Суспільство
Переселенці з Донецька облаштовують меблями укриття по всій Україні (ВІДЕО)
Переселенка з Донецька Ольга Лекова створила проєкт Recast Plastic. Команда проєкту – переселенці з Донеччини та Луганщини – виготовляє меблі із переробленого пластику, та облаштовує ними укриття по всій Україні.
Історію створення Recast Plastic розповідає ШоТам.
Історія бренду Ольги Лекової почалася ще в 2014, коли Донецьк окупували росіяни. 4 вересня, аби опинитися подалі від «русского міра», Ольга разом із чоловіком сіла на потяг Донецьк – Київ.
У Києві настало нове життя, яке потрібно було починати з нуля, попри тугу за домівкою. Адаптувавшись у столиці, Ольга створила власну студію дизайну та ремонту Artstudioleo. А в команду набрала виключно переселенців із Луганщини та Донеччини.
За роки роботи Artstudioleo змогла наростити базу клієнтів, справи йшли вгору. Та в лютому 2022 Ользі знову довелося зустрічати війну – вже у Києві. Оговтавшись від стресу, вона зрозуміла, що студія може бути корисною навіть тепер.
Читайте також: Укриття з «голими стінами»? Харківʼяни знайшли краще рішення. Це «Схов» – стартап із виробництва підземних бункерів
«Окрім основних послуг, які надавала наша компанія, переважно це архітектурно-будівельне проєктування, дизайн проєктування, ремонтно-будівельні роботи, ми додали послугу проєктування саме укриттів», – розповідає дизайнерка.
Укриття в Києві та по всій Україні були в жахливому стані. Ольга взялася за виробництво меблів для сховищ, аби люди перечікували обстріли в комфорті.
«Коли ми шукали матеріали, ми хотіли, щоб це було екологічно, сучасно та естетично, було витривалим, а головне – вологостійким», – Ольга Лекова, дизайнерка, засновниця проєкту Recast Plastic.
Вибір упав на перероблений пластик. Студія закупила гранули з відходів чистого виробництва. Новий проєкт назвали Recast Plastic. І люди дуже швидко його підтримали.
Приносять та надсилають пластикові сортовані відходи: чисті пляшки та кришечки. Усе це в студії сортується за кольорами, подрібнюється та зважується, а потім плавиться.
Відходи перетворюються на панелі, які згодом стають стільцями, столиками та відкидними ліжками. Меблі від Recast Plastic почали замовляти дитячі садки, школи, лікарні, ОСББ.
Кожний третій комплект Ольга висилає безкоштовно у віддалені села, які не мають грошей на закупівлю. Recast Plastic облаштували 15 укриттів у 8 областях України. Їхні меблі припали до вподоби дітям: тепер укриття мають яскравіший вигляд.
Водночас попит на пластик зріс і в повсякденному побуті. Люди замовляють у Recast Plastic елементи інтер’єру та декору. Наразі у Recast Plastic семеро працівників, але на наступний рік планують збільшити штат удвічі.
«Цей продукт народився завдяки нашим спільним зусиллям. Бо ми хочемо допомагати людям», – Ольга Лекова, дизайнерка, засновниця проєкту Recast Plastic.
Нагадаємо, переселенка з Ірпеня відкрила кафе на Львівщині.
Також ми розповідали, про сім’ю з Луганщини, яка створює українськомовні мультики.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі