Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/Hb2SeGPkKHE?si=KQmULOvkJRtmx4Pw

Технології

Винахідник зі Слов’янська змайстрував диван на колесах (ВІДЕО)

Опубліковано

Нарешті в Україні винайшли диван, на якому можна їздити. Транспорт мрії створив винахідник зі Слов’янська.

Як йому це вдалося, розповідає ШоТам.

«Думаю: “А на чому ти відчуваєш максимальний комфорт? Та на дивані, звичайно ж!”. Це максимально зручна штука. Ну, і виникла ідея зробити так, щоб він рухався. Виїжджаю там десь кави попити в парк. Це прикольно», — Аркадій Фішман, винахідник.

Інженер-розробник з 20-річним досвідом

Аркадій — інженер-розробник з 20-річним досвідом. Конструював майже все: від обладнання для заводів до дерев’яних дитячих іграшок. Його найяскравіша розробка — інтроцикл. Це транспорт на одному великому колесі, аналогів якому нема у світі.

«Мені дуже подобається ідея засобу пересування на одному колесі. Я вирішив, що треба сісти зручно, як у кріслі, і спроєктував так, щоб можна було сісти вдвох. Що то за транспорт такий, якщо не можна ніяку дівчину покатати, правильно? Нащо тоді він потрібний?», — Аркадій Фішман, винахідник.

До 24 лютого Аркадій також робив сухе вино та започаткував винний фестиваль у Слов’янську. Але повномасштабне вторгнення перекреслило захоплення та плани.

Дивіться відеоДва куми з Прикарпаття створили дрон-заміновувач для ЗСУ

«Як я о 5 ранку 24 лютого прокинувся від вибухів, то одразу стало зрозуміло, що вином я вже не займаюся. Що треба збирати речі та їхати де-небудь у той бік, де вибухів немає», — Аркадій Фішман, винахідник.

Диван на колесах складається з дощок та обладнання з інтроциклу

Разом з 6-річним сином Аркадій виїхав на Тернопільщину. З дружиною, що зараз за кордоном, чоловік розлучений 4 роки. Сина виховує сам. Взимку 2023 року Аркадію спало на думку зробити диван на колесах. Транспорт складається з дощок та обладнання з інтроциклу.

Щойно Аркадій виїхав на вулицю, перехожі почали його знімати та викладати відео в соцмережі. А чоловік радіє, що підіймає людям настрій і підвозить усіх охочих.

«Чому я створив його? Тому що вважаю, що життя в переважній більшості сумне та сіре. Якщо ти хочеш його якось підфарбувати яскравими фарбами, то маєш це робити власноруч», — Аркадій Фішман, винахідник.

Наразі Аркадій усі сили вкладає в розвиток власного бізнесу — овочевої консервації. Через сторінку в соціальній мережі продає закрутки, снеки та соуси за власними рецептами.

Читайте також«План народився просто в дорозі». Як компанія «ТАНА» з Луганщини евакуювала не лише виробництво, а й всю команду

«Розробив два рецепти взагалі нових. Я чогось подібного не знайшов. В’ялений солодкий перець в олії — це перша страва. Друга — я зробив томатну пастилу, тільки не дитячу, а гостру», — Аркадій Фішман, винахідник.

Планує нові винаходи і шукає дівчину

Але Аркадій планує і нові винаходи та відкритий до будь-яких пропозицій.

«Інженер проєктує будь-що, було б фінансування. Тобто від підводного човна до літака — обмежень ніяких немає взагалі. Навіть ні, не до літака — до космічної ракети. Обмеження по дальності польоту моєї думки — його майже не існує», — Аркадій Фішман, винахідник.

А ще шукає другу половинку, щоб разом кататися на дивані.

«Моє серце вільне. Шукаю дівчину», — Аркадій Фішман, винахідник.

Попри війну, чоловік намагається не втрачати оптимізм і дарувати радість собі й оточенню.

Нагадаємо, у Київській політехніці студенти створюють унікальний вітчизняний колінний протез.

Також ми розповідали, як на Харківщині створили машину для розмінування, що знешкоджує протипіхотні міни.

Технології

Робот майбутнього: Міноборони кодифікувало бойовий модуль з гранатометом

Опубліковано

Міноборони кодифікувало та допустило до використання дистанційно-керований бойовий модуль «ШАБЛЯ МК19(М)». Роботизований модуль з гранатометом може працювати самостійно під керуванням одного оператора.

Про це повідомили у Головному управлінні забезпечення супроводження життєвого циклу озброєння і військової техніки.

Бойовий модуль «ШАБЛЯ МК19(М)» створили для ведення вогню з автоматичного гранатомета калібру 40 мм. Система інтегрується як на наземні роботизовані комплекси, так і на транспортні засоби.

За даними оборонного відомства, модуль призначений, щоб вести вогонь прямим або непрямим наведенням, уражати ворога по координатах із закритих позицій. «ШАБЛЯ МК19(М)» може керувати один оператор.

Нагадуємо, що ДСНС залучила гелікоптери до ліквідації наслідків удару росії по Києву (ВІДЕО).

Також ми писали, що у Львові відкриють перший в Україні центр для постраждалих від полону та тортур.

Фото обкладинки: Міноборони

Читати далі

Технології

В Україні розробили спеціальний засіб РЕБ, який глушить ворожі дрони Mavic (ВІДЕО)

Опубліковано

На фронті з’явився новий інструмент радіоелектронної боротьби — система Algiz AM, розроблена в межах кластера Brave1 для нейтралізації ворожих дронів типу Mavic. Високотехнологічну розробку вже використовують на передовій для придушення каналів зв’язку безпілотників.

Про це повідомили в Brave1.

Brave1 підтримав команду розробників у проходженні кодифікації, що пришвидшило впровадження Algiz AM у підрозділах Сил оборони. Крім того, кластер забезпечив зворотний зв’язок із військовими, що дозволило вдосконалити систему відповідно до бойових потреб.

Система здатна:

  • змінювати напрям випромінювання на 360° для оперативного реагування;
  • працювати дистанційно — оператор може керувати з укриття;
  • швидко розгортатися завдяки мобільній платформі.

Читайте також: Швеція стане партнером України у сфері військового космосу для оборонних потреб

Назва Algiz походить від руни захисту — саме це вона й забезпечує на фронті, допомагаючи рятувати життя українських воїнів.

Algiz AM — український засіб РЕБ, що глушить ворожі «мавіки» У сучасній війні дрони типу Mavic стали одним із найпоширеніших інструментів на полі бою. Щоб нейтралізувати ворожі “мавіки”, учасники кластеру Brave1 створили Algiz AM — високотехнологічну систему радіоелектронної боротьби, що ефективно придушує канали їх зв’язку. Ключові особливості Algiz AM: 🔸 змінює напрям випромінювання на 360°, оперативно реагуючи на загрози 🔸 оснащений дистанційним керуванням — оператори можуть працювати з укриття 🔸 мобільна платформа забезпечує швидке розгортання та маневреність у польових умовах Brave1 підтримав команду розробників із проходженням кодифікації — це пришвидшило шлях до впровадження в підрозділах Сил оборони. Також кластер допоміг налагодити ефективну взаємодію виробника з військовими, що дозволило вдосконалити засіб відповідно до реальних потреб фронту. Назва Algiz походить від однойменної руни, що символізує захист — саме це система забезпечує на передовій, щодня рятуючи життя українських військових.

Опубліковано Brave1 Понеділок, 16 червня 2025 р.

Нагадаємо, що на озброєння ЗСУ офіційно прийняли дрон «Волиняка», який уражає важкоброньовану техніку.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Brave1

Читати далі

Технології

Фронтмен Imagine Dragons та його брат анонсували гру, у якій підтримали Україну

Опубліковано

Лідер гурту Imagine Dragons та амбасадор UNITED24 Ден Рейнольдс разом із братом Маком анонсували першу гру своєї незалежної студії Night Street Games — Last Flag, події якої розгортаються у 1970-х. За сюжетом гравці мають захопити ворожий прапор і надійно заховати свій.

Про це повідомили в UNITED24.

До розробки гри долучилися й українські фахівці, зокрема й ті, хто захищає Україну у війську. На знак вдячності один з ігрових персонажів носить нашивку з українським прапором на комірці — як символ підтримки й шани до тих, хто допоміг створити Last Flag. Реліз гри запланували на 2026 рік.

Imagine Dragons є амбасадорами платформи UNITED24. Вони послідовно підтримують Україну з перших днів повномасштабного вторгнення, вивішують український прапор на концертах по всьому світу та допомагають збирати кошти на гуманітарні й медичні потреби.

Читайте також: Головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО)

У 2022 році гурт допоміг зібрати понад 6 мільйонів доларів на реанімобілі для українських медиків. А у 2023 році Imagine Dragons створили кліп Crushed. У відео розповіли про 14-річного Сашу, який пережив 5 місяців російської окупації. Частину його будинку зруйнували, а сусіди загинули від російських обстрілів.

Нагадаємо, що соліст Imagine Dragons підняв український прапор під час концерту в Мілані (ВІДЕО).

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Шопочитати

Військо6 днів тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство1 тиждень тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості2 тижні тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...