Технології
Показали український електричний річковий трамвайчик «Фарад» на ходу (ВІДЕО)
У мережі оприлюднили відео електричного катамарану «Фарад», створеного у Миколаєві.
Компанія «Річковий трамвайчик Миколаїв» ґрунтуючись на п’ятирічному досвіді роботи у галузі пасажирських перевезень водним транспортом, разом з провідними конструкторами та суднобудівниками міста Миколаєва створили новаторське маломірне пасажирське судно «Фарад» з електричним силовим приводом.
Мета проекту – відродити регулярні пасажирські перевезення у акваторіях річок Південний Буг та Інгул в місті Миколаєві, використовуючи маломірні судна (катамарани) на електричному ході.
Технічні характеристики:
- Довжина, м – 10.0
- Ширина, м – 2.8
- Осадка, м – 0.5
- Двигун, кВт – 15
- Швидкість, вуз (км/г) – 8 (15)
- Запас ходу на сонці, годин – 5
- Запас ходу без сонця, годин – 3
- Корисне навантаження, кг – 3000
- Батарея, кВт-ч – 40
- Сонячні панелі – 47 високоефективних гнучких панелей 110 Вт кожна, усі – 5 кВт.
Судно має можливість працювати в неглибоких акваторіях, дрібних маринах, яхт-клубах – це ключові райони.
Кіль «Фарада» посилений, що захищає судно від випадкового пошкодження на мілкому узбережжі і дозволяє йому підходити на піщані берегові лінії.
Конструкція судна дозволяє при номінальній вазі у 2 тони мати корисну вантажопідйомність 3000 кг для пасажирів та вантажів.
Наголошується, що конструктивне рішення катамарану «Фарад» є безперечно кращим і 100% екологічним альтернативним рішенням для водних пасажирських перевезень та дозвілля.
Палуба простора і повністю трансформується, передбачає різне розташування сидінь для різних потреб.
Читайте також: На Херсонській верфі модернізували суховантаж Gelius 1
«Фарад» має великий дах для розташування сонячних панелей, які живлять батареї та забезпечує комфорт для пасажирів у будь-яку пору року.
Судно комплектується зйомним тентом, який дозволяє здійснювати пасажирські перевезення протягом усієї навігації з березня по листопад.
Як створювався катамаран?
З першого креслення катер «Фарад» був спеціально розроблений для руху від електричної силової установки.
Легка, жорстка та довговічна конструкція з АМг сплаву, велика площа сонячних панелей та спеціально розроблена форма корпусу судна є головними факторами для тривалої автономної роботи.
Зі встановленими сучасними батареями ємністю 40 кВт-г, «Фарад» на крейсерській швидкості 8 вуз (15 км/г) здатен працювати безперервно близько трьох годин без використання сонячних панелей.
У сонячний день потужність генерації панелей сягає 5 кВт, що збільшує автономність ходу.
Читайте також: На скандинавському дракарі українським Дністром: як франківці будують історичні кораблі предків
Для забезпечення цілодобової експлуатації електричного катера необхідно забезпечити 10 кВт трьох-фазні берегові зарядні станції.
Електричний катер «Фарад» розроблений для приватних та комерційних операторів, а також для урядових і науково-дослідних проектів. В результаті таких компактних розмірів судно можна легко перевозити в будь-які віддалені райони.
Катер може бути використаний як мобільна електрична станція і здатен генерувати близько 5 кВт енергії. Електрична частина спроектована і реалізована згідно світових стандартів за допомогою якісних компонентів світових виробників.
Переваги використання катамарану «Фарад»:
- Використовується відновлювальний тип енергії, що дозволяє річковим регулярним перевезенням бути рентабельними та бути доступними для людей.
- Такий вид транспорту не використовує палива, не має викидів СО2. Отже надає змогу скоротити вплив на довкілля та зменшити витрати енергії корисних копалин, а також запобігає викиду парникових газів.
- В умовах незадовільного стану інфраструктури гідротехнічних споруд, даний тип судна не потребує коштовних робіт по налагодженню причалів.
- Особливості конструкції катамарану, технічних рішень та використаних матеріалів і компонентів дозволяють створити сучасний високотехнологічний продукт з великою доданою вартістю, який здатен конкурувати з кращими зразками світового суднобудування.
Нагадаємо, ми писали, що у Миколаєві для річкових перевезень створили нове судно на сонячних панелях.
Як ми повідомляли раніше, на заводі «Океан» почали створювати новий затвор сухого доку.
Усі фото: shipbuilding.mk.ua.
Коментарі