Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ЖЕК у смартфоні: як діджитал-платформа вирішує побутові проблеми українців

Опубліковано

Довжелезні черги та нескінченні гудки у телефоні – саме з цим у більшості людей асоціюється ЖЕК. В Україні створили сервіс, який показує, що комунальний побут може бути комфортним, а розв’язувати проблеми ЖКГ можна не виходячи з дому. Платформу ДЖЕК позиціонують як “пульт управління будинком”.  Завдяки сервісу можна і комуналку оплатити, і майстра викликати, і замовити будь-які ЖКГ-послуги. А для цього потрібен лише телефон, або комп’ютер.

Євгенія Дубінська

Євгенія Дубінська

СЕО ДЖЕК, керівниця групи компаній BBG, 10 років працює у сфері ЖКГ. Разом з СЕО Fedoriv Group Андрієм Федорівим та керівником IT-компанії Verter.Digital Transformation Анатолієм Вовнюком створила онлайн-платформу ДЖЕК.

Що таке ДЖЕК?

Ми називаємо ДЖЕК “пульт управління будинком”. Адже всі базові функції ефективного домоуправління ми зібрали в одному місці. Завдяки платформі мешканці багатоквартирних будинків можуть легко спілкуватись зі своїми управителями та сусідами, і розв’язувати проблеми ЖКГ в онлайні. І все це без довжелезних черг та нескінченних гудків у телефоні.

Ідея створити максимально корисну платформу для мешканців, управителів і ОСББ, яка б діджиталізувала комунікацію між ними, у нас була давно. Але повний локдаун показав, що побутові проблеми мешканців загостились. Адже розв’язувати якісь питання з сусідами чи оплатити комуналку стало просто небезпечно. А перевести всі функції ЖЕКу в онлайн – найкраще рішення. Я залучила до проєкту інших інвесторів – СЕО FEDORIV GROUP Андрія Федоріва та керівника IT-компанії Verter.Digital Transformation Анатолія Вовнюка.  Зараз у нашому проєкті є близько 50 спеціалістів різних рівнів.

І комуналку оплатити, і клінера викликати з телефону

Взагалі, ДЖЕК – це поєднання декількох важливих елементів. Це корисний мобільний додаток для мешканців багатоквартирних будинків, який можна безкоштовно завантажити в App Store або Google Play. З іншого боку, ОСББ та управителі багатоквартирних будинків можуть зареєструватися на онлайн-платформі та отримати доступ до СRM-системи, в якій вони можуть з легкістю організувати управління багатоквартирним будинком – від нарахування платіжок до комунікації зі співвласниками та проведення голосувань. 

Крім того, ДЖЕК можуть використовувати і жителі котеджних містечок для комунікації між собою, і органи місцевого самоврядування, які можуть зробити сферу ЖКГ свого міста справді прозорою.

Завдяки платформі в кілька кліків можна оплачувати всі комунальні  рахунки без додаткових комісій. Бо раніше це можна було робити на різних сайтах. Також легко викликати сантехніка, електрика чи інших спеціалістів.

Є велика проблема, коли неочікувано для людей відключають воду чи електрику. У додатку є кабінет, через який можна дізнатись коли і які відключення плануються, про аварії та ремонти. А також не встаючи з дивану ви зможете брати участь в опитуванні жителів, в опитуваннях які стосуються будь-яких справ у будинку, та отримувати максимально оперативні повідомлення від ОСББ або управителя. Звісно, усе це можливо лише у випадку, коли в ДЖЕКу зареєстровані не лише мешканці будинку, але й управитель або ОСББ, які цей будинок обслуговують Адже це саме вони повідомляють про ремонти чи відключення, надсилають рахунки абощо. 

Якщо у вас в під’їзді перегоріла лампочка чи тече дах, що ви робите зазвичай? Телефонуєте на сотні номерів чи стукаєте у 10 дверей, щоб залишити скаргу. У ДЖЕК можна залишити заявку, слідкувати за статусом виконання та навіть отримати фідбек від управителя. Все можна зробити онлайн. 

Читайте також: Як створити ОСББ і не спіткнутись об ЖЕК – поради експерта

Найбільший пік долучення мешканців будинків до ДЖЕК був у час, коли ми запропонували дуже зручну функцію зміни постачальника газу. До речі, більшість українців не знають про таку послугу, але кожен має можливість змінити постачальника газу, якщо вас не влаштовує ціна. Нам дуже дякували у коментарях, ми отримали дуже позитивний фідбек – видно, що зміна постачальника газу допомогла тисячам людей економити чимало коштів. 

А загалом ми намагались зробити все, щоб у ДЖЕК були ті послуги, які стосуються побуту. У нас можна навіть замовити клінер чи доглядальницю.

Хочемо навчити пенсіонерів користуватись діджитал-ЖЕКом

Діджитал-технології зазвичай розраховані для молоді, але ми прагнемо до того, щоб платформа була зрозумілою і для старшого покоління. Хочемо, щоб бабусі та дідусі більше не витрачали свого часу і здоров’я, щоб додзвонитись у ЖЕК чи вистояти в черзі. Але ми розуміємо, що в когось можуть виникати питання щодо того, як користуватися тією або іншою функцією. У нас є телефон підтримки, де можна поставити будь-які питання – 0800500088. Також ми вже проводимо онлайн-семінари. Ми переконані, що навіть літні люди можуть легко оплачувати комуналку через ДЖЕК та брати участь у житті свого будинку. Адже чимало бабусь та дідусів з легкістю опанували функціонал соціальних мереж, а ДЖЕК – ще простіший. 

Читайте також: Створила сайт у 60 років! Як бабуся в Івано-Франківську робить з пенсіонерів фрілансерів

Також ми працюємо як консультаційний центр. У партнерстві з  Асоціацією управителів житлом та Інститутом муніципального менеджменту організовуємо навчання для всіх охочих щодо найактуальніших та найважливіших питань щодо комуналки. 

ДЖЕК корисний і для ЖЕКів

Платформа корисна не тільки для мешканців багатоквартирних будинків. ОСББ та управителі також отримують зручний і потрібний в роботі функціонал: вони можуть виставляти рахунки та контролювати надходження, публікувати новини для мешканців певного будинку, а також отримати  власний повноцінний сайт.

Завдяки платформі можна легко автоматизувати внутрішні процеси ЖЕКів. Наприклад, ви знаєте як бухгалтер готує рахунки за комуналку? Завантажує вручну квитанції, звіряє цифри, періоди нарахування, вираховує боржників. Це ж купа часу! У нас це все автоматизовано. Тому зручно для всіх.

Свої послуги через ДЖЕК можуть пропонувати різноманітні майстри: сантехніки, електрики, слюсарі та багато інших. Ми хочемо давати можливість малому та середньому бізнесу пропонувати свою роботу для мешканців, яким потрібні ті або інші послуги.  

Також ми працюємо для органів місцевого самоврядування, для яких ми реалізуємо окремий функціонал. Мер міста в онлайн режимі зможе спостерігати як працює сфера ЖКГ. Я  дуже сподіваюся, що ця нарешті стане прозорою та зрозумілою.

Платформа безкоштовна для мешканців

Як тільки ми почали працювати над проєктом, одразу почали розповідати про це у соціальних мережах, через асоціацію управителів, на різних форумах. Сьогодні до нас приєдналось понад 9700 співвласників з 1300 населених пунктів та понад 200 ОСББ та управителів. Показники постійно зростають. Ми намагаємось проводити різні заходи, щоб якомога більше людей дізналось про ДЖЕК. Наприклад, конкурс для ОСББ.

Читайте також: Своя Швейцарія у дворі — як одесит започаткував школу добросусідства

Ми прагнемо, щоб якомога більше управителів приєднались до платформи, адже вони мають змогу завантажувати сюди свої рахунки та послуги. Тоді ДЖЕК зможе працювати на повну потужність. 

Платформа для мешканців є безкоштовною – адже вони мають базовий функціонал. А от для управителів та ОСББ спеціально передбачений додатковий функціонал, окрім базового – і це вже може реалізовуватися за додаткові кошти.

ДЖЕК фінансується за рахунок венчурних інвестицій від декількох інвесторів. Це поширена практика для подібного роду стартапів.

Суспільство

Понад 10 тисяч осіб звернулися до рекрутингових центрів Міноборони України

Опубліковано

До рекрутингових центрів Міністерства оборони України звернулися вже понад 10 тисяч осіб.

Про це повідомив уповноважений представник Міноборони з питань рекрутингу Олексій Бежевець в ефірі телемарафону.

«Все більше і більше людей звертаються. Кількість добровольців зростає. Ми допомагаємо цим людям знайти місце в армії. На сьогодні вже понад 10 тисяч звернень до наших центрів», — заявив Бежевець.

За його словами, всі ці люди отримали відповідні консультації. «Наразі трохи більше 3 тисяч перебувають у процесі підбору вакансій. Близько тисячі людей вже або оформлюються в ТЦК, або служать, або перебувають у навчальних центрах, тобто вже є військовослужбовцями», — зазначив він.

Читати також: В Міністерстві оборони відповіли, як «Резерв+» впливає на отримання повісток

Уповноважений представник Міноборони також підкреслив, що охочі можуть безпосередньо контактувати з військовими частинами, оскільки більшість вакансій викладені онлайн.

«У таких центрах надають допомогу для тих, хто хоче зібрати більше інформації, у кого не виходить сконтактувати з конкретною військовою частиною, або хто просто хоче визначитись, як долучитися з огляду на свій досвід, стан здоров’я і профіль», — зауважив Бежевець.

Нагадаємо, що оновлення даних через «Резерв+» дорівнює походу до ТЦК: пояснення Міністерства оборони.

Фото: Міністерство оборони України.

Читати далі

Суспільство

2,7 мільйона військовозобов’язаних оновили дані в додатку «Резерв+»

Опубліковано

2,7 мільйона військовозобов’язаних оновили свої дані в додатку «Резерв+». Це значить, що приблизно 90-100 тисяч нових користувачів щодня.

Про це повідомила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Катерина Черногоренко, пише «Українська правда».

«Новий рекорд доводить, що попри всю дезінформацію та класичну недовіру до нового, наші громадяни цифровізуються і все більше відчувають користь і зручність таких інструментів як Резерв+. Тож мільйони людей вже виконали вимогу оновити дані, і їм не знадобилося для цього стояти в чергах чи прокидатися о 5 ранку. Навіть якщо ваш документ з якихось причин не сформувався, ви все одно вже виконали основну вимогу — оновити дані», — зазначила Черногоренко.

Читати також: В Міністерстві оборони відповіли, як «Резерв+» впливає на отримання повісток

Нагадаємо, що 16 липня спливає двомісячний термін, протягом якого громадяни України мали стати на військовий облік або уточнити свої військово-облікові дані.

Нагадаємо, що оновлення даних через «Резерв+» дорівнює походу до ТЦК: пояснення Міністерства оборони.

Фото: «Резерв+».

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» запрошує на Гайворонський експрес: подорож, яка поєднує історію та природу

Опубліковано

20 липня «Гайворонський експрес» вирушає в 18-й ретротур найдовшою вузькоколійкою в Європі. Учасники матимуть можливість насолодитися подорожжю на ретропоїзді, що працює під тягою найстарішого діючого паровоза в Україні.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Фото: «Укрзалізниця».

Програма подорожі

  • Мальовничі краєвиди Поділля: вас чекають захоплюючі пейзажі, які вразять своєю красою.
  • Гарячий обід на березі Південного Бугу: насолоджуйтесь смачною їжею в атмосфері природи.
  • Культурно-мистецька програма: Гайворонська громада підготувала цікаві виступи та активності.
  • Благодійні ярмарки: в Гайвороні та Бершаді відбудуться ярмарки на підтримку ЗСУ.

Квитки та трансфер

Квитки на ретропоїзд вже доступні в мобільному застосунку Укрзалізниці, на сайті Укрзалізниці, у чат-ботах та в касах вокзалів.

Шукайте поїзди:

  • №961 Гайворон — Бершадь;
  • №962 Бершадь — Гайворон;
  • №924 Гайворон — Хащувате;
  • №923 Хащувате — Гайворон.

Читати також: В «Укрзалізниці» розповіли, скільки вагонів вже оснащені кондиціонером

Середня вартість квитка в одному напрямку становить 138 грн для дорослих і 104 грн для дітей до 14 років.

Для зручності доїзду курсуватимуть безпересадкові причіпні вагони:

  • Київ — Гайворон;
  • Львів — Гайворон;

Відправлення з Києва та Львова заплановане на вечір 19 липня, а з Гайворона назад — ввечері 20 липня.

Для отримання додаткової інформації ви можете звернутися в особисті повідомлення або на пошту haivoron.express@gmail.com.

Нагадаємо, що Укрзалізниця збільшує кількість додаткових поїздів між Львовом, горами та Чернівцями.

Фото: «Укрзалізниця».

Читати далі