Суспільство
«Сталева сотня»: закохані створюють прикраси з відпрацьованих гільз (ВІДЕО)
Вона шукала, як допомогти захисникам, а знайшла кохання.
Про волонтерку та командира роти і їхній «сталевий» союз розповідає ШоТам.
Ольга Данченко знаходила дрони й тепловізори для захисників, але не очікувала, що знайде на війні кохання. Та ще й в особі суворого командира роти.
І щоб забезпечити його з побратимами всім необхідним, вигадала робити прикраси з відпрацьованих гільз. Тепер ці каблучки й сережки купують у всьому світі, а військові мають гроші на свої потреби.
До вторгнення Ольга Данченко розвивала дитячий табір, а потім стала військовою волонтеркою. Якось поїхала на передову, щоб познайомитися з захисниками, для яких збирала на тепловізори та дрони.
«Я їхала на декілька днів, а лишилася на 4 місяці. Там уперше я побачила Сергія, і щось йойкнуло», — Ольга Данченко, волонтерка.
З’ясувалося, що обоє народилися в Тернополі, але познайомилися лише на фронті. І хоча Сергій як військовий перший час поводився стримано, все ж таки згодом піддався почуттям.
«Дуже сильно старалася допомогти у тих запитах, які були. Було видно, що для неї це дуже важливо і я їй сподобався», — Сергій Коновал (Норд), командир роти «Сталева сотня».
«Від нього віє такою чоловічою енергією, і це дуже насправді підкорило моє серце», — Ольга Данченко, волонтерка.
Читайте також: «Такі були у Бандери, Франка та Шевченка». Як донеччанка Тетяна Зез відтворює вишиті сорочки легендарних українців
Коли Оля повернулася до Тернополя, то перевезла речі Сергія до себе, щоб відчувати його поруч.
«Він моя сім’я, він моя рідна людина, він мій коханий чоловік. Ми вже живемо разом — я і його речі. Я завжди так кажу», — Ольга Данченко, волонтерка.
Дівчина хотіла забезпечити роту коханого всім необхідним і вигадала, як це зробити.
«Я побачила каблучку, вирізану з гільзи, як просто знак приналежності і згадки про війну. Ну, якось хотілося мені якусь таку прикрасу, використати ці гільзи як вторинну сировину і надати їм нове красиве життя», — Ольга Данченко, волонтерка.
Разом із батьком Сергія Оля зробила 10 пробних каблучок і виклала в соцмережу.
«Буквально за дві години в мене викупили всі каблучки. Люди почали торгуватся, викупляти їх. Я побачила попит, і, власне, так ми створили наш бренд Сталевої сотні», — Ольга Данченко, волонтерка.
«Сталева сотня» створює персні, сережки, браслети, кулони та брелоки з відстріляних гільз. А донати за прикраси передають на потреби бійців.
Нині Оля збирає гроші на дрони-камікадзе та на ремонт автомобілів. А Сергій продовжує боронити нашу країну в найгарячіших точках та думає про освідчення.
«Одруження, звісно, буде. Але я цього не скажу зараз нікому», — Сергій Коновал (Норд), командир роти «Сталева сотня».
«Він чекає, поки я вийду на пенсію. Тоді ми одружимося», — Ольга Данченко, волонтерка.
«Це секрет буде», — Сергій Коновал (Норд), командир роти «Сталева сотня».
Нагадаємо, ми розповідали про майстриню з Київщини, яка створює мінікопії глиняних українських хат.
Також дивіться відео, як обереги від юної вінничанки допомагають ЗСУ.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі