Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Показали термальні джерела Херсонщини з висоти пташиного лету (ВІДЕО)

Опубліковано

На Херсонщині презентували відеоролик про гарячі джерела, що чудово підійдуть для зимового відпочинку.

Зазначається, що гарячі джерела – це справжня знахідка для тих, хто хоче оздоровити тіло й душу, особливий хімічний склад термальних вод допомагає, покращує стан шкіри та зменшує наслідки стресу й покращує психологічне здоров’я.

Термальне джерело біля с. Залізний Порт

Унікальний цілющий гейзер знаходиться на відстані 30 км від курортного населеного пункту Залізний Порт, в районі сіл Облої та Бехтери. Джерело було відкрите випадково під час пошуку родовищ природного газу на початку 80-х років минулого століття. Свердловину законсервували, а потім повторно відкрили майже через тридцять років.

На території термального джерела знаходяться два басейни: з цілющою водою та лікувальними грязями. Купання в гарячому джерелі корисне як для дорослих, так і для дітей, однак процедуру варто проводити після попередньої консультації з лікарем. Вода термала багата йодом, бромом та набором мінеральних солей. Завдяки унікальному мінеральному складу за своїми лікувальними властивостями джерело не поступається Мертвому морю. Купання у джерелі допомагає при захворюваннях суглобів, щитоподібної залози, дихальної та нервової систем.

Читайте такожШиє бронежилети не гірші за американські: як херсонець створив бренд військового спорядження

Для зручності відпочивальників на території гейзеру облаштовані кабінки для переодягання й гігієнічні приміщення, однак чисту воду для змивання грязей варто взяти с собою. Їжу та напої слід придбати заздалегідь.

Вартість входу – 50 гривень.

Термальне джерело поблизу клініки В. Козявкіна

Це термальне джерело з’явилося у 80-х роках минулого століття під час будівництва центру реабілітації для спортсменів біля селища Щасливцеве на Арабатській Стрілці. Пізніше проєкт було заморожено, у наш час клініка В. Козявкіна перебуває на етапі відродження будівництва.

На сьогодні місцеві жителі та гості Арабатської Стрілки можуть безкоштовно купатися у термальному джерелі, температура води в якому досягає +65°C. Йодо-бромна хлоридно-натрієва вода має унікальні лікувальні властивості. Приймати термальні ванни варто після попередньої консультації з лікарем й не проводити у воді більше ніж 15-20 хвилин за одне купання. Встановлено, що термальні ванни мають протизапальний, знеболюючий, спазмолітичний (покращує мікроциркуляцію та капілярному рівні) ефект. Наявність брому сприяє лікуванню вегето-судинної дистонії, астенічних синдромів та нервозних станів.

На території гарячого джерела обладнані гігієнічні приміщення й каскадний душ. Дістатися до термалу біля клініки В. Козявкіна можна дорогою Генічеськ-Стрілкове.

«Арабатські терми»

Лікувально-оздоровчий комплекс «Арабатські терми» розкинувся біля села Стрілкове на березі озера Сиваш. Наразі на території комплексу знаходяться термальна купальня зі зручними спускам, три мініатюрні басейни з мінеральною водою, два гліцеринових та два солоних озера, зона відпочинку з шезлонгами й парасольками, каскадний душ, алея з виходом до озера Сиваш.

Вода термального джерела сприяє відкриттю пор, максимальному проникненню мінералів і ферментів, очищує організм від шлаків та токсинів, поліпшує кровообіг. Додаткове надходження йоду до організму важливе для покращення здоров’я людей зі зниженою функцією щитоподібної залози, та осіб, які проживають в екологічно несприятливих районах, працюють у шкідливих умовах. Крім того, йод сприяє поліпшенню пам’яті, збереженню розумової діяльності  у людей похилого віку, покращенню станів при хворобах Альцгеймера та Паркінсона.

Читайте також«Хочемо, щоб намисто передавалося у спадок». Як бренд Roots створює етноприкраси

Мікроорганізми сапрофіти, що знаходять у воді термального джерела, є особливо цінними, адже вони виробляють фермент каталозу, що розщеплює надмірну кількість перекису водню. У результаті зміцнюється імунітет, покращуються процеси обміну в усіх органах, а тканини організму збагачуються киснем.

У майбутньому автори проєкту планують побудувати цілорічний готель та водолікарню, обладнати додаткові зони відпочинку, футбольне поле у мініатюрі та тенісний корт.

Вартість входу:

  • з 08:00 до 19:00 – 100 грн з особи
  • з 19:00 до 23:00 – 200 гривень з особи
  • для дітей до 12 років вихід безкоштовний.

Херсонщина туристична приваблива цілий рік! Тож швиденько обирайте гаряче джерело до смаку та вирушайте у теплу зимову прогулянку!

Нагадаємо, на Львівщині за кошти ЄС створять туристичні центри бойківської культури.

Як ми повідомляли раніше, на Донеччині відновили унікальний підводний маршрут.

Усі фото: visitkherson.gov.ua.

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: