Суспільство
Молодь отримала гранти на проєкти з підтримки ментального здоровʼя юних українців
Учасники молодіжної програми UPSHIFT від Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) протягом вересня працювали над розробленням проєктів, спрямованих на покращення ментального здоровʼя юних українців. Для цього пʼять команд отримали гранти від Всеукраїнської програми «Як ти?», ініційованої Першою леді України Оленою Зеленською.
Про це ШоТам розповіли організатори.
Про проєкти
Команда з Харкова «Тінейджерів острів» створила тренінг-подкаст для підлітків і молоді на теми «Емоційний інтелект», «Вміння комунікувати», «Управління конфліктами» та «Вигорання». У цьому форматі психолог разом з учасником команди обговорюють проблеми та запити від молодіжної аудиторії. Також учасники команди організували групові тренінги із фахівцем онлайн і створили віртуальну кімнату на одній із платформ, де підлітки можуть знайомитися й ділитися власними думками та переживаннями.
Дивіться відео: Історія легендарної дисидентки, яку за відважну боротьбу назвали козацькою матір’ю
«Наші продукти допомагають підліткам і молодим людям принаймні зрозуміти свою проблему, створити основу для саморефлексії. Ми не можемо ухвалювати рішення за них, але здатні проінформувати, як впоратися з певним викликом у житті», — розповідає учасник команди 23-річний Олексій.
Команда «Твій дім» створила навчально-розважальний простір для дітей і молоді з числа внутрішньо переміщених осіб, які проживають у гуртожитку в місті Горішні Плавні Полтавської області. У хабі організовують різні майстер-класи, а також тренінги за участі психологів на теми «Пошук внутрішнього ресурсу», «Емоційне розвантаження» тощо. Також у просторі проводять сеанси арттерапії, заняття з йоги та різноманітні тренінги.
«Піклуватися про ментальне здоровʼя зараз дуже важливо. Особливо потрібно підтримати тих, хто на власні очі бачив бойові дії. Тому наша команда створила безпечний простір, де діти та молодь можуть емоційно розвантажитися, відпочити, за потреби отримати психологічну допомогу», — говорить учасниця команди 18-річна Анастасія.
Команда «Children fest» організовує різноманітні заходи для внутрішньо переміщених дітей і підлітків у Чернівцях та Івано-Франківську: для молодших — майстер-класи з малювання, ліплення, аквагриму, для старших — тренінги, розмовні клуби та настільні ігри. Також молодь допомагає адаптуватися дітям і підліткам у новому середовищі, проводять екскурсії містами.
Читайте також: «На зиму переїдемо з модульного гуртожитку у власний дім». У селі на Чернігівщині на місці руїн будують енергоефективне житло
Команда «Фіра» створила мандрівний хаб селами Рогатинської громади Івано-Франківської області. Апшифтери проводять у населених пунктах різні активності для дітей і молоді: кіноперегляди, спортивні змагання, концерти, сеанси арттерапії, настільні ігри, туристичні смуги перешкод і багато чого іншого. На кожну таку зустріч сходяться від 40 до 60 людей, часто приїжджають мешканці сусідніх сіл.
«Не кожна родина має фінансову можливість забезпечити дитині якісне дозвілля, зокрема в селі може просто не бути такої інфраструктури. Тому ми безоплатно допомагаємо дітям і молоді розвантажитися, весело провести час, а також отримати увагу та підтримку, яка їм зараз дуже потрібна», — переконує учасниця команди 21-річна Марічка.
Команда «Life Start» в Івано-Франківську організувала кемп для молоді, яка займається проєктною та волонтерською діяльністю. У таборі взяли участь вмотивовані підлітки, які працювали зі спікерами на такі теми: «Стратегії взаємодії команди», «Стрес під час проєктної діяльності», «Регрес. Прогрес» і «Критичне мислення». Протягом тижня з молодими людьми працював психолог, щоб допомогти їм упоратися з емоційним навантаженням.
Нині апшифтери продовжують активно працювати над втіленням своїх проєктів та прагнуть підтримати якомога більше дітей і підлітків.
Про ініціативу
UPSHIFT — це глобальна програма Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ), яка реалізується у понад 40 країнах. Програма надає можливість молоді пройти тренінг за методологією Human Centered Design (людиноорієнтований дизайн), отримати менторську підтримку та ресурси, щоб утілити в життя соціально важливі проєкти.
Нагадаємо, в Україні стартує грантовий конкурс на ремонт молодіжних центрів.
Також ми повідомляли, що волонтери прибрали від сміття парк «Голосіївський» у Києві.
Фото: ШоТам.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі