Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
IMG 4838 e1560765097767 IMG 4838 e1560765097767

Суспільство

Ветеран АТО створив бренд машинок для тату, які підкорюють світ

Кастомні машинки для татуювань українського бренду “BITT Workshop” знають майстри на всіх континентах. В одній із виробничих серій навіть був позолочений виріб, яким тепер користується

Опубліковано

Кастомні машинки для татуювань українського бренду “BITT Workshop” знають майстри на всіх континентах.

В одній із виробничих серій навіть був позолочений виріб, яким тепер користується татуювальник із США.

У 2016 році бренд “BITT Workshop” заснував Андрій Паторжинський, який протягом 2014-16 років воював добровольцем у зоні АТО. Мав позивний “Поттер”. Повернувся із зони АТО з рюкзаком і без грошей. Дорогою, з війни у мирне життя, зрозумів, що має відкрити власну справу, бо не зможе працювати на когось. Хоча у Андрія не було коштів, проте мав друзів та цікаві ідеї для втілення. Тепер він виготовляє роторні машинки і корисне приладдя: педалі, перехідники, яке допомагає татуювальникам.

Ювелір → війна → тату

Ручної праці не цурався ніколи. Працювати почав ще у 16 років. За фахом я автомеханік. На третьому курсі навчання зрозумів, що це не моє.  

Випадково потрапив у компанію, яка мала ювелірну майстерню. Мені одразу почала вдаватися обробка металу. Досвід, здобутий на ювелірці тепер використовую при створенні машинок.

Читайте також: 6 звичок, які відрізняють бізнесмена-міленіала від решти

У 2014 році довелося відправитися добровольцем на Донбас. На війні був до 2016-го. Воював у складі “Азову”. Після повернення з війни, переключився з ювелірки і металообробки на виготовлення машин для татуювань.

Андрій Паторжинський відкрив власну справу у 23 роки

Якось зустрівся зі своїм товаришем-татуювальником, запропонував йому почати спільну справу. Але сама ідея робити машинки – прийшла спонтанно. Бренд заснував у 2016 році, на той момент мені виповнилося 23 роки.

Бізнес із $1000

Обладнав свою майстерню в гаражі товариша. Спочатку нас було троє друзів-засновників. Але двоє пішли з проекту. Тепер я сам і менеджер, і виробник.

Зароблені гроші вкладаю у матеріали. Окремо, вони недорогі, але вцілому в копієчку влітають. Такий бізнес з нуля можна почати, якщо маєш 20-30 тисяч гривень.

Брутальні речі за $300

Коли тільки починав, мої машинки коштували по $50. По мірках татуювальників, це було дешево. Зараз ціни на вироби зросли до $250-300.

За три роки існування бренду, зробив 80 машинок.

Позолочена машинка поїхала в США

На торішній тату-івент в Одесі зробив коротку серію машинок Hybrid 2018. У лінійці було всього 8 штук. Із них чотири вручили татуювальникам як призи за перші місця в різних номінаціях. Решту я продав.

Татуювальник зі Сполучених Штатів придбав позолочену машинку за $250

Останню машинку із тієї серії мені хотілося якось виділити. І якраз трапився замовник з Америки, який захотів її позолотити. Клієнтові вона обійшлася в $250.

Купують від Штатів до Іспанії

Продаю зараз найбільше закордон. По Україні обладнання гірше продається. Працюю через Instagram. На спеціалізованих форумах публікую матеріали-описи. Ще є сторінка на міжнародній платформі продажу hand-made Etsy. Замовляли татуювальники із США, Іспанії, Німеччини.

Читайте також: Instagram не продає, як з цим боротись

Щоб отримати нових клієнтів в Україні – їжджу по тату-фестивалях. Один із таких проходить в Одесі. На івентах завжди організовують зони торгівлі, де майстри можуть придбати речі. Приїздив туди і торгував. Заводив знайомства, спілкувався з майстрами.

Маркетинговий хід – відео з татуювальниками

Освоюю відеозйомку і монтаж. Нещодавно випустив перше відео з татуювальником із Харкова, який працює на моєму обладнанні. Це одночасно просуває і його роботу і мій бренд.

Крім того, завжди збираю фідбек від майстрів, що б вони хотіли удосконалити в моїх виробах. Для мене важливо це знати, щоб розвиватися.

Люблю клієнтів із забаганками

Серед замовників є багато тих, хто не звертає увагу на дизайн. Але люблю клієнтів, які приносять свої ідеї, яку машинку хочуть отримати. Коли продумують дизайн, параметри (м’яка чи жорстка) чи, навіть, якої ваги має бути виріб. Є серія машинок, у яких стоять системи для зменшення вібрації.

Моя фішка – фіксуюча частина на зажимі, її я виливаю. Усі здобуті в ювелірній справі навички переніс на теперішнє виробництво.

Роторні машинки

Для кастомних роторних машинок (зроблені на основі електродвигуна) матеріали купую на ринку.

Майстер тату-машинок творить брутальні вироби, які набирають популярності серед закордонних колег

Стилі різні, на смаки клієнтів. Є вироби, в яких інкрустовані деталі, котрі надають брутального вигляду. Такий стиль мені видається “живим”. Машинки збираю за два-три дні. Інколи можу витратити тиждень.

Випробовував на собі

Більшість татуювань, які маю на тілі – зроблені моїми машинками. Із вражень, що можу сказати – я молодець (сміється. – ред).

Читайте також: В моді зухвалі рішення: як українська акустика підкорила Китай

У планах – організувати хаб-майстерню, де будемо обробляти деревину, метал та шкіру.

Сам татуювання не роблю. Я технар і маю інший тип мислення.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі