Суспільство
Оноківська громада на Закарпатті стала логістичним центром під час війни (ВІДЕО)
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Оноківська громада на Закарпатті стала справжнім логістичним центром: у перші дні війни жителі забирали людей з вокзалу та відвозили до тимчасового житла або на кордон, а також — годували переселенців і забезпечували всім необхідним.
Історію згуртованої Оноківської громади розповідає ШоТам у межає проєкту «Громада діє».
«Наша громада була першою, яка відгукнулася на потреби із проханням приймати у себе внутрішньо переміщених осіб. Цим ми згуртовуємо народ – схід і захід. Україна – цілісна міцна держава», — розповідає інспекторка відділу культури Оноківської селищної ради Світлана Когут.
Оноківська громада розміщена недалеко від вокзалу Ужгорода та біля кордону зі Словаччиною. У перші місяці війни через громаду проходили тисячі людей. Місцеві мешканці зустрічали людей на вокзалі та відвозили на кордон чи до тимчасового житла.
Читайте також: Вирвалися з окупації та відкрили магазин на Черкащині. Як «Це Крафт» підтримує локальних виробників
«Долучали шкільні автобуси громади для довезення внутрішньо переміщених осіб безпосередньо на місця. Робили все що могли і не могли», — кажестароста села Невицьке Наталія Кичка.
Піклуються у громаді і про тих, хто залишився тут жити. Лілія разом із двома синами тікала з-під обстрілів із Миколаєва. Принципово не хотіла їхати за кордон, тому оселилась тут.
«Ми звернулися до селищної ради. Вона про нас подбала і поселила у дитячому садочку», — розповідає переселенка з Миколаєва Лілія Грабчук.
У дитячому садочку Лілія з синами живе вже 5 місяців. За весь цей час жодного разу не почула від громади слова «ні».
«Тут люди доброзичливі дуже. Що не скажи – допомагають. Все добре. Молодці! Велика дяка їм за це», — розповідає переселенка з Миколаєва Лілія Грабчук.
Громада прийняла переселенців до своєї родини та дивиться у майбутнє з добрими надіями.
«Незалежність – це право на свободу, на думки, на помисли і на дії. І на світле і прекрасне майбутнє нашої держави», — впевнена інспекторка відділу культури Оноківської селищної ради Світлана Когут.
Про проєкт
«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.
Нагадаємо, на Львівщині громада облаштувала наметове містечко для переселенців.
А на Буковині громада облаштувала Будинок художника для переселенців.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Києві з 1 квітня до 1 листопада на низці вулиць дозволять підвищення швидкості руху до 80 км/год.
Про це повідомили у пресслужбі Київської обласної військової адміністрації.
Зокрема швидкість 80 км/год у період із 1 квітня до 1 листопада дозволяється на таких ділянках доріг:
- Набережне шосе (від Поштової площі до Наддніпрянського шосе);
- Наддніпрянське шосе;
- вул. Саперно-Слобідська (після розвороту за вул. М. Грінченка до Південного мосту);
- Столичне шосе (до вул. Академіка Заболотного);
- просп. М. Бажана від Південного мостового переходу до Харківської площі (у зворотному напрямку від Харківської площі до Дніпровської Набережної);
- просп. Воскресенський (від вул. Воскресенської до вул. А. Навої);
- просп. Р. Шухевича (від Північного мосту до вул. Оноре де Бальзака);
- просп. С. Бандери (від Оболонського проспекту до Північного мосту);
- вул. Набережно-Рибальска (від Гаванського мосту до вул. Електриків);
- автодорога Р-69 до межі м. Києва.
Читайте також: Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»
Зазначається, що перелік вулиць за результатами обстеження визначила Комісія у складі представників Департаменту транспортної інфраструктури КМДА, Управління патрульної поліції НПУ у м. Києві, КК «Київавтодор» та КП «Центр організації дорожнього руху», КП «Київпастранс» та КП ШЕУ районів.
Наголошується, що ці вулиці мають якісне дорожнє покриття, відбійники, надземні та підземні пішохідні переходи, що дає змогу пересуватись швидко та безпечно.
Нагадаємо, в Ужгороді встановили перші камери, що фіксують перевищення швидкості авто.
Також ми повідомляли, що у столиці на Печерську облаштовують безбар’єрні тротуари.
Окрім того, у Дніпрі з’явився світлофор зі смайликом, що котролює швидкість руху водіїв.
Фото: wikimedia.org.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Бійцям Держприкордонслужби вдалося приземлити «шахеда» зі стрілецької зброї, що летів у напрямку Чернігова.
Про це повідомили у телеграм-каналі ДПСУ та опублікували відео роботи бійців.
«Військові довели, що безпілотники все ж реально збивати стрілецькою зброєю, проте головним успіхом завдячують злагодженій роботі команди», — йдеться у повідомленні.
Ворожий БПЛА збили на висоті 100-120 метрів.
Дивіться відео: Дружина військового шиє спорядження для захисників
«Поступила інформація від чергового, що в Україну з північної сторони залетіли шахеди. Наша вогнева група висунулася на позиції. Напрямок був на Чернігів, він міг змінити напрямок на Київ. Ми завчасно його побачили і відкрили вогонь на враження», — керівник вогневої групи «Скорпіон».
Відзначимо, що Державна прикордонна служба України — правоохоронний орган спеціального призначення, на який покладаються завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону України та охорони суверенних прав України в її винятковій (морській) економічній зоні.
Нагадаємо, на Донеччині прикордонники збили ворожий дрон зі стрілецької зброї.
Також ми розповідали, як прикордонники збили 8 безпілотників російських окупантів за три дні. Один із дронів був зі сльозогінною гранатою К-51.
Фото: скриншот із відео.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Упродовж доби на Лиманському та Куп’янському напрямках ЗСУ знищили:
- ворожу станцію радіоелектронної боротьби «Стриж»,
- самохідний міномет «Тюльпан»,
- склад із боєприпасами росіян,
- БТР-80,
- бойову машину десанту,
- чотири 120-мм міномети.
Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив речник Східного угруповання військ ЗС України полковник Сергій Череватий.
Він відзначив, що під час боєзіткнень 37 окупантів було ліквідовано, ще 100 — дістали поранень.
Сергій Череватий також додав, що інтенсивність ворожих атак змінюється в силу погодних умов, великих втрат росіян та перегрупувань військ, проте, якщо говорити глобально — Бахмут для окупантів залишається у пріоритеті.
Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк
«Місто вже, крім військової цілі, має ще й символічне значення, бо такого приниження, як Бахмут, я не пам’ятаю, коли зазнавала російська чи навіть радянська армія. Адже за 9 місяців не взяти районний центр для армії, яка позиціювала себе «второй армієй міра» і яка в рекламних слоганах твердила, що «граніци расії нє заканчіваютса нігдє» — це ганьба. росіяни сильно недооцінили Збройні Сили України», — сказав Череватий.
Довідка
«Стриж-3» — це мобільна система захисту від безпілотних літальних апаратів. Апаратура призначена для виявлення дронів, передачі сигналу тривоги на пульт керування та сигналізації, блокування каналів керування та навігації безпілотних літальних апаратів.
Нагадаємо, під Бахмутом ЗСУ одним пострілом знищили склад БК та техніку окупантів.
Фото: mil.in.ua.