Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
51832474 2088710644512266 3652468041381314560 o e1559649552940 51832474 2088710644512266 3652468041381314560 o e1559649552940

Технології

Незвичайні меблі з автозапчастин: як іванофранківець побудував бізнес на мотлосі

Опубліковано

Іванофранківець Іван Стецюк створює незвичайні предмети інтер’єру з старих автозапчастин. Чоловік шукає старі деталі машин 90-го року, які припадають пилюкою та перетворює їх у меблі, що прикрашають оселі чи гаражі автолюбителів.

Молодий дизайнер доводить, що з автодеталі можна зробити не лише клумби, а й столики, стільці та навіть годинники.

меблі з автозапчастин Іванофранківець Іван Стецюк
Іван Стецюк

Щоб не викидати стару автозапчастину – зробив столик

Я займаюсь реставрацією антикваріату, а за освітою, взагалі, радіофізик. Але любов до машин проявилась у мене вже давно. Я фотографував нові моделі, видивлявся, які є класні машини, їздив по станціях.

Читайте також: Кафе збирає пластикові кришечки, щоб робити з них меблі

Якось побачив на одній станції унікальний диск з спортивної машини, який припадав пилюкою. Саме тоді я подумав, а якщо дати цьому диску нове життя, прикріпивши зверху скло, та зробити з нього столик?

Журнальний стіл з моторного блоку Ауді, об’ємом 2,5 л

Почав експериментувати і все ж таки вийшло. Я одразу виставив роботу в інтернет-магазин і столик купили майже за $200.

Після першого успішного продажу пішов процес. Якось у мене зламався двигун у моторі автомобіля. Звісно, я не викинув автодеталь, а сконструював з нього ще один столик. Це була моя друга робота.

Читайте також: 7 брендів, які з мотлоху створюють дизайнерські речі

Після цього почав вигадувати, що б ще цікавого можна зробити. Зрозумів, що старі автозапчастини можна перетворити у стильні предмети інтер’єру – столики, стільці, крісла, дивани, годинники.

Дивани з автокрісел та стільці з бочок

Насправді, це дуже важка робота, через різні технічні моменти. Найважче – почистити деталі до блиску. Для того, щоб зробити столик з диску, я полірую його до дзеркальної поверхні.

Диван з автомобільного сидіння Сrysler

Весь процес перетворення мотлоху у дизайнерський виріб виглядає так. Щоб зробити столик потрібно знайти гарний моторний блок. Потім розібрати його та повністю витягнути всі комплектуючі деталі: колінвали, поршні і тд. Потрібно також вирізати різьбу знизу блоку, щоб столик було зручно пересувати по кімнаті. Потім я підбираю поршень з шатуном, виставляю на блок зверху та приварюю. Вирізане товсте скло кріпимо до поршні. А потім це все фарбується.

Я залучив професіоналів, інженерів, з якими консультуюсь з питань виробництва.

Диван з бочки від мастила

Зараз я працюю над новими ідеями. Роблю годинники з корзин щеплення, дивани з автомобільних сидінь, стільці з бочок. У мене навіть замовили вивіску для магазину, поки це ще в процесі.

Читайте також: У столиці встановили еко-лавку: вона зроблена з пластикових кришечок

Надихає результат. Як з старого не гарного об’єкту може вийти щось привабливе, що прикрасить чийсь офіс чи магазинчик.

Де взяти старі запчастини?

У маленькому місті інформація поширюється швидко і вже всі знають, чим я займаюсь. Тому, часто мені підказують, де знайти якісь деталі для своїх майбутніх виробів.

Часто я їжджу на автобазар, там можна купити класні запчастини. Також нишпорю на просторах інтернету.

Читайте також: Взуття з конопель підкорює Європу. Як це вдалося полтавцям

Зазвичай, основа моїх меблів – це деталі з старих автомобілів 90-го року. Я шукаю щось автентичне, унікальне, що не буде припадати пилюкою, а доповнить чийсь інтер’єр.

Скільки коштує “перероджений” автомотлох?

Щодо ціни, то у мене дуже простий підрахунок. Є вартість матеріалів, роботи,  собівартість продукції. І я множу цю сумму на два. Якщо на виробництво столика я витрачаю 2.5 тисячі гривень, то продаю його за 5 тисяч.

Середня ціна таких меблів 2 тисячі гривень. Найдешевший виріб – годинник за 700 гривень. За три місяці я продав вже близько 25 одиниць товарів.

Наші клієнти – автолюбителі. Чоловіки, які хочуть створити собі затишне “чоловіче царство” у гаражі і купують такі меблі.

Також, серед моїх клієнтів є і ті, хто купує меблі для дому, або на подарунок майстрам. Так, наприклад, мій столик поїхав у Чехію.

Читайте також: Львівські юнаки роблять з брухту велосипеди за 15 тисяч гривень

А ще у франківських СТО та автомийках також можна побачити мої вироби. Стиль лофт зараз популярний, а наші меблі стануть чудовим доповненням інтер’єру.

Як шукаю клієнта

Поки основне джерело продажу – це сторінка в Інстаграмі, там можна замовити меблі. Планую просувати продукцію на автовиставках, які проходитимуть в Україні.

Нещодавно ми зробили фотосесію наших виробів за участю професійних моделей для каталогу продукції.

Це каталог меблів, який я розробляю для співпраці з магазинами. Інстаграм інстаграмом, але людям потрібно показувати не тільки в інтернеті, які унікальні речі можна створювати і купувати.

Коментарі

Технології

На Запоріжжі працює сонячна електростанція, яка забезпечує енергією житлові квартали

Опубліковано

Сонячна електростанція на Запоріжжі, яка займає площу 38 гектарів, виробляє до 20 МВт електроенергії на годину. Цього достатньо, щоб забезпечити енергією цілий житловий квартал.

Про це повідомили у Запорізькій ОВА.

Ефективність завдяки інноваціям

Станція налічує 72 тисячі сонячних панелей потужністю від 320 до 420 Вт. Серед них — панелі, здатні поглинати світло з обох сторін, що дуже підвищує їхню продуктивність.

Уся вироблена енергія надходить до єдиної енергосистеми України.

Чотири спеціалісти підтримують безперебійну роботу електростанції, попри постійні ризики через ворожі обстріли. Їхня праця є критично важливою для забезпечення регіону енергією в умовах війни.

Читати також: У Тернополі на будинку встановили сонячну електростанцію з резервним живленням

Будівництво об’єкта завершили у 2020 році, а повноцінний запуск відбувся на початку 2021-го.

Нагадаємо, що у бібліотеці КПІ ім. Ігоря Сікорського встановили сонячну електростанцію.

Фото: сайт Запорізької ОВА.

Коментарі

Читати далі

Технології

У Київський області встановлюють станції моніторингу якості повітря

Опубліковано

У містах на Київщини невдовзі з’являться станції для аналізу якості повітря. Мережу розширює проєкт ЛУН Місто AIR, який вже працює в 13 містах України.

Про це повідомили представники проєкту.

Де встановлюватимуть станції

Заявки на розміщення станцій приймаються у Броварах, Борисполі, Ірпені, Вишневому, Вишгороді, Обухові, Боярці, Бучі, Василькові, Українці та інших населених пунктах Київщини. Загалом у регіоні планують встановити близько 15-ти станцій. Пріоритет матимуть ті заявки, які забезпечать рівномірне покриття території.

Мережі станцій ЛУН Місто AIR вже були запущені в 13 містах України: Києві, Львові, Одесі, Чернівцях, Хмельницькому, Тернополі, Івано-Франківську, Ужгороді, Вінниці, Рівному, Луцьку, Житомирі, Полтаві. Зараз планується запуск в Дніпрі та Черкасах. 

Читати також: У Бучі запрацювала станція моніторингу якості повітря

Хто може подати заявку

Заявку може подати кожен охочий. Для встановлення станції вдома необхідні розетка та доступ до Wi-Fi. Станції містам надаються безоплатно, обслуговування також є безоплатним.

Для того, щоб подати заявку, треба заповнити форму.

Нагадаємо, що у Полтаві запустять моніторинг якості повітря.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

Технології

У Канаді зібрали понад $20 тисяч на великі FPV-дрони для українських військових

Опубліковано

Кошти для Сил оборони України зібрали під час благодійного вечора в Торонто «Лицарі степу — ніч козацької слави».

Про це повідомили у волонтерській організації «Дикі Шершні» (Wild Hornets).

За ці гроші організація зможе профінансувати понад 40 дронів Wild Hornets FPV, написали в Укрінформ з посиланням на лист «Диких Шершнів».

Безпілотники назвуть «Canadian Fire», аби подякувати канадцям за допомогу. Також «Дикі Шершні» відзначили внесок у 3,5 тисячі доларів від Конгресу українців Канади в Торонто.

Фото: телеграм-канал «Дикі Шершні»

Читайте також: Українські науковці створили безпілотник з елементами штучного інтелекту

Перший дрон Queen Hornet, який є найбільшим FPV-безпілотником в Україні, відправили спецпідрозділу ГУР МО «Кракен» 3 грудня. Невдовзі захисники з «Кракена» отримають ще десять дронів.

Наступні БпЛА з партії передадуть іншим підрозділам.

Нагадаємо, що українські розробники створили аналоги дрона Mavic для війська.

Фото обкладинки: телеграм-канал «Дикі Шершні»

Коментарі

Читати далі