

Технології
Незвичайні меблі з автозапчастин: як іванофранківець побудував бізнес на мотлосі
Іванофранківець Іван Стецюк створює незвичайні предмети інтер’єру з старих автозапчастин. Чоловік шукає старі деталі машин 90-го року, які припадають пилюкою та перетворює їх у меблі, що прикрашають оселі чи гаражі автолюбителів.
Молодий дизайнер доводить, що з автодеталі можна зробити не лише клумби, а й столики, стільці та навіть годинники.

Щоб не викидати стару автозапчастину – зробив столик
Я займаюсь реставрацією антикваріату, а за освітою, взагалі, радіофізик. Але любов до машин проявилась у мене вже давно. Я фотографував нові моделі, видивлявся, які є класні машини, їздив по станціях.
Читайте також: Кафе збирає пластикові кришечки, щоб робити з них меблі
Якось побачив на одній станції унікальний диск з спортивної машини, який припадав пилюкою. Саме тоді я подумав, а якщо дати цьому диску нове життя, прикріпивши зверху скло, та зробити з нього столик?

Почав експериментувати і все ж таки вийшло. Я одразу виставив роботу в інтернет-магазин і столик купили майже за $200.
Після першого успішного продажу пішов процес. Якось у мене зламався двигун у моторі автомобіля. Звісно, я не викинув автодеталь, а сконструював з нього ще один столик. Це була моя друга робота.
Читайте також: 7 брендів, які з мотлоху створюють дизайнерські речі
Після цього почав вигадувати, що б ще цікавого можна зробити. Зрозумів, що старі автозапчастини можна перетворити у стильні предмети інтер’єру – столики, стільці, крісла, дивани, годинники.
Дивани з автокрісел та стільці з бочок
Насправді, це дуже важка робота, через різні технічні моменти. Найважче – почистити деталі до блиску. Для того, щоб зробити столик з диску, я полірую його до дзеркальної поверхні.

Весь процес перетворення мотлоху у дизайнерський виріб виглядає так. Щоб зробити столик потрібно знайти гарний моторний блок. Потім розібрати його та повністю витягнути всі комплектуючі деталі: колінвали, поршні і тд. Потрібно також вирізати різьбу знизу блоку, щоб столик було зручно пересувати по кімнаті. Потім я підбираю поршень з шатуном, виставляю на блок зверху та приварюю. Вирізане товсте скло кріпимо до поршні. А потім це все фарбується.
Я залучив професіоналів, інженерів, з якими консультуюсь з питань виробництва.

Зараз я працюю над новими ідеями. Роблю годинники з корзин щеплення, дивани з автомобільних сидінь, стільці з бочок. У мене навіть замовили вивіску для магазину, поки це ще в процесі.
Читайте також: У столиці встановили еко-лавку: вона зроблена з пластикових кришечок
Надихає результат. Як з старого не гарного об’єкту може вийти щось привабливе, що прикрасить чийсь офіс чи магазинчик.
Де взяти старі запчастини?
У маленькому місті інформація поширюється швидко і вже всі знають, чим я займаюсь. Тому, часто мені підказують, де знайти якісь деталі для своїх майбутніх виробів.
Часто я їжджу на автобазар, там можна купити класні запчастини. Також нишпорю на просторах інтернету.
Читайте також: Взуття з конопель підкорює Європу. Як це вдалося полтавцям
Зазвичай, основа моїх меблів – це деталі з старих автомобілів 90-го року. Я шукаю щось автентичне, унікальне, що не буде припадати пилюкою, а доповнить чийсь інтер’єр.
Скільки коштує “перероджений” автомотлох?
Щодо ціни, то у мене дуже простий підрахунок. Є вартість матеріалів, роботи, собівартість продукції. І я множу цю сумму на два. Якщо на виробництво столика я витрачаю 2.5 тисячі гривень, то продаю його за 5 тисяч.
Середня ціна таких меблів 2 тисячі гривень. Найдешевший виріб – годинник за 700 гривень. За три місяці я продав вже близько 25 одиниць товарів.

Наші клієнти – автолюбителі. Чоловіки, які хочуть створити собі затишне “чоловіче царство” у гаражі і купують такі меблі.
Також, серед моїх клієнтів є і ті, хто купує меблі для дому, або на подарунок майстрам. Так, наприклад, мій столик поїхав у Чехію.
Читайте також: Львівські юнаки роблять з брухту велосипеди за 15 тисяч гривень
А ще у франківських СТО та автомийках також можна побачити мої вироби. Стиль лофт зараз популярний, а наші меблі стануть чудовим доповненням інтер’єру.
Як шукаю клієнта
Поки основне джерело продажу – це сторінка в Інстаграмі, там можна замовити меблі. Планую просувати продукцію на автовиставках, які проходитимуть в Україні.

Нещодавно ми зробили фотосесію наших виробів за участю професійних моделей для каталогу продукції.
Це каталог меблів, який я розробляю для співпраці з магазинами. Інстаграм інстаграмом, але людям потрібно показувати не тільки в інтернеті, які унікальні речі можна створювати і купувати.
Технології

Платформа «Дія.Освіта» та BecomingX Ukraine створили серію безплатних курсів, які допоможуть українцям опанувати інноваційні технології та краще підготуватися до сучасного ринку праці. Програми орієнтовані на розвиток практичних цифрових навичок.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Кожен курс складається з освітнього серіалу, презентацій, структурованих нотаток, кейсів та інфографіки. Теми охоплюють штучний інтелект, технології майбутнього, цифровий бізнес і кроки до працевлаштування.
Читайте також: Фахівці Мінцифри створюють 5 продуктів на основі ШІ — Федоров
- Штучний інтелект: як працює ШІ, його вплив на професії та життя;
- Технології майбутнього: від біотехнологій до блокчейну;
- Працевлаштування: побудова карʼєри та підготовка до співбесід;
- Цифровий бізнес: основи для запуску власної справи онлайн.
Курси будуть корисні як для початківців, так і для тих, хто хоче розвинути навички, які відповідають вимогам сучасного ринку. Зареєструватися на будь-яке навчання можна безплатно.
Нагадаємо, що на «Дія.Освіта» вийшов серіал про те, як покращити роботу з ChatGPT (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Freepik
Технології

Український застосунок для підготовки військових Drill залучив 100 тисяч доларів інвестицій. Кошти спрямують на розширення навчальних курсів і розвиток нових функцій.
Про це повідомили у виданні Forbes за пресрелізом компанії.
Як використають інвестиції
У компанії розповіли, що інвесторами виступили бізнес-ангели та ветерани. Залучене фінансування команда планує спрямувати на створення курсів з FPV-дронів, модуля з міжнародного гуманітарного права, програми психологічної стабілізації та B2B-платформи для оборонного навчання.
«Drill — це платформа, яка дає змогу кожному інструктору чи ветерану в будь-якій точці світу масштабувати свої знання, створювати курси й монетизувати досвід», — зазначив офіцер спецпідрозділу «Азов» та співзасновник DrillApp Олександр Гусаров.
Читайте також: ЗСУ працюватимуть з надлегким дроном-бомбером українського виробництва
Що відомо про застосунок
Drill створили Олександр Гусаров, колишній керівник продуктового департаменту OLX і технічний директор українського Forbes, разом із ветераном спецпідрозділу Ігорем. Перший прототип зʼявився у 2021 році, а повноцінний запуск відклали через початок повномасштабного вторгнення.
Наразі застосунок має понад 200 тисяч користувачів, серед яких 50 тисяч — чинні військовослужбовці. DrillApp тестують у структурах НАТО, а також інструктори з Канади, Польщі та Естонії. Компанія отримує запити на локалізацію з Ізраїлю та США.
До цього команда вже вклала 110 тисяч доларів власних коштів та двічі отримувала гранти від Українського фонду стартапів.
Нагадаємо, що в Україні створили броньовану платформу-амфібію для ЗСУ (ФОТО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Drill
Технології

У червні 2025 року український платформер про сни Through the Nightmares з’явиться у Steam та на консолях. Проєкт створила українська команда Sandman Team із трьох людей у співпраці з компанією Pingle Studio.
Про це повідомили розробники.
Сюжет та ігровий процес
У Through the Nightmares гравець керує Піщаною людиною — духом, що приносить людям добрі сни. Необхідно врятувати викрадених Морфеєм дітей, подолавши рівні, створені з їхніх страхів та спогадів. Кожна з шести локацій гри відображає унікальні теми, зокрема темний ліс, павучі домівки та руїни замку.
Гра вирізняється оригінальною механікою зміни розміру героя. Це впливає на фізику стрибків, взаємодію з пастками та відкриття прихованих шляхів. На гравця чекають 45 рівнів, миттєві відродження та власна система створення контрольних точок.
Through the Nightmares виконали в атмосферному стилі з авторським музичним супроводом, який підсилює занурення у світ сновидінь і кошмарів.
Читайте також: Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою
У Steam вже відкрили оновлену демоверсію гри. На консолях демоверсія зʼявиться найближчим часом.
Нагадаємо, що український розробник створює гру про кота-астронавта: перший трейлер (ВІДЕО).
Фото обкладинки: кадр зі Through the Nightmares