Суспільство
«Соціальний фронт»: переселенка відкрила центр допомоги на Франківщині (ВІДЕО)
Вона покинула домівку, щоб підтримати тих, хто лишився без даху над головою.
Анастасія Прокопенко переїхала з Донеччини й організувала центр допомоги переселенцям на Франківщині. Втративши власний затишок, вона 8 років забезпечує ним інших.
Історію волонтерки розповідає ШоТам.
Вона врятувала себе, щоб рятувати інших. Анастасія Прокопенко організувала центр допомоги «Точка доступу» на Франківщині.
«Допомагати людям адаптуватися в нових умовах – для мене це самореалізація. Тому що тут я відчуваю, що можу бути корисною», — розповідає виконавча директорка ГО «Точка доступу» Анастасія Прокопенко.
Анастасія — донеччанка, яка втретє починає життя спочатку. Втративши власний затишок, вона 8 років створювала його іншим з активістами в Краматорську.
Тож у лютому провела чоловіка на фронт, а сама вскочила в машину і поїхала рятувати переселенців.
«Цього разу вже було чітке розуміння, що це не на тиждень-два, це надовго», — Анастасія Прокопенко, виконавча директорка ГО «Точка доступу».
У Ворохті Анастасію з дитиною безкоштовно прихистили незнайомці. Тут вона облаштувала «Точку доступу» нового життя для людей, які теж почали його спочатку.
Читайте також: «Вона просто чекала свого часу». Як подружжя зі Львова перетворило 100-річну кам’яницю на крафтову сидроварню
Тепер вони разом випікають піцу і плетуть гачком, а ще танцюють гопак і ходять у гори. Адже ця жінка певна: усі вершини можна підкорити, а проблеми залагодити.
«Ми плануємо тут облаштовувати центр і надалі його розвивати. І навіть коли після перемоги будемо з родиною повертатися додому – цей центр продовжить своє існування. Зараз надважливою є соціалізація дітей для того, щоб вони знайомилися, знаходили тут собі нових друзів», — впевнена Анастасія Прокопенко, виконавча директорка ГО «Точка доступу».
Нагадаємо, пенсіонерка з Донеччини вивезла з-під обстрілів чотири десятки собак і котів.
Також ШоТам розповідав, як священник відремонтував для переселенців 17 покинутих будинків на Тернопільщині.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі