Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
51832474 2088710644512266 3652468041381314560 o e1559649552940 51832474 2088710644512266 3652468041381314560 o e1559649552940

Технології

Незвичайні меблі з автозапчастин: як іванофранківець побудував бізнес на мотлосі

Опубліковано

Іванофранківець Іван Стецюк створює незвичайні предмети інтер’єру з старих автозапчастин. Чоловік шукає старі деталі машин 90-го року, які припадають пилюкою та перетворює їх у меблі, що прикрашають оселі чи гаражі автолюбителів.

Молодий дизайнер доводить, що з автодеталі можна зробити не лише клумби, а й столики, стільці та навіть годинники.

меблі з автозапчастин Іванофранківець Іван Стецюк
Іван Стецюк

Щоб не викидати стару автозапчастину – зробив столик

Я займаюсь реставрацією антикваріату, а за освітою, взагалі, радіофізик. Але любов до машин проявилась у мене вже давно. Я фотографував нові моделі, видивлявся, які є класні машини, їздив по станціях.

Читайте також: Кафе збирає пластикові кришечки, щоб робити з них меблі

Якось побачив на одній станції унікальний диск з спортивної машини, який припадав пилюкою. Саме тоді я подумав, а якщо дати цьому диску нове життя, прикріпивши зверху скло, та зробити з нього столик?

Журнальний стіл з моторного блоку Ауді, об’ємом 2,5 л

Почав експериментувати і все ж таки вийшло. Я одразу виставив роботу в інтернет-магазин і столик купили майже за $200.

Після першого успішного продажу пішов процес. Якось у мене зламався двигун у моторі автомобіля. Звісно, я не викинув автодеталь, а сконструював з нього ще один столик. Це була моя друга робота.

Читайте також: 7 брендів, які з мотлоху створюють дизайнерські речі

Після цього почав вигадувати, що б ще цікавого можна зробити. Зрозумів, що старі автозапчастини можна перетворити у стильні предмети інтер’єру – столики, стільці, крісла, дивани, годинники.

Дивани з автокрісел та стільці з бочок

Насправді, це дуже важка робота, через різні технічні моменти. Найважче – почистити деталі до блиску. Для того, щоб зробити столик з диску, я полірую його до дзеркальної поверхні.

Диван з автомобільного сидіння Сrysler

Весь процес перетворення мотлоху у дизайнерський виріб виглядає так. Щоб зробити столик потрібно знайти гарний моторний блок. Потім розібрати його та повністю витягнути всі комплектуючі деталі: колінвали, поршні і тд. Потрібно також вирізати різьбу знизу блоку, щоб столик було зручно пересувати по кімнаті. Потім я підбираю поршень з шатуном, виставляю на блок зверху та приварюю. Вирізане товсте скло кріпимо до поршні. А потім це все фарбується.

Я залучив професіоналів, інженерів, з якими консультуюсь з питань виробництва.

Диван з бочки від мастила

Зараз я працюю над новими ідеями. Роблю годинники з корзин щеплення, дивани з автомобільних сидінь, стільці з бочок. У мене навіть замовили вивіску для магазину, поки це ще в процесі.

Читайте також: У столиці встановили еко-лавку: вона зроблена з пластикових кришечок

Надихає результат. Як з старого не гарного об’єкту може вийти щось привабливе, що прикрасить чийсь офіс чи магазинчик.

Де взяти старі запчастини?

У маленькому місті інформація поширюється швидко і вже всі знають, чим я займаюсь. Тому, часто мені підказують, де знайти якісь деталі для своїх майбутніх виробів.

Часто я їжджу на автобазар, там можна купити класні запчастини. Також нишпорю на просторах інтернету.

Читайте також: Взуття з конопель підкорює Європу. Як це вдалося полтавцям

Зазвичай, основа моїх меблів – це деталі з старих автомобілів 90-го року. Я шукаю щось автентичне, унікальне, що не буде припадати пилюкою, а доповнить чийсь інтер’єр.

Скільки коштує “перероджений” автомотлох?

Щодо ціни, то у мене дуже простий підрахунок. Є вартість матеріалів, роботи,  собівартість продукції. І я множу цю сумму на два. Якщо на виробництво столика я витрачаю 2.5 тисячі гривень, то продаю його за 5 тисяч.

Середня ціна таких меблів 2 тисячі гривень. Найдешевший виріб – годинник за 700 гривень. За три місяці я продав вже близько 25 одиниць товарів.

Наші клієнти – автолюбителі. Чоловіки, які хочуть створити собі затишне “чоловіче царство” у гаражі і купують такі меблі.

Також, серед моїх клієнтів є і ті, хто купує меблі для дому, або на подарунок майстрам. Так, наприклад, мій столик поїхав у Чехію.

Читайте також: Львівські юнаки роблять з брухту велосипеди за 15 тисяч гривень

А ще у франківських СТО та автомийках також можна побачити мої вироби. Стиль лофт зараз популярний, а наші меблі стануть чудовим доповненням інтер’єру.

Як шукаю клієнта

Поки основне джерело продажу – це сторінка в Інстаграмі, там можна замовити меблі. Планую просувати продукцію на автовиставках, які проходитимуть в Україні.

Нещодавно ми зробили фотосесію наших виробів за участю професійних моделей для каталогу продукції.

Це каталог меблів, який я розробляю для співпраці з магазинами. Інстаграм інстаграмом, але людям потрібно показувати не тільки в інтернеті, які унікальні речі можна створювати і купувати.

