Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/JJrwvmBmtbE?si=fZRAAGzD-eyx3vmySSSSSS

Технології

Український біонічний протез руки – одна з найкращих розробок людства (ВІДЕО)

Опубліковано

Протез від українського виробника ввійшов до списку найкращих винаходів людства.

Про розробку та її творців розповідає ШоТам.

Роборука зі штучним інтелектом

Це роборука зі штучним інтелектом, якою можна готувати, відтискатися чи грати в настільні ігри. А керується вона за допомогою застосунку на смартфоні.

«Налаштовуємо кожен пальчик окремо так, як нам потрібно — ось так це виглядає», — Олена Познякова, інженерка забезпечення якості Esper Bionics.

І головне, такі протези безкоштовно можуть отримувати наші ветерани. Дмитро Газда — медик за освітою та підприємець, який мріяв створювати технології майбутнього. На розробку саме протезу руки його наштовхнула випадковість…

«Якось фейсбук йому запропонував як спільного друга дівчину з ампутацією руки. І він її впізнав, адже багато років тому він був асистентом на операції, де відбувалася ця ампутація. І тут у нього все склалося, трапився інсайт», — Дмитро Гануш, маркетинговий директор Esper Bionics.

Заснували стартап і почали експериментувати

У 2019 Дмитро та двоє партнерів заснували стартап і почали експериментувати з моделями руки.

«Усе почалося з пальця, створення тестової моделі», — Дмитро Гануш, маркетинговий директор Esper Bionics. Основним ринком збуту обрали США.

А після 24.02 почали також працювати над протезуванням для захисників і масштабували виробництво в Києві.

«Нам, мабуть, єдиним поки що вдалося досягти максимальної подібності руки до людської. Тобто навіть якщо ми на неї вдягнемо рукавичку, то зовні буде дуже важко відрізнити від біологічної руки. Наша рука розумна, окрім того, що вона гарна», — Дмитро Гануш, маркетинговий директор Esper Bionics.

Протез має датчики, які зчитують та оброблюють м’язову активність і сигнали від мозку та транслюють їх у рухи.

Читайте також: Як в Україні безкоштовно отримати протез. Досвід жителя Ізюма, який наступив на міну «пелюстку»

«Протез складається з куксоприймача, в якому є сенсори та блоки живлення, та, власне, кисті, яка розуміє сигнали сенсорів і перетворює в рухи», — Дмитро Гануш, маркетинговий директор Esper Bionics.

Зараз Esper Bionics виробляють 15 рук на місяць. Основа складається з авіаційного алюмінію та сталі.

«Тут, власне, відбувається все виробництво Esper Hand. У цьому ЧПУ-станку виготовляється більшість металевих деталей, а їх майже 280 в Esper Hand — від великих до дуже-дуже дрібних. Ось можна навіть подивитися — зараз відбувається випробування однієї з деталей, яка є основою для пальця», — Дмитро Гануш, маркетинговий директор Esper Bionics.

Олена з народження не має правої руки. Вона працює тестувальницею в компанії, і понад 2 роки — з роборукою.

«Я відчуваю, що тепер у мене не виникає питання, чи впораюсь я з якоюсь задачею, чи зможу я виконати, щось зробити, чи зможу я одночасно нести якісь два предмети, чи зможу я втримати, чи зможу я щось зробити зараз», — Олена Познякова, інженерка забезпечення якості Esper Bionics.

Протезом можна керувати в застосунку

Протез можна налаштувати та керувати ним за допомогою застосунку на смартфоні.

«Перше, з чим працює користувач — це головний екран, на якому є хоплення. Хоплення налаштовуються індивідуально під власні вподобання. Для чого це потрібно? Для того, щоб налаштувати їхню зручну почерговість, як, наприклад, хоплення, які використовуються в побуті», — Олена Познякова, інженерка забезпечення якості Esper Bionics.

Рука витримує до 30 кг ваги, тож деякі користувачі можуть навіть відтискатися від підлоги. Можна налаштувати руку таким чином, щоб, наприклад, тримати письмову ручку чи округлі предмети.

«Ми можемо окремо налаштувати позицію кожного пальчика. Ось так це відбувається: ми налаштовуємо відкриту та закриту позицію — користувачеві можна просто ввімкнути руку й користуватися нею за допомогою сигналів», — Олена Познякова, інженерка забезпечення якості Esper Bionics.

Time вніс цей протез до списку найкращих винаходів світу

У 2022 журнал Time вніс цей протез до списку найкращих винаходів світу й помістив на обкладинку. У тому ж році Esper Bionics запустили програму протезування для ветеранів.

«У рамках Esper for Ukraine ми надаємо українцям наші протези безкоштовно. Їх виробництво та встановлення ми співфінансуємо з донорами», — Богдан Діордіца, керівник зі стратегічних партнерств Esper Bionics.

Щоб подати заявку на протез руки, потрібно заповнити форму на сайті. Після цього з подавачем зв’язується лікарка та дізнається всі подробиці. Ринкова вартість протеза — 25 000 доларів, але для ветеранів їх виготовляють за собівартістю. А оплачують протезування донори, яких компанія найчастіше шукає самостійно.

«Й інформаційна, і фінансова підтримка, якої ми потребуємо — це просто розповсюдження інформації про нашу програму серед тих компаній, які знову ж таки з якихось причин не можуть донатити на дрони, на авто, на зброю, але хочуть допомагати Україні гуманітарно», — Богдан Діордіца, керівник зі стратегічних партнерств Esper Bionics.

У цьому році Esper Bionics планує збільшити виробництво втричі. Адже їхня найголовніша мета — повернути до повноцінного життя якомога більше ветеранів.

Нагадаємо, у Мінсоцполітики створили дашборд із переліком протезних підприємств.

Також ми розповідали, як український військовий станцював балет на протезах у Каліфорнії.

Технології

Українські розробники представили інноваційні системи лазерних симуляторів MILES

Опубліковано

Українська компанія U-Force презентувала передові системи лазерних симуляторів Multiple Integrated Laser Engagement System (MILES), які вже активно використовуються для навчання українських військових.

Про це повідомляє компанія розробників U-Force.

Тренажери з технологією MILES забезпечують значну економію ресурсів та підвищують рівень підготовки. Система використовує лазерні пристрої та приймачі, які кріпляться до зброї та тренувального спорядження військових, що дає можливість бійцям відпрацьовувати стрілецькі навички, тактичні маневри та штурмові дії.

Читати також: Brave1 залучив $200 000 на дрон для виявлення вибухонебезпечних предметів

Ефективність та економія

Тренажери MILES використовують програмне забезпечення з математичними моделями, що симулюють погодні умови, поведінку набоїв (рикошети та балістику). За даними інструкторів з підготовки особового складу, використання цих систем знижує ймовірність поранення військових у бою на 60-70%.

Крім стрілецької зброї, компанія U-Force розробила тренажери для навчання різних навичок, включаючи лазерні системи для бронетехніки, гранатометів, гранат, протипіхотних та протитанкових мін. Вартість використання цих систем дорівнює ціні використаної електроенергії, що допомагає заощаджувати справжні боєприпаси, які використовуються для навчання. Після таких тренувань військовим достатньо 1-2 рази попрактикуватися з реальною зброєю, щоб відточити свої навички.

Також компанія розробила лазерну систему для тренування пілотів ударних FPV-дронів, що додає ще більше можливостей для підготовки українських військових до різних бойових умов.

Нагадаємо, що українські розробники оголосили про створення новітньої зброї для ЗСУ з дальністю ураження до 1000 км.

Фото: U-Force.

Читати далі

Технології

В «Резерв+» додали актуальні дані про статус бронювання: як це працює

Опубліковано

У застосунку «Резерв+» зʼявилася можливість підвантажувати актуальні дані про бронювання до електронного військово-облікового документа. Послуга доступна лише для працівників критично важливих для держави підприємств і тих, які забезпечують потреби сил оборони.

Про це повідомляє Міністерство оборони.

Заброньовані громадяни отримуватимуть push-повідомлення про появу статусу бронювання в реєстрі військовозобов’язаних Оберіг. Щоб отримати актуальний статус після отримання сповіщення, необхідно:

  1. Натиснути на кнопку з трьома крапками на головному екрані.
  2. У спадному меню вибрати «Оновити документ».

Читати також: Чи будуть електронні повістки у «Резерв+»: відповідь Міноборони

«Працівникам критично важливих підприємств та ВПК більше не потрібно носити паперові документи про бронювання. Вони можуть показати інформацію у застосунку Резерв+ на смартфоні. Статус бронювання можна отримати легко, зручно та без жодних черг і паперової рутини», — зазначила заступниця міністра оборони України з питань цифрових трансформацій Катерина Черногоренко.

Електронне бронювання на порталі Дія запрацювало з 17 липня. Понад 55 тисяч співробітників критично важливих підприємств вже заброньовано онлайн.

«Резерв+» продовжує оновлюватись. Команда активно працює над новими функціями, зокрема автоматичними відстрочками для певних категорій громадян.

Нагадаємо, що за тиждень в «Дії» забронювали понад 55 тисяч працівників критично важливих підприємств.

Фото: «Резерв+».

Читати далі

Технології

Реліз гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl перенесено: названі нові дати

Опубліковано

Розробники повідомили, що реліз гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, який спочатку планували на 5 вересня, перенесено на 20 листопада 2024 року.

Про це повідомляють розробники.

Вони презентували новий трейлер гри та пояснили, що їм потрібні ще два місяці для виправлення «багів».

Читати також: На ВДНГ відкрили фан-зону: там можна подивитися Олімпійські Ігри 2024

Команда також анонсувала відео S.T.A.L.K.E.R. 2 Developer Deep Dive, яке вийде на медіамайданчиках Xbox 12 серпня. У цьому відео будуть інтерв’ю, нові відеоматеріали та повне проходження одного з квестів гри.

Про гру

Дії S.T.A.L.K.E.R. 2 відбуваються у зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Гра поєднує елементи шутера, горора й імерсивного симулятора. Основний сюжет гри триває приблизно 40 годин і має варіантивність у проходженні, що призводить до чотирьох різних кінцівок.

GSC Game World обіцяє додаткові анонси влітку 2024 року, де буде представлено більше інформації про шутер.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: