Суспільство
У Львові відкрили інтерактивний музей науки
У Львові відкрили Музей науки, де представлено близько 100 найрізноманітніших експонатів, що інтерактивно пояснюють дітям явища природи та закони фізики.
Про подію повідомили у пресслужбі Львівської обласної державної адміністрації.
Музей розміщений на вул. Стрийській, 200а. Це 2200 кв м простору для зручного перебування та цікавого проведення часу.
Експонати музею
Зазначається, що простір поділений на тематичні зони: вода, повітря, людина, оптика, наука, електрика, роботи, Формула-1 та VR. Там є зона акустики, що схожа на студію звукозапису і містить музичні інструменти. У студії можна відтворити ехолокацію кажана та побачити силу свого голосу у вигляді діаграми на екрані.
Є можливість провести цікавий діалог з RoboThespian – він має багато програм та мов на вибір, відповідає на питання, виконує завдання, обличчя робота заливається рум’янцем, а в очах блимають сердечка. Також у Музеї можна побачити роборуку KUKA, якою збирають машини та інші прилади на промислових підприємствах.
Дивіться відео: Гетьманша із Полтави та благодійниця: вийшов мульфільм про Єлизавету Милорадович
Є зона гуманності
Враховано у музеї і інклюзивність: у зоні для виховання гуманності і толерантності діти можуть сісти в інвалідний візок і подолати на ньому перешкоди. Також діти можуть спробувати видобувати воду, як це роблять їхні однолітки в Африці.
Увесь простір музею заповнений маятниками, моделями, апаратами – це такий собі космічний корабель, подорож у майбутнє.
Власник Музею Роман Санін додав, що незабаром у Музеї з’являть ще нові експонати, серед них – точна копія російського військового корабля, який діти зможуть потопити. Власник також розповів, що ідея відкрити такий простір для дітей зародилася, коли він ознайомився з роботою музеїв науки у Європі.
Читайте також: Починаємо все з нуля. Як маріупольська фабрика іграшок «Марі і Поль» відновлює роботу в Дніпрі
Розклад і ціни на квитки
Музей працює щодня з 08:00 до 20:00, вартість вхідного квитка – 350 грн.
Відомо, що це не єдиний такий музей на Львівщині. У квітні 2022 року бізнес-інноваційний центр Львівської політехніки Tech Startup School та Мала академія наук відкрили на вул. Січових Стрільців, 7 у Львові Музей науки та інновацій.
Нагадаємо, нещодавно у Чернівцях відкрили Музей науки.
Також ми повідомляли, як ліцеїсти у Ніжині на Чернігівщині розробили підводний дрон.
Фото: loda.gov.ua.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі