Суспільство
«Щедрика» показали на найбільшій у світі цифровій платформі для арт проекцій у Чикаго
Історію української пісні «Щедрик» презентували на найбільшій у світі цифровій платформі для артпроєкцій Art on the MART у Чикаго.
Про це повідомили у пресслужбі МЗС України.
«100 років тому в США вперше пролунав Щедрик — українська мелодія, яка стала символом різдвяних свят у всьому світі. 30 жовтня 1922 року відбувся виступ хору у м.Чикаго, в одному з найпрестижніших концертних залів міста – Chicago Orchestra Hall. Щедрик став інструментом української дипломатії тих часів і звучав у кращих концертних залах світу», — йдеться у повідомленні.
З цієї нагоди Art on theMART запустили спеціальну програму Shchedryk – Carol of The Bells: Unwrap the Holiday Magic — це відеомапінг про історію Щедрика від давніх витоків української культури колядки до всесвітньовідомої мелодії Carol of the Bells.
Прем’єра відеомапінгу Shchedryk – Carol of The Bells: Unwrap the Holiday Magic відбулася на Art on the MART 10 листопада та буде демонструватися щовечора до 17 листопада включно.
В яскравій 2D та 3D анімації, яка була створена українськими митцями з PHOTINUS studio, представлені чотири історичні етапи Щедрика:
- язичницький період й український контекст пісні,
- європейський,
- американський період,
- сучасність.
Відеопроєкція супроводжується спеціально створеним саундтреком з використанням пісні «Щедрика» у виконанні Національного заслуженого академічного українського народного хору України ім. Г.Верьовки та U.S. Air Force Band in Europe.
Читайте також: «Добрий вечір тобі, пане господарю». Як добре ти знаєш українські колядки? (ТЕСТ)
Частиною програми стала благодійна ініціатива зі збору коштів для покупки трьох апаратів ШВЛ для новонароджених дітей в Україні через фандрейзингову платформу UNITED24.
Як відзначили в Art на theMAR, на знак визнання культурного внеску, який Україна зробила у світ протягом своєї історії, організовують восьмиденний показ « Щедрика – Carol of The Bells: Unwrap the Holiday Magic » — проекцію на святкову тематику, яка висвітлює творчість українського композитора. Микола Леонтович, який аранжував мелодію «Carol of The Bells» у 1916 році.
Робота буде доступна для перегляду щовечора до 17 листопада. о 20:30 та 21:00.
Довідка
Щедрик – українська мелодія, яка стала символом різдвяних свят у всьому світі. Найбільше її знають у англомовному варіанті – Carol of the bells. З простої народної фольклорної мелодії український композитор Микола Леонтович створив світовий шедевр. Вперше Щедрик Леонтовича прозвучав 105 років тому, у грудні 1916-го, а вже за кілька років став інструментом української дипломатії тих часів і звучав у кращих концертних залах Чехословаччини, Австрії, Швейцарії, Франції, Бельгії, Нідерландів, Великої Британії, Німеччини, Польщі, Іспанії. Наступного року виповнюється 100 років з моменту, коли Щедрик з шаленим успіхом виконали на сцені Карнеґі Гол у Нью-Йорку. Після цього світове турне мелодії продовжилось у Мексиці, Бразилії, Аргентині, Уругваї, Кубі та Канаді.
Нагадаємо, у Києві запустили мультимедійну виставку «Щедрик: магія Різдва» про українську мелодію.
Також українські армійці презентували рок-версію «Щедрика».
Як ми повідомляли раніше, у київській філармонії заспівали 14 маловідомих колядок із Донбасу.
Фото: mfa.gov.ua.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі