Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Прийшов з війни – став бізнесменом. Сім надихаючих історій ветеранів

Повернутися з війни і одночасно знайти своє місце в новому світі.. Розповідаємо сім надихаючих історій ветеранів, які з поверненням до мирного життя відкрили власний бізнес.

Опубліковано

Повернутися з війни і одночасно знайти своє місце в новому світі.. Розповідаємо сім надихаючих історій ветеранів, які з поверненням до мирного життя відкрили власний бізнес.

Беззаперечно, бізнес-ідей, якими вражають бійці більше, ніж можна описати в одному тексті, проте тут ми обрали найцікавіші. А що головне, маємо можливість підтримати бійців покупками.

“Мілітарі кафе”

У Миколаєві боєць АТО Олексій Губський відкрив заклад “Veteran Point”, який входить до “VeteranoGroup”.

“У 2015 році пішов добровольцем на війну, – каже Олексій. – Служив в окремій добровольчій роті “Карпатська Січ”. Повернувся зі служби, вирішив відкрити кафе. Про людей, які прийшли з АТО, існує багато стереотипів. Ми їх ламаємо, показуємо, що ми не якісь психи, а можемо бути нормальними людьми, частиною суспільства”.

Фішка кафе, яка рве шаблони: військовий антураж в інтер’єрі, знижки для ветеранів та їжа, як в армії для тих, хто ностальгує. Кав’ярня у Миколаєві знаходиться за адресою вул. Чкалова 30. Сторінка закладу у соцмережі.

Машинки для татуювань

Андрій Паторжинський, позивний “Поттер”, робить кастомні машинки для татуювань під брендом “BITT Workshop”. В одній із серій навіть був позолочений виріб, яким користується татуювальник із США.

“У 2014 році пішов добровольцем на Донбас, – каже Андрій. – На війні був до 2016-го. Воював у складі “Азову”. Повернувся із зони АТО з рюкзаком та без грошей. Дорогою, з війни у мирне життя, зрозумів, що маю відкрити власну справу, бо не зможу працювати на когось”. 

Хоча у Андрія не було коштів, проте мав друзів та цікаві ідеї для втілення. Тепер він виготовляє роторні машинки і корисне приладдя: педалі, перехідники, яке допомагає татуювальникам. 

Читайте також: Ветеран АТО створив бренд машинок для тату, які підкорюють світ

Коштують його вироби $250-300. За три роки існування бренду, зробив 80 машинок, які можна переглянути на сайті.

Ножі-монстри з “дамаської сталі”

Денис Мостович робить ножі зі сплавів металів за технологією, яку використовували ще у 15 столітті для виготовлення лицарських мечів. Клинки із “дамаської сталі” коштують від $100, а найдорожчий продав за $700.

“Воював на Донбасі протягом 2014-15 років у складі 13 окремого мотопіхотного батальйону “Чернігів-1”, – каже про бойовий шлях Денис. – Під Вуглегірськом отримав контузію від розриву міни. Потім з іншими військовими витягував побратимів під Дебальцевим”.

Повернувшись до мирного життя, ветеран обладнав власну кузню. Власноруч зібрав обладнання для якого деякі деталі знайшов у товариша, на прийомці металобрухту.

За чотири роки роботи майстер виготовив до 400 сталевих клинків, які можна переглянути на сайті. Інтерв’ю з Денисом тут.

Читайте також: Бізнес із друзями – це можливо. Історія ветеранського СТО

Зелень на гідропоніці

Ілля Волошин разом з батьком та побратимом у Запоріжжі заснував ферму, яка вирощує зелень на гідропоніці.

“На фронті думав про те, чим займатимусь вдома, – каже Ілля. – У зоні АТО служив три роки – з 2014 по 2017 рік. У 14-му році вступив до батальйону особливого призначення “Січ”. Перейшов в добровольчий підрозділ “Карпатська Січ”, який включили до 93-ї бригади. Підписав контракт із ЗСУ. Продовжив службу. З війни повернувся з третьою групою інвалідності”.

На розвиток міні-ферми підприємці отримали грант 15 тисяч гривень. Гроші витратили на обладнання, освітлення. Власноруч зібрали стенди, на яких вирощують зелень. Під міні-ферму обладнали орендований підвал. Зв’язатися з бійцем можна через Facebook.

Читайте також: Українське видання створило мапу ветеранського бізнесу

Равликова ферма

Костянтин Касіч, позивний “Ельф”, заснував екзотичну равликову ферму Ravlikelf.

“До війни був генеральним директором групи компаній, займався будівництвом, обслуговуванням багатоповерхових будинків, лісозаготівлею. Про розведення равликів нічого не знав, – каже Костянтин. – У березні 2014 року мені прийшла повістка, пішов на фронт. Служив в 72 окремій механізованій бригаді, воював на території Донецької області. У 2015 році мене комісували”. 

На старт власного бізнесу ветерану знадобилося 20 тисяч гривень. Равликів можна придбати на сторінці у Facebook.

Читайте також: Бізнес на гамаках. Харків’янин продає вироби у Польщу і Туреччину

Переробка рожевої солі

Ветеран Володимир Щербан заснував бізнес на переробці морської солі для ванн та косметології. Його продукція спрямована на допомогу пошкодженому волоссю.  

“На війну пішов 2014-го року, служив у 79-й окремій десантно-штурмовій бригаді, – каже Володимир. – А коли повернувся додому, роботу довелося шукати заново. Ідею підказали жінка та донька, бо постійно жалілися на волосся, яке не розчісується і не вкладається”.

Цукати в пам’ять про побратима

Сергій Куршаков продає цукати з овочів та фруктів, м’ясні снеки під брендом WAGNER ecoproduct. Йому довелося втілити ідею побратима, який загинув.

“У травні 2014 року на війну пішов у складі батальйону “Кривбас”, – каже Сергій. – Два місяці в АТО і тяжке поранення на околицях Донецька. Це була граната, яка під час бою вибухнула у мене в ногах”.

Повернувшись з війни, ветеран не лише розвиває бренд на снеках і цукатах, а й допомагає іншим бійцям пройти реабілітацію у заснованому ним медичному центрі. Тут сайт реабілітаційного центру. Переглянути магазин з цукатами тут.

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі