Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
cropped imgonline com ua Resize sMJ20xlyOOswU cropped imgonline com ua Resize sMJ20xlyOOswU

Суспільство

Шедеври з непотребу: хто купує перероблений брухт за $2000

Опубліковано

У своєму гаражі Сергій Демченко з Білозерки розташував власну майстерню, де створює чудернацькі вироби у стилі стимпанк.

Із старих запчастин він майструє скульптури гітари, рибини, яка клацає щелепою, та американського футболіста, який вертить головою. Це далеко не всі вироби Сергія. В Україні багато любителів стимпанку вже замовили у свої кафе креативних персонажів. Та навіть київська поліція поставила на варті управління металеву собаку з рук білозерського майстра. 

Сергій Демченко

За освітою художник-оформлювач та зварювальник. Ще з дитинства подобалось щось робити з металу.  10 років тому почав робити скульптури із старих запчастин у стилі стимпанк.

Як почав

Створювати фігури із металу я почав ще 10 років тому. Тоді у мене померла перша дружина від хвороби. Щоб якось відволіктись я зайнявся творчістю, а згодом це переросло і у прибуток. У той час мені запропонували зробити скульптуру музиканта-саксофоніста. Я подумав, чому б ні?

“Особиста трагедія підштовхнула на це і тоді у місцевих кафе почали з’являтися мої роботи”

Я взагалі не знав, що люди займаються такими виробами професійно. З запчастин автомобіля і мотоцикла, які завалялись в моєму гаражі, змайстрував першу роботу. Потім люди бачили і почали замовляти такі вироби. 

Біля залізничного вокзалу у Херсоні стоїть гітарист. То теж мій. Робив і барабанщика, і півня, і коника-стрибунця, і ворону. 

Від непотребу до виробів за $2000

Всі свої роботи я створюю з металу. Десь у груді старих автозапчастин знайдуться деталі, які впишуться у мої скульптури. Все беру на автостанціях, які викидають старі запчастини. Там працюють мої друзі, тому купую за символічну ціну. 

Читайте також: Незвичайні меблі з автозапчастин: як іванофранківець побудував бізнес на мотлосі

А також я їжджу на пункти прийому металобрухту і там, серед купи запчастин, знаходжу потрібні деталі. Це обходиться мені приблизно в 10 гривень за кілограм, залежно від ціни здачі. 

Шестеренки, ланцюги, підшипники, пружини, амортизатори – те, що мені потрібно для майбутніх виробів”

Після обробки та роботи на зварювальному апараті складаю якісь фігури, як пазл з десяток частин.

Готові вироби я продаю в середньому за $2000. Так, українці купують металеві скульптури за такі гроші. 

Читайте також: Бренд взуття із Дніпра. Як 26-річний бізнесмен підкорив ринок

Всі роботи створюю без ескізів. Я анатомічно розумію пропорції і зварюю одразу. Тому що деталі бувають різними, ніколи не вгадаєш.

Цей динозавр одна з останніх робіт Сергія

“Моїх роботів розкуповують кав’ярні”

Найбільше мені подобається робити механічні вироби. Наприклад, якось змайстрував рибу, у якої рухається хвіст з плавником та клацає щелепа. Вона працює від датчика руху. Тобто людина підходить – і риба починає рухатись.

Одна з найулюбленіших робіт – це американський футболіст-трансформер. У нього встроєний моторчик з редуктором автомобіля. Працює від 12 вольт через трансформатор. Робот також має датчик руху, хитає головою, у нього світяться очі, а на голові знаходиться фарошукач. 

Ця скульптура, яка заввишки 2,3 метрів,  красується в одному з кафе. Я продав її також за $2000, хоча коштує такий виріб дорожче. Але я створював його з задоволенням, а без замовника було б складно зробити. 

Читайте також: 9 безкоштовних онлайн-курсів для бізнесменів-початківців: від бізнес-плану до експорту

Загалом купують власники кафешок. За кордон не відправляю, тому що скульптури важкі, і переслати дуже складно і дорого.

Металева поліцейська собака

Нещодавно я робив одне цікаве замовлення – металеву собаку для головного управління поліції в Києві. 

Правоохоронці хотіли створити арт-об’єкт, який  символізує поліцейського з собакою, які захищають користувачів нового інформаційного терміналу. Створенням такої фігури займалась студія «IDEA fix».

Читайте також: Прикраси зі сміття: як соціальний бізнес піклується про екологію

Директор цього креативного агентства знала мене і мої роботи давно. І запропонувала зробити собаку. А поліцейського створював інший майстер. 

Така собака тепер красується біля Головного управління поліції у Києві

На розробку витратив десь два тижні. Ми вирішили зробити овчарку, як символ поліції. Коли працював над фігурою, то часто заглядав у сусідський двір і дивився на їх собаку, щоб зрозуміти точні пропорції розташування вух, носа, очей. В інтернеті подивитись це одне, а наочно – інша справа.

“Я не працюю, як на заводі”

На створення однієї скульптури йде десь місяць-півтора. Але я не можу точно сказати, бо не працюю по вісім годин, як на заводі. У мене сім’я (одружився вдруге) і їм також потрібно приділяти багато часу. А ще ми з дружиною займаємось спільним бізнесом. 

Тому, коли є час –  роблю фігури. Сьогодні можу працювати пару годин, завтра взагалі не прийти, або працювати цілий день. 
Зварювальний апарат, турбіни, болгарки – це все є у мене. Заходиш, робиш і отримуєш від цього задоволення. Потрібен лише гараж, час, бажання і розуміюча дружина. 

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі