Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/JJrwvmBmtbE?si=fZRAAGzD-eyx3vmySSSSSS

Технології

Український біонічний протез руки – одна з найкращих розробок людства (ВІДЕО)

Опубліковано

Протез від українського виробника ввійшов до списку найкращих винаходів людства.

Про розробку та її творців розповідає ШоТам.

Роборука зі штучним інтелектом

Це роборука зі штучним інтелектом, якою можна готувати, відтискатися чи грати в настільні ігри. А керується вона за допомогою застосунку на смартфоні.

«Налаштовуємо кожен пальчик окремо так, як нам потрібно — ось так це виглядає», — Олена Познякова, інженерка забезпечення якості Esper Bionics.

І головне, такі протези безкоштовно можуть отримувати наші ветерани. Дмитро Газда — медик за освітою та підприємець, який мріяв створювати технології майбутнього. На розробку саме протезу руки його наштовхнула випадковість…

«Якось фейсбук йому запропонував як спільного друга дівчину з ампутацією руки. І він її впізнав, адже багато років тому він був асистентом на операції, де відбувалася ця ампутація. І тут у нього все склалося, трапився інсайт», — Дмитро Гануш, маркетинговий директор Esper Bionics.

Заснували стартап і почали експериментувати

У 2019 Дмитро та двоє партнерів заснували стартап і почали експериментувати з моделями руки.

«Усе почалося з пальця, створення тестової моделі», — Дмитро Гануш, маркетинговий директор Esper Bionics. Основним ринком збуту обрали США.

А після 24.02 почали також працювати над протезуванням для захисників і масштабували виробництво в Києві.

«Нам, мабуть, єдиним поки що вдалося досягти максимальної подібності руки до людської. Тобто навіть якщо ми на неї вдягнемо рукавичку, то зовні буде дуже важко відрізнити від біологічної руки. Наша рука розумна, окрім того, що вона гарна», — Дмитро Гануш, маркетинговий директор Esper Bionics.

Протез має датчики, які зчитують та оброблюють м’язову активність і сигнали від мозку та транслюють їх у рухи.

Читайте також: Як в Україні безкоштовно отримати протез. Досвід жителя Ізюма, який наступив на міну «пелюстку»

«Протез складається з куксоприймача, в якому є сенсори та блоки живлення, та, власне, кисті, яка розуміє сигнали сенсорів і перетворює в рухи», — Дмитро Гануш, маркетинговий директор Esper Bionics.

Зараз Esper Bionics виробляють 15 рук на місяць. Основа складається з авіаційного алюмінію та сталі.

«Тут, власне, відбувається все виробництво Esper Hand. У цьому ЧПУ-станку виготовляється більшість металевих деталей, а їх майже 280 в Esper Hand — від великих до дуже-дуже дрібних. Ось можна навіть подивитися — зараз відбувається випробування однієї з деталей, яка є основою для пальця», — Дмитро Гануш, маркетинговий директор Esper Bionics.

Олена з народження не має правої руки. Вона працює тестувальницею в компанії, і понад 2 роки — з роборукою.

«Я відчуваю, що тепер у мене не виникає питання, чи впораюсь я з якоюсь задачею, чи зможу я виконати, щось зробити, чи зможу я одночасно нести якісь два предмети, чи зможу я втримати, чи зможу я щось зробити зараз», — Олена Познякова, інженерка забезпечення якості Esper Bionics.

Протезом можна керувати в застосунку

Протез можна налаштувати та керувати ним за допомогою застосунку на смартфоні.

«Перше, з чим працює користувач — це головний екран, на якому є хоплення. Хоплення налаштовуються індивідуально під власні вподобання. Для чого це потрібно? Для того, щоб налаштувати їхню зручну почерговість, як, наприклад, хоплення, які використовуються в побуті», — Олена Познякова, інженерка забезпечення якості Esper Bionics.

Рука витримує до 30 кг ваги, тож деякі користувачі можуть навіть відтискатися від підлоги. Можна налаштувати руку таким чином, щоб, наприклад, тримати письмову ручку чи округлі предмети.

«Ми можемо окремо налаштувати позицію кожного пальчика. Ось так це відбувається: ми налаштовуємо відкриту та закриту позицію — користувачеві можна просто ввімкнути руку й користуватися нею за допомогою сигналів», — Олена Познякова, інженерка забезпечення якості Esper Bionics.

Time вніс цей протез до списку найкращих винаходів світу

У 2022 журнал Time вніс цей протез до списку найкращих винаходів світу й помістив на обкладинку. У тому ж році Esper Bionics запустили програму протезування для ветеранів.

«У рамках Esper for Ukraine ми надаємо українцям наші протези безкоштовно. Їх виробництво та встановлення ми співфінансуємо з донорами», — Богдан Діордіца, керівник зі стратегічних партнерств Esper Bionics.

Щоб подати заявку на протез руки, потрібно заповнити форму на сайті. Після цього з подавачем зв’язується лікарка та дізнається всі подробиці. Ринкова вартість протеза — 25 000 доларів, але для ветеранів їх виготовляють за собівартістю. А оплачують протезування донори, яких компанія найчастіше шукає самостійно.

«Й інформаційна, і фінансова підтримка, якої ми потребуємо — це просто розповсюдження інформації про нашу програму серед тих компаній, які знову ж таки з якихось причин не можуть донатити на дрони, на авто, на зброю, але хочуть допомагати Україні гуманітарно», — Богдан Діордіца, керівник зі стратегічних партнерств Esper Bionics.

У цьому році Esper Bionics планує збільшити виробництво втричі. Адже їхня найголовніша мета — повернути до повноцінного життя якомога більше ветеранів.

Нагадаємо, у Мінсоцполітики створили дашборд із переліком протезних підприємств.

Також ми розповідали, як український військовий станцював балет на протезах у Каліфорнії.

Суспільство

Український проєкт з спільнототворення у громадах отримав міжнародну нагоду

Опубліковано

Проєкт “Community reBuilding” від аналітичного центру Cedos, який передбачає створення 10 унікальних центрів спільнототворення в 10 громадах, переміг у номінації “Висхідні зірки” на конкурсі New European Bauhaus Prizes 2024.

Про це повідомляє Хмарочос.

Про конкурс

Кожного року Єврокомісія організовує конкурс з метою виявлення інноваційних ідей у галузі архітектури, дизайну та урбаністики, спрямованих на покращення місцевих громад і суспільства в цілому. Цього року Україна вперше приєдналася до цього заходу. Із понад 500 учасників у фіналі конкурсу представлено 4 проєкти з України.

Читати також: В київській області перейменують 7 населених пунктів

Про проєкт

Проєкт Community reBuilding спрямований на розвиток центрів спільнототворення у 10 українських громадах з населенням до 100 тисяч осіб. Громади отримали гранти у розмірі 1 000 000 гривень від WNISEF та Cedos, а також менторську підтримку від експертів різних сфер для створення та розвитку цих центрів.

Центри спільнототворення – це відкриті простори, де представники різних соціальних груп можуть збиратися для спільного проведення дозвілля, розвитку громади, співпраці та реалізації свого потенціалу. Вони були організовані на базі різноманітних об’єктів, таких як бібліотеки, ветеранські центри, будинки культури, старовинні будівлі аптек і т.д.

Нагадаємо, що відкрилась реєстрація на інвестиційний саміт SelectUSA: як взяти участь.

Фото: New European Bauhaus Prizes 2024

Читати далі

Суспільство

В Україні презентували дрон, який здатен наносити удари глибиною 100+ кілометрів

Опубліковано

На День працівника оборонно-промислового комплексу Президенту Володимиру Зеленському представили нову модель амуниції для блокування, яка може атакувати об’єкти на відстані понад 100 кілометрів углиб театру бойових дій.

Про це повідомляє Мілітарний.

Про безпілотник

Безпілотний літальний апарат, чия назва поки що залишається в секреті, вже активно використовується на фронті проти російських окупантів і здобув перші перемоги, успішно уражаючи, зокрема, російський зенітний ракетний комплекс.

У майбутньому ця нова розробка планує стати знаряддям ураження об’єктів як на землі, так і в повітрі завдяки своїй високій швидкості та потужній бойовій системі.

Активно переслідуючи ворожі розвідувальні безпілотники, які координують російські авіаційні та ракетні удари по тилу та передовій в Україні, цей безпілотник може значно зменшити ударний потенціал російських військ.

Читати також: Стало відомо, коли офіційно відкриють міст-хвилю на Оболонській

Можливості дрону

Цей безпілотник має електричний двигун і запускається з катапульти, що робить його легким у використанні. Новий дизайн забезпечує високу маневреність та можливість ураження цілей по різних траекторіям, включаючи заходи на ціль під прямим кутом.

Бойова частина вагою до 3 кілограмів може бути установлена залежно від типу цілі, включаючи уламкові, термобаричні або бронебійні з ударним ядром. Для перехоплення повітряних цілей безпілотник оснащується уламковою бойовою частиною.

Важливим елементом є дрон-ретранслятор, який працює в парі з баражуючим боєприпасом, забезпечуючи зв’язок на великій відстані та контроль над цілями.

Усі безпілотники комплексу оснащені шифрованими зв’язковими модулями для захисту від радіоелектронного придушення, а інтеграція системи “машинного зору” дозволяє автоматично захоплювати цілі, навіть у зоні дії радіоелектронних систем ворога.

Цей український ударний комплекс обіцяє стати ефективним засобом захисту від ворожої техніки, спроможним знизити ударний потенціал ворожих військ на фронті.

Нагадаємо, що Міноборони приєднали понад 300 військових частин до системи SAP.

Також ми повідомляли, як залишатися з інтернетом, навіть без електроенергії.

Читати далі

Технології

Міноборони приєднали понад 300 військових частин до системи SAP

Опубліковано

Міністерство оборони продовжує впровадження у ЗСУ автоматизованої системи управління оборонними ресурсами на базі SAP. Спільно з Командуванням сил логістики та іншими командуваннями ЗСУ вже підключили більше 300 військових частин. 

Про це повідомляють на сайті Міністерства оборони України.

Про SAP

SAP – це передова міжнародна система управління ресурсами, що використовується 28 країнами-членами НАТО. Вона автоматизує процеси постачання, управління запасами на складах, обробку заявок, та дозволяє ефективно задовольняти потреби військових у необхідних матеріалах та ресурсах.

Читати також: У Києві анонсували Міжнародну конференцію з медіаграмотності та саморегулювання медіа

Реалізація приєднання

“Ми продовжуємо планово розгортати SAP у війську. Наша мета зрозуміла – зробити логістику цифровою і  контрольованою в плані потреб і постачання. Військові не мають витрачати купу часу на роботу з папірцями”, – розповідає заступниця Міністра оборони Катерина Черногоренко.

Міноборони почали автоматизацію з обліку речового майна, запчастин та техніки, що дозволило оновити процеси та обладнання декількох складів забезпечення. Операції на складах виконуються за допомогою сканерів, терміналів та інших інструментів управління на базі SAP. Міноборони проводить навчання працівників складів для ефективної роботи з системою. Основною метою є повна автоматизація логістичних процесів та відмова від паперової документації.

Нагадаємо, що в Полтаві відкрили надсучасний реабілітаційний центр для поранених військових RECOVERY.

Фото: Міністерство оборони України.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 тиждень тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство2 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство2 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення