

Суспільство
Оголосили гранти для мікропідприємців- крафтовиків і ремісників
Благодійний фонд «Це Крафт» оголосив грант на виготовлення прототипу творчого продукту для мікропідприємців-крафтовиків і ремісників.
Про це пише Гурт.
Дедлайн заявок — до 20 лютого 2022 року.
Фонд фінансує виготовлення продукту-товару на грантових умовах. Авторські права на прототип залишаються за автором і надалі він/вона зможуть стати Продавцем на «Це Крафт».
Умови конкурсу
Комісія конкурсу визначає від одного до трьох переможців і фінансуватиме виготовлення. Фонд сприятиме, щоб переможець став виробником та підприємцем.
Читайте також: «Десять хвилин – і готово!». Як сухі суміші від Happy Elk змінюють уявлення про швидке харчування та рятують мандрівників
З переможцем конкурсу буде укладено договір на перерахування благодійного внесу від фонду «Це Крафт». Договір визначає строки виконання заходів для виготовлення виробу і відповідальність сторін.
Для кого цей конкурс?
- Вам має бути понад 18 років і ви маєте проживати в Україні.
- Конкурс призначений для початківців і тих, хто бажає створити новий виріб, але не має для цього достатньо ресурсів і знань.
- Якщо ви вже чинний творець/митець/дизайнер/виробник і вам потрібна підтримка – фонд також відкритий для ідей.
Як подати ідею?
- Пропозиція до конкурсу складається із візуального зображення (цифрове зображення малюнку, фото, схеми) і супровідного листа з описом вашої ідеї. Розмір тексту – до 2-х сторінок.
- Пропозиції подаються через форму сбору на сайті Це Крафт – Постійний Конкурс Творців (itscraft.com.ua/postijnyj-konkurs-tvortsiv/).
- У файлі обов’язково зазначте прізвище та ім’я, бажаний матеріал виробу та дату подання пропозиції.
- Від одного заявника може бути необмежена кількість пропозицій.
Оголошення результатів конкурсу відбувається 28 лютого.
Читайте також: «Повна банка» Карпат і любові. Як молода пара створила «банківську справу» з варенням та екологічною місією
Запитання і пропозиції можна написати на електронну адресу [email protected], у темі листа пишіть «Запитання щодо Конкурсу творців».
Нагадаємо, майстрині на Вінничині створюють екокилимки та відроджують традиції ручного ткацтва.
Фото: itscraft.com.ua.
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими
Суспільство

Новий епізод подкасту в межах проєкту «Відлуння незалежності» про єдину жінку-старшину в армії УНР. Христина Скачківська-Сушко відмовилась від медичної кар’єри у Швейцарії, щоб стати військовою лікаркою.
Про «кращу доньку держави», як називав її Симон Петлюра, та «пані-зірку» для побратимів, яка втекла з більшовицького полону, рятувала українських біженців, служила в армії США та лікувала африканців — дивіться або слухайте.