Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

VR з шоломами чи повна темрява: сім незвичних квест-кімнат в Україні

Опубліковано

Квест-кімнати як вид розваг стають дедалі популярнішими через реалістичність гри та акценти на яскравих емоціях, які людям рідко трапляються у повсякденному житті. А проте звичайні пошуки ключа від замкнених дверей вже перестали бути новинкою. Пропонуємо сім незвичних квест-кімнат, у яких гравцям доведеться провести пів години наодинці зі своїми страхами, пройтися територією у 800 квадратних метрів у повній темряві та годину, сидячи, визволяти друзів із пастки.

«Морг» від KADRooM, Київ

Тут у вас немає зв’язку з зовнішнім світом, ви 30 хвилин наодинці сам із собою. Квест не передбачає надання підказок, тож сподіватися на допомогу — зась. Всі кімнати втілені за мотивами різних фільмів. При створенні «Моргу» мережа надихалася кінострічкою «Піджак», де головному герою також довелося опинитися зачиненим у холодильній камері моргу.

Це варіант для тих, хто хоче зустрітися зі своїми страхами віч-на-віч. Іноді трапляється так, що цю кімнату покидають, так і не дійшовши до кінця. Виною тому — брак наснаги та сміливості справитися зі своїми внутрішніми переживаннями. Бо ж через те, що квест передбачає повне занурення в атмосферу, вас навіть до гри заводить лікар. Хоча методи лікування у нього дещо специфічні.

Квест-кімната «Морг» від KADRooM, Київ

Ціна: 400 грн

Складність: 4/5

Кількість учасників: 1

Для запису: сайт 

«Екстремальне шоу» від Questroom, Львів

Ви — головні герої фільму жахів у реальності, яким треба вибратися з підземелля. Проте там повна темрява, а у гравців — один ліхтарик на всіх. Це не квест — це реаліті-шоу, яке приготувало місію на виживання.

«Екстремальне шоу» називають новим форматом квесту з різними видами тортур, мук і психологічним тиском, який стане справжнім випробуванням. Гравці зустрінуться зі своїми фобіями, адже на шляху до перемоги їх чекатимуть актори, які добряче «пограються» з чужими нервами. Брати участь радять лише людям зі стійкою психікою.

Квест-кімната «Екстремальне шоу» від Questroom, Львів

Ціна: 840 грн за 4 гравців

Складність: 3/5

Кількість учасників: 2-7

Для запису: сайт

«Лабіринт» від i-LABYRINTH, Київ

Тут немає крові, остраху і кишок, вас не залякуватимуть до заїкання або втрати свідомості. Якщо вас не лякає сам факт, що все буде відбуватися у повній темряві. Це повноцінна екшн-гра з елементами квесту. Її називають «бродилкою» в жанрі хоррор-містика, де учасники опиняються на території у 800 квадратних метрів. 

До часу проходження квесту тут ставляться не суворо, люди йдуть туди за перемогою. А в цьому допоможуть професійні актори — так звані тіні. Іноді вони прикидаються добрими й обманюють та заводять у всі тупики. Актори різко з’являються і зникають. Грають вони безконтактно: з відвідувачами не чубляться.

Читайте також: Вони змусять вас реготати: сім популярних українських стендап-коміків

Одна з відвідувачок Тетяна Потоцька ділиться досвідом: «Ми у чотирьох ходили, і мені реально було страшно. Актори круто справлялися з роботою. Хоча мені здається, що якщо йти більшою компанією, то це вже по-іншому якось відчувається, більше фану. Але досвід у будь-якому випадку цікавий».

Квест-кімната «Лабіринт» від i-LABYRINTH, Київ

Ціна: від 1200 грн/4 гравці

Складність: 3/4

Кількість учасників: 2-16

Для запису: сайт

«Машинаріум» від «Ізоляція», Харків

Цей варіант розриває стереотипи про стандарт квест-кімнат. За одну годину ви не зробите жодного кроку. Грати може тільки команда з чотирьох гравців, і лише так з неї можна звільнитися. Ваша команда — єдиний живий організм, який здатен вирішити набір логічних головоломок. Тільки це дозволить поетапно визволити всі частини тіла, прикуті до стільця.

У «Машинаріумі» є закономірність, але немає звичної логіки. Особливістю цього квесту є те, що кожен учасник може звільнити не себе, а свого колегу. Тож на швидкість перемоги впливає злагодженість у команді. Якщо серед гравців присутня «слабка ланка», їм не вибратися.

Квест-кімната «Машинаріум» від «Ізоляція», Харків

Ціна: 700-1000 грн за групу

Складність: 3/5

Кількість учасників: 4

Для запису: сайт

«Чорнобиль» від «Замкнені», Дніпро та Київ

Хочете вплинути на минуле, стати свідком подій, що змінюють світ? Ви відправитеся у небезпечну подорож, з якої начебто неможливо повернутися, дізнаєтеся, що сталося в ніч аварії та що було після неї. Місто, що стало привидом, може розповісти свою історію.

Це квест у віртуальній реальності. Учасники надягають шоломи, беруть контролери та занурюються у сюжет. Там, власне, події фатального дня у Чорнобилі, гравці стають очевидцями. Приблизно 70% команд проходять квест до кінця.

Квест-кімната «Чорнобиль» від «Замкнені», Дніпро та Київ

Ціна: 200-300 грн з гравця

Складність: 2/5

Кількість учасників: 2-6

Для запису: сайт

«Антидит: вірус 2020» від Don’t Panic, Одеса

Закрита лабораторія з розробки біологічної зброї. Кілька днів тому зв’язок з підземними рівнями центру був втрачений, а доступ обмежений за протоколом безпеки «Карантин». Гравці стають спецгрупою дослідників-ліквідаторів, яких у терміновому порядку відправили на об’єкт для оцінки ситуації та запобігання можливої ​​світової епідемії.

Квест з віковим обмеженням 12+ як ніколи актуальний у період пандемії. На гравців чекає оригінальний сюжет та унікальні декорації. Організатори розуміють хвилювання учасників, тож у перервах щоразу дезінфікують усі ігрові предмети.

Квест-кімната «Антидит: вірус 2020» від Don’t Panic, Одеса

Ціна: 600-800 грн за групу

Складність: 2/5

Кількість учасників: 2-4

Для запису: сайт

«Таємниця мольфара» від ESCAPE QUEST, Івано-Франківськ

У хащах загадкового чорного лісу причаївся злий вовкулака. Він наслав прокляття на молодого легеня, який знехтував мольфарськими традиціями. Розчаклувати його може тільки мольфар. Але тільки обраний віднайде стежку до його хатинки. Для цього потрібно розгадати складні загадки, які заховалися в гущавині темного лісу.

На початку гри учасники потрапляють у похмурий карпатський ліс, де кожна деталь може виявитись підказкою та ключем до розгадки таємниць. А може бути й просто елементом, який відвертає увагу, щоб стривожити, налякати та ще більше заплутати вашу свідомість. В учасників є 60 хвилин, щоб розгадати таємницю мольфара. Майже всі учасники проходять квест до кінця.

Квсет-кімната «Таємниця мольфара» від ESCAPE QUEST, Івано-Франківськ

Ціна: 500-600 грн за групу

Складність: 4/5

Кількість учасників: від 4 до 6

Для запису: сайт

Технології

Українські розробники створили дрон, який може атакувати об’єкти у Сибіру

Опубліковано

В Україні створили безпілотник, який може дістатися до російського Сибіру.

Про це повідомляє видання The Economist. 

Про розробку

Україна вклалась у розробку безпілотників дальнього радіусу дії, які можуть виявляти та атакувати віддалені цілі. Остання модель здатна уражати цілі на відстані до 3000 км і може дістатися до Сибіру.

У The Economist зазначають, що такі розробки є реакцією на необхідність, оскільки Захід не дуже бажає надавати Україні зброю великої дальності. У той же час, Білий дім виражає занепокоєння щодо української програми та ударів по нафтовим установкам. Він намагається переконати українську сторону припинити атаки. Причини турботи різні: від зростання цін на нафту до можливості неконтрольованого ескалації конфлікту.

Читати також: Стало відомо, коли в Україні eSIM запрацює на смартгодинниках

Плани на майбутнє

Офіцер з розвідки, який має псевдонім “Детектив”, відповідальний за певну частину програми, стверджує, що не отримував інструкцій щодо припинення операцій.

Він повідомляє, що минулого тижня було припинено націлювання на нафтову інфраструктуру, проте це може бути тимчасовою мірою.

“Наші цілі змінюються щодня. Ми не даємо росіянам спокою”, – заявив він.

Нагадаємо, що військові почали розписувати стелу в Донецькій області.

Фото: Dpa

Читати далі

Технології

Стало відомо, коли в Україні eSIM запрацює на смартгодинниках

Опубліковано

Mezha.Media провело інтерв’ю з мобільними операторами в Україні щодо можливого введення підтримки eSIM для смарт-годинників.

Про це повідомляють на сайті медіа.

Ось які терміни вони називають:

  • У компанії “Київстар” вказують, що це “викликаний технічний процес”, який може зайняти близько двох років.
  • У “Vodafone Україна” передбачають, що використання eSIM на смарт-годинниках буде доступно для користувачів в Україні вже наступного року. Наразі ведуться обговорення з виробниками таких годинників.
  • В lifecell говорять, що запустять цю функцію, щойно матимуть змогу. В компанії зазначили, що вже кілька років працюють над цим, і підтримка eSIM годинниками Apple напряму залежить від вендора.

Читати також: “World Press Photo 2024”: українська фотожурналістка стала лауреаткою конкурсу

Зазначається, що наразі лише невелика частина абонентів успішно перейшла на електронну eSIM. Це пояснюється обмеженою кількістю смартфонів, які підтримують цей новий стандарт.

Нагадаємо, що в Софії Київській відкриють Великодню виставку з квітів.

Фото: wise

Читати далі

Технології

На Київщині запустили інноваційну станцію з переробки воєнних відходів

Опубліковано

У Бучі відкрили інноваційний майданчик, де будуть переробляти будівельні залишки, що залишилися внаслідок руйнувань, спричинених російською окупацією.

Про це повідомив міський голова Бучі Анатолій Федорук.

фото: Анатолій Федорук

Про станцію

За словами Анатолія Федорука, це — одна з перших в Україні стійких і повноцінних станцій з переробки відходів такого типу. Вона була побудована за підтримки Програми розвитку ООН в Україні, яка забезпечила майже усе обладнання для роботи майданчика: фронтальний навантажувач, дробарку та грохот — пристрій для механічного розподілу частинок будівельного сміття.

Читати також: Група українських захисників безкоштовно отримає інноваційні протези в Берліні

На станції будівельні відходи війни будуть подрібнювати та сортувати за фракціями, а кінцевий продукт — перепрофілювати для потреб громади. Наприклад, використовуватимуть для будівництва доріг чи виробництва протиожеледних сумішей. 

“За нашими підрахунками, у громаді залишилося близько 75 тисяч кубометрів будівельних відходів після демонтажу зруйнованих об’єктів. Відтепер утилізацією та переробкою цих відходів займатиметься КП “Бучасервіс”“, – відзначає Анатолія Федорук.

Нагадаємо, що в Україні почалась підготовка фахівців з реставрації культурної спадщини.

Фото: Анатолій Федорук

Читати далі