Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
>

Суспільство

«Весь виторг йде на благодійність». Як працює підприємство NAVIN, яке піклується про жінок у кризі

За підтримки Добродіїв

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Добродії ШоТам – це наші читачі, які підтримують нас фінансово на щомісячній або одноразовій основі. Завдяки їхній підтримці ми можемо:
• безкоштовно рекламувати малий український бізнес;
• допомагати важливим громадським та волонтерським проєктам шукати однодумців;
• розповідати історії успіху простих українців.
Добродії мають можливість обирати теми матеріалів, які вони проспонсорували. А ми регулярно звітуємо перед ними про витрачені кошти. Хочеш більше позитивних змін в нашому суспільстві? Ставай добродієм ШоТам і допомагай нам підтримувати змінотворців!

NAVIN — це кава, що дарує надію. Такий девіз обрали собі засновники соціального підприємства, аналогів якому в Україні більше немає. Вони самостійно виготовляють авторські купажі зі 100% арабіки, яку закуповують з-за кордону. А всі зароблені кошти витрачають на діяльність центрів підтримки для жінок, які опинилися у кризовій ситуації. І хоча через пандемію довелося відкласти плани з відкриття своїх кав’ярень, продаж через соціальні мережі дійсно має успіх. 

Катерина Розора
Катерина Розора

Співзасновниця київського соціального підприємства NAVIN — авторські купажі з різних сортів кави
Співзасновниця Центру соціального захисту та піклування «Друге дихання»

Після в’язниці — без житла та підтримки

У далекому 2002 році нам з чоловіком потрібно було завезти наші речі в уманську жіночу колонію, щоб віддати їх нужденним. Знайомі попросили нас навідати там одну жінку. Вона відбувала свій довгий термін покарання. Дівчина скаржилася на умови, в яких живе, та на те, що ніяк не бачить свого майбутнього. Спілкування з нею торкнулось наших сердець. І тоді ми замислилися: от людина скоїла злочин, відбула покарання, але що далі? Їй потрібно якось із цим жити. Жодної соціальної й психологічної підтримки вона не отримує, в місці покарання її використовують як робочу силу, й на цьому все.

Ми почали відвідувати її регулярно, щоб більше дізнатися про життя таких людей. Пішли плітки про те, що й інші дівчата хочуть, аби ми їх навідували. Так почався наш шлях з допомоги жінкам у кризі. Тривало це два роки, доки перші дівчата, з якими ми спілкувалися, не почали залишили межі місця відбуття покарання. Й от вони нам кажуть: «Ви нам розказували, що все в житті може змінитися, що не потрібно ставити на себе хрест. Але ми вийшли, й ось вона — реальність. У нас немає ані копійки, ані житла, ані близьких. Тільки ви є».

Допомагаємо жінкам, які опинилися у кризі

Ми з чоловіком — віряни, є членами християнської церкви. Ми не могли залишити жінок без допомоги. Тому за підтримки церкви створили благодійну організацію «Друге дихання», а у 2005 році й перший Центр допомоги жінкам у складних життєвих обставинах. Зараз у нас є два центри: у Київській та Житомирській областях. Починали ми працювати з категорією дівчат, які вийшли з місць позбавлення волі. Але згодом до нас поступово зверталися й з іншими проблемами.

Фото: facebook.com/navincoffee

Зараз ми працюємо з жінками похилого віку та з інвалідністю, які залишились без допомоги й догляду з боку рідних, жінками з вагітністю у кризі та з дітьми. Також допомагаємо дівчатам, які мають будь-які залежності чи звільнилися з місць позбавлення волі. А ще категорія — жінки, які постраждали від домашнього насилля. Ми розміщуємо їх у наших центрах і надаємо комплексну допомогу, включно з працевлаштуванням та адаптацією до нормального життя.

Створюємо авторські купажі зі 100% арабіки

Головною проблемою в нас завжди була фінансова сталість організації. Ми трималися на благодійних внесках від друзів, партнерів і донорів, однак у цьому не було стабільності. Й тому вирішили започаткувати власну справу, яка буде забезпечувати потреби організації. Так у 2004 році з’явилося соціальне підприємство NAVIN — авторські купажі з різних сортів кави. Мій чоловік Ігор давно захоплюється процесом смаження зерен. У нас вдома був мініростер (маленька версія духової шафи) для власних потреб. Але чоловік подумав: чому б не спробувати професійно створювати крутий продукт і таким чином заробляти кошти?

Фото: facebook.com/navincoffee

Ми закуповуємо 100% арабіку різних хороших сортів. Після цього на професійному обладнанні вдома, у Києві самостійно з чоловіком створюємо авторські купажі, потім це все пакуємо і продаємо під зареєстрованою маркою NAVIN. Всі зароблені кошти спрямовуємо на діяльність нашої організації, тобто на підтримку жінок у кризі. Навін — це біблійний герой, який попри всі перепони пішов і здобув перемогу на землях, які не належали на той час ізраїльському народу. Цей символізм про стійкість і незламність ми й перенесли у назву нашого підприємства.

На зароблені кошти допомагаємо жінкам

Ми єдине підприємство в Україні, яка займається кавою й передає всі свої прибутки на благодійність. Є кав’ярні, які мають соціальну складову, але немає подібного формату до нашого. Каву ми закуповуємо з Африки та Азії. Фасована як NAVIN вона вартує по 340-570 гривень за кілограм. Ми можемо робити будь-які порції, якщо це, наприклад, гуртове замовлення для офісу. Готуємо ми дійсно якісну каву, робимо як для себе.

Читайте також: Історія, яка надихає. Кондитерська DOBRA про запуск у кризу, відмову від цукру та працевлаштування нечуючих

Каву NAVIN ми продаємо через соціальні мережі. Також з нами співпрацюють деякі організації, які постійно роблять замовлення. Зокрема, «100% Життя» та «Крим СОС». Переважно в нас купують люди, які цінують крафт і якісну продукцію. Замовляють для офісів і бізнес-представництв. Приблизно 80% покупців після першого замовлення повертаються до нас знову. Ми хотіли відкрити свою кав’ярню, але поки пандемія посунула наші плани.

Фото: facebook.com/drugedyhannya

Найбільше вторгованих із кави коштів ми витрачаємо на харчування жінок у кризових центрах. Переважно там одночасно перебувають більш як 20 дорослих та ще до десяти дітей. Також значну суму ми скеровуємо на відновлення документів. Пригадую, одна жінка не мала документів протягом 20 років, і ми разом з партнерами з благодійного фонду «Право на захист» три роки їй їх відновлювали. А ще витрачаємо кошти на розваги для дітей, як от зоопарки й атракціони. Частина грошей пов’язана з працевлаштуванням жінок на роботу — на проїзд до місць співбесіди та підготовку до неї.

Мріємо про власні кав’ярні

Я вважаю, що держава сьогодні недостатньо робить для допомоги жінкам, які опинилися в кризовій ситуації. Немає дієвих механізмів і комплексної допомоги такій людині. Влада не дає місць, де дівчата можуть по кілька місяців жити, не допомагає з пошуком роботи. Так люди й стають безхатченками — просто залишаючись на вулиці без підтримки. У 2020 році з нашою допомогою 10 жінок отримати професію майстрині манікюрного сервісу та масажу. А ще багатьом ми допомогли знайти житло, сплативши за оренду першого місяця. Ось це і є соціалізація. Це довгий і складний процес, але комплексний. 

Фото: facebook.com/navincoffee

А проте добре, що в Україні запрацював закон про соціальні послуги, який хоча б дає можливість громадському сектору бути виконувачем соціальних послуг. Хоча там дуже багато вимог, яким, на жаль, ми не можемо відповідати. Тому це все теж поки що у «сирому» стані, як то кажуть.

У майбутньому ми хочемо розвивати продажі в соціальних мережах. Після стабілізації ситуації з пандемією плануємо нарешті відкрили кілька кав’ярень, де наші жінки змогли б навчатися на баристу, і потім там працювати. Ми хочемо створити локації, в яких людям буде смачно і затишно. Мріємо, аби наші покупці ставали постійними, отримували насолоду від кави, паралельно підтримуючи жінок у кризі. Це допоможе нам охопити не лише дві області, а й вийти на нові регіони.

Суспільство

ЗСУ збили російський літак Су-25 та три безпілотники «Орлан-10» на Запоріжжі

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Захисники Запорізького краю знищили російський штурмовик Су-25 та три безпілотники «Орлан-10».

Про це повідомили на сторінці Сил оборони Запоріжжя в Facebook.

За словами полковника Руслана Ткачука, усього за минулу добу, 23 травня, бійці Збройних сил України розгромили щонайменше 13 одиниць ворожої техніки.

Крім літака та безпілотників захисники Запорізької області також знищили ворожий танк, броньовики та автомобільну техніку окупантів.

«Протягом минулої доби завдяки умілим діям та майстерності наших воїнів було знищено: особового складу – 9 осіб (16 поранено), літаків Су-25 – 1, танків – 1, бойових броньованих машин – 5, БПЛА “Орлан-10” – 3, автомобільної техніки – 3», – зазначив Ткачук.

