Суспільство
Молодь Зборівської громади зібрала для ЗСУ ₴1 млн завдяки розважальним івентам (ВІДЕО)
Чимало хто дивується, як Молодіжному конгресу Зборівської громади на Тернопільщині вдається збирати великі гроші для ЗСУ. А все тому, що ця молодь вміє правильно організувати доброчинність.
Про це розповідає ШоТам у межах проєкту «Громада діє».
Молодь Зборівської громади купує для ЗСУ амуніцію, ліки й автівки та власноруч возить допомогу в гарячі точки.
Ці дівчата і хлопці знають секрет, як ефективно організувати доброчинність. Із перших днів війни Молодіжний конгрес кинув усі сили на допомогу військовим.
«Для всієї нашої команди є надважливою допомога ЗСУ. Тому що ми розуміємо, що завдяки цим людям ми маємо змогу мати більш-менш спокійне життя», — розповідає президентка Молодіжного конгресу Зборівської громади Леся Голояд.
У квітні молодіжна рада створила благодійний фонд «Сила дії молоді». За кілька місяців зібрали перший мільйон гривень для ЗСУ. За ці кошти купили все необхідне для наших хлопців.
«Ми не можемо їм доставити HIMARS, ракети і якусь надкласну зброю. Але ми можемо їх нагодувати, ми можемо їм подарувати чистий одяг, ми можемо їм подарувати медикаменти, щоб вони в нас були здорові, ми можемо допомогти автівками. І якщо ми можемо, то чому це не зробити?», — Леся Голояд, президентка Молодіжного конгресу Зборівської громади.
Дівчата й хлопці вже 18 разів сміливо рушали на передову. Побували на Миколаївщині, Харківщині, Донеччині та Луганщині.
Читайте також: Оперний співак у робочих рукавицях. Як Микола Губчук перезавантажив культурне життя Коломиї
«Коли запитують: “Чи це страшно?” чи “Як ви на це наважилися?”, — то, я не знаю, ну, як на це наважуватися? Це найменше, мабуть, що ми можемо зробити», — Леся Голояд, президентка Молодіжного конгресу Зборівської громади.
Щоб ефективно зібрати кошти, громада організовує розважальні заходи. Провели благодійний футбольний матч із тернопільськими зірками та юними спортсменами. А ще — влаштували акустичний концерт і ярмарок смаколиків.
«Якщо ви розумієте, що вам потрібно зібрати кошти, ви можете паралельно для цього організувати якийсь концерт, спортивний захід.Таким чином ви віддаєте якісь свої ресурси: часові, організаційні, — а люди натомість віддають вам матеріальні ресурси», — Леся Голояд, президентка Молодіжного конгресу Зборівської громади.
Ще один кейс ефективної доброчинності — вміння комунікувати з аудиторією.
«Вдала комунікація — це не лише про те, що ви, коли оголошуєте якийсь збір, то постите це всюди, де тільки можна. Вдала комунікація — це коли ви по-справжньому відкриті, ви показуєте ті процеси, які ви робите. Ви виходите до людей», — Леся Голояд, президентка Молодіжного конгресу Зборівської громади.
Молодь громади допомагатиме ЗСУ до самої Перемоги та готова ділитися досвідом з усіма охочими.
Про проєкт
«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.
Нагадаємо, переселенки знову повірили у себе завдяки Коропецькій громаді на Тернопільщині.
Також ШоТам розповідав, як на Полтавщині Опішнянська громада і переселенці спільно зробили укриття для дітей.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі