Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ЖЕК у смартфоні: як діджитал-платформа вирішує побутові проблеми українців

Опубліковано

Довжелезні черги та нескінченні гудки у телефоні – саме з цим у більшості людей асоціюється ЖЕК. В Україні створили сервіс, який показує, що комунальний побут може бути комфортним, а розв’язувати проблеми ЖКГ можна не виходячи з дому. Платформу ДЖЕК позиціонують як “пульт управління будинком”.  Завдяки сервісу можна і комуналку оплатити, і майстра викликати, і замовити будь-які ЖКГ-послуги. А для цього потрібен лише телефон, або комп’ютер.

Євгенія Дубінська

Євгенія Дубінська

СЕО ДЖЕК, керівниця групи компаній BBG, 10 років працює у сфері ЖКГ. Разом з СЕО Fedoriv Group Андрієм Федорівим та керівником IT-компанії Verter.Digital Transformation Анатолієм Вовнюком створила онлайн-платформу ДЖЕК.

Що таке ДЖЕК?

Ми називаємо ДЖЕК “пульт управління будинком”. Адже всі базові функції ефективного домоуправління ми зібрали в одному місці. Завдяки платформі мешканці багатоквартирних будинків можуть легко спілкуватись зі своїми управителями та сусідами, і розв’язувати проблеми ЖКГ в онлайні. І все це без довжелезних черг та нескінченних гудків у телефоні.

Ідея створити максимально корисну платформу для мешканців, управителів і ОСББ, яка б діджиталізувала комунікацію між ними, у нас була давно. Але повний локдаун показав, що побутові проблеми мешканців загостились. Адже розв’язувати якісь питання з сусідами чи оплатити комуналку стало просто небезпечно. А перевести всі функції ЖЕКу в онлайн – найкраще рішення. Я залучила до проєкту інших інвесторів – СЕО FEDORIV GROUP Андрія Федоріва та керівника IT-компанії Verter.Digital Transformation Анатолія Вовнюка.  Зараз у нашому проєкті є близько 50 спеціалістів різних рівнів.

І комуналку оплатити, і клінера викликати з телефону

Взагалі, ДЖЕК – це поєднання декількох важливих елементів. Це корисний мобільний додаток для мешканців багатоквартирних будинків, який можна безкоштовно завантажити в App Store або Google Play. З іншого боку, ОСББ та управителі багатоквартирних будинків можуть зареєструватися на онлайн-платформі та отримати доступ до СRM-системи, в якій вони можуть з легкістю організувати управління багатоквартирним будинком – від нарахування платіжок до комунікації зі співвласниками та проведення голосувань. 

Крім того, ДЖЕК можуть використовувати і жителі котеджних містечок для комунікації між собою, і органи місцевого самоврядування, які можуть зробити сферу ЖКГ свого міста справді прозорою.

Завдяки платформі в кілька кліків можна оплачувати всі комунальні  рахунки без додаткових комісій. Бо раніше це можна було робити на різних сайтах. Також легко викликати сантехніка, електрика чи інших спеціалістів.

Є велика проблема, коли неочікувано для людей відключають воду чи електрику. У додатку є кабінет, через який можна дізнатись коли і які відключення плануються, про аварії та ремонти. А також не встаючи з дивану ви зможете брати участь в опитуванні жителів, в опитуваннях які стосуються будь-яких справ у будинку, та отримувати максимально оперативні повідомлення від ОСББ або управителя. Звісно, усе це можливо лише у випадку, коли в ДЖЕКу зареєстровані не лише мешканці будинку, але й управитель або ОСББ, які цей будинок обслуговують Адже це саме вони повідомляють про ремонти чи відключення, надсилають рахунки абощо. 

Якщо у вас в під’їзді перегоріла лампочка чи тече дах, що ви робите зазвичай? Телефонуєте на сотні номерів чи стукаєте у 10 дверей, щоб залишити скаргу. У ДЖЕК можна залишити заявку, слідкувати за статусом виконання та навіть отримати фідбек від управителя. Все можна зробити онлайн. 

Читайте також: Як створити ОСББ і не спіткнутись об ЖЕК – поради експерта

Найбільший пік долучення мешканців будинків до ДЖЕК був у час, коли ми запропонували дуже зручну функцію зміни постачальника газу. До речі, більшість українців не знають про таку послугу, але кожен має можливість змінити постачальника газу, якщо вас не влаштовує ціна. Нам дуже дякували у коментарях, ми отримали дуже позитивний фідбек – видно, що зміна постачальника газу допомогла тисячам людей економити чимало коштів. 

А загалом ми намагались зробити все, щоб у ДЖЕК були ті послуги, які стосуються побуту. У нас можна навіть замовити клінер чи доглядальницю.

Хочемо навчити пенсіонерів користуватись діджитал-ЖЕКом

Діджитал-технології зазвичай розраховані для молоді, але ми прагнемо до того, щоб платформа була зрозумілою і для старшого покоління. Хочемо, щоб бабусі та дідусі більше не витрачали свого часу і здоров’я, щоб додзвонитись у ЖЕК чи вистояти в черзі. Але ми розуміємо, що в когось можуть виникати питання щодо того, як користуватися тією або іншою функцією. У нас є телефон підтримки, де можна поставити будь-які питання – 0800500088. Також ми вже проводимо онлайн-семінари. Ми переконані, що навіть літні люди можуть легко оплачувати комуналку через ДЖЕК та брати участь у житті свого будинку. Адже чимало бабусь та дідусів з легкістю опанували функціонал соціальних мереж, а ДЖЕК – ще простіший. 

Читайте також: Створила сайт у 60 років! Як бабуся в Івано-Франківську робить з пенсіонерів фрілансерів

Також ми працюємо як консультаційний центр. У партнерстві з  Асоціацією управителів житлом та Інститутом муніципального менеджменту організовуємо навчання для всіх охочих щодо найактуальніших та найважливіших питань щодо комуналки. 

ДЖЕК корисний і для ЖЕКів

Платформа корисна не тільки для мешканців багатоквартирних будинків. ОСББ та управителі також отримують зручний і потрібний в роботі функціонал: вони можуть виставляти рахунки та контролювати надходження, публікувати новини для мешканців певного будинку, а також отримати  власний повноцінний сайт.

Завдяки платформі можна легко автоматизувати внутрішні процеси ЖЕКів. Наприклад, ви знаєте як бухгалтер готує рахунки за комуналку? Завантажує вручну квитанції, звіряє цифри, періоди нарахування, вираховує боржників. Це ж купа часу! У нас це все автоматизовано. Тому зручно для всіх.

Свої послуги через ДЖЕК можуть пропонувати різноманітні майстри: сантехніки, електрики, слюсарі та багато інших. Ми хочемо давати можливість малому та середньому бізнесу пропонувати свою роботу для мешканців, яким потрібні ті або інші послуги.  

Також ми працюємо для органів місцевого самоврядування, для яких ми реалізуємо окремий функціонал. Мер міста в онлайн режимі зможе спостерігати як працює сфера ЖКГ. Я  дуже сподіваюся, що ця нарешті стане прозорою та зрозумілою.

Платформа безкоштовна для мешканців

Як тільки ми почали працювати над проєктом, одразу почали розповідати про це у соціальних мережах, через асоціацію управителів, на різних форумах. Сьогодні до нас приєдналось понад 9700 співвласників з 1300 населених пунктів та понад 200 ОСББ та управителів. Показники постійно зростають. Ми намагаємось проводити різні заходи, щоб якомога більше людей дізналось про ДЖЕК. Наприклад, конкурс для ОСББ.

Читайте також: Своя Швейцарія у дворі — як одесит започаткував школу добросусідства

Ми прагнемо, щоб якомога більше управителів приєднались до платформи, адже вони мають змогу завантажувати сюди свої рахунки та послуги. Тоді ДЖЕК зможе працювати на повну потужність. 

Платформа для мешканців є безкоштовною – адже вони мають базовий функціонал. А от для управителів та ОСББ спеціально передбачений додатковий функціонал, окрім базового – і це вже може реалізовуватися за додаткові кошти.

ДЖЕК фінансується за рахунок венчурних інвестицій від декількох інвесторів. Це поширена практика для подібного роду стартапів.

Суспільство

З онлайн-продажу вдалося вилучити 700 російських книжок

Опубліковано

700 російських книжок було вилучено з продажу в інтернет-магазинах. Держкомтелерадіо продовжує здійснювати моніторинг вітчизняного ринку видавничої продукції.

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики.

За результатами Держкомтелерадіо у квітні 2024 року Держкомтелерадіо встановив факти незаконного розміщення на маркетплейсі Prom.ua та на створених на платформі вебсайтах 17 українськими інтернет-магазинами комерційних пропозицій щодо продажу майже 700 найменувань книжкових видань.

Завдяки співпраці з адміністрацією маркетплейсу знайдені товарні пропозиції видалили з інформаційних ресурсів, а суб’єктам електронної комерції надіслали попередження щодо неприпустимості провадження діяльності у видавничій справі з порушенням вимог законодавства України.

Читайте також: Мінкульт розпочав короткотривалі гранти: як вони працюють та як подати заявку

Також адміністрація маркетплейсу внесла зміни у правила розміщення інформації на Prom.ua.

Крім того, Держкомтелерадіо вжив заходи для припинення протиправної діяльності щодо реалізації видавничої продукції держави-агресора чотирма стаціонарними книгарнями – «Ера Водолія», «Країна казок», «Відьмин Котел» у м. Києві та «Буквиця» в м. Миколаєві.

Нагадаємо, у Львові відкрилася бібліотека, яка об’єднує літературу про моду та майстерню для шиття.

Фото Мінкульт

Читати далі

Суспільство

У Харкові можуть з’явитися вулиці на честь Олени Пчілки, Тичини й Гребінки

Опубліковано

У Харкові розпочалися громадські обговорення щодо перейменування ще 161 топоніма, серед яких провулок Боткіна, вулиця Вавилова, в’їзд Челюскінців 3-й і вулиця Валдайська.

Про це повідомили у Харківській міській раді.

«Харків’янам пропонують перейменувати низку вулиць, назви яких пов’язані з країною-агресором», — зазначили у Харківській міській раді.

Серед пропозицій з перейменування наявні такі:

Читайте також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

  • провулок Боткіна хочуть перейменувати на провулок Олени Пчілки;
  • вулицю Вавилову планують назвати на честь Ісмаїла Гаспринського;
  • в’їзд Челюскінців 3-й запропонували перейменувати на в’їзд Євгена Гребінки;
  • вулицю Валдайську хочуть назвати на честь Павла Тичини.

З повним списком пропозиції можна ознайомитись за посиланням.

Свої пропозиції чи підтримку щодо перейменувань можна надіслати на пошту rename@city.kharkiv.ua або за номером (057) 760-79-68

Нагадаємо, у Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: Харківська міська рада

Читати далі

Суспільство

У Софії Київській на Великдень відбудеться святкове дійство: що варто знати

Опубліковано

В історичній Софії Київській на Великдень, 5 травня, відбудеться святкове дійство. Проєкт має на меті відродити давні українські традиції святкування Великодня та показати мистецьку, пісенну, інструментальну, танцювальну й обрядову культуру цього свята

Про це повідомляє Міністерство культури та інформаційної політики України.

«5 травня з 12:00 до 20:00 в історичній Софії Київській на Великдень відбудеться святкове дійство. Це спільна ініціатива Національного заповідника «Софія Київська», Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» та київських митців, зокрема фольклорних гуртів й ансамблю стародавньої музики «Хорея козацька», – йдеться в повідомленні.

У програмі дійства будуть представлені давні зразки пісень та хороводів, що побутували в різних регіонах України. Для цього учасники проєкту дослідили архіви й здійснили реконструкції близько 20 унікальних великодніх та весняних танків разом з молодіжними та дитячими фольклорними гуртами: Вільце, Стодивниця, Роксоланія, Щука Риба, Володар, Шум’я, Серпанок, Михайлове Чудо, Будимир, Орелі, Правиця.

Читайте також: Як надати першу психологічну допомогу: в Україні проведуть майстерклас

Дійство розпочнеться Великоднім дзвоном на дзвіниці Софійського собору, що є пам’яткою кінця 17 століття та одним з національних символів України.

Крім того, у Софійському соборі відбудеться Великодній концерт Хореї Козацької «Христос Воскрес! Воскресне Україна!». Ансамбль виконає пісні на Воскресіння Христове 17-18 століть, піснеспіви з рукописних ірмолоїв, гімни доби Української революції 1917-1921 років, твори авторів, які співали на Софійській площі (Богданівському майдані) під час велелюдних мітингів та маніфестацій доби Українського Відродження поч. 20 ст. та в стінах самої Софії Київської.

У МКІП поінформували, що під час святкування також прозвучать сучасні твори на пошану Новітніх Лицарів – Героїв російсько-української війни, які жертовністю, любов’ю та високими чинами Духу наближають Воскресіння України.

У дворі заповідника за участі фольклорних гуртів протягом дня триватимуть весняні ігри, хороводи, звучатимуть весняні та великодні пісні, будуть представлені традиційні ігри з крашанками, відбудеться спільна трапеза.

Студенти Київського інституту імені Бориса Грінченка класу Ірини Рябчун зіграють Великодній карильйонний концерт на мобільному карильйоні братів Ботвінко.

На святі запланована низка благодійних ініціатив спільно зі скаутською організацією Пласт та БО «Гуркіт» з метою збору коштів на підтримку українського війська.

Нагадаємо, на честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі.

Фото: Мінкульт

Читати далі