Нагадаємо, французькі самохідні артилерійські установки CAESAR вже на території України і активно застосовуються бійцями ЗСУ проти окупантів.

Також ми повідомляли, що ударна авіація ЗСУ знищила 30 бойових машин ворога.

Фото з відкритих джерел.

Читати далі

Суспільство

90 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

90-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

14:10

Захисники Запорізького краю знищили російський штурмовик Су-25 та три безпілотники «Орлан-10».

14:05

«Укравтодор» виставив на благодійний онлайн-аукціон легендарний дорожній знак, створений на третій день повномасштабної війни.

13:30

У 120 населених пунктах Київської області повністю відновили розподіл природного газу. Це приблизно 150 тисяч об’єктів споживачів.

13:00

Французькі самохідні артилерійські установки CAESAR вже на території України і активно застосовуються бійцями ЗСУ проти окупантів.

12:35

У Харкові вперше за три місяці повномасштабної війни відновили роботу метрополітену. Зранку 24 травня на станції прибули перші потяги.

12:15

Українська блокчейн-компанія Everstake пожертвувала українській армії $10 млн у криптовалюті.

11:40

У межах програми релокації бізнесу до Івано-Франківської області переїхали 47 підприємств, а 25 з них уже повноцінно запустили виробництво.

11:00

Київ отримав три секційні низькопідлогові трамваї у межах проєкту «Міський громадський транспорт України», що фінансується за рахунок залучених кредитних коштів Європейського інвестиційного банку.

10:35

15 автомобілів і 100 бронежилетів передали зі Львівщини на передову, повідомив у фейсбуці заступник голови Львівської обласної держадміністрації Юрій Бучко.

Машини вдалося закупити завдяки небайдужому бізнесу в межах ініціативи громадської організації «Добро.Дій» за підтримки Міжнародного штабу допомоги українцям (МШДУ).

10:10

Оператори Сил спеціальних операцій України за допомогою дрона-камікадзе розгромили танк російських окупантів, на якому загарбники сиділи і пиячили.

09:30

Українська студія FFFACE.ME спільно з «Укрпоштою» та Міністерством закордонних справ оживили культову марку «Русскій воєнний корабль, іді …!» — тепер завдяки Інстаграм-фільтру можна побачити, як тоне ракетний крейсер «Москва».

Читати далі

Суспільство

«Укравтодор» виставив на аукціон дорожній знак з напрямком руху для окупантів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

«Укравтодор» виставив на благодійний онлайн-аукціон легендарний дорожній знак, створений на третій день повномасштабної війни.

Про це розповіли на офіційній сторінці відомства в Facebook.

«Наш лот – легендарний дорожній знак, який був створений на третій день війни – “Нах*й, знов нах*й, до росії нах*й”. Це покажчик напрямів для окупантів, котрі, як відомо, можуть рухатися лише вслід за російським воєнним кораблем», – йдеться в повідомленні.

Виставлений на аукціон дорожній знак – із Сумської області. На ньому є сліди від куль. Дороговказ продадуть через систему Prozorro.Продажі вже 2 червня. Стартова ціна за лот – 50 тисяч гривень. Усі кошти «Укравтодор» перерахує на спецрахунок Нацбанку для потреб ЗСУ.

Як взяти участь в аукціоні

Аукціон відбувається онлайн, тому участь можна взяти з будь-якої точки світу. Для цього потрібно зареєструватися до 18:00 1 червня за цим посиланням.

Усі зареєстровані учасники отримають посилання на участь в аукціоні у день його проведення. Інформація про учасників аукціону, а також підтвердження оплати за лот будуть опубліковані на сайті Prozorro.Продажі.

Новий власник знаку зможе встановити його в межах свого домогосподарства або в іншому місці (окрім доріг загального користування).

Історія знаку

«Укравтодор» також нагадав історію появи дорожнього знак, назвав його «універсальним вказівником для окупантів».

«Щойно російські війська почали широкомасштабний наступ, стало зрозуміло, що навігація у них застаріла, карти якихось 80-х років. Укравтодор дав вказівку в областях демонтовувати чи замальовувати знаки із назвами населених пунктів. Діяти було потрібно швидко, і 26 лютого ми звернулися по допомогу до всіх українців, щоб вони робили демонтаж у своїх населених пунктах.

А на противагу створили універсальний вказівник для окупантів, який в деяких областях навіть дорожники та комунальники встановили», – розповіли у відомстві.

Фото: «Укравтодор».

Читати далі