Суспільство
Причина №20, чому варто підтримати #ШоТам: ми про тих, чия хата не скраю
Поки деякі українці чекають пом’якшення карантину, щоб повернутися на заробітки за кордон, інші вже давно заробляють пристойні гроші вдома. Вони об’єдналися у кооперативи і знайшли свою нішу, яка не тільки приносить прибуток, а й розвиває їхні села чи містечка.
Ми у #ШоТам постійно розповідаємо вам про підприємливих українців, котрі не сидять, склавши руки, а самі змінюють громаду на краще. Хочемо, щоб про них знало якомога більше людей. Намагаємось згуртувати українців навколо ідеї працювати разом. Якщо ти поділяєш наші цінності – підтримай нас за цим посиланням. Завдяки такій підтримці ми продовжимо розповідати історії успіху та рекламувати українське.
Читайте також: Причина №23, чому варто підтримати #ШоТам: ми популяризуємо українську науку
Створення кооперативів – нині топ-тема в аграрному бізнесі. Втім, багато людей досі бояться, що це шлях до повернення колгоспів. Але насправді все по-іншому. Кооператив – можливість для кожного бути повноцінним господарем на своїй землі пліч-о-пліч зі своїм сусідом і партнером. Герої наших матеріалів – селяни, які зрозуміли, що “їхня хата не скраю”, домовились і тепер разом розвиваються. Тут з’являються робочі місця, а молодь не втікає до міста – бо ж є робота! Тепер їхній принцип – гуртом і батька легше бити. Вони створили кооперативи і заробляють на ягодах, молоці, грибах. Адже разом легше знайти ринки збуту і навіть налагодити експорт!
А що росте у вашому селі? Беріть приклад з цих успішних людей, налагоджуйте виробництво і заробляйте гроші на рідній землі!
Ось 33 мешканці Путили та сусідніх буковинських сіл заснували підприємство “Дари Гуцульщини”. Їхні гриби та ягоди куштують в Америці та Ізраїлі, за сезон вони переробляють до 20 тонн продукції, а мешканці можуть заробляти 1000 гривень на день.
А завдяки підприємцю Івану Дегтяру 43 гектари занедбаного садівництва “Мрія” біля Слов’янська перетворюються на справжній яблуневий ліс. Стати учасником товариства може кожен: варто лише сплатити 42 гривні за деревце, отримати його GPS-координати і уже цієї осені… отримати перший врожай.
У селі Чесники на Прикарпатті заробляють на молоці не копійки, а тисячі гривень. Стару молочарню перетворили на сучасну ферму і створили бренд “Чесниківський сир”.
А в Городищі впевнено розвивається сільськогосподарський обслуговуючий кооператив «Патріот», де розводять свиней та інших тварин. Його засновник – атовець Вадим Черненко.
Троє виробників об’єдналися, аби пробитися на експорт і створили перший лохиновий кооператив України. Тепер фермери мають 11 сортів органічної лохини на експорт. Вклали 35 000 євро в кожен з 55 гектарів ягоди.
Як підтримати ШоТам?
Ви можете обрати для себе зручну суму, обравши з трьох варіантів:
- 29.99 гривень
- 49.99 гривень
- 99.99 гривень.
Це щомісячний платіж, який стягується автоматично.
Просто перейдіть за посиланням – “Підтримати”. Оберіть для себе суму, яку вважаєте за потрібну, та зручний спосіб оплати.
Чекаємо на вашу підтримку і вже готуємо наступні матеріали про те, що навколо існує не тільки велика #зрада, а багато-багато маленьких #перемог українців, які рухають Україну вперед. Будьте з нами й щодня переконуйтесь у тому, що наша держава заслуговує на те, щоб вкладати в неї час і гроші. Підписуйтеся на нас у Twitter, Instagram, Telegram, Facebook, YouTube!
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі