Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

10 міжнародних та українських грантів на підтримку культури

Опубліковано

Якщо ви працюєте у сфері культури, мистецтва чи креативних індустрій, то ця добірка грантів для вас. ШоТам зібрали 10 актуальних грантів, які допоможуть втілити ваші ініціативи — від локальних подій до міжнародних проєктів.

Конкурс воєнної короткої прози та поезії від видавництва «Білка»

Дедлайн подачі: 24 лютого

Видавництво «Білка» оголосило два конкурси воєнної літератури: конкурс короткої прози пам’яті Василя Паламарчука та конкурс поезії пам’яті Гліба Бабіча. Їхня мета — зібрати твори 2024 року, присвячені російсько-українській війні, для подальшого видання «Альманаху 2024».

Грошова винагорода за друк творів переможців становить 10 тисяч гривень у кожній номінації. Оголошення результатів — 1 вересня 2025 року, вихід альманаху запланований на 2026 рік.

Грант на створення культурного продукту або проєкту від УКФ

Дедлайн подачі: 24 лютого 

Серед можливих проєктів: артоб’єкти, аудіозаписи, виставки, відеоконтент, телепередачі, радіопередачі, сценарії, вистави, мурали, цифрові продукти, спеціалізовані видання, концерти та вироби народних промислів. Пріоритет надаватимуть тим, що висвітлюють тематику війни, проблеми постраждалих українців, волонтерський рух і меморіалізацію героїчної боротьби народу.

У межах програми надаватимуть гранти від 500 тисяч до 2 мільйонів гривень. Заявки можуть подавати юридичні особи всіх форм власності та фізичні особи-підприємці, зареєстровані в Україні не менше ніж за рік до дати початку конкурсного відбору. За інформацією можна звертатися, написавши на [email protected].

Гранти на локальні культурні проєкти «Культура. Регіони» від УКФ

Дедлайн подачі: 24 лютого

Програма надає гранти до мільйона гривень для підвищення спроможності громад у створенні конкурентоспроможних культурних продуктів, збереження та популяризації місцевої культури, розвитку кроссекторальних партнерств та підтримки культурної реінтеграції деокупованих та прифронтових регіонів.

У неї входять три лоти:

  1. «Локальна культура»;
  2. «Реінтеграція культурою»;
  3. «Культура у фокусі громад».

Обов’язкове співфінансування не менше 10% від суми проєкту. Інструкцію, як подати заявку, читайте за посиланням.

Грантові можливості для медіа, кіно й відеоігор у межах програми «Креативна Європа»

Дедлайн подачі: з 26 лютого до 17 липня 

У програму входять 11 грантових можливостей, спрямованих на розвиток європейських кіно- та аудіовізуальних секторів. Серед відкритих конкурсів варто відзначити «Європейську спільну розробку» (CREA-MEDIA-2025-CODEV), яка підтримує співпрацю між європейськими продюсерськими компаніями для створення проєктів з високою творчою цінністю та потенціалом для міжнародного розповсюдження. Також є конкурс «Телевізійний та онлайн контент» (CREA-MEDIA-2025-TVONLINE), спрямований на підтримку виробництва художніх фільмів, анімації та документальних стрічок для лінійних та нелінійних медіа. 

Детальнішу інформацію про ці та інші грантові можливості можна знайти на офіційному сайті програми «Креативна Європа».

Грантова програма «Стійкість суспільства через культуру» від УКФ

Дедлайн подачі: 3 березня 

Метою програми є підтримка проєктів, що сприяють подоланню культурних бар’єрів, збереженню єдності та розвитку культурної спадщини корінних народів України. За конкурсом «Культура корінних народів України» можна отримати грант від 500 тисяч до 3 мільйонів гривень.

Програма охоплює такі сектори культури та мистецтв, як аудіовізуальне, візуальне, аудіальне, перформативне та сценічне мистецтво, культурна спадщина, літературна справа, а також культурні та креативні індустрії. Детальні умови та вимоги доступні на офіційному сайті УКФ.

Гранти на інноваційні культурні та креативні проєкти від EIT CULTURE & CREATIVITY

Дедлайн подачі: для одного заявника — 11 березня, для консорціуму — 11 квітня 

Конкурс акцентує увагу на моді, архітектурі, культурній спадщині, аудіо-візуальних медіа та іграх та орієнтований на швидкі інноваційні проєкти (тривалістю до 6 місяців). Проєкт має на меті впровадити рішення, які відповідають на виклики глобалізації, цифрової трансформації, нових технологій (як-от ШІ) та екологічної стійкості, надавши переможцям грант у розмірі до 120 тисяч євро.

Аплікаційні форми можна знайти на сайті.

Стипендія для хореографів і танцівників від PINA BAUSCH FELLOWSHIP

Дедлайн подачі: 15 березня 

Стипендія дає хореографам та танцівникам можливість професійного розвитку через співпрацю з вибраними партнерами. Для цього не потрібно створювати новий твір. Стипендія покриває період в три місяці з вересня 2025 року по серпень 2026 року.

Програма пропонує щомісячну виплату: 2500 євро для проєктів з навантаженням понад 21 годину на тиждень або 1000 євро для проєктів до 20 годин на тиждень. Ці кошти можуть бути використані на подорожі, проживання, добові та візові витрати. Заявки приймаються через онлайн-форму англійською мовою.

Гранти для митців на перформанс у Нью-Йорку від FRANKLIN FURNACE FUND

Дедлайн подачі: 1 квітня 

Фонд підтримує митців-початківців (не студентів), які створюють оригінальні роботи. Участь можуть брати ті, хто ще не отримав значного визнання у своїй галузі, у ЗМІ чи на широку публіку. Заявку можна подати раз на рік як фізична особа та раз як частина колаборації. Розмір гранту — від 2 до 10 тисяч доларів.

Щоб подати заявку, варто зареєструватися на сайті.

Гранти на підтримку розвитку креативних навичок і талантів від «Креативної Європи»

Дедлайн подачі: 24 квітня 

Програма допомагає професіоналам краще адаптуватися до нових творчих процесів, ринкових умов і цифрових технологій, які впливають на весь процес створення вартості.

Фінансування надаватимуть проєктам, що охоплюють такі напрями: 

  • підтримка нових творчих процесів, зокрема міждисциплінарної співпраці та інноваційного сторітелінгу;
  • цифрова трансформація, включаючи тренінги з використання сучасних цифрових інструментів та аналітики даних для креативного виробництва та маркетингу; 
  • адаптація до нових ринкових тенденцій, з акцентом на права інтелектуальної власності тощо. 

Загальний бюджет конкурсу становить 7,5 мільйонів євро. 

Форму заявки можна знайти за посиланням.

Грантовий конкурс у сфері культури від «Креативної Європи»

Дедлайн подачі: 13 травня 

Конкурс спрямований на підтримку інноваційних проєктів, які сприяють створенню та поширенню європейського культурного контенту, а також заохочують експерименти в мистецтві. Заявки можуть подавати організації з усіх культурних і креативних секторів, окрім тих, що зосереджені виключно на аудіовізуальному контенті.

Грант поділяється на три категорії залежно від масштабу проєкту: 

  • малий (мінімум 3 організації з 3 різних країн, грант до 200 тисяч євро, співфінансування 80%);
  • середній (мінімум 5 організацій з 5 країн, грант до мільйона євро, співфінансування 70%) 
  • великий (мінімум 10 організацій з 10 країн, грант до 2 мільйонів євро, співфінансування 60%).

З формою заявки можна ознайомитися тут.

Можливості

Не букет, а кошти на розвиток: це 8 міжнародних та українських грантів для жінок

Опубліковано

До Міжнародного дня боротьби за права жінок ШоТам розповідає про грантові можливості, що допоможуть реалізувати ідеї, започаткувати власну справу або здобути нові знання.

Конкурс ваучерів на короткострокове професійне навчання «Твій рух вперед 2.0»

Дедлайн подачі: 15 березня 2025

ГО «Феміністична майстерня» оголосила конкурс для на підтримки жінок у складних життєвих обставинах. У межах проєкту 15 жінок отримають можливість пройти обране ними короткострокове професійне навчання тривалістю до трьох місяців, витрати на яке покриють організаторки. Загальний бюджет проєкту становить 240 тисяч гривень.

До участі запрошують жінок віком від 18 до 60 років з Львівської області, які належать до вразливих груп населення (внутрішньо переміщені особи, жительки сільської місцевості, матері-одиначки, багатодітні матері, дружини діючих або загиблих військовослужбовців) та перебувають у складних життєвих обставинах. Кандидатки повинні мати чітке бачення того, як обрана освітня програма вплине на їхнє працевлаштування та принесе користь суспільству. Заповнити реєстраційну форму можна тут.

Гранти на підтримку ветеранок і родин військових від Українського Жіночого Фонду

Дедлайн подачі: 17 березня 2025

УЖФ оголосив конкурс грантів до 520 тисяч гривень для підтримки ветеранок, членкинь родин військовослужбовців, загиблих захисників та захисниць, полонених, зниклих безвісти та волонтерок. Підтримку отримають організації, які надають психологічну та юридичну допомоги, проводять програми перекваліфікації, соціальної адаптації та мистецької терапії. Також фонд підтримуватиме проєкти, спрямовані на розвиток спроможності організацій та партнерських ініціатив між жіночими чи феміністичними організаціями. 

До участі запрошують офіційно зареєстровані ГО, які працюють понад рік, мають досвід реалізації грантових проєктів та роботи з цільовими групами, а також необхідні ресурси для втілення цих проєктів. Дізнатися про можливість більше та заповнити заявку можна за посиланням.

Грант для жіночих deep tech стартапів

Дедлайн подачі: 17 березня 2025

Програма Women TechEU підтримує жінок-підприємиць у сфері deep tech, пропонуючи гранти до 75 тисяч євро. У її межах надаватимуть фінансування, менторську підтримку та готуватимуть підприємиць до залучення інвесторів і розвитку бізнесу, базою якого є штучний інтелект, агротехніка й нові матеріали. Участь можуть взяти компанії з обмеженим фінансуванням, засновані жінками на керівних посадах.

Програма триває шість місяців — з 1 липня 2025 року по 1 січня 2026 року. Прочитати про проєкт детальніше та подати заявку можна на Women TechEU.

Конкурс для підприємиць «Створено жінками»

Дедлайн подачі: 23 березня 2025

Франко-українська торгово-промислова палата оголосила конкурс «Створено жінками — 2025» для українських жінок-підприємиць, які розвивають свій бізнес в умовах війни та невизначеності. Програма має підтримати підприємиць, спростувати упередження щодо «жіночих» бізнесів і надати можливості для масштабування та зміцнення власної справи.

Переможниця отримає грант від 100 до 150 тисяч гривень на розвиток бізнесу, консультаційну підтримку та членство у палаті. Фіналістки зможуть пройти тренінг з пітчингу, а всі учасниці — з цифрової комунікації. Для участі необхідно підготувати своє фото, презентацію проєкту, відео про компанію та офіційний реєстраційний документ, які можна надіслати на сайті.

Приз для ініціатив, що підтримують жінок у лідерстві на міжнародному рівні

Дедлайн подачі: 28 березня 2025

Парламентська асамблея ради Європи надає премію Вігдіс у розмірі 60 тисяч євро ініціативам, які сприяють підвищенню ролі жінок та гендерній рівності. Цим призом відзначать зусилля для збільшення участі жінок у громадському житті, лідерських ролях та ухваленні рішень. Номінації приймають онлайн, а нагороду вручають в Страсбурзі наприкінці червня.

Подати заявку можуть як індивідуальні кандидати, так і організації.

Гранти на навчання та бізнес для жінок Запорізької області

Дедлайн подачі: 1 квітня 2025

Проєкт «ФОРСАЖ», який реалізує ГО «УкрПростір» за підтримки ООН Жінки в Україні та фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), оголосив грантовий конкурс для жінок-ВПО Запорізької області. Учасниці можуть отримати фінансування на навчання в курсах до 3 місяців з отриманням сертифікатів або на започаткування, відновлення чи розширення власного бізнесу, включно з закупівлею необхідного обладнання та менторською підтримкою.

Заявки на грант можуть подавати жінки, які мають статус ВПО та проживають на підконтрольній Україні території Запорізької області. Сума гранту складає до 1 500 доларів і залежить від конкретної заявки. Для подачі заявки та отримання додаткової інформації можна звертатися на електронну пошту [email protected].

Акселератор з диджиталізації бізнесу для жінок

Дедлайн подачі: 14 квітня 2025

Незабаром відбудеться набір на другу хвилю програми Empowering Women: Digitalisation and Export Acceleration, спрямованої на підтримку українських жінок-підприємиць, які прагнуть цифровізувати свій бізнес та вийти на міжнародні ринки. Програму реалізують Garage48, Естонська асоціація ділових і професійних жінок (EENA) та ГО «Інша Жінка» за підтримки Естонського центру міжнародного розвитку (ESTDEV).

30 переможниць акселератора зможуть скористатися рішеннями для диджиталізації власного бізнесу вартістю до 2 тисяч євро (включно з податками). Цикл навчання у форматі онлайн відбудеться з 2 травня по 21 листопада 2025 року. Подати заявку можна за посиланням.

Гранти швидкого реагування для жіночих правозахисних організацій та жінок-миротвориць

Дедлайн подачі: заявки приймають на регулярній основі

Гранти від Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги (WPHF) надаватимуть на підтримку стратегічних, короткострокових і невідкладних ініціатив для підвищення впливу жінок на мирні процеси. 

Програма передбачає два види підтримки:

  • пряма підтримка — надається у вигляді послуг з бюджетом до 30 тисяч доларів та тривалістю до шести місяців. Послуги можуть включати логістичну підтримку — переклад, догляд за дітьми, доступність для людей з інвалідністю, подорожі тощо та експертну технічну допомогу — тренінги, стратегічна підтримка, збір та аналіз даних;
  • короткострокові гранти — фінансування до 100 тисяч доларів через міжнародні неурядові організації з максимальною тривалістю проєкту шість місяців. Ініціативи можуть включати адвокаційні кампанії, місії «човникової дипломатії», участь у мирних переговорах та інші заходи, спрямовані на посилення ролі жінок у миротворчих процесах. 

Детальні умови участі та аплікаційна форма доступні на офіційному сайті WPHF.

Читати далі

Можливості

Wafe запустив грантову програму для підприємців на $15 тисяч: як податися

Опубліковано

Бізнес-лейбл Wafe запустив грантову програму Wafe Uplift для підтримки малого та середнього бізнесу в Україні. Три переможці конкурсу розділять між собою 15 тисяч доларів у вигляді послуг від бізнес-лейблу.

Про це повідомили у Wafe.

Деталі програми

Проєкт запустили для стартапів і малого та середнього бізнесу, які прагнуть масштабуватися й потребують підтримки. Переможці конкурсу отримуватимуть сервіси, команди, консультації та ресурси бізнес-лейбла Wafe.

«Участь у Wafe UpLift — це можливість розкрити весь потенціал вашого бізнесу. Наші команди експертів проаналізують усі слабкі місця, усунуть проблеми й запропонують дієві рішення. Разом ми створимо бренд з чіткою стратегією та сильними меседжами, які перетворять ваш бізнес на магніт для клієнтів», — зазначили в команді Wafe.

Читайте також: Українці можуть безплатно пройти бізнес-курси від американського університету

Хто може отримати грант

  1. Стартапи — проєкти, що мають продукт і хочуть поширити його на ринку.
  2. Малий і середній бізнес — компанії, які вже працюють на ринку та мають потенціал для зростання, але потребують ресурсів, стратегій і команди для масштабування.

Компанії можуть представляти їхні керівники, маркетингові лідери, а також засновники. У проєкті можуть взяти участь лише ті проєкти, які мають сайт, лого, готовий продукт і чітку місію.

Як долучитися

Для участі необхідно приєднатися до спільноти в телеграмі за посиланням. Чат-бот надішле підприємцям посилання на коротку заявку, яку потрібно буде заповнити. Кожен учасник відбору отримає чеклист для зростання бізнесу.

Заявки можна подати до 30 квітня 2025 року, а переможців оголосять на початку травня.

Як обиратимуть переможців

Трьох учасників, які отримають гранти, відберуть завдяки голосуванню спільноти та фінальній оцінці експертів. Засновники Wafe та інфлюєнсери проаналізують ідею, стратегію та потенціал для зростання.

Переможці розділять між собою 15 тисяч доларів:

  • учасник на першому місці отримає 7 тисяч доларів;
  • на другому — 5 тисяч доларів;
  • на третьому — 3 тисячі доларів.

Довідка про Wafe

Wafe — бізнес-лейбл, що втілює комплексні рішення для масштабування партнерів. До складу лейбла входять п’ять команд, які реалізували понад 1200 проєктів та отримали для клієнтів 100 мільйонів доларів прибутку. Бізнес-лейбл працює у таких напрямках: брендинг, стратегії, маркетинг, продажі, креатив, рекрутинг, HR, PR, аналітика та інвестиції. Команда має офіційне партнерство з Google, Meta та TikTok.

Нагадаємо, що в Україні пройде «Тиждень дорослого стажера» для людей старшого віку.

Фото обкладинки: Wafe

Читати далі

Можливості

В Україні пройде «Тиждень дорослого стажера» для людей старшого віку

Опубліковано

Благодійний фонд «Життєлюб» оголосив про початок сьомого «Тижня дорослого стажера». У межах проєкту, що розпочався 1 березня, люди старшого віку зможуть постажуватися в українських компаніях.

Про це повідомили у фонді.

Що відомо про проєкт

Наразі «Життєлюб» відкрив реєстрацію для компаній, які готові прийняти на оплачуване стажування людей, яким понад 50 років. Після стажування, яке триватиме один або два тижні, працедавець може запропонувати постійну роботу.

«Разом з вами ми не лише розібʼємо стереотип про ейджизм, але, інфа точняк, ви отримаєте надмотивованого робітника без звичайних обтяжень на кшталт прокрастинації або малих дітей з їх домашками»‚ — написали в БФ.

Компанії можуть зареєструватися за посиланням. Кінцевий термін для подання заявок — 20 березня 2025 року.

Торік подібний проєкт був найуспішнішим. Тоді майже 300 компаній були готові взяти до себе в команду стажерів.

Читайте також: В Україні запустили мобільний додаток для заощадження електроенергії

Довідка про фонд

БФ «Життєлюб» заснували Тіна Ніколова (Михайловська) та Гарік Корогодський у 2013 році. Проєкти організації направлені на допомогу людям старшого віку, зокрема вони можуть проходити курси або навчатися нових професій. Також фонд надає можливість безплатно займатися спортом та хобі, отримувати психологічну підтримку, знайомитися з новими людьми тощо.

Нагадаємо, що пух VETERANKA та бренд W8LESS випустили благодійну колекцію одягу для жінок (ФОТО).

Фото обкладинки: інстаграм БФ «Життєлюб»

Читати далі