Суспільство
Мінцифра за підтримки ПРООН розпочинає створення стандарту цифрової доступності
ПРООН у партнерстві з Мінцифрою і Урядом Швеції ініціювала проведення досліджень щодо цифрової доступності в Україні.
Про це ШоТам повідомили у відділі комунікацій ПРООН в Україні.
Зазначається, що цифрові сервіси мають бути доступними та зручними для кожного.
На сьогодні проєкт «Електронні, інклюзивні, доступні: підтримка цифровізації державних послуг в Україні», що реалізується Програмою розвитку ООН (ПРООН) за фінансової підтримки Уряду Швеції, представив два дослідження щодо цифрової доступності в Україні:
- «Інклюзивність та права людини на передньому краї. Доступність сервісів та інструментів електронного урядування для громадян в Україні»;
- «Міжнародні практики щодо доступності мобільних застосунків державних органів влади».
У першому дослідженні протестували 82 вебсайти державних органів влади та сім сервісних платформ — банкомати та термінали в державних органах.
Дослідження засвідчило, що всі ці ресурси не є на 100% доступними.
Дослідження «Міжнародні практики щодо доступності мобільних застосунків державних органів влади» вивчало, як регулюються питання доступності в інших країнах світу і чи можливо застосувати цей досвід в Україні.
Крім цього, проаналізований досвід 14 країн-лідерів із цифрової доступності, що допомагає сформулювати чіткий план дій.
Згідно з рекомендаціями авторів дослідження, в Україні доцільно прийняти гармонізований стандарт EN 301 549.
Усі сайти та мобільні застосунки, які розробляють державні органи, повинні будуть відповідати йому.
Для цього потрібно удосконалити законодавство, розробити технічні рекомендації, а також проводити тренінги для осіб, відповідальних за цифрову доступність.
Читайте також: Як людині з інвалідністю підкорити світ моди?
«Ініціатива Дія дозволяє людям в Україні отримувати доступ до державних послуг онлайн. Це швидше, зручніше та безпечніше в епоху COVID-19. Проте швидка цифрова трансформація, крім нових можливостей, породжує також нові виклики, зокрема щодо цифрової доступності. Тому необхідно переконатися, що всі цифрові ресурси в Україні є цифрово доступними та створити гарантії того, що державні кошти не можуть бути використаними для фінансування недоступних онлайн-ресурсів», – розповів Ніколай Сондербай – старший радник ПРООН із питань демократії та прав людини.
Читайте також: «Хочемо, щоб нас почули». Як люди з інвалідністю стали професійними акторами
Нагадаємо, Доступно.UA презентували пісню із Майклом Щуром про недоступність українських міст.
Як ми повідомляли раніше, у Житомирі стартувала безкоштовна Школа жестової мови.
Головне фото: zoda.gov.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі