Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
IMG 4838 e1560765097767 IMG 4838 e1560765097767

Суспільство

Ветеран АТО створив бренд машинок для тату, які підкорюють світ

Кастомні машинки для татуювань українського бренду “BITT Workshop” знають майстри на всіх континентах. В одній із виробничих серій навіть був позолочений виріб, яким тепер користується

Опубліковано

Кастомні машинки для татуювань українського бренду “BITT Workshop” знають майстри на всіх континентах.

В одній із виробничих серій навіть був позолочений виріб, яким тепер користується татуювальник із США.

У 2016 році бренд “BITT Workshop” заснував Андрій Паторжинський, який протягом 2014-16 років воював добровольцем у зоні АТО. Мав позивний “Поттер”. Повернувся із зони АТО з рюкзаком і без грошей. Дорогою, з війни у мирне життя, зрозумів, що має відкрити власну справу, бо не зможе працювати на когось. Хоча у Андрія не було коштів, проте мав друзів та цікаві ідеї для втілення. Тепер він виготовляє роторні машинки і корисне приладдя: педалі, перехідники, яке допомагає татуювальникам.

Ювелір → війна → тату

Ручної праці не цурався ніколи. Працювати почав ще у 16 років. За фахом я автомеханік. На третьому курсі навчання зрозумів, що це не моє.  

Випадково потрапив у компанію, яка мала ювелірну майстерню. Мені одразу почала вдаватися обробка металу. Досвід, здобутий на ювелірці тепер використовую при створенні машинок.

Читайте також: 6 звичок, які відрізняють бізнесмена-міленіала від решти

У 2014 році довелося відправитися добровольцем на Донбас. На війні був до 2016-го. Воював у складі “Азову”. Після повернення з війни, переключився з ювелірки і металообробки на виготовлення машин для татуювань.

Андрій Паторжинський відкрив власну справу у 23 роки

Якось зустрівся зі своїм товаришем-татуювальником, запропонував йому почати спільну справу. Але сама ідея робити машинки – прийшла спонтанно. Бренд заснував у 2016 році, на той момент мені виповнилося 23 роки.

Бізнес із $1000

Обладнав свою майстерню в гаражі товариша. Спочатку нас було троє друзів-засновників. Але двоє пішли з проекту. Тепер я сам і менеджер, і виробник.

Зароблені гроші вкладаю у матеріали. Окремо, вони недорогі, але вцілому в копієчку влітають. Такий бізнес з нуля можна почати, якщо маєш 20-30 тисяч гривень.

Брутальні речі за $300

Коли тільки починав, мої машинки коштували по $50. По мірках татуювальників, це було дешево. Зараз ціни на вироби зросли до $250-300.

За три роки існування бренду, зробив 80 машинок.

Позолочена машинка поїхала в США

На торішній тату-івент в Одесі зробив коротку серію машинок Hybrid 2018. У лінійці було всього 8 штук. Із них чотири вручили татуювальникам як призи за перші місця в різних номінаціях. Решту я продав.

Татуювальник зі Сполучених Штатів придбав позолочену машинку за $250

Останню машинку із тієї серії мені хотілося якось виділити. І якраз трапився замовник з Америки, який захотів її позолотити. Клієнтові вона обійшлася в $250.

Купують від Штатів до Іспанії

Продаю зараз найбільше закордон. По Україні обладнання гірше продається. Працюю через Instagram. На спеціалізованих форумах публікую матеріали-описи. Ще є сторінка на міжнародній платформі продажу hand-made Etsy. Замовляли татуювальники із США, Іспанії, Німеччини.

Читайте також: Instagram не продає, як з цим боротись

Щоб отримати нових клієнтів в Україні – їжджу по тату-фестивалях. Один із таких проходить в Одесі. На івентах завжди організовують зони торгівлі, де майстри можуть придбати речі. Приїздив туди і торгував. Заводив знайомства, спілкувався з майстрами.

Маркетинговий хід – відео з татуювальниками

Освоюю відеозйомку і монтаж. Нещодавно випустив перше відео з татуювальником із Харкова, який працює на моєму обладнанні. Це одночасно просуває і його роботу і мій бренд.

Крім того, завжди збираю фідбек від майстрів, що б вони хотіли удосконалити в моїх виробах. Для мене важливо це знати, щоб розвиватися.

Люблю клієнтів із забаганками

Серед замовників є багато тих, хто не звертає увагу на дизайн. Але люблю клієнтів, які приносять свої ідеї, яку машинку хочуть отримати. Коли продумують дизайн, параметри (м’яка чи жорстка) чи, навіть, якої ваги має бути виріб. Є серія машинок, у яких стоять системи для зменшення вібрації.

Моя фішка – фіксуюча частина на зажимі, її я виливаю. Усі здобуті в ювелірній справі навички переніс на теперішнє виробництво.

Роторні машинки

Для кастомних роторних машинок (зроблені на основі електродвигуна) матеріали купую на ринку.

Майстер тату-машинок творить брутальні вироби, які набирають популярності серед закордонних колег

Стилі різні, на смаки клієнтів. Є вироби, в яких інкрустовані деталі, котрі надають брутального вигляду. Такий стиль мені видається “живим”. Машинки збираю за два-три дні. Інколи можу витратити тиждень.

Випробовував на собі

Більшість татуювань, які маю на тілі – зроблені моїми машинками. Із вражень, що можу сказати – я молодець (сміється. – ред).

Читайте також: В моді зухвалі рішення: як українська акустика підкорила Китай

У планах – організувати хаб-майстерню, де будемо обробляти деревину, метал та шкіру.

Сам татуювання не роблю. Я технар і маю інший тип мислення.

Суспільство

На в’їзді в Донецьку область підняли прапори бригад, які її обороняють

Опубліковано

Біля стели в’їзду до Донеччини були підняті прапори тих бригад, батальйонів і підрозділів Сил оборони, які боронять край від російського окупанта.

Про це повідомляють в Генеральному штабі ЗСУ.

Про ініціативу

На в’їзді до Донецької області встановлена стела з українським національним елементом – мозаїчною вишиванкою та характерними для цього регіону деталями.

Наприклад, герб має зображення в золотому полі на чорному фоні синю пальму. Його увінчує золота стилізована корона з каштанових листків, а навколо є вінок з зелених дубових гілок, обрамлений пурпуровою стрічкою з девізом: “Можливість доведена на ділі”.

Читати також: В Києві зʼявилася нова скульптура на честь українських військових

На стелі розміщено безліч написів та синьо-жовтих стрічок, які включають особисті автографи бійців, а також послання агресору, що направлялося у бік, куди відправили російський корабель.

Багато військових, волонтерів, медиків та капеланів, які працюють у зоні бойових дій або повертаються звідти після виконання завдань, фотографуються тут. Бійці одного з підрозділів оновили фундамент біля стели, очистили місце від сміття, залагодили та пофарбували металеві жердини для прапорів.

Історичні факти

У 1896 році коваль Олексій Мерцалов створив пальму із залізничної рейки, відому як “Пальма Мерцалова”, яка символізує економічний потенціал регіону, пов’язаний з вугіллям та іншими сферами. Жовтий колір символізує спекотний степовий клімат.

Нагадаємо, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Фото: Генеральний штаб ЗСУ

Читати далі

Суспільство

В Києві зʼявилася нова скульптура на честь українських військових

Опубліковано

На Аскольдовій могилі у Києві встановлено нову мініскульптуру “Герої”, яка вшановує українських воїнів. В цьому урочищи поховані Дмитро Коцюбайло (Да Вінчі), Андрій Пільщиков (Джус), Марко Паславський (Франко).

Про це повідомляють в Ми – Україна.

Про витвір

Бронзова скульптура під назвою “Герої” відображає воїна, який вклоняється перед українським прапором. Щоб ретельно розглянути її, перехожим доведеться також вклонити коліно, тому що скульптуру встановлено на низькій висоті.

фото: Владислав Паливода

Читати також: Український режисер презентував стрічку “Ми, наші улюбленці та війна” на Doc Kyiv Fest

Меценати проєкту подарували місту скульптуру, а зібрані кошти в розмірі 450 тисяч гривень передадуть підрозділу “На щиті”. Ці кошти будуть використані на закупівлю коліс і мастил для автівок, які перевозитимуть полеглих героїв додому.

Нагадаємо, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Також ми повідомляли, що Brave1 розробили дистанційний комплекс для розмінування.

Фото: Владислав Паливода

Читати далі

Суспільство

В Києві відбудеться музичний фестиваль “Пожежа”: коли та хто виступатиме?

Опубліковано

7 квітня о 16:00 в київській Малій Опері відбудеться фестиваль Пожежа, цього разу з лайнапом з електронних музикантів. 

Про це повідомляє Лірум з посиланням на організаторів.

Які музиканти візьмуть участь?

7 квітня на сцені Малої Опери виступнять музиканти:

  • Nahaba;
  • Kurs Valüt;
  • Ariadna;
  • Badwor7h;
  • Нестор.

Історія фестивалю “Пожежа”

Все почалося в Київському університеті імені Тараса Шевченка, де студентський парламент Інституту філології організовував університетські заходи. Після вторгнення команді довелося переосмислити масштаби своїх планів. З цього виник проєкт Пожежа.

Фото: Дмитро Черніков

Фестиваль мав на меті популяризацію української культури та музики. Організатори прагнули, щоб український контент був основним, а не просто альтернативою російському.

Читати також: Український режисер презентував стрічку “Ми, наші улюбленці та війна” на Doc Kyiv Fest

Організацією Пожежі займаються четверо людей. Міша Юров – креативний директор, відповідає за технічні аспекти, вибір локацій та комунікації. Іванка Гуменюк – кураторка маркету на фестивалі, також працює над ідеями та нововведеннями. Дизайнерка Настя Карацюпа відповідає за дизайн івенту. Недавно до команди приєдналася Настя Слєпцова, яка займається контентом для TikTok.

Тематика цьогорічного фестивалю

Існують дві версії щодо того, чому темою цьогорічного івенту стала електронна музика. Згідно з офіційною версією, Міша поєднав естетику приміщення з його історією, використовуючи мотиви опери, що підкреслюють металічне звучання артистів електронної сцени.

Фото: Дмитро Черніков

Неофіційна версія говорить, що рішення було прийнято виключно на основі естетичних вподобань команди. Організатори пояснюють, що це типова практика для більшості їхніх івентів: запрошують виконавців, яких справді слухають та люблять. На етапі планування фестивалю команда складає список потенційних виконавців, а потім відбирає найбільш підходящих, враховуючи тематику івенту, технічні можливості місця проведення та гонорари артистів.

Купити квитки на подію можна тут.

Нагадаємо, що Укрпошта випустить марку, присвячену оборонцям Чернігова.

Також ми повідомляли, що вже оголошені переможці премії Jager Music Awards 2024.

Фото: Дмитро Черніков

Читати далі