Суспільство
Нарешті вільні! Цікаві факти про проголошення незалежності. Чи знаєте всі? (Тест)
1. Ще до проголошення незалежності України 21 січня 1990 року відбулася подія, яка продемонструвала, що українці об'єднані та хочуть незалежної держави. Що тоді сталося?
У цей день відбувся перший і найбільший «живий ланцюг». Мільйони людей вийшли на вулиці від Івано-Франківська через Львів до Києва, взялися за руки й так відзначили 71-річчя Злуки УНР та ЗУНР. Декларацію про державний суверенітет ухвалили 16 липня 1990 року, а про розпад СРСР оголосили в грудні 1991.
2. В’ячеслав Чорновіл — символ боротьби українців проти російського гніту. Саме йому належить відомий вислів «Розвалюється гнила російська імперія». А коли він його сказав?
В’ячеслав Чорновіл сказав легендарні слова під час мітингу у Львові в 1990 році. Публіка зустріла цю фразу оваціями.
3. Хто був автором Акту проголошення незалежності України, який написав його 23 серпня на сторінках звичайного шкільного зошита? Чий підпис є на цьому документі?
Текст Акту проголошення незалежності України написав саме Левко Лук'яненко — український правозахисник і дисидент, який сумарно понад 25 років перебував у радянських тюрмах. 23 серпня Лук'яненко у своєму зошиті написав текст Акту, який ухвалили наступного дня. Проте в ньому замінили формулювання «відновлення державності» на «проголошення незалежності», адже того вимагали депутати-комуністи.
4. Який громадський діяч промовив: «Той, хто каже, що незалежність впала нам з неба, не знає, що ми діставали по 10 років тюрми і заслання»?
Цей вислів належить Левкові Лук'яненку.
5. Що викрикували люди, які зібралися на мітинг біля Верховної Ради 24 серпня 1991 року, крім «Незалежність! Незалежність!»?
Люди скандували «Прапор на Раду! Прапор на Раду!» до того часу, поки над будівлею Верховної Ради не опустили радянський прапор. Синьо-жовтий стяг підняли над парламентом ще за кілька днів до того, як його визнали державним символом.
6. Яку пісню, крім майбутнього гімну, співали депутати у Верховній Раді після голосування за незалежність?
24 серпня 1991 року о 21:00 до зали Верховної Ради декілька депутатів, серед яких був і Чорновіл, занесли синьо-жовтий прапор. Після цього заспівали «Ще не вмерла Україна» та гімн Січових Стрільців «Ой, у лузі червона калина».
7. Після якої події Україну визнали незалежною інші країни?
Хоча Верховна Рада затвердила Акт проголошення незалежності України 24 серпня 1991 року, проте офіційно це відбулося після всеукраїнського референдуму 1 грудня 1991 року. На референдум винесли запитання «Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?» з двома варіантами відповіді: «Так, підтверджую» або «Ні, не підтверджую». Понад 90% учасників відповіли ствердно.
8. Правові основи незалежної України закріпило ухвалення Конституції. Верховна Рада проголосувала за документ о 9:20 ранку 28 червня 1996 року. А скільки часу над нею працювали, перш ніж ввести в дію?
Безперервна робота тривала 24 години. Конституційна ніч — один з найяскравіших моментів в історії незалежної України.
Поділіться своїми результатами:
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі