробут»: як він виглядатиме.

Фото: з вільних мереж

Читати далі