

Суспільство
Причина №11, чому варто підтримати #ШоТам: ми підтримуємо наших ветеранів
Якщо ви давно з #ШоТам, то знаєте, що у нас не просто хороші новини та історії, що надихають. Ми також висвітлюємо соціально важливі речі, підтримуємо вразливі категорії співгромадян. Руйнуємо гендерні стереотипи, виступаємо проти ейджизму, показуємо рівність і розмаїття українського суспільства.
Зокрема ми у #ШоТам намагаємося змінити стереотипи про учасників АТО/ООС. Певно, ви теж чули, що ветеранів треба боятися, “бо у всіх них ПТСР”, що вони обов’язково залежні від алкоголю”, що вони не котролюють свої емоції. При цьому, на жаль, в ЗМІ є мало інформації про тих ветеранів, які гідно працевлаштувалися, облаштували життя та є прикладом для наслідування. Тому ми в ШоТам намагаємося це змінити. Насамперед говоримо про ветеранів як про сильних духом людей, які мають величезний життєвий потенціал.
Якщо ви на нашому боці і хочете бачити в ШоТам більше позитивних історій про людей, які повернулися з війни, – підтримайте нас фінансово. Оформіть платну підписку на 29.99 грн, 49.99 грн чи 99.99 грн. Зробити це можна за посиланням. Ми продовжимо допомагати суспільству сформувати позитивний імідж ветеранів та руйнувати стереотипи.
Ми розповідаємо про ветеранів як про успішних бізнесменів, відповідальних роботодавців чи працівників, соціально орієнтованих підприємців. Так, вони часто мають за спиною сумну історію, але зараз вони спільно з усіма будують майбутнє своєї держави. І ми переконані, що приклади цих людей варті того, щоб про них знали!
Соціальна підтримка та адаптація ветеранів АТО, медична та психологічна допомога, розвиток ветеранського руху – це ті теми, які ми постійно вводимо в українське медіаполе. Ось лише кілька наших публікацій, які вам сподобаються і, можливо, теж надихнуть на рух вперед!
1. Повернутися з війни і одночасно знайти своє місце в новому світі. Розповідаємо сім надихаючих історій ветеранів, які з поверненням до мирного життя відкрили власний бізнес.
2. Олександр Іваніцький на початку війни закинув успішний туристичний бізнес та пішов в АТО. Після повернення побачив, що галузь туризму занепала. Тому замислився розпочати іншу справу. Підгледів ідею для бізнесу у серіалі “Альф” і тепер успішно продає мурашині ферми по Україні і за кордон.
3. Невелика команда бойових побратимів після демобілізації об’єдналися, аби розробити смачні і натуральні м’ясні консерви в м’якому пакуванні. Зараз ветерани створили власний бренд з виробництва тушкованого м’яса I’MREADY.
4. На Чернігівщині ветеран Денис Мостович робить ножі зі сплавів металів за технологією, яку використовували ще у 15 столітті для виготовлення лицарських мечів.
5. У 2016 році бренд машинок для тату “BITT Workshop” заснував Андрій Паторжинський, який протягом 2014-16 років воював добровольцем у зоні АТО. Мав позивний “Поттер”. Повернувся із зони АТО з рюкзаком і без грошей. Дорогою, з війни у мирне життя, зрозумів, що має відкрити власну справу, бо не зможе працювати на когось.
6. Пів мільйона гривень за 1,5 тижні. Як молодому автору, ветерану АТО Валерію Ананьєву з першого разу вдалось написати бестселер і підкорити критиків та читачів? Як вийшло видати 25 тисяч примірників роману, базуючись лише на підтримці читачів?
7. Ветеран АТО Сергій Швець п’ять років відбудовував приміщення для страусиної ферми на хуторі Ловаги, що на Рожнятівщині.
Як підтримати ШоТам?
Ви можете обрати для себе зручну суму, обравши з трьох варіантів:
- 29.99 гривень
- 49.99 гривень
- 99.99 гривень.
Це щомісячний платіж, який стягується автоматично.
На головній сторінці #ШоТам у верхньому правому кутку натискайте кнопку “Підтримати”. Оберіть для себе суму, яку вважаєте за потрібну, та зручний спосіб оплати.
Чекаємо на вашу підтримку і вже готуємо наступні матеріали про те, що навколо існує не тільки велика #зрада, а багато-багато маленьких #перемог українців, які рухають Україну вперед.
Будьте з нами й щодня переконуйтесь у тому, що наша держава заслуговує на те, щоб вкладати в неї час і гроші.
Підписуйтеся на нас у Twitter, Instagram, Telegram, Facebook, YouTube!


Суспільство

Українська біатлоністка Юлія Джима виборола для нашої збірної першу медаль у гонці Кубка світу, пише kyiv.media.
Зазначається, що у четвер, 21 січня, в італійському Антгольці під час жіночої індивідуальньої гонки Джима здобула срібло.
Читайте також: Українка стала найкращою дзюдоїсткою світу

30-річна спортсменка закрила всі 20 мішеней і посіла друге місце. Вона програла тільки австрійці Лізі Терезі Гаузер, яка здобула дебютну перемогу в кар’єрі. Замкнула трійку призерок француженка Анаіс Шевальє-Буше.
Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»
“Джима – єдина біатлоністка в цій гонці, яка обійшлася без промахів. Гаузер і Шевальє-Буше заробили по хвилині штрафу, але були швидшими на лижні. Срібна медаль Джими – перша нагорода збірної України в цьому сезоні на Кубку світу”, – зазначено у повідомленні.
Завдяки успішному виступу Юлія Джима пройшла кваліфікацію до гонки з масовим стартом, що відбудеться у суботу, 23 січня.
Нагадаємо, Львівський велосипедний клуб потрапив у п‘ятірку найкращих у Європі.
Як ми повідомляли раніше, українка потрапила в трійку найкращих футбольних арбітрів світу.
Усі фото: kyiv.media.
Суспільство

У КП «Дарницьке лісопаркове господарство» в Києві триває підгодівля диких тварин, працівники лісництва проводять викладку кормів у спеціально відведених місцях.
Про це пише Вечірній Київ.
Зазначається, що найчастіше до годівниць приходять козулі. Їх «впізнають» за слідами на снігу, а от фотографій тварин немає — надто вони полохливі. Наближення людини чують здалека, і тікають.

Найбільшу (до 70%) частку в кормовому раціоні сарни (так ще називають цих маленьких оленів) складають трав’янисті рослини. З дерев і чагарників найчастіше об’їдає осику, вербу, горобину, липу, березу, дуб, ясен. Взимку іноді годується хвоєю молодих сосен, але на відміну від оленя й лося не їсть кору, тому із задоволенням пригощаються «віниками», які для них готують люди. Цікаво, що козулі, які приходять до годівниць Дарницького лісництва, більше люблять саме березові віники.
Читайте також: Читати та слухати одночасно. Як українські айтішники створили додаток для аудіокниг Lingart
Також для копитних тварин залишають штучні солонці — використовують спеціальну брикетовану сіль-лизунець для того, щоб копитні могли поповнити дефіцит натрію та кальцію.

Про диких тварин на Київщині
Екологи стверджують, що фауна у місті і довколишніх лісах почуває себе досить непогано. Русанівку й Гідропарк уподобали хазяйновиті бобри, а Воскресенські сади та місцевість поблизу проспекту Свободи — лосі та косулі.
У Національному природному парку «Голосіївський» повідомляють, що у них основна концентрація великих тварин — у Конча-Заспі, на території Лісниківського відділення парку. Тут живуть лосі, кабани, борсуки, козулі, лисиці, зайці та кабани.
Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»
Нагадаємо, на Тернопільщині сфотографували стадо плямистих оленів.
Як ми повідомляли раніше, у Києві в локдаун тварин із притулку привозитимуть новим господарям безкоштовно.
Головне фото: shostka-flora.in.ua.
Суспільство

Судноплавна компанія Hapag-Lloyd запускає блок-поїзди в Україні, які курсуватимуть з Одеси до Києва, Дніпра і Харкова.
Про це пише ЦТС з посиланням на повідомлення комерційного директора підрозділу Hapag-Lloyd AG Med Agents Катерини Ковиляєвої.
Читайте також: Кілька важливих правил. Як підприємцю домовитися про співпрацю з рестораном
Згідно з опублікованою інформацією, з Одеського порту поїзди вирушатимуть тричі на тиждень. Блок-поїзд матиме від 30 до 45 платформ.

Довідка
У 2020 році територією України перевезли понад 425 тис. TEU ( TEU – двадцятифутовий еквівалент), що на 10,7% більше показників 2019 року. При цьому в складі контейнерних поїздів було транспортовано 230 тис. TEU – на 41% більше, ніж роком раніше.
Читайте також: Як заробити на перепродажу квартири в новобудові – поради Сергія Степенка
Нагадаємо, Укрзалізниця торік придбала 28 нових пасажирських вагонів.
Як ми повідомляли раніше, Донецька залізниця відремонтувала 133,16 км колії.
Усі фото: cfts.org.ua.