

Військо
Український ветеран та волонтер, які перепливають Атлантичний океан, на пів шляху до фінішу
Українсько-британська експедиція «Invictus Ocean / Row4Ukraine» долає Атлантику, щоб вкотре нагадати світу про війну в Україні й зібрати кошти на реабілітацію захисників.
Про це повідомила українсько-британська експедиція Invictus Ocean / Row4Ukraine.
Про експедицію
Учасники ініціативи — ветеран 503 окремого батальйону морської піхоти Іван Гаврилко та майстер-кораблебудівник Дмитро Резвой — подолали вже 1540 морських миль, що становить половину маршруту до Барбадосу.
Капітан Дмитро Резвой не тільки весляр, а й автор ідеї експедиції, її засновник і творець човна під назвою «Софія». Організатори наголосили, що Дмитро і його напарник Іван Гаврилко є давніми друзями, які об’єднують спільну мета.
«Попри труднощі та випробування, команда рухається вперед. Це історія про силу духу й незламність. Так тримати, козаки!» — зазначили організатори експедиції.
Читати також: Богдан Борковський здобув перше «золото» для України на зимовій Універсіаді 2025
Українсько-британське партнерство
Експедицію розпочали як спільний україно-британський проєкт. Британські партнери доклали зусиль для підготовки човна й забезпечення старту. Проте наразі фінансування з британської сторони припинилося, а зібраних до початку коштів недостатньо для завершення маршруту.
Фінансові виклики включають організаційні витрати, швартування човна в порту, транспортування човна до Європи та інші потреби.
Задонейтити на експедицію можна тут.
Нагадаємо, що збірна України уперше за історію здобула нагороду Кубка світу з санного спорту (ФОТО).
Фото: Invictus Ocean / Row4Ukraine.
Військо

Український бренд REYTEL’ спільно з бригадою «Азов» представив срібний браслет під назвою «СТАЛЬ». Половина з прибутків від продажів спрямують на посилання військових бригади.
Про це повідомили у відділі фандрейзингу бригади «Азов».
«Срібні браслети від REYTEL’ створені не лише як спосіб зафіксувати зміни асоціацій в національній свідомості, а й щоб підтримати тих, хто надав цьому слову нові сенси»‚ — зазначили автори ініціативи.
50% прибутку від продажу кожного браслета компанія передає на потреби бригади «Азов». Цей підрозділ став одним із перших, хто асоціюється зі словом «сталь», зокрема у контексті оборони Маріуполя та «Азовсталь».
Читайте також: Уперше після важкого поранення азовець на протезах станцював із коханою (ВІДЕО)
Нагадаємо, що гурт Vivienne Mort зібрав мільйон гривень для медиків «Азова».
Фото обкладинки: інстаграм відділу фандрейзингу бригади «Азов»
Військо

14 червня в Україну повернули тіла ще 1200 загиблих військовослужбовців. Репатріацію провели в межах домовленостей, досягнутих у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Репатріаційні заходи стали можливими завдяки спільній роботі співробітників Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу уповноваженого ВРУ з прав людини, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти за особливих обставин, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Найближчим часом правоохоронці спільно з експертами МВС проведуть необхідні експертизи та ідентифікують тіла.
Читайте також: На підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини


Нагадаємо, що 13 червня в Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників.
Фото: фейсбук-сторінка Коордштабу
Військо

У ніч на 14 червня Сили безпілотних систем взаємодії з іншими підрозділами Сил оборони вразили важливі об’єкти воєнно-промислового комплексу рф. Удар був частиною операції зі зниження спроможностей ворога у виробництві вибухових речовин і боєприпасів.
Про це повідомили в Генштабі ЗСУ.
Під удар потрапили два ключові підприємства. У Самарській області вразили потужності акціонерного товариства «ННК» — одного з провідних виробників компонентів для вибухових речовин у росії. Унаслідок атаки зафіксували вибухи та пожежу на території промислової зони.
Також військові атакували комбінат у місті Невинномиськ Ставропольського краю. Підприємство виробляє базові компоненти для вибухових речовин, боєприпасів і ракетного палива. Завод активно працює задля забезпечення військової агресії рф проти України. У районі цілі пролунала серія вибухів, спостерігалася активність ППО та займання об’єктів.
Нагадаємо, що дрони від «Спільноти Стерненка» знищили 12 російських «Буків» на 472 мільйони доларів.
Також ми писали, що на Курщині український дрон підірвав склад мін і бронеавто «Ахмат» (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Міноборони