Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Львівський онлайн-сервіс для ОСББ презентують громадам Донеччини та Луганщини

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На початку жовтня команда львівського стартапу OSBB.LIFE вирушить у поїздку на Схід України, де проведе в 11-ти населених пунктах Донеччини та Луганщини презентації системи управління і контролю звітності в багатоквартирних будинках.

Про це повідомили у пресслужбі Львівської міської ради.

Зазначається, що платформа є корисною як для голів ОСББ, так і для мешканців.

За допомогою чат-бота, розробленого командою проєкту, мешканці мають можливість:

  • переглядати звіти зі сплати квартплати, знаходити важливі контакти (наприклад, номер голови ОСББ чи аварійної служби),
  • переглядати інформацію про будинок,
  • отримувати квитанції,
  • комунікувати з головою ОСББ,
  • проходити опитування.

Не менші переваги доступні для голови об’єднання. Він отримує доступ до облікового запису на сайті osbb.life. Там він може автоматично створювати звіти чи вести бухгалтерію. Також йому не потрібно телефонувати кожному мешканцю чи робити загальні збори для обговорення певних питань. Замість цього голова ОСББ створює опитування, яке приходить кожному мешканцю через чат-бот.

Читайте такожЖЕК у смартфоні: як діджитал-платформа вирішує побутові проблеми українців

Важливість кожного голосу, щоб покращити життя свого будинку, мотивує мешканців до дій і сприяє дотриманню правил добросусідства.

Відомо, що в рамках поїздки команда проведе презентації в населених пунктах Бахмут, Вугледар, Добропілля, Курахове, Соледар, Торецьк, Кремінна, Попасна, Рубіжне, Сєвєродонецьк та Щастя.

Довідка

Проєкт реалізовується в рамках національного конкурсу ІТ-рішень для громад східної України EastCode, який відбувся в межах Програми ООН із відновлення та розбудови миру за організаційної підтримки Платформи кар’єрного розвитку Happy Monday, агентства інновацій Center42 та за фінансової підтримки Європейського Союзу, урядів Данії, Швейцарії, Швеції та Канади. Проєкти-переможці отримали фінансову та менторську підтримку для впровадження інноваційних ідей у громадах Донеччини та Луганщини.

Читайте такожНе малий, а винятковий бізнес: чому масштабування — погана ідея та який варіант кращий для крафтової справи

Нагадаємо, ЄС і ПРООН запускають серію онлайн-курсів для ОСББ.

Як ми повідомляли раніше, у Черкасах мешканці самотужки модернізували «панельку».

Головне фото: city-adm.lviv.ua.

Суспільство

Північна Македонія передасть Україні 12 бойових гелікоптерів Мі-24

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Уряд Північної Македонії схвалив передачу 12 бойових гелікоптерів Мі-24 Україні.

Про це повідомляє видання «Balkan Insight».

Зазначається, що міністерка оборони країни Слов’янка Петровська на цьому тижні заявила, що існує можливість передачі Україні 12 одиниць техніки.

Петровська також уточнила, що ці гелікоптери раніше, у 2001 році, були закуплені в Україні. Ще 8 років тому закінчився їхній ресурс, вони не використовуються через відсутність запчастин.

Дивіться також: «Йди за мною». Як українські військові врятували подружжя за допомогою дрона

«Деякі з них були модернізовані – тобто два, але ця модернізація була пристосована до тих умов тоді й абсолютно не відповідає тому, що потрібно зараз, навіть якщо ми хочемо говорити про розвиток технологій», – додала міністерка.

Про Мі-24

Мі-24 – радянський гелікоптер підтримки піхоти. Був основним штурмовим гелікоптером країн соцтабору. Концепція Мі-24 передбачала тісну взаємодію з бронетанковими та піхотними частинами під час широкомасштабного воєнного конфлікту другої половини XX століття.

Нагадаємо, бюджетний комітет бундестагу в Німеччині 29 березня схвалив надання ще 12 мільярдів євро на військову допомогу Україні.

Крім того, уряд Японії виділив Україні новий пакет гуманітарної допомоги на 470 млн доларів.

Фото: balkaninsight.com

Читати далі

Суспільство

Чехія передасть київським лікарням гуманітарну допомогу на 15 млн чеських крон

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Прага передасть гуманітарну допомогу на 15 млн чеських крон столичним лікарням.

Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник.

«Міська влада Праги передасть гуманітарну допомогу на суму 15 млн чеських крон (понад 25 млн грн за курсом НБУ) київським лікарням», – повідомив Паворозник.

Також він зауважив, що сьогодні, в умовах воєнного стану, є черговий виклик для медичної сфери Києва. Медики працюють і надають допомогу жителям міста, а також пораненим бійцям, які повертаються з фронту.

Зокрема, під час зустрічі з представниками міської влади Праги обговорили можливості надання допомоги у сфері розвитку транспортної системи Києва, зокрема її адаптацію до умов воєнного стану.

Нагадаємо, Україна отримала польовий шпиталь, подарований Естонією, Норвегією та Нідерландами.

Крім того, три херсонські лікарні отримали медичне обладнання від Міністерства охорони здоровʼя.

Фото: pixabay.com

Читати далі

Суспільство

В Україні створили серію відеоінструкцій із самозахисту для жінок (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Громадська організація «Ла Страда – Україна» створила для українок серію відеоінструкцій із самозахисту в різних небезпечних ситуаціях.

Про це повідомляє ШоТам.

Серія з 20 роликів, розповідає як убезпечити себе в громадських місцях. Вона розміщена на каналі ГО «Ла Страда – Україна» в YouTube.

«Проблема сексуальних домагань сьогодні як ніколи на часі. Останнім часом збільшується кількість гучних випадків, пов’язаних із сексуальними домаганнями у вишах, громадському транспорті, потягах, на роботі, в громадських місцях», – наголосили в організації.

Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Відеоінструкції були створені спільно з медіа «ШоТам» та фітнес-студією «Інтеграл». Також організація провела курс із самозахисту для дівчат.

Довідка

В Україні 49% жінок віком від 15 років і старше стверджують, що зазнавали сексуального домагання, причому 17% респонденток стверджують це сталося протягом 12 місяців, що передують дослідженню. Про це говорять дані дослідження, проведеного ОБСЄ.

Сексуальні домагання це не лише пропозиція або примус до інтимних стосунків. Це порушення особистих кордонів та субординації без згоди, висловлювання, жести та дії, які змушують людину відчувати себе некомфортно, принижують її чи лякають.

Раніше ми розповідали, як цивільним підготуватися до зустрічі з нападником. Поради інструктора з самооборони.

Фото: скриншот з відео.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Майбутнє пам’яток – у приватних руках. Хто рятує культурну спадщину України? Історія ініціативи «Спадщина.UA»

Що робити з культурними пам’ятками, які опинилися за крок до руйнування? Як зберегти історичну спадщину,...

Суспільство3 дні тому

«Зруйнуйте комунізм». Як уникнути помилок радянського минулого під час відбудови? Пояснює архітектор

Після перемоги на Україну чекає масштабна відбудова: окремих будинків, мікрорайонів, міст і навіть областей. Однак...

Суспільство6 днів тому

Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Хто допомагає українським жінкам на передовій? Українські жінки в тилу! Громадська організація «Землячки» забезпечує наших...

Суспільство1 тиждень тому

Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Минулого літа український бренд «Галичина» запустив креативну кампанію, перейменувавши свою продукцію на честь історичних регіонів...