Суспільство
Уночі розвідники ГУР знищили ракетний катер ворога «Івановєц» (ВІДЕО)
У ніч на 1 лютого воїни-розвідники спецпідрозділу Group 13 знищили ракетний катер «івановєц» чорноморського флоту рф .
Про це повідомили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.
Операція стала можливою за підтримки Міністерства цифрової трансформації України та платформи United24.
Судно ворога перебувало на рейді озера Донузлав у тимчасово окупованому Криму.
Внаслідок низки прямих влучань у корпус російський корабель зазнав пошкоджень, не сумісних із подальшим рухом ― «івановєц» дав крен на корму і затонув.
Вартість втраченого державою-агресором корабля становить орієнтовно $60-70 мільйонів доларів.
Читайте також: «Кримом усе почалося, Кримом має й закінчитися». Дев’ять років спротиву окупації півострова в історіях киримли
Що відомо про військові операції у Криму?
21 вересня СБУ та Військово-морські Сили завдали масштабного удару по військовому аеродрому «Саки» в окупованому Криму. Для атаки були застосовані безпілотники та ракети «Нептун».
20 вересня Сили оборони уразили командний пункт Чорноморського флоту РФ поблизу Севастополя.
19 вересня СБУ спільно з ВМС знищили у Криму ворожий комплекс ППО «Тріумф».
16 вересня унаслідок ударів по Севастополю ракетами та морськими дронами Сили оборони України пошкодили два кораблі Чорноморського флоту РФ, серед них один підводний човен.
У листопаді 2023 року ЗСУ знищили російський корабель ударом по суднобудівному заводі у Керчі.
Фото: gur.gov.ua.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі