Суспільство
«Шелтер серед мистецтва»: на Буковині громада облаштувала Будинок художника для переселенців
У Будинку художника Вижницької громади Чернівецької області облаштувати прихисток для переселенців.
Про це розповідає ШоТам у межах проєкту «Громада Діє».
Тут на людей чекає мистецьке життя. На 1-му поверсі – картини українських художників, на 2-му – справжня оселя.
У громаді гостинно приймають переселенців, адже тільки допомагаючи один одному, можна захистити нашу Незалежність.
«Якщо говорити про Незалежність, зараз, як ми об’єднуємо всі території, то хочу сказати, що усюди – і в пресі – люди кажуть «Дякую». З різних областей. І якщо вони десь з боязню їхали на західні території, то тепер вони вже не спішать виїжджати», — розповідає Вижницький міський голова Олексій Чепіль.
Виставкові зали Будинку художника перелаштували під житлові кімнати.
«У нас може тут розміститися 20 людей і ще в тих кімнатах 8 осіб. Значить, до 30-ти ми можемо прийняти», — розповідає берегиня фонду Будинку художника Валентина Величко.
Облаштували кухню та санвузли. На зиму планують купити обігрівачі.
«На 1-му поверсі у нас кухня невеличка. Поставили пральну машинку, столик. Є електроплитка, холодильник. Є душова», — каже берегиня фонду Будинку художника Валентина Величко.
Читайте також: Як організувати мовні курси для ВПО та мешканців громади – інфографіка
На День Незалежності тут провели виставку задля Перемоги.
«Ми готуємо виставку. Будуть в цих двох залах виставлені картини», — каже берегиня фонду Будинку художника Валентина Валичко.
«Буде проведено благодійний концерт із кращих виконавців нашої області та і не тільки. І кошти від цього концерту саме будуть зібрані для відправки в Збройні Сили України», — розповідає Вижницький міський голова Олексій Чепіль.
Про проєкт
«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.
Нагадаємо, Коломийська громада з дитсадка робить сучасний будинок для переселенців.
А на Чернігівщині відкрили магазин, де товари відпускають за «Дякую».
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі