Суспільство
Музей Майдану представив 3D-проєкт про Революцію Гідності
Музей Майдану представив проєкт про 10 найвідоміших об’єктів Революції Гідності, що має назву «Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам’яток Майдану».
Про це йдеться на сайті музею.
Відтепер 10 стендів у ключових місцях Революції Гідності розповідають про наймасовіший протест у новітній історії України.
За QR-кодами за допомогою смартфона кожен може відтворити простір Майдану в умовах реального часу – це барикади, елементи наметового містечка, конструкція «Йолки», «Мистецький Барбакан».
Спробу «оживити» київський Майдан 2013–2014 років засобами доповненої реальності Музей Майдану реалізував за підтримки Українського культурного фонду до десятої річниці Революції Гідності.
Читайте також: Прикраси, які наближають перемогу. Як херсонська ювелірна майстерня Denma отримала друге життя у Львові
Проєкт «Територія Гідності у доповненій реальності: музеєфікація пам’яток Майдану» документальний. Щоб відтворені об’єкти відповідали реальним розмірам і пропорціям, опрацьовано понад 15 тисяч світлин часів Майдану.
Доступні для огляду й тривимірні моделі елементів побуту та захисту майданівців.
Завдяки імерсивним технологіям фахівці відтворили об’ємні моделі десяти визначних для Євромайдану місць. Зокрема це барикади неподалік ЦУМу, біля Будинку профспілок та на Європейській площі й на вулиці Інститутській, нині алеї Героїв Небесної Сотні, та на вулиці Михайла Грушевського. Також за допомогою смартфона можна побачити елементи наметового містечка, конструкцію «Йолки» й «Мистецький Барбакан». У 3D-форматі також представили музейні експонати – щити, каски та інші речі, що стали вже стали символами Євромайдану.
Нагадаємо, у Києві Музей війни вперше від початку агресії відкрив головний корпус для відвідувачів.
Також ми розповідали, що у Музеї війни відкрили виставку збитих російських дронів.
Фото: maidanmuseum.org.
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі