

NewСхід
Лисичанська друкарня на Луганщині отримала від USAID сучасне обладнання
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Друкарня у Лисичанську за грантом від Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України» отримала нове сучасне обладнання.
Проц це повідомили на сайті Проєкту.
Зазначається, що фальцовщик, листопідбирач та гільйотина вже у роботі лисичанських виробників. Це обладнання допомогло автоматизувати процес та підвищити якість продукції. Незабаром у друкарні очікують ще біндер.
Директорка підприємства Юлія Рубан розповіла, що це обладнання від Проєкту USAID – велика допомога для розвитку друкарської справи. Завдяки цьому обладнанню частину роботи автоматизували. Раніше спеціалісти вручну виконували роботу, яка потребує точності. Тепер гільйотина (різак) допомагає зробити порізку друкованого аркуша з точністю до міліметра, це дуже важливо для багатьох наших замовників. Лазерний приціл та автоматичні налаштування різака полегшили цю роботу. Фальцовщик дозволяє зігнути одночасно сотні примірників буклетів. Листопідбірник збирає з конвейєра надруковані сторінки в один блок – раніше це робили вручну наші працівники і на це йшло багато часу.

Про заснування друкарні
Підприємниця Юлія Рубан з Лисичанська Луганської області зважилася на власний бізнес у 2016 році. Понад 15 років вона працювала на одній із друкарень міста. Врешті Юлія вирішила заснувати та розвивати свою компанію.
Свою компанію назвали FoxPrint, це данина назві рідного міста Лисичанська, де свого часу було багато лисиць (з англійської мови fox – лисиця).
Бланки, книги, журнали, календарі, іміджева поліграфія (календарі, каталоги, буклети, візитки), етикетки, стікери – це виготовляють у друкарні. Клієнтами є підприємства та приватні замовники з Донецької та Луганської областей. П’ять років підприємці постійно інвестують у розширення виробництва. Парк друкарських верстатів підприємства зріс у п’ять разів.
Читайте також: Почни з органіки. Що таке компостування та чому воно рятує нашу планету
Нині у друкарні працюють п’ятнадцять людей, трьох працівників взяли на роботу після отримання нового обладнання.
Друкарня з Лисичанська планує шукати нових клієнтів з інших регіонів України, адже має сучасне обладнання, яке дозволяє конкурувати на ринку друкарських послуг. Також думають над тим, які нові напрямки розвитку можна запровадити на підприємстві та бути сталими в економічному плані.
Довідка
Комунікаційна кампанія «Схід: Перезавантаження» покликана показати успішні історії жителів Сходу України та допомогти тим, хто прагне перезавантажити своє сьогодення заради успіху та процвітання майбутнього Сходу.
Перезавантаження – це оновлення наявних ресурсів, це запуск нового способу мислення. Схід України має багату історію та культуру, високий промисловий потенціал і саме тому може стати драйвером розвитку різних економічних напрямків та галузей бізнесу, перезавантаження свідомості населення, особливо молоді.
Нагадаємо, у Краматорську стару школу перетворили на сучасний навчальний заклад.
Як ми повідомляли раніше, Нова пошта відкрила хаб на Луганщині, інвестувавши 16 млн грн.
Фото: FoxPrint.

NewСхід

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Жителі сходу України продовжують навчання за проєктом «IT nation 2.0», який реалізується Глобальним договором в Україні.
Про це ШоТам розповіли організатори проєкту.
Навчання розпочалося у січні, на нього зареєструвалося понад 1700 учасників. Серед них майже однакова кількість жінок та чоловіків, а ще відсутні вікові стереотипи про ІТ – найстаршому учаснику 72 роки.
Учасники могли обрати один з напрямків у IT:
- Frontend Base (веброзробник);
- Frontend Advanced (просунутий фронтенд розробник);
- QA Manual (ручне тестування програмного забезпечення);
- QA Automation (автоматизоване тестування програмного забезпечення).
Водночас поряд з навчанням на платформі Powercode Academy слухачі беруть участь у вебінарах від ІТ-фахівців, які прокачують соціальні й професійні навички учасників. Усі курси безкоштовні.
«Ми запитали учасників, чи готові вони продовжувати навчання. 68% опитаних вирішили повернутися до курсів. Зараз ми публікуємо корисні матеріали у соціальних мережах, беремо інтерв’ю у фахівців, які працюють в IT, даємо поради з працевлаштування», — розповіла генеральна директорка Глобального договору в Україні Тетяна Сахарук.
Учасники проєкту долучаються також до IT-волонтерства та підтримують країну на кіберфронті. Так допомагають наблизити перемогу України, а ще отримують перший досвід і навички у сфері IT.
«Наша мета – надати учасникам якісні знання й навички, які допоможуть їм реалізуватися в сфері IT, забезпечити себе та свої родини гідним майбутнім. Попереду у нас заплановані додаткові міні-курси з основ кібербезпеки, програмування Python та англійської мови для IT. Сьогодні ці напрямки актуальні, нададуть нашим випускникам додаткову конкурентну перевагу на ринку праці. Також ми готуємо до запуску неформальну жіночу спільноту “Woman in IT club” та фінальний кемп», – сказала керівниця проєкту Оксана Кавтиш.
Понад 100 учасників проєкту завершили обрані курси та отримали сертифікати, понад 70 з них почали освоєння другого курсу на навчальній платформі. Вони вже шукають роботу, стажування чи продовжують самоосвіту та впевнено входять в екосистему ІТ України.
Нагадаємо, благодійний фонд «Запорука» запустив гарячу лінію безкоштовної цілодобової психологічної підтримки для українців в умовах війни.
Також ми повідомляли, що громадська організація «GoLocal» запускає проєкт з допомоги у переміщенні українських підприємств, які постраждали або вимушені були зупинити діяльність через вторгнення військ Росії на територію України.
Фото: varosh.com.ua
NewСхід

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Луганщині зведений загін прикордонників та бійців Збройних Сил України вигнав загарбників з околиці одного з український міст.
Прои це повідомили на фейсбук-сторінці Державної прикордонної служби України.
Відомо, що захисники України знищили кілька одиниць ворожої бронетехніки, також в окупантів є втрати в живій силі.

В результаті бою українські бійці захопили трофейний БРДМ та взяли в полон одного окупанта.
Читайте також: 17 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців
Наголошується, що прикордонники, разом з військовослужбовцями ЗСУ, НГУ та іншими захисниками України продовжують боронити нашу землю, наочно демонструючи ворогу давню істину: хто до нас з мечем прийде, від меча і поляже.

Нагадаємо, на Донеччині ЗСУ успішно відбили наступ окупантів, ворог зазнав втрат.
Фото: facebook.com/DPSUkraine.
NewСхід

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Донеччині з метою збереження цінних та типових природних комплексів створили новий ландшафтний заказник місцевого значення «Новотроїцький».
Про це повідомили у пресслужбі Донецької обласної держадміністрації.
«Новотроїцький» створили на території Ольгинської селищної територіальної громади Волноваського району. Його площа — 140,0 га.
Території включають відновлюваний степ на колишніх землях відвалу відпрацьованого доломітного та вапнякового кар’єрів з частково відновленою степовою та деревною рослинністю.
На цих територіях зростають 2 види рослин, які занесені до Червоної книги України: ковили волосиста та Лессінга.
Тут зустрічаються види тварин, занесені до Червоної книги України: поліксена, ксилокопа звичайна, лунь польовий.
Читайте також: «Росіяни привласнили цю техніку». Як ветеранка створила бізнес, що відроджує стародавню українську традицію вибійки
Одним із завдань заказника є дослідження стану відновлення природного рослинного покриву ділянки, на якій після відпрацювання кар’єру відбувається поступова природна ренатуралізація рослинного покриву. Наголошується, що створений заказник представляє наукову цінність в якості моделі відтворення природного фітоценозу.
Нагадаємо, в Україні створять нові національні природні парки на Черкащині, Рівненщині та Одещині.
Фото: v-variant.com.ua.