Технології

Українська компанія увійшла до переліку 100 найбільш перспективних технологічних стартапів у Європі

Опубліковано

Щороку команда Viva Technology, однієї з найбільших європейських технологічних подій, публікує список з топ-100 технологічних бізнесів у Європі. До переліку включають компанії, що мають потенціал стати “єдинорогом” в найближчому майбутньому.

Про це повідомляє Headway на своїй Facebook-сторінці.

фото: Headway

Про компанію

Headway – інноваційна компанія, яка спеціалізується на розробці освітніх технологій, що дозволяють користувачам навчатися швидко та ефективно. Завдяки їхнім продуктам для мікронавчання, понад 90 мільйонів людей по всьому світу отримують доступ до зручного, цікавого та стислого контенту.

Критерії оцінювання

Щорічно цей перелік публікується під час проведення Viva Technology – одного з найбільших технологічних заходів у Європі.

Він складається виходячи з таких параметрів, як:

  • реальне та можливе зростання;
  • загальна сума приваблених інвестицій;
  • приріст чисельності співробітників;
  • розподіл за географією;
  • позитивний ефект для суспільства.

Фото: Headway

Нагадаємо, нагородження Національної премії Global Teacher Prize Ukraine оголосило про початок збору анкет вперше з початку повномасштабного вторгнення.

З 2017 року Global Teacher Prize Ukraine щорічно відзначає найкращих вчителів, проте з 2022 року відбір не проводився, оскільки увага була спрямована на документуванні історій вчительства воєнного часу.

Читати далі

Технології

Ветеран, що втратив руку під час війни, виготовляє FPV-дрони вдома (ВІДЕО)

Опубліковано

Після серйозного поранення на передовій ветеран Микола активно допомагає Силам оборони України, виготовляючи FPV-дрони вдома.

Про це повідомляє міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Історія ветерана

24 лютого життя Миколи, як і всіх українців, зазнало змін. Він був мобілізований до 79-ї десантно-штурмової бригади. На Донецькому напрямку Микола брав участь у воєнних діях: спочатку працював як артилерист, а потім отримав звання навідника. Але його служба припинилася, коли він отримав серйозне поранення.

Січень 2023 року. Після поранення чоловік пролежав п’ять годин, чекаючи на евакуацію. Попри всі зусилля, праву руку врятувати не вдалося.

Під час лікування в США Миколі встановили розумний біонічний протез Esper Hand, зроблений в Україні. Такий протез навчається та покращує керування з часом.

Читати також: Нацгвардія показала як відбиває “раптовий” наступ окупантів

Відновлення справи свого життя

“До лютого 2022 року Микола працював електриком. Нічого незвичайного, у вільний час лагодив повербанки та світильники”, – розповідає Михайло Федоров.

Отже, після поранення Микола знову взявся за своє хобі – паяти. Проте тепер він займається не повербанками, а FPV-дронами. За допомогою протезованої руки він з нуля складає дрони просто на кухні. Ці дрони допомагають у знищенні російської техніки та рятують життя наших захисників і захисниць.

відео: телеграм-канал Михайла Федорова

“Головне, щоб кожен викладався на максимум на своєму місці, підтримуючи Сили оборони. Бо тримати стрій допомагає навіть один паяльник”, – наголошує міністр цифрової трансформації.

Нагадаємо, як організувати виробництво FPV дронів для фронту: безкоштовний курс від Victory Drones.

Також ми писали, що МОЗ опублікували контакти психологічної підтримки для ветеранів.

Фото: відео Михайла Феорова

Читати далі

Технології

NAUDI допомагає українським студентам знайти роботу на підприємствах, які виробляють БПЛА

Опубліковано

13 березня для студентів НАУ відбулася презентація новітніх програм працевлаштування від провідних компаній-учасників NAUDI, які працюють у сфері автономних систем.

Про це повідомляють на Facebook сторінці асоціації.

Компанії-учасники NAUDI презентували молоді свої вакансії, умови практики та найму. Юні фахівці пообіцяли надіслати свої резюме для початку співпраці.

На думку асоціації, студенти часто створюють інновації, адже підходять до питання нестандартно.

“Продукція постійно удосконалюється, і часто необхідні ідеї продукують саме молоді фахівці, які дивляться на проблему свіжим поглядом”, – наголосив представник компанії DeViRO, яка проєктує, розробляє та виробляє БпЛА.

Відкриття зустрічі студентів з потенційними роботодавцями відбулося за участі в.о. ректора Володимира Шульги та заступника голови NAUDI Сергія Висоцького. Володимир Шульга закликав молодь активно досліджувати пропозиції від NAUDI.

“Повномасштабна війна – це наш шанс відновити оборонну галузь, – висловив свою думку Сергій Висоцький. – Побачивши, як наші ЗСУ б’ють “другу армію світу”, в тім числі й вітчизняною зброєю, світ уже стоїть у черзі за нашими зразками озброєння, і БпЛА зокрема.”

фото: NAUDI

Читайте також: У Бучі хочуть реконструювати Вокзальну площу за допомогою 3D-принтера

Нагадаємо, що Україна буде збільшувати власне оборонне виробництво.

Також ми повідомляли, що представники Європейського Союзу схвалили виділення 5 млн євро на закупівлю зброї для України.

Фото: NAUDI

Читати далі