Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Освіта

«Змінотворці» за рік провели навчання для дітей із сіл у 23 областях України

Партнерський матеріал

Опубліковано

У проєкті «Змінотворці» долучили до освітньої програми понад 900 учнів і створили спільноту з понад 2700 дітей з віддалених громад. Ініціатива стартувала в жовтні 2023 року.

Про це повідомляють представники «Змінотворців».

Про проєкт

«Змінотворці» безоплатно навчають дітей віком від 14 років із сільської місцевості та малих міст із населенням до 10 тисяч. Ініціатива пропонує 12 комплексних онлайн-курсів, які дають підліткам базові знання про світ, розвивають їхні здібності й допомагають готуватися до успішного майбутнього.

Фокус «Змінотворці» роблять на дітях із сіл, бо саме вони будуть відбудовувати країну та мають найменше можливостей для розвитку у себе в селах — туди часто не доходять великі проєкти або компанії, діти бачать менше прикладів успіху серед дорослих і більш схильні через це мати різні упередження і стереотипи.

Також за даними міжнародного дослідження якості освіти PISA, діти з сільської місцевості відстають у знаннях від містян на понад 3 роки.

Програма проєкту

Серед основних тем курсів, які викладають вчителі «Змінотворців», є бізнес, стосунки, економіка, держава і політика, військова справа, довкілля, технології, медіа, культура, мистецтво, здоров’я та суспільство. Викладачами є професіонали зі своїх сфер, які діляться з підлітками практичними знаннями та реальними прикладами.

У межах проєкту також проводять інтенсиви у громадах та виїзні табори, де діти можуть розвивати м’які навички, знайомитися з однолітками з інших регіонів і застосовувати отримані знання на практиці.

Літній табір «Змінотворців»

Проєкт реалізують за підтримки українських і міжнародних партнерів. Зокрема, логістику забезпечувала «Нова пошта», а амбасадором проєкту став відомий шеф-кухар та громадський активіст Євген Клопотенко, який надихає молодь на розвиток. «Змінотворці» отримали й організаційну підтримку Міністерства освіти й науки.

Окрім сіл Дніпропетровщини, Харківщини на Запоріжжя, за останній місяць команда відвідала Одеську, Житомирську, Кіровоградську та Полтавську області. У проєкті розповідають, що заняття часто проводили в укриттях через повітряні тривоги.

Читайте також: Благодійний фонд «Твоя опора» та «Нова пошта» запустили благодійну акцію для дітей: як доєднатися

Перший рік роботи «Змінотворців» в цифрах

  • Охоплено 23 області, 199 громад і 253 школи;
  • укладено 139 меморандумів про співпрацю зі школами;
  • до програми долучилося 900 учасників, які пройшли онлайн-курси, і ще 1800 дітей стали частиною спільноти;
  • команда залучила 90 викладачів із різних сфер, які допомагали створювати та викладати курси.

Команда «Змінотворців» має й виклики: обмежене фінансування, складна логістика в регіонах, труднощі з підключенням до інтернету.

Та попри це у проєкті планують охопити ще більше громад України і протягом наступних 5 років залучити до 20 000 дітей, а також нових партнерів і викладачів. Підтримати «Змінотворців» можна за посиланням.

    Нагадаємо, школярі зі Львівщини зібрали 100 тисяч гривень на створення дронів.

    Фото: «Змінотворці».

    Освіта

    В одному з українських коледжів створили новий центр для навчання операторів дронів

    Опубліковано

    У закладі професійно-технічної освіти на Тернопільщині відкрили сучасний центр для підготовки операторів БпЛА. Цей простір створили у межах проєкту «#100 майстерень».

    Про це повідомили в Міністерстві освіти та науки України.

    Що відомо про новий центр

    У просторі встановили новітнє обладнання, зокрема інтерактивний тренажер для відпрацювання практичних навичок керування безпілотниками. У коледжі також є лабораторії для тактичних і технічних навчань.

    «Відкриття центру є важливим кроком у підготовці професіоналів, які працюватимуть у ключових галузях України, сприяючи її економічному розвитку та технологічному зростанню»‚ — написали в МОН.

    Фото: сайт МОН

    У межах проєкту також підвищують кваліфікацію педагоги. У 2024 році в центрі вчителі з усіх західних регіонів країни пройшли курс «Захист України», під час якого опановували методи роботи з безпілотниками.

    Читайте також: Українські підлітки можуть представити власні ШІ-проєкти на Teens in AI: як податися

    Проєкт «#100 майстерень»

    Ініціативу запустили у 2024 році, тоді на неї виділили 549 мільйонів гривень державного фінансування. Цьогоріч для втілення проєкту залучили 540 мільйонів гривень.

    Наразі в Україні відкрили 12 майстерень для навчання операторів дронів.

    «У понад 100 профтехах уже активно будують та оновлюють майстерні, щоб діти навчалися в сучасних просторах на новітньому обладнанні. І відкриття таких центрів забезпечує підготовку професіоналів, які набувають практичних навичок роботи з технологіями, необхідними для захисту, відновлення країни та її подальшого розвитку», — зазначив міністр цифрової трансформації. Михайло Федоров.

    Нагадаємо, що українська компанія HIMERA залучила $150 000 для розвитку тактичних систем зв’язку.

    Також ми писали, що уперше в історії українське судно проводить для США дослідження в Антарктиці (ФОТО).

    Фото обкладинки: сайт МОН

    Читати далі

    Освіта

    Реформа шкільного харчування: на Львівщині відкрили першу оновлену їдальню (ФОТО)

    Опубліковано

    Сучасну шкільну їдальню відкрили у Зубрянському закладі середньої освіти І-ІІІ ступенів в Солонківській громаді, де навчаються 463 учні. Приміщення оновили за програмою першої леді Олени Зеленської.

    Про це повідомили у Львівській ОВА.

    У їдальні встановили сучасне кухонне обладнання, яке дозволяє готувати різноманітні страви. Також у межах проєкту створили комфортні умови для роботи працівників харчоблока.

    «Це перший реалізований проєкт з 11, які були відібрані Міністерством освіти у 2024 році у Львівській області. Приємно бачити, що після канікул діти мають доступ до якіснішого харчування в більш комфортних умовах», — сказав заступник голови Львівської ОДА Олександр Кулепін.

    Читайте також: Рух «Жовта стрічка» до Дня соборності України провів акцію в окупованих містах (ФОТО)

    Проєкт втілили завдяки державній субвенції (80% вартості) та підтримці місцевого бюджету.

    Нагадаємо, що до Львова везуть безбарʼєрні трамваї зі Швейцарії.

    Фото: сайт ЛОВА

    Читати далі

    Освіта

    У Полтаві запустили першу «Школу Супергероїв»: як вона працюватиме (ФОТО)

    Опубліковано

    На базі Дитячої міської лікарні в Полтаві відкрили перший осередок спеціальної школи для дітей, які тривалий час перебувають на лікуванні. Простір відкрили за фінансування фонду Олени Зеленської.

    Про це повідомили в Полтавській міській раді.

    Особливості школи

    У новій «Школі Супергероїв» є окремі кабінети для дошкільнят, учнів молодших і старших класів, а також кабінет ментального здоров’я. Також в освітньому просторі є:

    • бібліотека;
    • ергономічні меблі;
    • планшети;
    • інтерактивна дошка;
    • приладдя для проведення практичних занять тощо.

    Читайте також: Дворічна українка стала наймолодшою дитиною в Україні, яка пропливла 25 метрів у басейні

    З дітьми працюватимуть методист, психолог, вихователь, учитель початкових класів та педагоги, які викладатимуть понад десять предметів.

    «Це вже п’ята “Школа Супергероїв”, створена за фінансування фундації, яка повноцінно запрацювала для дітей. Раді, що за допомогою наших міжнародних партнерів, нам вдається швидко розширювати мережу шкіл. Вже незабаром почне працювати осередок у Львові», — розказала директорка фундації Олени Зеленської Ніна Горбачова.

    Перед відкриттям освітнього простору команда встигла провести майже тисячу занять у палатах дітей.

    Нагадаємо, що в одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО).

    Фото: сайт Полтавської міської ради

    Читати далі

    Шопочитати