Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Оголосили гранти для ініціатив на перетині мистецтва і прав людини

Опубліковано

Freedom House оголошує конкурс грантів для громадських організацій та ініціатив з усіх регіонів України, які працюють на перетині сфери мистецтв та прав людини для втілення проєктів, направлених на підтримку та захист свободи художнього самовираження, прав митців та свободи слова в Україні. 

Про це пише Гурт.

Дедлайн – 31 січня 2022 року.

Організатори заохочують зацікавлені команди розробити та подати на розгляд пропозиції, направлені на:

  • розбудову співпраці між правозахисниками та митцями задля просування цінностей захисту прав людини та свободи вираження поглядів;
  • розробку та адвокацію нових інструментів та механізмів для захисту свободи художнього самовираження в Україні;
  • напрацювання змін до чинних політик у сфері мистецтва та свободи вираження поглядів, направлених на покращення процедур та процесів прийняття рішень владою;
  • дослідження випадків порушення прав митців та цензури у музеях, університетах та інших установах, які отримують фінансування за рахунок бюджетних коштів;
  • дослідження випадків політичного тиску на мистецьке середовище, зумовленого російською агресією та збройним конфліктом в Україні. Зокрема, випадки тиску та переслідувань митців на тимчасово окупованих територіях України;
  • аналіз стратегій, які зумовлюють стійкість українського мистецького та правозахисного середовища в умовах політичного тиску та репресій тощо.

Перевага надаватиметься громадським ініціативам, які працюють з громадою та місцевою владою у регіонах України.

Пріоритет буде наданий організаціям та ініціативам, що вважають себе агентами просування прозорості, підзвітності, прав людини та демократичного розвитку в Україні.

У рамках цієї програми фінансування переможцям конкурсу також буде надана необхідна технічна підтримка відповідно до потреб, з метою зміцнення організаційної спроможності та управлінського потенціалу організацій-переможців конкурсу.

Строки

Проєктні пропозиції приймаються до 31 січня 2022 року на поштову скриньку [email protected]. В темі листа вказати «Конкурс_Свобода та мистецтво».

Читайте такожЯк відкрити бізнес у 18 років? Історія студентки з Івано-Франківська, яка в розпал пандемії почала готувати корисні смаколики

Конкурсна комісія вивчить усі подані пропозиції та повідомить учасників про своє рішення до 28 лютого 2022 року включно. В окремих випадках конкурсна комісія може надавати індивідуальні рекомендації учасникам щодо посилення їхньої пропозиції або ж звертатися з додатковими питаннями. 

Грантова інформація

Freedom House планує підтримати чотири ініціативи. Сума кожного гранту не має перевищувати 16,000 доларів США. Заявки мають бути подані англійською, українською та/або російською мовою в електронному вигляді.

Орієнтовний початок проєктної діяльності – 1 квітня 2022 року. Проєкти мають бути розраховані на термін від 6-ти до 12-ти місяців.

Критерії відбору

Учасникам цього конкурсу надається повна свобода при розробці плану проєкту, проте варто враховувати, що оцінювання заявок буде відбуватися за такими критеріями:

  • Партнерство та залучення — чи має організація-учасник конкурсу досвід чи план розробки стратегічного партнерстві зі ЗМІ, громадськими організаціями, правозахисниками чи органами державної влади?
  • Цільова аудиторія — чи орієнтований учасник конкурсу на регіональну чи місцеву аудиторію, а також чи має він чітке розуміння того, якою є його поточна та/або бажана цільова аудиторія, а також те, як залучити цю аудиторію та/або як задовольнити її потреби?
  • Толерантність та права людини — чи пропонує організація-учасник конкурсу стратегії підтримки боротьби з дискримінацією та просування ідей інклюзивності?
  • Обґрунтованість та доцільність бюджету проєкту.

Досвід втілення успішних проєктів чи активностей у сфері захисту прав людини, прав митців та свободи вираження поглядів буде перевагою.

Читайте також«Мене обурюють стереотипи»‎. Історія соціального підприємства, де навчають ромських жінок шити та заробляти

Конкурсна комісія надасть перевагу тим заявкам, які міститимуть чіткий опис цілей, очікуваних результатів та алгоритму імплементації запропонованих активностей, а також детальний опис запропонованих статей бюджету.

Щоб мати можливість отримати підтримку запропонованої ініціативи, вам потрібно надати таку інформацію до 31 січня 2022 року на поштову скриньку [email protected]:

  1. Детальну інформацію про організацію і попередні успішно реалізовані проєкти в даному напрямку, за наявності (у тому числі у співпраці з іншими організаціями).
  2. Заповнену Форму для подачі описової частини. 
  3. Заповнену Форму для подачі бюджету.

Заявки, що є неповними, або такі, що мають короткі та нечіткі відповіді на поставлені запитання, не будуть розглядатися в рамках конкурсу на отримання фінансової підтримки.

Запитання щодо цього конкурсу можна надсилати лише в електронному вигляді на адресу електронної пошти Freedom House: [email protected].

Додатково

Громадські організації та ініціативи, яким буде запропоновано співпрацю за результатами цього конкурсу, долучаться до пулу партнерів проєкту Freedom House «Свобода вираження поглядів в часи збройного конфлікту».

Проєкт «Свобода вираження поглядів в часи збройного конфлікту» є спільним проєктом чотирьох організацій: Freedom House, Інститут масової інформації, Платформа прав людини та Центр прав людини ZMINA. Мета проєкту – захищати і просувати свободу вираження поглядів в Україні шляхом моніторингу, навчання та тренінгів, наданням правової допомоги, інформаційної роботи та адвокації. Під свободою вираження поглядів організації розуміють безумовне право кожної людини на будь-яку дію або висловлювання, з дотриманням Конституції та міжнародних стандартів захисту прав людини. Проєкт реалізується в Україні з 2018 року за фінансової підтримки Freedom House.

Читайте також«Франківські волоцюги» – це про свободу дітей. Історія волонтерки Віталіни Маслової, яка створила унікальний дитсадок та «Творчу Криївку»

Заснована Елеонорою Рузвельт та іншими визначними американцями в 1941, Freedom House є найстарішою неприбутковою, неурядовою організацією у Сполучених Штатах Америки, що віддана ідеї просування та захисту демократії і свободи по всьому світу. 

Нагадаємо, оголосили конкурс грантів «Море Можливостей».

Як ми повідомляли раніше, Лисичанська друкарня на Луганщині отримала від USAID сучасне обладнання.

Фото: oblradack.gov.ua.

Суспільство

У центрі Києва під час ремонту дороги виявили трамвайну колію початку 20 століття (ФОТО)

Опубліковано

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов.

За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.

На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.

Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.

Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова

Читати далі

Суспільство

На вокзалі у Києві встановили артоб’єкт «ВОЛЯ», який представляли у Давосі

Опубліковано

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Символізм артоб’єкта

Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.

«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.

Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам

Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».

Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.

Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

21-річному військовому встановили титановий імплант замість зруйнованого лоба

Опубліковано

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.

Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».

Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.

«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)

Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.

За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.

Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).

Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Економіка і бізнес2 дні тому

Навколо — вибухи, а вдома — весна: подружжя з Сумщини вирощує тюльпани на другому поверсі будинку

Коли втрачаєш роботу під час війни, а навколо — вибухи, сирени й постійна тривога, то...

Культура3 дні тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...

Економіка і бізнес3 дні тому

Єдині в Україні сирні кульки за технологією NASA: історія бізнесу братів з Харкова

Вони ще й хрусткі!Ага, пахнуть сиром!Це ж сирні снеки! У нас в Україні таких немає....