Суспільство
«Третя після опівночі». У Львові відкривають музей темряви (ФОТО)
У Львові 22 березня відкривають музей темряви «Третя після опівночі», який дає змогу зрозуміти, як насправді живеться незрячим людям.
Про це повідомили на сайті музею.
Простір музею реалістично відтворює повсякденні місця: галерею, будинок, вулицю, природу.
«Для кожного з нас це звичні локації, які мають своє облаштування, кольори, запахи та звуки. І ми звикли сприймати їх за допомогою зору. Але може бути інакше. Для 39 мільйонів людей у світі візуальних образів не існує», – кажуть засновники.
Зазначається, що першою екскурсією, яку зможуть відвідати львів’яни та гості міста, буде виставка в темряві «Мистецтво на дотик».
Відвідувачі зможуть ознайомитись із живописом, архітектурою та скульптурами, але у суцільній темряві.
«Лише одна година у повній темряві, де світ можна відчути лише на дотик, смак, нюх та слух, змінить ваші погляди на багато речей, які сприймаються як буденне та належне», – додають організатори.
Зазначається, що така виставка цікава та важлива і для незрячих, адже це одна з небагатьох в Україні можливостей познайомитися з шедеврами мистецтва і архітектури.
Всі екскурсії для незрячих проводять безкоштовно.
Довідка
У Києві музей «Третя після опівночі» відкрився ще у 2017 році. Філію у Львові планували відкрити ще у 2019 році, але пандемія, а згодом повномасштабне вторгнення змінили плани.
Окрім виставки «Мистецтво на дотик» у музеї також проводять екскурсії, романтичні вечері та концерти у темряві.
Завдяки музею, майже 600 незрячих відвідувачів змогли «побачити» мистецтво.
Нагадаємо, у Львові відкрили Музей науки, де представлено близько 100 найрізноманітніших експонатів, що інтерактивно пояснюють дітям явища природи та закони фізики.
Крім того, в Україні створили онлайн-проєкт «Музей фрагментів війни» з артефактами, зібраними за понад рік повномасштабного вторгнення.
Фото: 0300.com.ua
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі