Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

У Харкові винайшли аерозольний генератор, що зможе маскувати армійські підрозділи

Опубліковано

На полігоні Військового інституту танкових військ Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» успішно завершилися фінальні випробування промислового зразка аерозольного генератора, що можна використовувати для маскування озброєння і техніки Збройних Сил України.

Про це пише АрміяІнформ.

Група викладачів Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» на чолі з завідувачем кафедри загальної електротехніки полковником запасу Костянтином Коритченком понад рік працювали над цим винаходом, який вже неформально охрестили «диводимоагрегатом».

Читайте такожЗа партою в 50+. Як Університет третього віку вчить пенсіонерів цифровій грамотності

Зазначається, що технологія дозволяє розподіляти рідину на великій території у вигляді туману. Також генератор можна використовувати для аерозольного маскування розташування військових підрозділів на полі бою чи для прикриття руху певною територією.

Головна особливість агрегату – простота конструкції, мобільність та висока ефективність використання у надскладних умовах.

Читайте такожVR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні

«Вивчаючи досвід російсько-української війни, наша наукова група зрозуміла, яку шкоду наносять ворожі БПЛА. Наш генератор дозволяє створювати такі аерозольні завіси над бойовими машинами, що унеможливлює виявлення бойової техніки з повітря. Нетривалий час приведення до застосування дозволяє оперативно виконувати поставлені завдання. А автономність роботи аерозольного генератора убезпечує обслугу, яка розміщується на віддалі від нього. Упровадження нової технології подрібнення аерозолю замість випаровування робить такий генератор пожежобезпечним», – пояснив полковник запасу Костянтин Коритченко.

Результати випробування «диводимоагрегату» повністю задовольнили викладачів НТУ «ХПІ». Тому зразок техніки тепер повезуть до Києва для участі у виставці «Зброя та безпека – 2021».

Читайте також: Український студент запатентував пристрій для допомоги незрячим

Цікаво, що автори винаходу кажуть, що пристрій можна використовувати для боротьби з коронавірусом. Адже він зможе за нетривалий час розпилити антисептичний засіб на великій площі. Отже, аерозольний генератор є багатофункціональним і це лише піднімає його значимість.

Нині полковник запасу працює над іншими технічними розробками.

Нагадаємо, полтавський школяр винайшов пристрій, що вимірює забруднення повітря.

Як ми повідомляли раніше, юна киянка здобула “золото” на міжнародному конкурсі винаходів та інновацій.

Усі фото: armyinform.com.ua.

Технології

У Сумах науковці створили 3D-моделі зруйнованих обстрілами архітектурних пам’яток

Опубліковано

Команда Сумського державного університету зацифрувала близько 15 архітектурних об’єктів, пошкоджених унаслідок російських обстрілів. Цифрові моделі пам’яток стануть основою для подальшої реконструкції.

Про це повідомили в «Суспільне Суми».

Проєкт реалізують у межах науково-дослідної роботи «Наукові основи віртуальної реконструкції знищених об’єктів культурної спадщини» у співпраці з Департаментом культури Сумської ОДА. Фахівці фіксують наслідки руйнувань і створюють цифрові копії за допомогою фотограмметрії та безпілотників.

Читайте також: «Історію Аріни» від UNITED24 відібрали для міжнародної премії Favourite Website Awards

На одну модель іде близько місяця роботи. Серед вже зацифрованих об’єктів є і корпус СумДУ, який зазнав прямих влучань. Як зазначають науковці, ці матеріали можуть стати як базою для відновлення, так і доказами руйнувань у міжнародних процесах. Проєкт фінансує Міністерство освіти та науки й триватиме три роки.

Нагадаємо, що Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО).

Фото обкладинки: сайт «Суспільне Суми»

Читати далі

Технології

Засновник Spotify інвестує €600 млн в німецьку компанію, що постачає дрони Україні

Опубліковано

Засновник Spotify Даніель Ек інвестує 600 мільйонів євро в німецького виробника дронів Helsing. Саме цей оборонний стартап постачає Україні безпілотники з елементами штучного інтелекту.

Про це пише видання Financial Times.

Інвесткомпанія Prima Materia, яку Даніель створив із Шакілом Ханом, зайшла в Helsing ще у 2021-му. Наразі загальну суму вкладень оцінюють у 1,37 мільярда євро.

Як зазначає Financial Times, крім того, що оборонний стартап постачає безпілотники Україні, компанія має контракти з Британією, Німеччиною та Швецією.

Нагадуємо, що українські дрони покажуть на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій.

Також ми писали, що бійцям Третього легіону вдалося збити FPV-дрон під час руху автомобіля (ВІДЕО).

Фото обкладинки: AFP/Getty Images

Читати далі

Технології

Українські дрони покажуть на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій

Опубліковано

Українські дрони вперше представлять у Парижі на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій. Цього року в ній беруть участь компанії Airbus, Boeing, Rolls-Royce та інші.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Резидент «Дія.City» Ailand Systems представить від України рішення гуманітарного розмінування безпілотник для виявлення вибухонебезпечних предметів ST1 та сільськогосподарський дрон BEE, який використовуватимуть у землеробстві та моніторингу стану полів.

Читайте також: Окупант здався у полон після точних скидів українських операторів дронів (ВІДЕО)

«Участь Ailand Systems у Paris Air Show — доказ того, що Україна стала ефективною екосистемою для розвитку defense tech та dual use-технологій. Сприятливі податки в “Дія.City” та підтримка держави сприяють масштабуванню компаній, залученню інвестицій і налагодженню партнерств», — зазначив Михайло Федоров.

Міністр підкреслив, що українські інновації, які народжуються під час війни, — від технологій аеророзвідки до дронів-розміновувачів, — можуть бути корисні для багатьох країн світу. На думку Федорова, ці продукти роблять революцію в безпеці, оборонці й цивільному захисті.

Нагадуємо, що піхотинці «Хартії» 40 діб безперервно тримали оборону позиції під ворожими дронами (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Читати далі

Шопочитати